PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan Hollanda FunX Radyo Repörtaji

Lorenser
25-02-07, 13:02
indir (http://www.sahmeran.nl/mp3/Tarkan_ interview_22feb2007_FunX.nl.mp3)

:20: :20:

Edit by **MegaStarkan** :To read the comments about this topic in the English section click here (http://www.tarkancoll.com/forum/showthread.php?t=3815)

cemo93
25-02-07, 14:23
BIR $ey anladiysam arap olayimm, bunun turkçesi yokmu ???

tufanzenger
25-02-07, 14:46
daha yarısını dinledim ama sevinçten ağlıcam nerdeyse.. allah ım tarkan geliyor!!!

teşekkürler link için..

M-Yildiz
25-02-07, 15:06
Süper süper süper..tufana katiliyorum..
Bu raportaj kapak olsun elestirenlere

TarkanColl
25-02-07, 15:15
Çok teşekkürler. Bu konuşmayı ceviren olursa çok seviniriz. :20:

scorpioness
25-02-07, 15:26
Teşekkürler Lorenser:20: böylece neler yaptıgını öğrenmiş olduk albümler hakkında fikrimiz oldu ve Tarkanın düşünceleri hakkında da ayrıca onun sesini duymakta çok hoştu...

M-Yildiz
25-02-07, 15:29
Raportajda sunlari dedi:
-Amerika icin Come Closer'i re-release yapacagim. Sarkilari degistirdim daha amerikan daha hiphop tarzi yaptim.
-3.single, In your eyes olabilir. Ama dedigim gibi amerika icin albumu degistirdim ve bi kac sarki ekledim. Bunlarda biri "Nothing Like you" (Hicbir sey senin gibi degil). 3.single olabilir bu sarki.
-Ahoy da verecegim konser cok hos olacak. Sevenlerimle ic ice olacagim. Özel dansci falan koymuyorum sahneye, hayranlarimda daha ic ice olmak istiyorum. Adeta müzikal bir sölen olacak.
-Türkiyede yaza cikaracagim bir Türkce pop albumu var. Bu album benim favorimdir, 10 sarki yazdim simdilik 2 sarki daha yazmayi planliyorum. Sözleri cok etkiliyi, instrumentler kipir kipir.

Sevgilisi hakkinda:
-Ben taninmis bir sarkici ve oda avukat.Tabii zor. Ama biz bunlari büyük problem olarak görmüyoruz. Hep birbirimize dürüstüz. Herseyimizi paylasiyoruz.
-Ama seks'te cok önemli mutlu bir beraberlik icin. Güzel seks beraberligimizi güclendiriyor.

-Sarkilar yazinca herseyden esinlene biliyorum. Mesela gördügüm bir film beni okadar etkiliyorsa tabii o seyler hakkinda yazabilirim.

Son olarak küresel isinma hakkinda konustu. Elimden ne geliyorsa yapmak isterim dedi.

Yanlislar varsa veya eklemek istediginiz varsa, lütfen ekleyin:41:

TarkanColl
25-02-07, 15:31
Teşekkürler M-Yildiz. Ahoy'daki konsere gitmek varmış. Yine bir Tarkan şölenini kaçırıcaz. :11:

M-Yildiz
25-02-07, 15:40
Ha bu arada. Düet konusuna da girdiler..Beyonce ile düet i cok istiyormus.:36: Onu sexy ve basarili görüyormus..Ki dogru :10: :18:

RaSKaS
25-02-07, 16:13
teşekkürrler lorenser anlayabildiğim kadarı ile güzel bir röportaj olmuş.

edit : ceviri için M-Yildiz a teşekkürler :)

dilaraer
25-02-07, 16:14
valla süper yaa:D cok tsk ederim...
önceden türkce telefon konusmalari da vardi pepsi zamaninda simdi ingilizce telefon konusmasi da eklendi:)
tekrar cok tsk ederim;)

wengin
25-02-07, 16:15
Teşekkürler M-yildiz. ropörtajı indiremedim ama aktarımında anlaşılıyorki çok güzel bir yıl bizi bekliyor. Tarkan dolu heyecanlı hehe

TarkanColl
25-02-07, 16:19
1. bölüm
eUYp4r12mM0

2. bölüm
cdAbiC8FbQo

3. bölüm
Gj6jTEXsFWg

4. bölüm
vGKA-L8OKW8

HND
25-02-07, 16:22
lorenser cok tesekkürler arkadasim..:)
sonunda neler yaptigini ögrenebildik..
ceviri icin yildiza ayrica tesekkürler..:)
yazin tarkanla kendimize gelecegiz..:36: simdiden merak sardi yaa beni:17: :17:

M-Yildiz
25-02-07, 16:23
Rica ederim arkadaslar..

:20: :20:

tufanzenger
25-02-07, 16:50
megastarkanda da eklemeler var.. yaziim dedim:

russell adlı üye:

Kısaca bazı noktaları anlatmak gerekirse.Amerika için Come Closer albumunu yeniliyormuş.Şu anda ki mevcut Come closer album daha bir avrupa soundıymış.Yenisi daha hiphop daha amerikan daha urban tarzı olacakmış.Albümde İngilizce yeni şarkılar da varmış.Sürpriz feat ler gelecekmiş..Beyonce ile düet yapmayı istermiş.Wycleaf Jean ile sadece telefondan bir kaç kere görüşmüşler.Yüzyüze hiç görüşmemişler.Bu feat'i menajeri önermiş.

Yaza Türkçe pop albümü geliyormuş.Bu konuda da heyecanlı hevesli olduğunu söylüyor.İngilizce albümden yeni single belki İn your eyes olabilirmiş belki de yeni parça nothing like you.Ama şu an tam bir cevap veremiyor rerelease den dolayı.Ahmet Ertegünün ona ne kadar destek olduğunu anlatıyor.Hollanda konserinde neler olacağından bahsediyor.Çok güzel bir müzikal show olacak diyor.Daha sıcak daha yakın olunabilmesi için fazla danscı kullanmadığını söylüyor.

ve ben:

bikaç süper(amazing süper demek di mi?) hip-hop şarkıcısıyla düet yaptıını sölüor.. ama isimlerini sölemek isteimorum henüz dior.. beyonce la da düet yapmak isterdim çok seksi birisi dio.. come closer da mevcut olan şarkıları biraz daha(müzik olarak) deiştirdiini sölüor.. daha amerikan tarzı yaptıını sölüo.. bu come closer avrupa tarzıydı dio.. daha urban daha amerikan tarzı oldu dio.. YENİ COME CLOSER SADECE ABD DE ÇIKICAK!!

konserde yeni şarkılarını söylemeyeceini sölüor.. çünkü korsan var dio nete düşebilir şarkılar istemiorum dio..

türkçe albümün sözleri daha derin dio aşk şarkıları daha etkili dans şarkıları daha seksi dio..

u2 nun bono sunun izinden gidecei mesajını verio.. küresel ısınma nesli tükenen hayvanlar falan..

bunların dışında esinlendii isimler(m.jackson(aynı usher ve justin in yaptıı gibi dior), stevie wonder, elvis presley) esin kaynakları(sevgilisi, arkadaşları, tanrısı vs..)

hollanda ya bilge nin ilk kez geliceini beraber geziceklerini falan söylüyor..

M-Yildiz
25-02-07, 16:53
saol tufanzenger..
Biz Tarkan Hayranlari ne kadar birbirimize saglam olursak daha iyi calismalar ortaya cikar.
Insallah gelecek bomba haberleride hep beraber calisarak paylasiriz

**MegaStarkan**
25-02-07, 17:11
Lorenser cok tskler paylasim icin.

M-Yildiz cevrin icini tskler bunlarda benim eklemek istediklerim:

Ahmet Ertegunu hakkinda konusuyorlar:
Tarkana Amerikaya gel dedigini sonra Tarkan inglizce ögrendigini vs vs....
Sonra Princeden, Michael Jacksondan etkilendigini anlatiyor ve Michael Jackson birsürü sarkicilari aslinda etkiledigini diyor, örnek Justin Timberlake(dans). Sonra tabii ki Stingi cok begendini belirtiyor James Brown, Stevie Wonder, Elvis Presleyi ....
Come Closer Amerikan versiyonu icin yeni hip hopculardan calisdigini söylüyor yani sürprizleri varmis ama kimler oldugunu söylemiyor...sonra M-Yildizin dedigi gibi beyonceden beraber calismayida istiyor
Radyocu tarkana soruyor nasil Wyclef Jean dan calismaya geldiniz; Tarkanda anlatiyor bi menejer ayarladi herseyi; onlarin tarafindan teklif geldi diye.
Türkce albümüden biten sarkilari hollanda konserinde diyecekmi diye soruyor Radyocu, Tarkan hayir diyor isterdim ama olmaz riskli diyor internet yüzünden:)
Bilgede gelicekmis hollanda konserine..ve bi kac gün daha orda durmayi planliyorlarmis yani gezmek icin alis veris vs vs
Tarkan: düsüslerde olsam bilge bazen benden daha güclü oluyor ve beni teselli ediyor...diger sarkicilarin kiz arkadaslari gibi yapici degil ....biz sorunlarimiz konusuyoruz ve icimize atmiyoruz....sakli seylerden nefret ediyorum bi iliskide.
Konu sonra küresel isinmaya geliyor.
Tarkan: milletler bu sene bu konunun ciddiyetini anladilar ve ben bisiler yapmak istiyorum
Grammy award: bi hayal aslinda reportajlarimda diyorum istedigimi ama cokta umrumda degil ...benim fanlerim benim yapdigimi seviyorsa ozm grammy pekte önemli degil benim icin; ben müzik yapmayi seviyorum ve grammyi alsamda cok sevinirim ....ben biliyorum güzel müzik yapdigimi ve bu yüzden grammy lazim degil kendime daha cok inanmam icin
Radyocunun sorusu: üc yil önce bi konserin burda olucakti ama iptal edildi. niye?...
Tarkan: saglik problemlerim (dizi)-menüsküs...cok özür diliyorum fanlerimden bu üzden...sonra vedalasiyorlar :)

not: türkcem o kadar iyi degil idare edin :P

**MegaStarkan**
25-02-07, 17:14
megastarkanda da eklemeler var.. yaziim dedim:

russell adlı üye:

Kısaca bazı noktaları anlatmak gerekirse.Amerika için Come Closer albumunu yeniliyormuş.Şu anda ki mevcut Come closer album daha bir avrupa soundıymış.Yenisi daha hiphop daha amerikan daha urban tarzı olacakmış.Albümde İngilizce yeni şarkılar da varmış.Sürpriz feat ler gelecekmiş..Beyonce ile düet yapmayı istermiş.Wycleaf Jean ile sadece telefondan bir kaç kere görüşmüşler.Yüzyüze hiç görüşmemişler.Bu feat'i menajeri önermiş.

Yaza Türkçe pop albümü geliyormuş.Bu konuda da heyecanlı hevesli olduğunu söylüyor.İngilizce albümden yeni single belki İn your eyes olabilirmiş belki de yeni parça nothing like you.Ama şu an tam bir cevap veremiyor rerelease den dolayı.Ahmet Ertegünün ona ne kadar destek olduğunu anlatıyor.Hollanda konserinde neler olacağından bahsediyor.Çok güzel bir müzikal show olacak diyor.Daha sıcak daha yakın olunabilmesi için fazla danscı kullanmadığını söylüyor.

ve ben:

bikaç süper(amazing süper demek di mi?) hip-hop şarkıcısıyla düet yaptıını sölüor.. ama isimlerini sölemek isteimorum henüz dior.. beyonce la da düet yapmak isterdim çok seksi birisi dio.. come closer da mevcut olan şarkıları biraz daha(müzik olarak) deiştirdiini sölüor.. daha amerikan tarzı yaptıını sölüo.. bu come closer avrupa tarzıydı dio.. daha urban daha amerikan tarzı oldu dio.. YENİ COME CLOSER SADECE ABD DE ÇIKICAK!!

konserde yeni şarkılarını söylemeyeceini sölüor.. çünkü korsan var dio nete düşebilir şarkılar istemiorum dio..

türkçe albümün sözleri daha derin dio aşk şarkıları daha etkili dans şarkıları daha seksi dio..

u2 nun bono sunun izinden gidecei mesajını verio.. küresel ısınma nesli tükenen hayvanlar falan..

bunların dışında esinlendii isimler(m.jackson(aynı usher ve justin in yaptıı gibi dior), stevie wonder, elvis presley) esin kaynakları(sevgilisi, arkadaşları, tanrısı vs..)

hollanda ya bilge nin ilk kez geliceini beraber geziceklerini falan söylüyor..
bosuna yaptim sen yazmissin ztn sagol :)

HND
25-02-07, 17:21
Allahim ne güzel haberler duyuyorum...:17: bi heyecanla okudum.
tek üzüldügüm hollanda konserinde müzik ziyafetine ortak olamayacagim..:(
böyle süper haberi cevirdikleri icin kenana ve tufana da coookk tesekkürler..

scorpioness
25-02-07, 17:50
Teşekkürler Ebru youtube çalışman için:20:

HND
25-02-07, 17:58
ebrucum heyecandan mi sevincten mi hepsi birbirine karisti..:S tesekkür etmei unutmusum..:29:

tufanzenger
25-02-07, 17:58
nasil Wyclef Jean dan calismaya geldiniz; tarkanda anlatiyor bi manger ayarladi herseyi; onlarin tarafindan teklif geldi diye

herşey onlar tarafından geldi demior.. yurtdışı menajerim Michael Lang Wyclef ı tanıodu, o ayarladı düeti dio..

fantin
25-02-07, 18:02
Haberi koyan çeviren bütün arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.Müthiş haberler bunlar.:17: :17: :17: :17:

**MegaStarkan**
25-02-07, 19:54
herşey onlar tarafından geldi demior.. yurtdışı menajerim Michael Lang Wyclef ı tanıodu, o ayarladı düeti dio..
"hersey" kelimesi "ayarladi" kelimesine ayit. ondan sonra "onlar tarafindan geldi teklif" cümlesi geliyor.
"onlar tarafindan" yazdim cünkü Tarkanin Michael Lang diye yurtdisi menejeri oldugunu sanmadigim icin. Tarkanda bu reportajda belirtmiyor onun menejeri oldugunu. Aynen böyle diyor: "Ohh, at that time a manager who is Michael Lang. He knew Wyclef and he's come to me. He made us collaborate on this one actually. He made it happen"

arjen22-tarkan
25-02-07, 19:56
Tşekkürlerr !

tufanzenger
25-02-07, 19:58
hersey "ayarladi" kelimesine ayit. ondan sonra "onlar tarafindan geldi teklif" cümlesi geliyor.
"onlar tarafindan" yazdim cünkü Tarkanin Michael Lang diye yurtdisi menejeri oldugunu sanmadigim icin. Tarkanda bu reportajda belirtmiyor onun menejeri oldugunu. Aynen böyle diyor: "Ohh, at that time a manager who is Michael Lang. He knew Wyclef and he's come to me. He made us collaborate on this one actually. He made it happen"

tamam o zaman.. sorun yok ;)

**MegaStarkan**
25-02-07, 20:03
tamam o zaman.. sorun yok ;)
Okay ;) :22:

Nzl
25-02-07, 23:02
harikasınız arkadaşlar
hepinize teşekkürederim

:20: :20: :20: :20:

ozkan1907
26-02-07, 18:41
marttan itibaren tarkan isbası yapıyo o zaman daha sonra single türkce pop cok güzel bi 2007 senesi tarkanı ve bizleri bekliyo arkadaslar bu arada hollandada cok tanınıyo tarkan ünlü dj tiesto bile tarkandan övgüyle bahsetmisti gecen aylarda gerisini siz düsünün

tarkantutkunu
26-02-07, 21:14
konuşmada bu konulardan bahsediyor bir çok konunun altı çizilmiş

Biraz yanlışları düzeltelim;
-Come Closer USA Re-Release Versiyon'undaki parçaların mixlerinin,düzenlemelerinin tamamen Amerika'ya göre yapıldığı,bazı parçaları yeni tanıştıkları Producer(Prodüktör)'larla tekrar editlediklerini,tamamen yeni bir müzik görüşü içerisinde yeniden yapılandırıldığını,albümde yer alan bazı parçalarda düetlere şu an sahip olduklarını ve 3 Yeni parçanın yer aldığını,bu parçaların tamamen farklı olduğunu ki albümün çıkmasının nerdeyse 1 yıl olduğunu (ki yeni parçaların olması gerektiği anlamında) söylemekte..

-Come Closer'ın 3. single'ına daha karar vermediğini,ortada 2 yönden bakılırsa In Your Eyes veya yeni parçası Nothing Like You olacağını ki Come Closer'ın mixleri olsun müzikalitesinin daha çok Avrupa'ya yönelik olduğunun,bu bakımdan Amerika'daki Müzik görüşünün etkin olduğu daha çok urban tarzın(hip-hop,rnb) single seçiminde etkili olacağını söylemekte..

-Türkçe Pop Albüme gelirsem şu an 10 parçanın hazır olduğunun,albüm bitimine 2 parçanın kaldığını,albümün daha önceki albümlere göre daha modern olduğunu,tarzının urban olduğunu,daha çok hareketli dans edilebilecek parçaların yer aldığını,sözlerin daha çok seksi olduğunu,yaz zamanında Türkiye ve bazı başka ülkelerde çıkacağını,konserlerinde yeni parçalarından bazılarını kısada olsa söylemeyi düşündüğünü fakat internete kaçırma(leak) olayının çok olduğunu,şarkıları riske atamayacağını söylemekte...

-İngilizce parça yaparken kimlerden etkilendiğine gelirsem;Michael Jackson,Prince,Elvis Presley gibi dünyaca starlardan etkilendiğini,zaten çoğu Popstarların mesela Justin Timberlake gibi Michael Jackson'dan etkilendiğini onun gibi dans ettiğini,hareketlerinin parçalarının aynı yönde olduğunu söyledi.

-Kimlerle çalışmak istediğine gelirsem;Yeni görüş açılı Come Closer'da zaten süprizlerinin olduğunu,hip-hopçılarla ve iyi müzisyenlerle inanılmaz düetlerinin olduğunu,isimlerini şu an belirtemeyeceğini ama Beyonce'un bilindiği gibi çok ateşli ve başarılı olduğunu,onunla çalışmayı istediğini ve mutluluk duyacağını söyledi.Wyclef'la düetinin o zamanki menajeri Michael Lang'ın tanıması ve önermesinden sonra olduğunu,ayrı ayrı yerlerde kayıtların gerçekleştiği,daha Wyclef'la tanışmadığını ve düet hakkında kendisinin İstanbul'da,Wyclef New York'ta iken telefonda görüştüklerini söyledi...
-İngilizce şarkı söylemesinde Ahmet Ertegün'ün onu tetiklediğini,onun sayesinde New York'ta okullara gidip ingilizce öğrenmesini sonra aynı bir Amerikan'ın şarkı söyleyebileceği gibi bir eğitim aldığını bunun yıllarını aldığını,Ahmet Ertegün'ün kendisini etkilediğini belirtiyor..

-15 Milyonluk albüm satışından sonra ileriki zamanda ne yapacağı ile alakalı soruya gelirsem; herşeyden önce bu ingilizce albümü dünyada(Amerika'da) ve diğer çıkaramadığı Avrupa ülkelerinde(ki İngiltere(UK),Fransa gibi) çıkartıp,herkesin istediği gibi yeni albümü listelerin başına geçirmeyi istediğini,bunun gerçekleşmesini istediğini ki eğer bu gerçekleşmezse bile kendisinin bir Türk olduğunu,Türkçe'nin anadili olduğunu,sonuçta Türkiye'de Türk Hayranlarının olduğunu bunu zaten önemsemediğini(yani albüm 1 numara olmasada) ,daha çok toplumsal konulara odaklanmak istediğini,hayvanlara canlılara yardım edilen konularda bir parçasının olmasından mutluluk duyacağını,Küresel Isınmanın dünyadaki insanları tehdit ettiğini bunun daha çok anlaşılması gerektiğini ama anlaşılmadığını ve önemli olduğunu söyledi..

-Grammy'e gelirsem;Grammy'i herkesin almak isteyeceğini,her yeni çıkan şarkıcının zaten "bir gün bende Grammy'i alacağım" gibi bir söyleminin olduğunu ama Grammy'nin kendisine verilmesi durumunda çok mutlu olacağını fakat Grammy'i olmasada kendisinin zaten yetenekli ve iyi müzik yapabilecek potansiyelli biri olduğunu,Grammy 'i aldıktan sonra kendisine daha çok güven ve inanç vereceğinin saçma,gereksiz olduğunu söyledi..

Diğer konular zaten konserle,sevgiliyle,konser vereceği yerle,konserini daha önce neden veremediği ile alakalı...Rüyalarıma gelirsem ben zaten daha önceki zamanlarda gördüklerimin tamamen gerçekleşmesinden sonra bununda gerçekleşeceğini biliyordum.Örn;geçen yıl öss'yi kazanamayacağımı,hangi dersaneye gideceğimi,arkadaşımında hangi dersaneye gideceğini gördüm ve hepsi gerçekleşti..Örnek olarak daha verebilecek olduğum çok var..Bu bir kahinlik değil,inançla ve malum olması ile alakalı..Artı bilgi olarak bu 3 parçanın Scott Storch tarafından Produced'lendiğini söyleyebilirim.Diğer Türkçe albümün 12 parça olacağını yaz zamanında çıkacağını,ingilizce albümle aynı zamanda çıkacağını belirtmiştim...

kaynak:::SpLeNDouR arkadaşımıza teşekkürler

HND
26-02-07, 22:03
tesekkürler:4: :4:

SEA
26-02-07, 23:03
Haberi koyan çeviren bütün arkadaşlara teşekkürler
Süpersiniz....

alper...
04-03-07, 15:32
bu habere çok sevindim bir türk olarak..
umarım re-release de istediği başarıyı yakalar... :)