PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fındık Fıstık Tarkan mizahıdır (Ata demirer)

Nzl
01-01-07, 11:25
Fındık Fıstık Tarkan mizahıdır

- "Fındık Fıstık", Tarkan mizahıdır. Biz bir gece Avrupa Yakası’nın bir bölümünde çok yorulduğumuz bir geceydi. Söz döndü dolaştı Tarkan’a gedi. Ben de o anda doğaçlama uydurdum. Dizide kullandık. Bayağı da tuttu. Evimde yaptığım şeyleri insanlarla paylaşmak ve izleyicilerime de şov öncesi bir ara sıcak olarak vermek istedim yeni albümümü. Şunu da iddia ediyorum, Fındık Fıstık yazın barlara düşmüştü, bu albümde barlara düşecek çok iyi parçalar var. Mesela ’Beyoğlu’nda Gece’ bir rap-alaturka sentezi. Arda Algül’le birlikte çalıştık bu albümde. Çok maharetli ve işini gününde teslim etmek gibi bizim piyasamızda alışık olmadığımız bir huya sahip. Bir Alman, bir İngiliz yanı var çocuğun inşallah bahtı açık olur. Biz kendi dilimizle ötmeye çalışan bir çalıkuşuz ama topluca bir çalıkuşu. Benim gibi bir çalıkuşu düşünsene, çalı gözükmez...

http://kelebek.hurriyet.com.tr/magazin/5704703.asp?gid=90

'Avrupa Yakası'nda Volkan'dan dinlediğimiz 'Fındık Fıstık' şarkısı da 'Exit'te yer alıyor. Neden kullandınız bu şarkıyı? Bir gün Gülse, ben ve Avrupa Yakası'nın yapımcısı Atilla Bey, bir kutlama yapıyorduk. Laf Tarkan'dan açıldı. "Durun ben şimdi size bir Tarkan şarkısı yapayım" dedim. O anda da fındık-fıstık yiyor, içki içiyorduk. Öyle çıktı, Gülse de bayıldı o an! Bu albümde yer vermemin nedeni ise şu. İnternette bilmem kaç kere indirilmişti, yazın Bodrum'da barlarda remiksleri çalıyordu. Doğru dürüst çalalım istedim. Yoksa dizide kullanıldı ve tuttu diye değil!

http://www.sabah.com.tr/gny/gny104-20070101-200.html

aykut
01-01-07, 12:32
bu şarkı ilk duygudumda çok hoşuma gitmişti yani tarkan böle hani söler ya bounce bi taraşı oraya benzettimm let me you bounce ooo oda fındık fıstık ooo orayı benzetmiştim işte en sonunda haber oldu

teşekkürler haber için

DieForYou!
01-01-07, 12:45
28 defa okudum hiç bişey anlamadım yinede teşekkürler

Nzl
01-01-07, 13:08
28 defa okudum hiç bişey anlamadım yinede teşekkürler

anlamana yardımcı olayım...
ata demirer mizah yönü ağırlıklı bir albüm çıkarmış
albümde yer alan fındık fıstık adlı şarkıyı yaparken
tarkan şarkılarından esinlenmiş.
Fındık fıstık avrupa yakasındada kullanılmış bir şarkı çok beğenilince
albümede koymuşlar.

ösgee
01-01-07, 13:53
bende anlamamıştımda anladım tşk cnm bnn:29:

tara
01-01-07, 14:40
tesekkurler haber icin

tarkan_mania
01-01-07, 14:49
Haber İÇİn TeŞekkÜrler ArkadaŞIm :21:

SEN O BİLDİĞİM BÜTÜN AŞK BAHÇELERİNİN EN NADİDE ÇİÇEĞİSİN!
TA İLK BAKIŞTA VURDUN MÜHÜRÜ KALBİME SEN EZELDEN VAZGEÇİLMEZİMSİN!

:60: :54: :35: :52: :30: :35: :48: :10:

duygu
01-01-07, 14:50
tesekkürler haaber için...
fazla benzemio bence tarkan şarkılarına...

**MegaStarkan**
01-01-07, 15:00
tskler haber icin nzl :22:

HND
01-01-07, 16:44
ne konuşmuşlar acaba tarkan hakkında..
ben hiç duymadım bu şarkıyı:S ah tarkan aahh..her şeyde her yerde sen...:8:
sağol nzl:)))

populer bi insani her turlu konuda bulmak dogal bisi... :4:

şekerim
06-01-07, 20:35
saol haber için

:8:ÖLÜMÜNE TARKANCIYIZ:8:

TARKANIMSI
09-01-07, 21:52
inanın ben ilk dinlediğimde anlamıstım bide dansınıda benzetmeye calısıyrdu süper bi mizah bence hüpe benzetmiş bence