PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan, Akşam Gazetesi'nde

arjen22-tarkan
25-08-06, 14:56
Tarkan, köşe yazarlarının bir numaralı yazı malzemesi olmaya devam ediyor. Bugün de Akşam gazetesinden Yiğit Karaahmet, Tarkan'ın Bulgaristan'daki bir dergiye eşcinsellik konusundaki yaptığı açıklamaya duyduğu tepkiyi sert bir biçimde irdeliyor:

"Televizyonda bir magazin programında muhabirler konser bitiminde Tarkan'a soruyorlar, 'Nasıldı konser?' O da işte her zamanki sevimli olduğunu düşündüğü ama ultra yapmacık gülüşüyle 'Harikaydı, canlarım benim. Çok eğlendik. Unutulmazdı' diye açıklamalar yapıyor. O sırada muhabirlerden biri eşcinsellikle ilgili bir soru soruyor. Ve Tarkan o kadar sinirleniyor ki korumalara muhabiri yollamalarını söylüyor. Korumalar da muhabiri uzaklaştırırken arkasından da gözlerinde uzun zamanadır rastlamadığım sahicilikte bir öfke pırıltısıyla bağırıyor, 'Geç bunları. Demode bunlar... Bunlar demode sorular'.

Bu sorular bence de çok demode. Bir insanın cinsel kimliğiyle ilgili göndermeler yapılması ya da sorular sorulması cidden çok saçma. Peki bunun demode olduğunu düşünen Tarkan'ın eşcinselliğin psikanalizle tedavi edilmesini düşündüğünü bir dergiye açıklaması ne kadar moda ya da çağdaş bir düşünce?

Ben Tarkan gibi iyi-kötü yüzünü Avrupa ve Amerika pazarına dönmüş birinin, Türkiye'nin pop starı olarak yıllardır ortalığı kasıp kavuran birinin, eşcinselliğin hastalık olduğunu söylemesine inanmıyorum. Daha doğrusu inanmak istemiyorum. Bu kadar bağnaz, çağdışı ve faşistçe bir düşüncenin Tarkan'dan çıkmış olmasına da inanamıyorum.

Galiba birilerinin Tarkan'a, sadece popo sallayarak, dudaklarını büze büze konuşarak, birbirinden allı pullu kıyafetlerle sahneye çıkarak, kız arkadaşıyla sürekli evlilik ve çocuk planlarını kameraların karşısında yaparak heteroseksüel bir popstar olunmayacağını söylemesi gerekir. Madem bu kadar yurtdışı pazarına yönelik planlar yapıyorsan, bazı bilimsel gerçekleri de takip etmek ve de kabul etmek gerekir. Kendi gerçeklerini kamufle etmek adına bu açıklamaları yapmak sadece günü kurtarır. Ama kafası basan birileri bunu anladığı zaman da, sahtekarlık maskenle kalakalırsın. Bu zırva-saçma açıklamaları Amerika'da bir dergiye yap bakalım, o zaman neler oluyor. Millet şöyle bir güler, sonra da seni öyle bir topa tutar ki, eğer birkaç albüm satma şansın varsa, o da yok olur. O zaman seni Ahmet Ertegün de kurtaramaz, öpücükler yollaya yollayan söylediğin şarkılar da...

Tarkan'ın hep tek olduğunu ve iyi-kötü ne yaparsa yapsın desteklenmesi gerektiğini düşündüm. Çünkü eğer bir megastarımız olacaksa, onun da Tarkan olması gerekiyordu bence. Ama eğer popstar dediğimiz insan hala faşistçe, kendini kurtarmak adına eşcinselliğin tedavi edilebilek bir hastalık olduğunu düşünüyorsa, ben de artık Tarkan'la ilgili fikirlerimi değiştirme zamanımın geldiğini düşünüyorum. Ve kendi adıma bundan sonra bu kadar saçma sapan konuşan birinin albümlerini satın almama ve şarkılarını dinlememe kararı verdim. Bir de buradan Tarkan'a bir teklif sunmak istiyorum. Bulgaristan'daki dergilere röportajlar verip bunları açıklıyorsa eğer, ben de bir röportaj istiyorum kendisinden. Eğer gerçekten bu fikirlerinin arkasındaysa, beni de ikna etsin lütfen. Fikirlerinin arkasında olan ve korkacak bir şeyi olmayan biri oturur karşıma cevabı çatır çatır verir. Çok güzel olur bence. Ben sorarım, Tarkan cevaplar. Tarkan anlatır, ben gülerim. Baktık çözemiyoruz bu işi, hep beraber gider tedavi oluruz! Tarkan madem her şeyin tedaviyle çözüleceğini düşünüyor, birer hap yutarız, kendimize geliriz." (Kaynak: Akşam Gazetesi, 31/07/2006

Kaynal:TarkanPlus

tarkan_karma
25-08-06, 14:58
haber için teşekürler

pelince
25-08-06, 17:54
haber için teşekürler
katılıorum teekkür:29: bravo

duygutarkan
25-08-06, 18:16
merci..dabık...