PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Albüm

Luna
12-04-15, 00:09
Samsun Demir'in verdiği bilgiye göre Tarkan albümü için biraz daha beklememiz gerekiyor.

"Samsun Demir ‏@SamsunDemir
Tarkan albümü için biraz daha bekleyeceğiz sürpriz bir single olabilir belki..."

Samsun Demir, geçen günlerde, Tarkan'ın 15 Nisan'da Ozan ile birlikte stüdyoya gireceğini de twitter hesabından iletmişti.

twilight
12-04-15, 05:54
Samsun Demir'in verdiği bilgiye göre Tarkan albümü için biraz daha beklememiz gerekiyor.

"Samsun Demir ‏@SamsunDemir
Tarkan albümü için biraz daha bekleyeceğiz sürpriz bir single olabilir belki..."

Samsun Demir, geçen günlerde, Tarkan'ın 15 Nisan'da Ozan ile birlikte stüdyoya gireceğini de twitter hesabından iletmişti.

Bu sene beklemeyin derim ben albümü.. Tarkan sanki albümü tamamlamış gibi, iki de bir yurt dışına çıkıyor; ama bir kaç şarkının dahi hazır olduğunu sanmıyorum, çünkü albüm çıkmadan bir kaç ay önce, web sayfası yapıma girerdi... Bence bu yaz çıkmaz... Kışın olabilir, bilmem, belki de yaza ihale eder... Tarkan'ın bu kadar ara vermesinin sebebi ne sizce? Bence sıkıldı artık uğraşmaktan. 4 yıl ara verdiği zaman bile bir sürü remixler, yeni şarkılar vs. yaptı... Hop De ve Aşk Gitti Bizden dışında yeni şarkı duyamadık, cover hep... Belki de kendisine karşı gelen yoğun ilgiden sıkıldı artık... Hep duyuyoruz, ''sokağa çıkamıyorum'' isyanlarını Tarkan'ın... Belki de artık müzik yapmak istmeiyordur, kim bilir ?

yasinenessahin
16-04-15, 02:26
Hop De ve Aşk Gitti Bizden dışında yeni şarkı duyamadık, cover hep... Belki de kendisine karşı gelen yoğun ilgiden sıkıldı artık... Hep duyuyoruz, ''sokağa çıkamıyorum'' isyanlarını Tarkan'ın... Belki de artık müzik yapmak istmeiyordur, kim bilir ?

müzik yapmak istemiyor değil de eski hevesinin kalmadığı çok açık bir gerçek. çünkü; daha gidebileceği bir yer yok. yıllardır zirvede. rakibi yok. arkadan gelen yok. sanırım bu psikoloji artık onun şuanki ve bundan sonraki ruh hali. hatırlayın 2010 uyuşturucu olayını. Adımı Kalbine Yaz gibi kaliteli bir albümün, böylesine bir olayın üstüne bir kaç ay içinde geriye kalan eksiklerinin tamamlanıp piyasaya çıkışını. O albüm Tarkan'ı yeniden ayağa kaldırdı medyanın (özellikle kral tv) katkısıyla ve kendi çabasının sayesinde. Ama buna mecburdu. Çünkü; bu olay o ana kadarki geçmişini bir anda geride bıraktırıp, bundan sonraki Tarkan'ın bu şekilde hatırlanmasına sebep olabilirdi. Fakat albüm tüm bu olabilecekleri silip attı. Kısacası bu olayı en iyi şekilde unutturmaya mecbur bir pozisyon vardı. ve mecburiyetin getirdiği hırstan doğan müthiş bir albüm oldu. Şu anda da o başarının kaymağını yiyor 5 yıldır. Hatırlayın 2010 harbiye konserlerini. Biletleri alan arkadaşlar yeni albüm çıkmazsa iade edicem diyorlardı bu forumda çokça. Ama o metamorfoz albümünün etkisinin harbiye konserlerine ancak 2 yıl dayanabilmesinden kaynaklıydı. Adımı Kalbine Yaz'da ise 2013 yılına geldiğimizde ''yeter artık yeni albüm çıksın yoksa konsere gitmem biletimi iptal ettiririm'' gibi tepkiler olmadı. Çünkü; bu albümle Tarkan bir avans elde etti ve sıradaki albüm daha uzun bir zaman diliminde beklenebilirdi. Ama tüm bu avans da bitti, sabır da.. Gerçekten eğer kendini dinleyenlere karşı sorumlu hissediyorsa Tarkan; değil single, en az 12 şarkılık bir albüm yapmak zorunda bu yaz daha da ertelemeden. Yoksa bu cepten yemeler, daha uzun süreleri kaldırmaz. yada dediğin gibi bir hakkı da var Tarkan'ın müzik yapmamak gibi.. Kendi tercihidir. O zaman da konserlerde ilgi, sosyal hayatta her konuda destek beklemesin. Bu da bizim hakkımız...

twilight
17-04-15, 18:24
Tarkan'ın en uzun aralar verdiği albümlere bakalım; Aacayipsin ile Ölürüm Sana arası 3 yıl ara var. Ölürüm Sana Tarkan'ın en iyi albümlerinden biridir. Ölürüm Sana ve Karma arası 4 yıl var. Karma Tarkan'ın en iyi albümlerinden biridir (Hatta bana göre en iyi).
Adımı Kalbine Yaz albümü çıkalı 5 yıla yakın oldu. Bu gidişe göre Tarkan'ın en iyi albümü gelecek gibi... ama;

''Ama'' gelince cümle tamamen olumsuz oluyor, di mi? Evet, benimki de olumsuz devam edecek. Nasıl Michael Jackson Thriller'dan sonra 5 albüm yapsa da Thriller'dan daha iyisini yapamasa da, Tarkan'ın Thriller'ı da Karma'dır. Bu dediğim gibi bana göre... Her şarkısı hit'tir.

Tarkan bi' Karma daha yapamaz, bana göre. O albümde çok farklı bir mistik olay vardı. ''Karma'' felsefesinin yanısıra gerçekten ''Karma'' karışık bir albümdü. Oryantal şarkı da vardı, tam pop şarkı da vardı, rock'a kayan şarkı da vardı, latin tarzı da vardı, vardı da vardı... Bir de şarkı sıralaması çok iyi yapılmıştı.

Tarkan her albümde bir zayıf halka bırakır mesela. Bunun sebebi müzik eleştirmenlerinin ve fanlarının nabzını ölçmektir. Ve o zayıf halka daima klipsiz kalır. Mesela, Aacayipsin'de hemen hemen bütün şarkılara klip gelmiştir, ama; Durum Beter'in klibi yoktur. Ya da Ölürüm Sana albümünde Gecenin Ürkek Kanatlarında'nın, Dudu'da Bu Şarkılar da Olmasa'nın klibi yoktur. Son albümde zayıf halka, Sen Çoktan Gitmişsin... Ama Karma'da bir zayıf halka yok. Çünkü hepsi apayrı hit.

Yani sözün özü Tarkan bir Karma daha yapamaz. Ki, diyelim yaptı. gerek yaşının ilerlemesinden, gerek artık medyanın Tarkan'ı o kadar haber etmemesinden - Karma zamanı Tarkan Mydonose Showland'da bir konser verirdi, 10 gün konuşulurdu - Karma etkisini bize yansıtamaz.
Bu bakımdan bu kadar ara vermeden, Tarkan artık bir albüm yapmalı..

Şimdiden, söyleyeyim; sonradan demedi, demeyin, albüm çıktıktan 6 - 7 ay sonra, Tarkan havaalanında bir röportaj yapar, ''Artık albümlerimde çok ara vermeyeceğim.'.... bu sözü biz yıllarca duyduk ama :)
Artık sıradaki albümü biz göremeyiz, çocuklarımız belki görür :)))

Büşra ÇAĞLAR
19-04-15, 19:31
'Müziği bırakmak' 'müziğe olan sevgisinin azalmasi' gibi şeyler söylemek 'Ben Müzik Adamıyım' diyen Tarkan'a hayranları tarafindan söylenen en kötü sözler bence.
Evet uzun bir süredir albüm yapmıyor ve bu bir yerden sonra bir tepki doğuruyor. Hala bir albüm gelmemesinin nasil bir sebebi var bilemeyiz ama bir sitem söz konusuysa bu sözlerin yanlış oldugunu düşünüyorum.

rosemary
20-04-15, 02:57
'Müziği bırakmak' 'müziğe olan sevgisinin azalmasi' gibi şeyler söylemek 'Ben Müzik Adamıyım' diyen Tarkan'a hayranları tarafindan söylenen en kötü sözler bence.
Evet uzun bir süredir albüm yapmıyor ve bu bir yerden sonra bir tepki doğuruyor. Hala bir albüm gelmemesinin nasil bir sebebi var bilemeyiz ama bir sitem söz konusuysa bu sözlerin yanlış oldugunu düşünüyorum.

sana kesinlikle katılıyorum.bence içine tam olarak sinen bir albüm yapmak istiyor...arada çok fazla albümde yer aldı ve belki de kendi albümüne odaklanamadı...malum ozan çolakoğlu da artık çok yoğun....

karmaefsanesi
23-04-15, 19:40
Tarkanın albüm çıkarmadan önce yapması gereken birşey var o da ağzına büyük gelen dişleri bir an önce çıkarıp metamorfozdaki dişlere geri dönmesi yazık ediyor yüzüne bu haliyle nerde o eski tarkan nerde adımı kalbine yazdaki tarkan

twilight
24-04-15, 13:40

E ama öyle. En çok müzik yaparken ara veren Türk sanatçı Tarkan... Kim aksini iddia edebilir? Bana bir isim söyleyin 5 yıl ara veren pop sanatçısı? Benim aklıma gelmiyor... Bi' ara Ajda Pekkan, Eurovision'da yaşadığı hüsran sonucu Fransa'ya yerleşmişti. Yıllarca Türkiye'ye adım atmadı. Fransa'da yaşadı. Türkçe albüm yapmadı, ama Fransızca albüm yaptı. Tarkan onu bile yapmadı. Bir kaç proje albümünde yer aldı. Hepsi bu.

Michael Jackson örneği verelim, yıllarca aralar verdi albümlere... Neden? Bir düşünün bakalım? Kendisi hakkında sarf edilen asıslız iddialardan bıkmış olabilir. Sahip olduğu Neverland evinde sadece çocuklara oyun alanı yapmasına rağmen, çocuklara cinsel istismar suçundan yıllarca yargılandı. Ve müziğe ksütü. Tarkan hakkında da çirkin dedikodular çıkmadı mı? Şimdi hangimiz, uyuşturucu olayının, basında yer alan çıplak fotoğrafların Tarkan'ı yıpratmadığını söyleyebiliriz?

sana kesinlikle katılıyorum.bence içine tam olarak sinen bir albüm yapmak istiyor...arada çok fazla albümde yer aldı ve belki de kendi albümüne odaklanamadı...malum ozan çolakoğlu da artık çok yoğun....

Varsayalım ki albümüne odaklanamadı. Bir kaç single yapabilirdi. Tarkan'ın hazırda bekleyen, arşivinde hiç tamamlanmış şarkı yok mu? Bence onlarca vardır. Belki bilgisayarında kayıtlı olan, ''gün gelir kullanırım'' diye diye, ertelediği yüzlerce şarkı vardır... İçlerinde belki ''Tarkan'ın en iyi şarkısı'' diyebileceğimiz şarkı-lar bile vardır. ?

Tarkanın albüm çıkarmadan önce yapması gereken birşey var o da ağzına büyük gelen dişleri bir an önce çıkarıp metamorfozdaki dişlere geri dönmesi yazık ediyor yüzüne bu haliyle nerde o eski tarkan nerde adımı kalbine yazdaki tarkan

Bkz: Tarkan'ın Tarkan olduğu yıllar :D
Dişlerini değiştirmesi, sesini etkilemiyor. Yüz tipini etkilese de artık 42 yaşına geldiği için, insanların yadırgayacağını düşünmüyorum. Elbet, bir gün herkes yaşlanacak.

karmaefsanesi
24-04-15, 20:30
Sesi değişmez olur mu ya nerde karmadaki o buğulu naif ses nerde adımı kalbine yazdaki ses o koca dişlerle o ses artık çıkmaz zaten

twilight
25-04-15, 21:26
Sesi değişmez olur mu ya nerde karmadaki o buğulu naif ses nerde adımı kalbine yazdaki ses o koca dişlerle o ses artık çıkmaz zaten

Bilgisayarla oynandığı için olabilir mi? Canlı şarkı söylerken öyle değil çünkü...

nedjohnlansen
25-04-15, 23:48
Tarkan'ın en uzun aralar verdiği albümlere bakalım; Aacayipsin ile Ölürüm Sana arası 3 yıl ara var. Ölürüm Sana Tarkan'ın en iyi albümlerinden biridir. Ölürüm Sana ve Karma arası 4 yıl var. Karma Tarkan'ın en iyi albümlerinden biridir (Hatta bana göre en iyi).
Adımı Kalbine Yaz albümü çıkalı 5 yıla yakın oldu. Bu gidişe göre Tarkan'ın en iyi albümü gelecek gibi... ama;

''Ama'' gelince cümle tamamen olumsuz oluyor, di mi? Evet, benimki de olumsuz devam edecek. Nasıl Michael Jackson Thriller'dan sonra 5 albüm yapsa da Thriller'dan daha iyisini yapamasa da, Tarkan'ın Thriller'ı da Karma'dır. Bu dediğim gibi bana göre... Her şarkısı hit'tir.

Tarkan bi' Karma daha yapamaz, bana göre. O albümde çok farklı bir mistik olay vardı. ''Karma'' felsefesinin yanısıra gerçekten ''Karma'' karışık bir albümdü. Oryantal şarkı da vardı, tam pop şarkı da vardı, rock'a kayan şarkı da vardı, latin tarzı da vardı, vardı da vardı... Bir de şarkı sıralaması çok iyi yapılmıştı.

Tarkan her albümde bir zayıf halka bırakır mesela. Bunun sebebi müzik eleştirmenlerinin ve fanlarının nabzını ölçmektir. Ve o zayıf halka daima klipsiz kalır. Mesela, Aacayipsin'de hemen hemen bütün şarkılara klip gelmiştir, ama; Durum Beter'in klibi yoktur. Ya da Ölürüm Sana albümünde Gecenin Ürkek Kanatlarında'nın, Dudu'da Bu Şarkılar da Olmasa'nın klibi yoktur. Son albümde zayıf halka, Sen Çoktan Gitmişsin... Ama Karma'da bir zayıf halka yok. Çünkü hepsi apayrı hit.

Yani sözün özü Tarkan bir Karma daha yapamaz. Ki, diyelim yaptı. gerek yaşının ilerlemesinden, gerek artık medyanın Tarkan'ı o kadar haber etmemesinden - Karma zamanı Tarkan Mydonose Showland'da bir konser verirdi, 10 gün konuşulurdu - Karma etkisini bize yansıtamaz.
Bu bakımdan bu kadar ara vermeden, Tarkan artık bir albüm yapmalı..

Şimdiden, söyleyeyim; sonradan demedi, demeyin, albüm çıktıktan 6 - 7 ay sonra, Tarkan havaalanında bir röportaj yapar, ''Artık albümlerimde çok ara vermeyeceğim.'.... bu sözü biz yıllarca duyduk ama :)
Artık sıradaki albümü biz göremeyiz, çocuklarımız belki görür :)))

sen çoktan gitmişsin ve gecenin ürkek kanatlarında bulunduğu albümlerde ilk 3'e girecek şarkılar benim gözümde. hele sen çoktan gitmişsin o albümün en iyisiydi bana kalırsa. demek ki tarkan'ın hafif deneysel şarkılarını daha çok seviyorum ben.

albüme gelince, tarkan istese her yıl belli bir kalitede albüm çıkarabilir, bırakalım 5 yıl ara vermeyi... tarkan yalnız değil sonuçta. tek başına yapmıyor albümlerini. neden 5 yıl ara verdiğine gelirsek, bilmiyorum açıkçası. bence hata yapıyor. aralarda çıkardığı şarkılar çok çok güzel olsalar gam yemeyeceğim. cover olmayan şarkılar arasından hop de bana göre en başarılısıydı ki o bile eh... diğer şarkıları hiç bir albümüne yakıştırmam. belki de tarkan bu yüzden albüm yapmıyordur. aşk gitti bizden ayarında şarkılardan oluşan bir albüm yapacağına hiç yapmamasını tercih ederim.

twilight
26-04-15, 14:36
sen çoktan gitmişsin ve gecenin ürkek kanatlarında bulunduğu albümlerde ilk 3'e girecek şarkılar benim gözümde. hele sen çoktan gitmişsin o albümün en iyisiydi bana kalırsa. demek ki tarkan'ın hafif deneysel şarkılarını daha çok seviyorum ben.

albüme gelince, tarkan istese her yıl belli bir kalitede albüm çıkarabilir, bırakalım 5 yıl ara vermeyi... tarkan yalnız değil sonuçta. tek başına yapmıyor albümlerini. neden 5 yıl ara verdiğine gelirsek, bilmiyorum açıkçası. bence hata yapıyor. aralarda çıkardığı şarkılar çok çok güzel olsalar gam yemeyeceğim. cover olmayan şarkılar arasından hop de bana göre en başarılısıydı ki o bile eh... diğer şarkıları hiç bir albümüne yakıştırmam. belki de tarkan bu yüzden albüm yapmıyordur. aşk gitti bizden ayarında şarkılardan oluşan bir albüm yapacağına hiç yapmamasını tercih ederim.

Forumda çoğu kişi (Ben de dahil) tam tersini düşünüyoruz. Aşk Gitti Bizden iyiydi diye düşünüyorum ben.. Hadi O Zaman kendi şarkısı olmadığı, Nazan'ın şarkısı olduğu için ve Nazan'nı da tarzı ''absürd - pop'' olduğu için Nazan şarkısı olarak uygun... Nazan'ın eski şarkılarında da genelde bi' absürdlük vardır zaten; Bkz: ''Ekilmekteyim'', ''Hay Hay'', ''Hokka'', ''Aşkım Baksana Bana''

Ben kendi adıma Hop De'yi beğenmedim... Ajda'ya verdiği şarkının müziğine tıpatıp benziyor, hadi müziği geçelim... Sözler, çok zayıf... Aranje de kötü olunca, klip dünyanın en iyi klibi olsa da kurtarmıyor... Klip iyiydi hakkını yemeyim, ama şarkı berbattı. Ki 10 Tarkan hayranının 9'u da beğenmedi. Siz nasıl beğendiniz, anlamadım :)

Cover olarak, Hatasız Kul Olmaz ve Firuze en beğendiklerim... Galiba İskender'le çalıştığı sürece hiç bir şarkısını eskisi kadar sevmeyeceğim gibi geliyor... İskender ''Pop'' aranjede, vasat... Rock aranjeler yapsın.

Luna
03-05-15, 04:35
Onu bunu bilmiyorum da, lütfen Gülşeninki gibi abidik gubidik bir albüm yapmasın. Aranjör aynı, yapımcı aynı, insanlar da pohpohluyor böyle işleri etkilenir falan mazallah. Gerçi Tarkan'ın besteleri hep çok kalitelidir, yalnız bu sefer sözlere de çok çok özen göstersin, sözleri de muhteşem şarkılar olsun. Lütfeeeeen Tarkan tamam mı?😉

mcayvaz
04-05-15, 15:19
Onu bunu bilmiyorum da, lütfen Gülşeninki gibi abidik gubidik bir albüm yapmasın. Aranjör aynı, yapımcı aynı, insanlar da pohpohluyor böyle işleri etkilenir falan mazallah. Gerçi Tarkan'ın besteleri hep çok kalitelidir, yalnız bu sefer sözlere de çok çok özen göstersin, sözleri de muhteşem şarkılar olsun. Lütfeeeeen Tarkan tamam mı?😉

Hakkaten gülşen fena çuvallamış bu sefer, albüm kapağına yaptığı yatırım albümdeki sıradanlığı asla örtemez.Ozan çolakoğlunun yaptığı diğer gülşen albümlerinin çok kötü bir imitasyonu gibi. Ozan çolakoğlunun bu kadar fazla aranje yapması bence ona da yaramadı. Ayrıca elektronik sounda olan merakı da şarkıların ruhunu öldürmeye devam ediyor. Umarım tarkanda hop de gibi şarkılardan dizili bir albüm yapmaz. Ben Tarkan için bu işin bu kadar neden zor olduğunu gerçekten çözebilmiş değilim. Fazla kasmak yaramıyor. tarkanın 2 sene de bir yapacağı ortalama şarkılardan oluşan albümler onu çok daha yükseklerde tutar. Bence şarkılarda çalınan enstrümanların çeşitliliği ve çalan kişilerin kalitesi konusunda kassa bu daha iyi bir gelişme olur. Karmanın coverındaki çeşitliliği bir düşünün, 3 çeşit gitar, sitar, yaylılar, vurmalılar hepsi alanında usta adamlar. Bu çeşitlilik ve akustik sound azaldıkça Tarkan aynı tadı vermemeye başladı ve içerisinde neredeyse hiç doğal enstrüman olmayan metamorfozda bu memnuniyetsizlik top yaptı. Adını kalbime yazda bu çeşitlilik bir nebze arttığı için hepimize güzel geldi. Yoksa metamorfozda ne şarkılar var ozinganın klavyesi altında telef olan. Gün Gibiyi düşünün; arkadaş dıp tıs la slow şarkı yapamazsın, yaparsan da duman edersin. Umarım tarkan şıkır şıkır canlı akustik klasik bir pop albüm yapar. yoksa çoook bekleriz iyi bişeyler dinleyeceğiz diye. Bu sene en iyi aday gülşendi gördük...

Luna
06-05-15, 00:12
Ozan Çolakoğlu, twitter hesabından, albümün çıkış tarihiyle ilgili sorulara 2016 cevabını verdi.
Altı yıl, vay be ... Neler döndü acaba çok merak ediyorum.

mcayvaz
06-05-15, 15:50
Ozan Çolakoğlu, twitter hesabından, albümün çıkış tarihiyle ilgili sorulara 2016 cevabını verdi.

Diyorki tarkan ben bu ülkede yürüyemez olana kadar kralım, canım ister yaparım canım ister yapmam. Her yaptığım işte büyük beklenti yaratıp bir patlama yaratırım, konserleri doldururum. Ayrıca ozan dahil kimseye de eyvallahım yok. Bu doğru bir yaklaşım mı? Zaman gösterir ama tüketim toplumunun gidişatı sanki pek öyle demiyor. 6 yılda sınırlar rejimler değişiyor, Tarkan 2005'te herşeye sahip bir müzik adamı olarak come closer'ı yaparken, dünyada lady gaga, inna, rihanna, justin bieber, taylor swift, Katy Perry (ki müzik insanı olarak tarkanın yanına bile yaklaşamazlar) gibilerin isimlerini music ile yanyana google'a yazsanız eşleşme bulamazdık. Şimdi ise durum ortada. Strateji, bakış açısı, ticari yönden tam bir garabet. Tarkan 10 tane rusça, 10 tane portekizce söze müzik yapsa Rusya ve Latin amerika bile on yeter ama çokda tınnn. Tercih onun yapacak bişey yok fakat işin ticari olmayan tarafında fanlara yazık oluyor...

Luna
06-05-15, 17:39
Diyorki tarkan ben bu ülkede yürüyemez olana kadar kralım, canım ister yaparım canım ister yapmam. Her yaptığım işte büyük beklenti yaratıp bir patlama yaratırım, konserleri doldururum. Ayrıca ozan dahil kimseye de eyvallahım yok. Bu doğru bir yaklaşım mı? ..
Ben Tarkan'ın bu şekilde düşündüğüne inanmıyorum. Tam aksine kendisi hep "ben kendimi çok daha fazla eleştiririm, hiç beğenmem" diyor. Bu denli bir aranın tek sebebi de yoktur muhtemelen. Biz pek hatırlamak istemesek de Tarkan bir tedavi sürecinden geçti bu zaman zarfında. Nasıl bir süreçten geçtiğini ve neler yaşadığını bilmemize imkan yok. Ruhsal ve fiziksel açıdan yıpranmış olmalı. Öyle kolay değil bu işler. İster istemez çalışmalara yansımıştır. Onun haricinde medyaya yansıyanların ne kadarı doğruydu ( Tarkan,Ozan,Gülşen ve İskender ile ilgili olarak)? Tam olarak neler oldu, onu da bilemiyoruz. Arkadaşlar Tarkan'ın sıkıldığından da bahsetmiş. O da mümkün tabii. Bu adam yirmi üç yıldır zirvede, kim ne derse desin bir sonraki adımı, özel hayatında ne yaptığı da hep merak edildi. Belki artık zirvede olmak istemiyordur da istediği gibi müzik yapmak istiyordur, ama onu engelleyenler vardır da canı stüdyoya girmek istemiyordur. Sıkılmanın da ötesinde artık yorulmuş olmalı. Bunlar sadece tahmin tabii ve muhtemelen de ( Tarkan ağzını açıp doğru düzgün konuşmaya ve bilgi vermeye pek bir isteksiz olduğundan) asla gerçek nedenleri ve neler yaşandığını öğrenemeyeceğiz.

twilight
06-05-15, 23:50
Diyorki tarkan ben bu ülkede yürüyemez olana kadar kralım, canım ister yaparım canım ister yapmam. Her yaptığım işte büyük beklenti yaratıp bir patlama yaratırım, konserleri doldururum.

Tarkan'ın böyle düşündüğünü sanmıyorum. (Emin değilim, lakin, sanmıyorum diyorum.)
Çünkü duyduğum haberlere göre, (ne kadar doğru tartışılır) Tarkan bir kaç albüm doldurmuş bu arada, ama şarkıları beğenmemiş ve çöpe atmış... Tarkan'ın ''Mükemmeliyetçi'' huyu vardır... İşinde en iyisini yapanlarda da vardır bu, sinemada Brad Pitt de böyledir örneğin, ya da mankenlikte Adriana Lima da böyledir. Yani ya en iyisi, ya hiç bir şey... Tarkan en iyi albümü yapamazsa 10 yıl bile ara verir, ben böyle görüyorum...
Mükemmeliyetçilik, adında her ne kadar ''Mükemmel'' kelimesi bulunsa da, sanıldığı kadar iyi değil; kötü bir şeydir... Koskoca 6 yılda, bir kaç cover şarkı, 2 - 3 yeni şarkı duyabildik yine, Allah'a şükür, sesini duyduk. Ama, Tarkan'a zarar vereilir bu, tamam biz fanları olarak destekliyoruz, ama en satan albümü 300 bin satan adam, bir gün bu tiraja ulaşamazsa, hiç beklemediğiniz anda müziği bırakabilir. (Bkz: Teoman)
Hatırlarsanız, 2008 falandı galiba, Tarkan yurt dışında bir konseri dolduramadığı için konserini iptal etmişti, Paris'teydi galiba konser.
Tarkan her işinde mükemmeliyetçi. Mesela, her ne kadar çok ümitli olsam da, Come Closer beklenildiği ilgiyi görmediği için, bir daha asla İngilizce çalışma yapacağını sanmıyorum. Belki single yapar, ama albüm, asla düşünemiyorum. Ya da Metamorfoz gibi full elektronik albüm yapmaz... Düşünsenize, adam Aacayipsin'le fan kitlesi yakaladı diye, ''Selam Ver'', ''Sarıl Bana'', ''Vazgeçemem'' gibi kaliteli slowların bulunduğu ilk albümü hakkında, ''ben öyle bir albümü yapmadım diye sayıyorum'' diyor... Eğer, ben ne yapsam tutar falan diye düşünseydi, en iyi albümünden sonra (bence Karma'dır) bir daha albüm yapmazdı. Karma'dan sonra, bir çok albüm, bir çok şarkı gördük... Belki Karma kadar iyileri olmasa da, çok mükemmel şarkılar da duyduk Tarkan'dan, yalansa; yalan deyin?

mcayvaz
14-05-15, 11:43
Ben Tarkan'ın bu şekilde düşündüğüne inanmıyorum. Tam aksine kendisi hep "ben kendimi çok daha fazla eleştiririm, hiç beğenmem" diyor. ...Tam olarak neler oldu, onu da bilemiyoruz... Bunlar sadece tahmin tabii ve muhtemelen de ( Tarkan ağzını açıp doğru düzgün konuşmaya ve bilgi vermeye pek bir isteksiz olduğundan) asla gerçek nedenleri ve neler yaşandığını öğrenemeyeceğiz.
Bu söylediklerim bir eleştiri yada negatif bir yorum değil, yada "tarkan kendini beğenmiş biri" demek değil sadece tarkan'ın albüm çıkarmamasınına sebeb olabilecek gayet insani ve doğal sebebinin biraz fazla açıkça ifadesiydi. Tarkan yaptığı işlerden tatmin olmayı ve ün açısından kendini güvende hissetmeyi en çok hakeden adam. Böyle hissetmese, kendine duyulan ilgi ile alakalı bir kaygısı olsa biraz daha farklı hareket ederdi. Ama dediğim gibi hepimiz bazen böyle hissederiz ve bu gayet normal, suç günah değil. Buradaki önemli nokta kendi geleceği ve fanları açısından bunun sonucu. Karma dinleye dinleye bizde yorulduk artık. Kaliteli müzik bulabilmek için 70'leri deşiyoruz.

tarkaanncı
17-05-15, 17:36
Merhaba Arkadaşlar
Tarkan ve albümü hakkında yazdıklarını yorumlarınızı okudum. Zirvedeki yalnızlığından, sıkılmasından hatta ağzındaki dişlere kadar herkes bişey söylemiş. Ben şimdi sizlere kendi düşüncelerimi aktarmak istiyorum. Öncelikle Samsun Demir geçtiğimiz günlerde Tarkan ın Ozan Çolakoğlu ile stüdyoya gireceği bilgisini verdi. Aksi bir durum olmadıkça bu bilginin yalan olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca Tarkan ile Ozan ın aralarının bozuk olduğunada inanmıyorum. Nankör bir piyasada yılları devirmiş arkadaşlıklar kolay kolay yıkılmaz. Sanırım Tarkan ın farklı çalışmaları söz konusu olduğu için Ozan da bu boşluktan dolayı başka sanatçılarla kariyerine devam etti. Diyeceksiniz ki nedir farklı çalışması. Tarkan ın yabancı bir albüm çalışmaları yaptığı düşüncesindeyim. Tabi ki bu yabancı albüm çıkaracak demek değil. Sadece ağırlığını ona veriyor gibi geliyor. Sürpriz bişeylerde olabilir belkide. Ama son aylarda medyada çıkan haberlere göre yeni yerli albümde Rahmetli Aysel Gürel ve Sezen Aksu parçaları olacağı söyleniyor. Büyük ihtimallede doğrudur. Ben Tarkan dan öyle 10-12 şarkılık bir albüm beklemiyorum. Daha çok Dudu albümü gibi bir maxi single olacak düşüncesindeyim. Kendi şarkısı, Aysel şarkısı, Sezen, belki nazan belki tilbe den belkide mazhar dan olur. Şuan da herşey sürpriz. Yani şöyle düşünün karma albümü 2001 de çıktı Yabancı albüm 2006-2007 araya bir maxi single koydu. Bu defa da öyle olacak gibi. Yalnız arada bir fark var bu defa daha profesyonel çalışmasıdır. İlki biraz deneme oldu. Sevildi sevilmedi eleştirildi veya beğenildi. Eminim Tarkan ın yeni yabancı albümü daha iyi olacaktır. Birde dedikodusu yıllardır dolaşan ama henüz gerçekleşmemiş Türk Sanat müziği albümü düşüncesi var. Geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz Müzeyyen Senar anısına bir şarkı bile olabilir albümde. Yani benim düşüncem Tarkan yabancı albüme daha çok ağırlık verdi ve Ozan bu arada başkalarıyla çalıştı. Yerli albümde biraz uzadı. Öte yandan halen Tarkan ın karma albümü ve ölürüm sana albümü konuşuluyor. Şunu öncelikle söyleyim dünden bugüne Tarkan ın şarkı ve beste kalitesi hiç değişmedi. Bugün kü Hop de ile ölürüm sana veya ay aynı kalite de bir şarkıdır. Öp ile Şımarık aynı kalitededir. Hatta çok eleştirilen metamorfoz albümü bile her albümü gibi kalitelidir. Yalnız fark şurda. Biz hayranlarında. Şimdi yıllar öncesine gidin. Karma albümü çıktığında bırak mp3 player veya akıllı telefon daha cd bile düzgün kullanmıyorduk. Yeni yeniydi o zamanlar. Kaset alıyorduk. Ve gerek evde gerek arabada teyplerde baştan sona dinliyorduk. Her şarkıyı nakış nakış içimize işliyorduk. Şimdi albüm daha müzik marketlerde yerini almadan daha gecesinde internetten indiriliyor. Şarkılar ayıklanıyor. Aynı şarkı sürekli dinlene dinlene hemen bıkılıyor. Ve bir şarkıdaki sözü için müziği için gösterilen aylarca emek boşa çıkıyor. Bugün hop de listede 1 numarayken 5-6 gün içinde aşağılara gerileyebiliyor. Ben Tarkan ın karma albümdeki parçaların aylarca zirvede kaldığını hatırlıyorum. Birde müzik piyasası değişti. Yani müziğin altyapısı değişti. Sazlar bağlamalar udlar akustik gitarlar davullar vs gitti daha böyle elektronik müzik tarzı şeyler geldi. Remix gibi. İnsanlar onu sever oldu. Otobüste kulaklıklardan bangır bangır müzik geliyor. Ne dinliyorsun diyorum. Yabancı diyor. Anlıyormusun diyorum. Yoo müzik hoşuma gidiyor diyor. Biz Tarkan ı esasında ud bağlama elektro gitar akustik gitar bunlarla benimsedik. Aşk gitti bizden tarzında değil. Hop de biraz daha o bildiğimiz Tarkan şarkısı. İşte albüm satışlarından iyi gelirler olmadığı için insanlar albüm yapmakta tereddütte kalıyor. Konserlere meyilleniyor. Ve cover denilen çalışmalara yöneliyor. Ve kalite isimlerin kaliteli şarkılarıyla çalışıyor. Kişi Tarkan ı sevmeyebilir. Sırf şarkısını okuduğu kişiyi sevdiğinden alır albüm. Yada o albümde yer alan başka bir sanatçı için alır albümü. Ve bu diğer bir gelir kaynağıdır. Tarkan ın masrafları çok fazla bence. Çünkü müziklerinin kalitesi gerek konserlerindeki görsellik çalışanlar bunlar bedava olan şeyler değil. Bugün bakıldığında sadece Tarkan değil. Bakıldığında bir çok sanatçı artık 2 yılda bir albüm çıkarmıyor. Sık sık albüm çıkartanlarında kalitesi tartışılır. Şarkı 1 hafta 1 ay hit diğer aya uçmuş. unutulmuş. Yani biz dinleyiciler emeklerin haklarını vermeliyiz. Albümler pahalı değil. Biz kolayına kaçıyoruz. Zamanında dinlediğimiz şarkıcılar o 90 lar ruhu denilen şarkılar teker teker yok oluyorlar. Ve biz arar olduk. 2-3 senede bir albüm çıkıyor gidip 15-20 lira verelim. Ben kendi düşüncelerimi anlattım. Gerçekle ilgisi yoktur tamamen kendi düşüncelerimdir.

tarkaanncı
17-05-15, 17:50

ben göremedim ne zaman yazmış 2016 diye

Luna
17-05-15, 22:02
Ozan Çolakoğlu'nun twitter hesabından 5 mayıstaki tweetlere bakabilirsiniz.

Efsane_1
18-05-15, 09:34
Başkalarını bilmem ama ben bir Tarkan hayranı olarak albüm için en doğru zamanı bekliyorum...

tarkaanncı
18-05-15, 14:24
Ozan Çolakoğlu'nun twitter hesabından 5 mayıstaki tweetlere bakabilirsiniz.

baktım öyle bir açıklaması yok

tarkaanncı
18-05-15, 14:26
Başkalarını bilmem ama ben bir Tarkan hayranı olarak albüm için en doğru zamanı bekliyorum...

Tarkan ne zaman çıkarırsa çıkarsın doğru zaman olur aralardan sıyrılırda. Müzik piyasasındaki kötü gidiş engel olabilir.

Luna
18-05-15, 15:23
baktım öyle bir açıklaması yok

Show full conversation
Eda Ay
May 5
Eda Ay ‏@EdaAy_Tarkan
@burakkocaili @ozancolakoglu zaten bu haberlerle bizim hayatımız yalan oldu artık 😭
Herkes başka birşey diyor
Gerçekleri ne zaman yaşayacaz?
Ozan Colakoglu
Ozan Colakoglu – ‏@ozancolakoglu

@EdaAy_Tarkan @burakkocaili 2016
1:00 PM - 5 May 2015
11 RETWEETS6 FAVORITES

Reply to @ozancolakoglu
Replies
Burak Kocaili
May 5
Burak Kocaili ‏@burakkocaili

Daha önce de kopyala yapıştır yaptım, başka insanların da tweetleri söz konusu olduğu için rahatsız olup sildim. Bu konuşmaların geçtiği tweetleri açıp bakın. Bu gönderiyi de siz gördükten sonra tekrar sileceğim.
Bu da link https://mobile.twitter.com/ozancolakoglu/status/595679522940391424
Yine de göremiyorsanız üzgünüm, elimden geleni yaptım :)

karmaefsanesi
18-05-15, 16:17
Karma dönemindeki Tarkan'dan eser yok maalesef.Ne görüntü olarak ne ses olarak ne de şarkı olarak.Arkadan popstar da gelmiyor zaten o da napsın diyo ki zaten rakip yok istediğim zaman albüm çıkarabilirim diyor.

Efsane_1
19-05-15, 10:22
Söz konusu Tarkan'sa herhangi bi kötü gidişin lafı bile olamaz...

Efsane_1
19-05-15, 10:45
Arkadan popstar da gelmiyor zaten o da napsın diyo ki zaten rakip yok istediğim zaman albüm çıkarabilirim diyor.

E haklı Çocuk...Ben de hep onu diyordum zaten, Adam mesleyinin zirvesine gelmiş, bakmış ki tahtını devredecek biri de yok, napsın Çocuk?...İşte ben büyüzden de Onun bu meslekten yavaş yavaş çekilmesini isterim...Ve hatta ilerde büyük bi müzik adamı olarak bizzat Kendisinin ismini taşıyacak bi odülün olmasını da arzu ve temenni ederdim...Yok Onun gibisi vallah!...

Büşra ÇAĞLAR
19-05-15, 15:15
Eski albüm başarılarını yada basarisizligini tartışmak dogru degil.Çünkü bugünü yasiyoruz ve gerçekten dinleyecek bir şarkı bulamıyorum bugün. Gecikmesinin haklı sebepleri mutlaka vardır.
Bir arkadaşımız yorumlarında unuttugumuz bir süreçten bahsetmiş.Dogru bir yere değinmiş kesinligi olmasada bu görmezden gelemeyecegimiz bir durum.
Her ne olursa olsun yaptigi her işte oldugu gibi er yada geç harika bir albüm yapacağına inanıyorum.

karmaefsanesi
23-05-15, 14:53
Artık Tarkanın ne olursa olsun kral ödüllerinde aday yapılmaması gerek.Çünkü artık sadece halk oyları baz alınıyor bu da ergen fanları çok olan popçunun her sene ödülü almasına sebep oluyor albümü kötü olsa bile.Bence ilerde Tarkana bir onur ödülü versinler yeter.Zaten yeterince kral ödülü aldı zaten.Ben eminim ki seneye Tarkanın albümü rekor satsa da Mustafa Ceceli gibi her şarkısı birbirine benzeyen vasat popçuların ergen fanlarından dolayı yine Tarkan ödül alamayacak.Tarkana ödül vermeyeceklerse hiç aday olmasın daha iyi bence.

twilight
23-05-15, 17:34
Karma dönemindeki Tarkan'dan eser yok maalesef.Ne görüntü olarak ne ses olarak ne de şarkı olarak.Arkadan popstar da gelmiyor zaten o da napsın diyo ki zaten rakip yok istediğim zaman albüm çıkarabilirim diyor.

Michael Jackson da son 15 - 20 yılında bu tür işler yapmadı mı? ''Ben artık ne yapsam tutulur'' diye son 15 - 20 yılında 2 - 3 albüm yapan bir insandı. Ama eğer o en iyi albümü olduğunu düşünseydi Karma'dan sonra hiç albüm yapmazdı? Sonuçta, en iyi albümü O'ydu, bize göre... ''Tamam bıraktım artık'' diyip, bir köşeye çekilebilirdi, parası mı yetmezdi ömür boyu yaşamaya? Yoksa popülaritesinin azalmasından mı korkardı?

Tarkan ne zaman çıkarırsa çıkarsın doğru zaman olur aralardan sıyrılırda. Müzik piyasasındaki kötü gidiş engel olabilir.

''Metamorfoz'' albümü için de aynı şey geçerli miydi? Evet, o yılın en çok satan albümü oldu, peki Tarkan'ın en iyi albümleri sıralaması yapsak kaçıncı sırada yer bulur kendisine? Tarkan'ın en iyi albümleri yazın çıkıyor, bu yaz da çıkarmazsa, büyük bir sükse kaybeder Tarkan... Geçen sene bomboş bir kaleye gol atamadı resmen... Geçen senenin hareketli şarkılarına bakar mısınız? Hepsini toplasanız 1 şarkı etmez... Hangisi kaliteliydi? ''Hoşuna Mı Gidiyor?'' şarkısı mı kaliteliydi, yoksa ''Koltuk'' mu? Yoksa sözlerini halen tam olarak anlayamadığım ''Güm Güm'' mü? Hepsi bir birinden absürd şarkılardı, Tarkan 3 - 4 şarkılık bir mini albüm bile yapsa, satış rekoru kırardı ama resmen seneyi bomboş geçirdi... Bomboş diyorum çünki, o da hemen hemen aynı kısmik yaz şarkılarından olan ''Hop De''yi kaliteli şarkı sayamıyorum ben?

twilight
23-05-15, 17:36
Artık Tarkanın ne olursa olsun kral ödüllerinde aday yapılmaması gerek.Çünkü artık sadece halk oyları baz alınıyor bu da ergen fanları çok olan popçunun her sene ödülü almasına sebep oluyor albümü kötü olsa bile.Bence ilerde Tarkana bir onur ödülü versinler yeter.Zaten yeterince kral ödülü aldı zaten.Ben eminim ki seneye Tarkanın albümü rekor satsa da Mustafa Ceceli gibi her şarkısı birbirine benzeyen vasat popçuların ergen fanlarından dolayı yine Tarkan ödül alamayacak.Tarkana ödül vermeyeceklerse hiç aday olmasın daha iyi bence.

Suç Tarkan'ın değil fanlarının. Hadi O Zaman düet şarkıydı, ödülü Nazan kazanırdı, es geçiyorum, Hop De iyi değildi, onu da geçiyorum, ama Yemin Ettim iyi bir cover'dı, hayranları doğru düzgün çalışıp duyuramadı bile şarkıya oy verme işlemini... Maalesef fanları olarak çalışamıyoruz... Gülşen'in, Murat Boz'un fanlarına bakar mısınız? Her ödül öncesinde nasıl kenetleniyorlar?

Büşra ÇAĞLAR
24-05-15, 12:42
Fanları olarak çalışmadığımız ve birbirimize kenetlenmedigimiz çok doğru. Ben onu çok seviyorum diyince iş bitmiyor. Bir kaç kişinin çabalamasiylada bu iş yürümüyor.

karmaefsanesi
24-05-15, 15:12
Suç Tarkan'ın değil fanlarının. Hadi O Zaman düet şarkıydı, ödülü Nazan kazanırdı, es geçiyorum, Hop De iyi değildi, onu da geçiyorum, ama Yemin Ettim iyi bir cover'dı, hayranları doğru düzgün çalışıp duyuramadı bile şarkıya oy verme işlemini... Maalesef fanları olarak çalışamıyoruz... Gülşen'in, Murat Boz'un fanlarına bakar mısınız? Her ödül öncesinde nasıl kenetleniyorlar?

Sence Mustafa ceceli en iyi düeti ya da en iyi erkeği haketti mi?

denizmavisi
24-05-15, 16:40
İlk defa bu kadar ara verdi bence içine sinen şarkıları bulamıyordur hem hop de gibi parçalar yapacaksa da zaten çıkartmasın bi albüm eskilerle idare ederiz bu kadar bekletiyorsa gerçekten beklediğimize değecek bi albüm gelmeli...

twilight
25-05-15, 13:07
Sence Mustafa ceceli en iyi düeti ya da en iyi erkeği haketti mi?

Hayır ben öyle bir şey demedim. Listede bana göre, ''Bir Pazar Kahvaltısı'' almalıydı ;)

tarkaanncı
29-05-15, 00:47
Arkadaşlar bence Tarkan bu yazı boş geçmez. İlla ki iyi şarkı yapmak istiyordur. Zaten Söz Müzik Tarkan a ait şarkılar tartışılmaz. Her albümü için bu geçerli. Tarkan şarkılarından karışık mp3 yap arabada edirneden karsa kadar sıkılmadan dinler herkes. Hayranlığı bir yana koy. Şu şarkısı kötüydü dediğiniz var mı? Yeni albüme gelecek olursak zaten aylardır medyadan okuyoruz rahmetli Aysel Gürel in sandığından aldığı şarkı sözlerini değerlendiğini. Yine geçen aylarda DMC müdürü Samsun beyin albüm için beklememiz gerektiğini ama bir sürprize bir single hazırlıklı olmamız gerektiği kendi twitter hesabından bildirdi. Şu sıralarda da Ozan Çolakoğlu ile stüdyoda olduğu da biliniyor. İlk başta da dediğim gibi Tarkan bu yazı boş geçmez. Ayrıca Sibel can ın yeni çıkacak albümünde de bir Tarkan şarkısı olacak. Onun çalışmaları da olabilir.
Bazı yorumlarda okuyorum. İyi birşey olmayacaksa çıkarmasın. Bu yanlış bir düşünce bence. Çoğunluk karma albümü üstünde duruyor. Karma albümü çok farklı bir dönemdi. Kuzu kuzu single 2000 yılında çıktı. Ve ilk başlarda tutulmadı. Çünkü herkes Muck Muck Şımarık la anıyordu. Sonralarda tutuldu. Ve 1 yıl sonra çıkan karma albümünün reklamı çok iyi yapıldı. İçeçek reklamı yıllar sonra her yerde Tarkan. Yeni imajı, giyimi dansı. Karma albümü çok iyi bir zamanda çıktı. Yani şu gün karma albümü çıksa aynı ilgiyi görmez. Benim için hop de nin ay dan hiç bir farkı yok. Müziğin alt yapısı değişti. İnsanların müziğe bakış açısı değişti. Herkes bişeyleri eleştiriyor. Hop de olmamış diyorlar. Aşk gitti bizden çok hızlı diyor. Metamorfoz atasözü albümü diyorlar. Halen daha karma albümü diyorlar. 90 ların müzikleri aranıyor. O devirler geçti artık. Şunu dile getireyim. 2001 yılında tarkanın karma albümünü bir yana koy. ciguli nin binnaz. ebru yaşar seni anan benim için doğurmuş yıldız tilbenin bir dereden su getirsem ibrahim tatlıses tek tek ismail yk şappur şuppur nerdesin şarkılarını dinliyorduk. şimdi ne kadar dinleniliyor bu şarkıcılar. Onun için herşeyi boşverin Tarkan doğru zamanda doğru işi yapar. Tarkan ın yanlışı çok iyi şarkılarını ya başlarına verdi yada proje albümlerde kullandı. Ama o da prestij açısından iyi oldu. Tarkan şarkısını yapar. Garipsenir beğenilmez sonra hitt olur. Zaman değişiyor müzik değişiyor insan değişmiyor.

Efsane_1
29-05-15, 22:18
Valla ne yalan soyleyim….Hani ben genel olarak baktigimda eski Tarkan sarkilarinin sadece 90-li yillara degil de cok daha otelere ve ya gunumuze, hatta belki de geleceye, yani anlicaginiz her doneme hitab edilebilecek sarkilar oldugunu dusunuyorum…,,Yine Sensiz’’ mesela, hem muzigi, hem de sozleriyle insani, ruhunu alip bambaska boyutlara kadar goture biliyor…Ya da ki, ,,Ask’’ , ,,Gitti Gideli’’ ve ya ,,Istanbul Agliyor’’ ve diger bi suru sarkilari da oyle…Yani Tarkan nasil bi album cikarirsa cikarsin, (farketmez belki tamamen degisik biseyler de yapabilir) muhakkak cogunluk tarafindan kabul gorulecektir…Ve hernekadar ertelese de bile (ki onemli bi nedeni vardir kesin) gene de, buyuk bi sevgiyle beklenilmektedir ve ben inaniyorum ki, herkes o albumde muhakkat kendisine ait biseyler bulucaklardir…Evet tabii ki de, afedersiniz 3-5 cirkin agizdan gereksiz laflar duymamiz kacinilmazdir (herzaman oldugu gibi)…Ama Tarkan bu, hic pesetmez…Yahu, altini camura atmakla degerinden bisey kaybeder mi ya?... Yani…

Sana ihtiyacim var, Gulusune, Sesine ve belkide hic icime cekemedigim ama herzaman ruhumda hissettigim ve hep hasret kaldigim Kokuna…Hasretim Sana…

karmaefsanesi
03-06-15, 14:29
Tarkan acaba niçin dişleriyle oynadı bir bilen var mı implantlar acı mı veriyordu?

2010 öncesi https://pbs.twimg.com/media/CGWotSHUIAAWsLy.jpg

2010 ve sonrası https://pbs.twimg.com/media/CGi51CuUcAAbvem.jpg

Dişler Tarkanın yüz ifadesini bariz değiştirdi.Sevgililer günü videosunda ve adımın kalbine yaz'dan itibaren bütün kliplerinde bu görülebilir.Bir insan niçin demek istemiyorum ama kendini çirkinleştirmeye çalışır?İlk olarak kış güneşi klibi öncesinde dişlerini yaptırmıştı sanıyorum 2010'a kadar gayet güzel dişleri vardı niçin kendine yakışmayanı yaptırdı?Tarkanı seven biri olarak gördüğünü söylemek lazım.

twilight
03-06-15, 15:25
Tarkan acaba niçin dişleriyle oynadı bir bilen var mı implantlar acı mı veriyordu?

2010 öncesi https://pbs.twimg.com/media/CGWotSHUIAAWsLy.jpg

2010 ve sonrası https://pbs.twimg.com/media/CGi51CuUcAAbvem.jpg

Dişler Tarkanın yüz ifadesini bariz değiştirdi.Sevgililer günü videosunda ve adımın kalbine yaz'dan itibaren bütün kliplerinde bu görülebilir.Bir insan niçin demek istemiyorum ama kendini çirkinleştirmeye çalışır?İlk olarak kış güneşi klibi öncesinde dişlerini yaptırmıştı sanıyorum 2010'a kadar gayet güzel dişleri vardı niçin kendine yakışmayanı yaptırdı?Tarkanı seven biri olarak gördüğünü söylemek lazım.

Yanlış. İkinci olarak, 2009 yılında Rusya konserinde değişim vardı zaten. Yüz tipi de değişmeye başlamıştı. Bilmiyorum dişlerinle neden oynadı ama ben o kadar değişim yaptırdığını sanmıyorum. Yani değişim var ama çok büyük bir değilşimin sebebi değil diş... Belki Tarkan'ın sakladığı bir estetik vardır.

karmaefsanesi
03-06-15, 15:29
Yanlış. İkinci olarak, 2009 yılında Rusya konserinde değişim vardı zaten. Yüz tipi de değişmeye başlamıştı. Bilmiyorum dişlerinle neden oynadı ama ben o kadar değişim yaptırdığını sanmıyorum. Yani değişim var ama çok büyük bir değilşimin sebebi değil diş... Belki Tarkan'ın sakladığı bir estetik vardır.

Evet evet 2009 da yaptırdı yeni dişlerini.Tarkanın yüz tipinde değişimin sebebi yaptırdığı dişlerin çenesine göre büyük olması.metamorfoz albümündeki dişlerine geri dönse yüz ifadesi de düzelicektir diye düşünüyorum.Yani bir insan güzel bir yüzü varken niye kendisine bunu yapar anlamıyorum.

twilight
04-06-15, 19:29
Evet evet 2009 da yaptırdı yeni dişlerini.Tarkanın yüz tipinde değişimin sebebi yaptırdığı dişlerin çenesine göre büyük olması.metamorfoz albümündeki dişlerine geri dönse yüz ifadesi de düzelicektir diye düşünüyorum.Yani bir insan güzel bir yüzü varken niye kendisine bunu yapar anlamıyorum.

Ama bazen güzel çıkıyor bazen güzel çıkmıyor. Mesela ÖP klibinde nasıldı Tarkan'ın yüzü? Bence şahane. Ya da 2010 Harbiye konserlerinde, Kayıp ve Acımayacak kliplerinde bile göze o kadar batmıyordu. Aşk Gitti Bizden de biraz değişti, Hop De de iyice yüz tipi değişti. Tarkan'ın çevresinden birisi hem müzikal olarak, hem designer olarak uyarmalı... Çünki bu dişler ve Hop De tarzı müzik hiç eski Tarkan değil...

tarkaanncı
05-06-15, 02:27
Tarkan 2016 yılına ertelendi. Çalışmalarına devam ettiği albüm içine sinmemiş. Tarkan yeni bir sound arayışındaymış. Hatta albümdeki parçayı Sibel can a vermiş.

twilight
05-06-15, 02:37
Tarkan 2016 yılına ertelendi. Çalışmalarına devam ettiği albüm içine sinmemiş. Tarkan yeni bir sound arayışındaymış. Hatta albümdeki parçayı Sibel can a vermiş.

İsviçreli bilim adamları, bu yüz içerisinde diyor... Artık kısmet :)))

karmaefsanesi
05-06-15, 14:21
Ama bazen güzel çıkıyor bazen güzel çıkmıyor. Mesela ÖP klibinde nasıldı Tarkan'ın yüzü? Bence şahane. Ya da 2010 Harbiye konserlerinde, Kayıp ve Acımayacak kliplerinde bile göze o kadar batmıyordu. Aşk Gitti Bizden de biraz değişti, Hop De de iyice yüz tipi değişti. Tarkan'ın çevresinden birisi hem müzikal olarak, hem designer olarak uyarmalı... Çünki bu dişler ve Hop De tarzı müzik hiç eski Tarkan değil...

Arada bir klibindeki tarkan Gerçek Tarkandı.Dişleri Karmadan 2009'a kadar hiç değiştirmedi.Tarkan'daki tuhaflığı ilk Rusya için çektiği portakal reklamında farkettim.Dişleri büyüktü ve ön iki dişi uzundu.Daha sonra adımı kalbine yazdaki bütün kliplerinde bu farkediliyordu.Aşk gitti bizden klibinde Tarkanı gs'li Sabriye bile benzettiler.Sevgililer günü videosunda Tarkan niye fareye benziyor diye yorum bile attılar.İnstagrama koyduğu ilk resimde zaten büyük dişleri rahatça görülebilir.Ben anlamıyorum o kadar selfie çektiriyorsun ama resimlere bakıp aaa bende bir değişiklik var deyip farkedemiyorsun.Bir insan niçin güzel dişleriyle oynar anlamak mümkün değil.İnternette araştırınca çıkan 'Dişlerini şarkı söyleyerek yaptık' dediği dişçi maalesef Tarkanı başka bir Tarkan'a dönüştürmüş.Ben Tarkanı 2009 ve öncesi dönem ve 2009 sonrası dönem diye ikiye ayırıyorum.Tarkanın güzel bir suratı vardı ama gerçeği söylemek gerekirse yaptırdığı dişler herşeyi berbat etti.Kendisi de hiç müdahale etmemiş dişleri yapılırken belli ki.Gerçek bir Tarkan fanı zaten Tarkanın son kliplerine ve fotoğraflarına bakarak farkı görebilir.Tarkanın çevresi sanırım hep yalaka dolu.Bir tane gerçek dostu yok ki ona bunları söylesin.Giydiği kıyafetler de sokaktaki adamın giydiği kıyafetlerden farkı yok.Tarkan Karma ve Dudu da daha profesyoneldi.Kıyafetleri de süperdi.Kimse o zaman ki modacısı ayrılmakla büyük hata etmiş.Beni şahsen Tarkanın yeni yapacağı albümler heyecanlandırmıyor modacısını ve daha önemlisi dişlerini düzeltmedikçe.Yaptırdığı dişlerin Tarkan'ın sesini değiştirdiğini düşünüyorum.Nerde Sen Başkasını söyleyen Tarkan nerde Yemin Ettimi söyleyen Tarkan.Keşke burayı Tarkan'la iletişime geçen biri okusa da bu eleştirilerimi iletse.Ben ayrıca Tarkanın kariyerini Michael Jackson'a benzetiyorum.Tarkan'ın Thriller'ı,Bad'i Dangerous'ı Aacayipsin,Ölürüm sana ve Karma sonrası Duduyu kısmen kenarda bırakırsak öylece yapılmış albümler.Nerde eski Tarkan,nerde 2009 sonrası Tarkan...

rosemary
06-06-15, 21:41
Yahu adamın dişlerine niye taktınız ki.... ben de bu halini daha çok beğendim ...