PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hop De

~LüTFü_
04-08-14, 11:30
Tarkan Hop de teaseri büyük ihtimal gün icinde netd.com araciligiyla yayinlanacak
tamami ise carsambaya. Takipte kalin

kaynak: Samsun Demir

Zaza
04-08-14, 16:58
Yine yalan oldu.. Neden her zaman erteleniyor anlamiyorum.. Dunyanin her yerinde kesin bir tarih verirler ve o tarihte çikar.. Bizimkiler hala sansasyon yaratma pesindeler.. Iki aydir "çok az kaldi, çikiyor" diyorlar.. 6. ayin sonunda çikacak bile dendi bi ara.. Tarkan olmasa boykot bile ederdim galiba sarkiyi.

Umarim carsamba klip yayinlanir

okantuzun
05-08-14, 04:34
Samsun Demir @SamsunDemir · 1 dk.
Bugün öğlen Tarkan İskender Paydaş "hop de" teaserında buluşmak üzere....Tarkan'ın instagram hesabını da izleyin :)

twilight
05-08-14, 21:38
Teaser yayınlanmış arkadaşlar sabah saatlerinde... Muhakkak izlemişsinizdir.
Bana Rock tarzını andırdı.İskender Paydaş genelde Rock tarzında aranjeler yapıyor bu yüzden; Ozan Çolakoğlu yada Ozan Doğulu'yla çalışmaya devam etmeli Tarkan. Yada Mustafa Ceceli...
Klip de kullanılan metaryaller güzel (vamp yelek, deri ceket, gözlük vs.) bu arada Face'deki sayfasında ses sistemi düşük geldi, belki MP3 sayfalarına düşmemesi içindir.

Curitibalı
06-08-14, 14:16
ÇIKTIII!! http://www.netd.com/muzik/iskender-paydas-feat-tarkan/hop-de

TheLastAirBender
06-08-14, 14:40
Dinledim ama sevemedim tarkan şarkısı dediğin ilk dinleyişte tüyleri diker havaya zaten tarkanı seven daha doğrusu tarkanı bilen adam bu parçayı beğenmez , kendi çıkaracağı albümde de böyle parçalar olacaksa ben bi 4 sene daha beklerim yeterki çıkartıp kaliteyi düşürmesin..

Zaza
06-08-14, 15:41
Ben begendim. En iyi Tarkan sarkilari arasina girer diyemem ama yinede eglenceli. Metamorfoz tarzi olmus sanki, canli enstrüman farki var sadece, ve bu hos olmus. Metamorfoz'da böyle sound'la olsa çok daha iyi olurmus dedirtiyo insana

"mmmmmmhhh" kisimlari çok güzel olmus ayrica, çok begendim. "ooo" lardan daha iyi

twilight
06-08-14, 17:51
Klip güzel, Adile Hanım Sarayı'nı çok beğendim ben klibe bakarsak. Tarkan o kral tahtına ne kadar da yakışmış, zaten kralımız :) Farklı bir ambians. Şarkı; söylediğim gibi aranje de artık İskender'den kurtulmalı bir an önce. Yaz şarkılarına göre gayet iyi ama. Bu arada nakaratın bir bölümü ''No Coke'' yani Grup vitamin'in de çevirimiyle ''Bol Haşhaş Bol Kokain'' şarkısına benzemiyor mu? ;)

bendeniz
06-08-14, 18:45
hayırrrr begenmedım sarkıyı tam bır hayel kırıklıgı... cok karısık sozlerı bence ınsanın kafasını karıstırıyorr.. sound kısmını hıc begenmedım... bencede ıskender paydastan kurtulsun.. tekrar ozan doguluyla calıssan bır ask gıttı bızden gıbı tutulmaz .. klıp cok guzel.. ama cok basıt bır sarkı.. ben nedense muzıgını yıne ıskender paydasın yaptıgı kenan dogulu sarkısı olan doktor sarkısının muzıgıne benzettım..

nedjohnlansen
06-08-14, 18:57
başta çok soğuk yaklaştım şarkıya, hatta tarkan'ın sesi bile yabancı geldi ama zamanla biraz daha fazla ısındım. yalnız bu şarkı tarkan kalitesinde değil kesinlikle. tarkan'ın çoğu şarkısını dönüp dönüp açabiliriz ama bu şarkıyı bu yaz haricinde kim dönüp açıp bir daha dinler? bunu da düşünmek gerekiyor. tarkan gelip geçici şarkılar yapmaz normalde. bu öyle. bu şarkının da albüm dışı şarkı olmasına veriyorum bu durumu, kontrol tamamen kendisinde değil böyle durumlarda. albüm gelsin artık...

bir de şarkı neredeyse öp şarkısı üzerine yapılmış. bir normal vokal, bir efektli vokal şeklinde başlıyor. nakaratta da bir normal, bir efektli ve hızlı kısım vesaire. resmen öp'le aynı mantıkla yapılmış ama öp nere bu şarkı nere... öp çok başkaydı.

bu gibi şarkılar yerine daha yalın, tarkan'ın sesinin bir efektli bir efektsiz olmadığı şarkılar yapılması lazım. bu şekilde şarkı karman çorman oluyor. tarkan'ın sesine hiç bir şey uygulamaya gerek yok. dümdüz yapsın şarkılarını işte. çorba etmeye ne gerek var hiç anlamıyorum.

okantuzun
07-08-14, 04:30
Şarkı çok iyi bence yapılan eleştirilere katılmıyorum. Rock değil olması gereken pop müzik bu zaten günümüzde sözde rock grupları bu tarz çalışmalar yaptığı için millete kakalıyorlar. Özellikle 2000'li yıllarda neredeyse birbirine benzeyen elektronik altyapılarla yapılan pop müziğe alışmışız ki buna rock tarzı diyebiliyoruz:) neyse ona kalırsa Hepsi Senin mi orjinal vers.daha rock:)) Zaten artık olması gereken bu Tarkan kendini yeterince kanıtlamış bir star, böyle özgün çalışmalar yapması lazım eğlenceli, dinamik.. Kasmasına gerek yok. Ozingaya laf yok Ozan Doğulu ile çalışmasını hiç istemem "bu benim şahsi fikrim". İskender Paydaşla bir albümde bu tarz çalışmasını isterim doğrusu.

onickan
07-08-14, 14:25
Nerde o eski Tarkan? Bi şu şarkıyı dinleyin.. Birde açıp bir şımarığı dinleyin, bir kuzu kuzu yu dinleyin, bir yandım' ı dinleyin, bir dudu yu bir sevdanın son vuruşu' yu dinleyin.. Bir aşk gitti bizden' i dinleyin.. Hop De' nin sözleri çok basit. Bence Ozan Çolakoğlu ile çalışmadığı için böyle oldu.. Tarkan ı çok severim. Çevresindekiler onu hiç mi uyarmadılar yahu ? Bu kadar beklememizin sonucu bu mu ? Ne yazık ki olmamış Tarkan

o ne yapsa güzeldir, o neyapsa iyidir demeyin lütfen. Dürüst olun lütfen. Ona dürüst olarak daha güzel şarkılar üretmesini sağlayabiliriz

leyla
07-08-14, 17:02
bu tip şarkilari hiç sevmiyorum. ne muziği hoş, ne tarkanin sesinin guzelliği belli oluyor. malesef olmamiş.
bu kadar bekledik hiç değmedi. ya artik biri tarkan'a iletsin bu kadar bekledik bu şarki için mi? nerde kiş güneşi, aşk, olurum sana, kir zincirleri.
herhalde bir yeni album için 356 gün daha bekleyeceğiz.

Zaza
07-08-14, 17:36
Arkadaslar hele bi durun, bir kaç gün dinleyin, begeneceksiniz eminim :)

Böyle bir yaz projesi için kis günesi beklememek gerekir. Yaz için eglenceli bir sarki iste, üstelik kendi albumunde degil bu sarki.

Bence Ask gitti bizden'den daha iyi olmus. Daha eglenceli, ve sound olarak da daha kaliteli bence. Ask gitti bizden Turkiye standartlarina göre iyi belki ama avrupa muziginin çok gerisinde. Böylesi daha iyi

twilight
07-08-14, 17:45
Tarkan'ın sesini de kalınlaştırmışlar galiba şarkı için. Hem de çok fazla. özellikle baş ve orta kısımlarda ki; meşhur ''aaaaah''larda...
Tarkan üzgünüm ama olmamış. Klibe diyecek bir şey yok ama yönetmeni takdir etmek lazım :) Seksi sahneler de baya cürretkar.

leyla
07-08-14, 17:47
Arkadaslar hele bi durun, bir kaç gün dinleyin, begeneceksiniz eminim :)

Böyle bir yaz projesi için kis günesi beklememek gerekir. Yaz için eglenceli bir sarki iste, üstelik kendi albumunde degil bu sarki.

Bence Ask gitti bizden'den daha iyi olmus. Daha eglenceli, ve sound olarak da daha kaliteli bence. Ask gitti bizden Turkiye standartlarina göre iyi belki ama avrupa muziginin çok gerisinde. Böylesi daha iyi

malesef yaz için bile eğlenceli olmamiş. tarkan zamanini boyle şarkilari yapmakla geçmesi ve albumunu gecitmesi çok uzuyor beni.
yaz için bir olurum sana, kir zincirleri, kuzu kuzu, dudu gibi şarkilar yapsin. boyle şarkilar yapacaksa hiç yapmasin daha iyi.

Zaza
07-08-14, 17:50
Evet saydigin sarkilara göre "hop de" çok çok geride malesef. Ama 4 sene önce Adimi kalbine yaz'la müthis sarkilar çikardi Tarkan, metamorfozdan sonra ilaç gibi gelmisti. Simdide aynisini yapacaktir eminim :)

Edit: evet ses kalinlastirilmis, ama bunu sirf Iskender'e baglamamak lazim. Son bir kaç yildir Tarkanin o yönde çalismalari var galiba, hep kalin sesle okuyor.. (bknz. Hatasiz kul olmaz, hadi bakalim) Bende begenmiyorum, hele "ooo" lari hiç begenmedim. Ayrica çok klişe olmaya basladi her sarkida bu sekilde "ooo" kullanmasi. Eskiden gerçekten içten gelen uzuun "oooo" 'aaa' lari vardi, ki bu mukkemmeldi

leyla
07-08-14, 17:55
bir şarkinin dinlenmesi için ya şarkicinin sesi çok güzel olur ve ya muziği kaliteli olur. ikisi bir arada olursa muhteşem olur. ama bu şarkida tarkanin ses güzelliği belli olmuyor. muziği de çok basit ve sıradan.

Zaza
07-08-14, 17:57
Simdi söyle de bir sey var, yayinlanan klipin ses kalitesi çok kötü.. Album çikinca enstrumanlar da ortaya çikacak ve Tarkanin sesi daha hos olacak, çunku back vocal'ler daha çok duyulacak

leyla
07-08-14, 17:58
Evet saydigin sarkilara göre "hop de" çok çok geride malesef. Ama 4 sene önce Adimi kalbine yaz'la müthis sarkilar çikardi Tarkan, metamorfozdan sonra ilaç gibi gelmisti. Simdide aynisini yapacaktir eminim :)

Edit: evet ses kalinlastirilmis, ama bunu sirf Iskender'e baglamamak lazim. Son bir kaç yildir Tarkanin o yönde çalismalari var galiba, hep kalin sesle okuyor.. (bknz. Hatasiz kul olmaz, hadi bakalim) Bende begenmiyorum, hele "ooo" lari hiç begenmedim. Ayrica çok klişe olmaya basladi her sarkida bu sekilde "ooo" kullanmasi. Eskiden gerçekten içten gelen uzuun "oooo" 'aaa' lari vardi, ki bu mukkemmeldi

tarkan galiba metamorfoz albumune geri donuyor:(

endermedya
07-08-14, 18:05
İskender ile Tarkanın ruhları bir değil zaten ..İskender Tarkanın müzik ruhundan anlamaz.. Ama beni en çok üzen şarkı sözleri.. Evet nerde o eski şarkı sözleri nerde bu Hop De nin sözleri.. Albümdeki şarkıalrının geneli böyleyse yani kendi yazdıkları dışardan sağlam şarkılar alsın daha iyi.. Birşeyler olmuş bu adama böyle sözler yazmazdı bu adam

Zaza
07-08-14, 18:06
Bence metamorfoz'da yapmak isteyipte yapamadigini yapmaya çalisacak tekrardar (ki bunun izleride az da olsa Adimi kalbine yazda vardi). Rock/Pop yapmaya çalisacaktir, ölürüm sana ve aacayipsin de oldugu gibi. Seytan Azapta, Hepsi Senin Mi, Kir Zincirlerini, Ölürüm sana, Delikanli çaglarim, vs. gibi.. O dönem basarisinin tavan yaptigi dönemler oldugu için orayi hedef olarak görmesi dogal..

edit: Tarkan sarki sözü yazmasin zaten bence, diger sanatçilara verdigi sarkilarida begenmedim ben.. Sezen'den, Mazhardan, Meteden falan sarki alsin.. Hatta Soner Sarikabadayidan bile sarki alsin, adam sarkiciya göre super sarkilar yaziyor (ör. Neler neler)

twilight
07-08-14, 18:31
Tarkan iyi söz de yazıyor; öyle deme Zaza. Son sıralar yaptığı iyi şarkı sözleri de var, Aşk Gitti Bizden, Adımı Kalbine Yaz, Pare Pare, Yakar Geçerim, daha bir çok sayabilirim. İskender Paydaş'tan bi'an önce kurtulmalı. Adam rock sonudlu düzenlemeler yapıyor. Teoman'la, mor ve ötesi'yle filan çalışsın. Rock bir sanatçıyla düet olursa, - ki Tarkan böyle bir şey ister mi, sanmam - o zaman aranjör İskender olabilir. Keşke Ozan Doğulu yada Ozan Çolakoğlu olsa. Ayrıca klipteki leopar desenli yeleği de hiç beğenmedim maalesef. Çok vamp.

Zaza
07-08-14, 19:00
Tabiki güzel sarkilar da yapiyor dedigin gibi, ama bu sarkilarin sözleride o kadar kaliteli degil bence. Hep ata sözleriyle falan yaziyor. "Sen çoktan gitmissin" deki sözleri Tarkan yazamaz mesela veya "beni anlama"nin sözlerini. Her albumde bir-iki tane kendi yazdigi sarki bulundursun tabi ki ama mükemmel sarki istiyorsak, en iyi kim yaziyosa ondan almasi gerekiyor. Tarkan ülkemizin en iyi sesi ama en iyi bestecisi degil malesef. En iyi bestecilerden sarki alsin

Aranjör konusuna gelirsek, ben slow sarkilar için Mustafa Ceceli'yle çalismasini isterim. Herseye ragmen'i çok begenmistim

HakanÇelik
07-08-14, 21:11
bu şarkıya kötü dediğinize inanamıyorum, bir kaç hafta sonra fikriniz değişecektir. bence olağanüstü sözlere ve besteye sahip...

magictarki04
07-08-14, 21:57
Fan duşüncesinden kurtulup olaya objektif olarak bakmamiz lazim.. Eger Tarkanin her yaptıği işi daha dogrusu kötü bir şarkısını bile "Helal olsun çok iyi şarki yapmişsin " dersek Tarkana asıl kötulugu biz yapmiş oluruz.. Hop De hem şarki sözu / beste ve aranje kısmiyla çok vasat bir şarki . Şimdi kimse bana bu şarkinin en iyi şarkisi oldugunu savunmasin.. Nerde Aşk gitti Bizden , Gül Döktüm yollarina , Gitti Gideli yi yazan adam nerde Hop de gibi vasat bir sarkıyi yazan adam..
İskender ile 2 sarki yaptilar ikisinin de sonucunu görüyoruz kimse savunmasın şimdi.. Rock kökenli bir adam Pop yapan bir adama iyi gelmez .. İskender Mustafa Sandal, Murat Dalkıliç,Murat Boz , Kenan Dogulu v.s pop yapan adamlarla da çalışmıştir o şarkilardada iyi degildir araştirıp dinleyebilirsiniz..
Ben kalkıp Ozan ile Iskenderi kiyaslayamam burda ikisininde ayri tarzi var.. Ozan popda çok başariyken Iskender Rockda basarılıdir. Örnegin Yetmez Şarkısınin aranjesine bakin bir de Hop de aranjesine .. Atiye rock uygun ruhunda rock muzik var ve basarili ama Hop De öyle degil iste ..
Tarkanin yazıp yazabilecegi en kötü sarkıyı yazmasıda ayrı bir ironi.. Bana göre Tarkanin söz yazarligı ve bestecilik kimligini nadasa çekmesi lazım.. Tarkan popda zirvededir ama bestecilik ve soz yazarlıgi konusunda hiçbir zaman zirvede olamadi bu gerçek.. Beste alacagi kişilerse nacizhane benim fikrim Oğuzhan Koç, Gülşen , Sila, Soner Sarıkabadayi gibi birçok basarili isimler var albümü için..
Aranje konusunda ise acil Iskender den kurtulmasi gerek yoksa Iskender Tarkanin kariyerine bu gidisle ciddi derecede zarar verecek.. Mustafa Ceceli , Ozan Dogulu , Emrah Karaduman gibi Tarkanin ruhundan anlayacak aranjörler var..

TheLastAirBender
07-08-14, 23:35
Sevmek için dinliyorum ama halen sevemedim acayip yapmacık klip berbat dinledikçe dinlenilesi hal alacağına sanki gitgide vasatlaşıyor bu şarkı , tarkan fanı olmasam 2. kere açmazdım bu parçayı , ne zamandır bekliyoruz acelemi karar verdik acaba dedimde yok arkadaş bi 3-4 sene daha albüm çıkarmasın ben razıyım şu saçma dımtıs lardan saçma elektro fondan kurtulsun sürekli KARMA ve DUDU albümünü dinlesin zaten nerde yanlış yaptığını anlayacakdır nerde bir Gülümse Kaderine nerde bir Hop de..Bu şarkıya ooo çok iyi muhteşem diyenlerde daha vasat şarkılar yapmasına çanak tutuyorsunuz haberiniz olsun böyle destek çıkılmaz tarkana..

onickan
08-08-14, 01:02
Fan duşüncesinden kurtulup olaya objektif olarak bakmamiz lazim.. Eger Tarkanin her yaptıği işi daha dogrusu kötü bir şarkısını bile "Helal olsun çok iyi şarki yapmişsin " dersek Tarkana asıl kötulugu biz yapmiş oluruz.. Hop De hem şarki sözu / beste ve aranje kısmiyla çok vasat bir şarki . Şimdi kimse bana bu şarkinin en iyi şarkisi oldugunu savunmasin.. Nerde Aşk gitti Bizden , Gül Döktüm yollarina , Gitti Gideli yi yazan adam nerde Hop de gibi vasat bir sarkıyi yazan adam..
İskender ile 2 sarki yaptilar ikisinin de sonucunu görüyoruz kimse savunmasın şimdi.. Rock kökenli bir adam Pop yapan bir adama iyi gelmez .. İskender Mustafa Sandal, Murat Dalkıliç,Murat Boz , Kenan Dogulu v.s pop yapan adamlarla da çalışmıştir o şarkilardada iyi degildir araştirıp dinleyebilirsiniz..
Ben kalkıp Ozan ile Iskenderi kiyaslayamam burda ikisininde ayri tarzi var.. Ozan popda çok başariyken Iskender Rockda basarılıdir. Örnegin Yetmez Şarkısınin aranjesine bakin bir de Hop de aranjesine .. Atiye rock uygun ruhunda rock muzik var ve basarili ama Hop De öyle degil iste ..
Tarkanin yazıp yazabilecegi en kötü sarkıyı yazmasıda ayrı bir ironi.. Bana göre Tarkanin söz yazarligı ve bestecilik kimligini nadasa çekmesi lazım.. Tarkan popda zirvededir ama bestecilik ve soz yazarlıgi konusunda hiçbir zaman zirvede olamadi bu gerçek.. Beste alacagi kişilerse nacizhane benim fikrim Oğuzhan Koç, Gülşen , Sila, Soner Sarıkabadayi gibi birçok basarili isimler var albümü için..
Aranje konusunda ise acil Iskender den kurtulmasi gerek yoksa Iskender Tarkanin kariyerine bu gidisle ciddi derecede zarar verecek.. Mustafa Ceceli , Ozan Dogulu , Emrah Karaduman gibi Tarkanin ruhundan anlayacak aranjörler var..

Yazdıklarına aşağı yukarı katılıyorum. Fakat katılmadığım bi kaç nokta var. Tarkan söz yazarlığı ve bestecilik konusunda hiç bir zaman zirvede olmadı demişsin. Bence burada büyük bir yanlışın var.

Tarkan - Unutmamalı
Tarkan - Gül Döktüm Yollarına
Tarkan - Ölürüm Sana
Tarkan - Salına Salına Sinsice
Tarkan - Kır Zincirlerini
Tarkan - İnci Tanem
Tarkan - Unut Beni

Tarkan - Aşk
Tarkan - Ay
Tarkan - Kuzu Kuzu
Tarkan - Gitti Gideli
Tarkan - Sen Başkasın
Tarkan - Taş
Tarkan - Aşk Gitti Bizden

Sevdanın Son Vuruşu En iyi beste ödülünü aldı.. Beste Tarkan' a ait. Hop Hop en iyi söz ödülünü aldı. Bunları yazmama gerek bile yoktu aslında bunları herkes biliyor. Şimdi bu şarkıların sözleri müzikleri kötü müydü ? Bunların hepsini Tarkan yazdı.. Söz ve müziklerini.. Düzenlemeler Ozan Çolakoğlu' na ait.. Aklıma gelenler bunlar sadece daha bi sürü vardır.. Ha bide Pare Pare vardı.. Onuda Tarkan yazdı. Müziği yine Ozan...

Böyle bi adamın Soner Sarıkabadayı gibi bi adama hiç ihtiyacı yok bence. Olursa Nazan Öncel, Sezen Aksu olmalı.. Rahmetli Aysel Gürel' in sandığını karıştırdı komple sandığı aldı içini açtı.. Hiç mi başka sevdanın son vuruşu çıkaramadı ?

Bu son dinlediğim en kötü Tarkan şarkısıydı. Gerek söz olarak, gerek sound ve düzenleme olarak. 1 tane bile kötü şarkısı yok cümlesini ne yazık ki artık söyleyemeyeceğim...

Bence acilen Ozan çolakoğlu ile bir araya gelip yeniden bize işte Tarkan budur diyebileceğimiz soundlar sözler besteler üretmesi gerekiyor..

onickan
08-08-14, 01:17
Bu iş Gülşenin Yatcaz kalkcaz hop ordayımlarıyla,
ismini dahi duymadığım Oğuzhan koç' ile, soner sarıkabadayı ile olacaksa, işin içinde bide iskender paydaş varsa işte ozaman yandık. Ortaya Serdar Ortaç gibi bişey çıkabilir. Yanlış anlaşılmasın Gülşen' inde kaliteli şarkıları kaliteli işleri vardır. İskender' in de öyle. İskender sadece kendi tarzına uygun sanatçılar bulmalı. Arkadaşın dediği gibi. Tarkan ile İskender' in ruhları farklı.. Kimya işi bu. Kimyalar tutmuyor...

okantuzun
08-08-14, 02:07
bu şarkıya kötü dediğinize inanamıyorum, bir kaç hafta sonra fikriniz değişecektir. bence olağanüstü sözlere ve besteye sahip... Dilli düdükler abi :)) Hem yeni bişey yapmıyor derler, hem yeni bişey yapınca nerde eski Tarkan derler :) Bide rock mevzusuna girmişler ki oraya hiç girmiyorum :))

trkntrkn89
08-08-14, 15:39
Söz müzik Tarkan,İskender Paydaşın pek bi etkisi yok şarkıda,şarkı güzel olabilecekken sıradan olmuş,konuşmalar şarkı içinde bize hiç uymuyor,şarkının girişi bence çok iyi(catchy) ama sonra konuşmalar giriyor oda garip duruyor.Şarkının içinde nağmeler olsaydı konuşmalar yerine çok daha iyi olurdu.
Gelelim klibe,klipleri artık hep Murad Küçük çekiyor,adam haftada 2-3 klip çeken adam yaratıcılık sıfır hep aynı konsept baydı,bu şarkıya bounce klibi güzel giderdi bence,Tarkan megastar olduğunu belli etmeli klibiyle herşeyiyle,sıradan bi klip olmuş,bide şu modacıyı değiştirse keşke gerçekten Tarkanın seviyesinde değil

~LüTFü_
08-08-14, 17:53
Sonuc olarak bence güzel bi sarki ancak bazi arkadaslarin elestirisini anliyorum.
Tarkan Kendi albümlerinde yapamadiklarini böyle projelerde gerceklestiriyor
Ortalama 4 senede albüm yapiyor sarkilarin özenle seciyor ve bi cok sarkisini eliyor Buda onlardan biri diye düsünüyorum
Tarkandan cok büyük Hit bekleyenler sabredin Kendi albümü cikinca kesinlikle herkesin aradigi tatlarla harmanlanmis sarkilari bulacaklardir
Cünkü en Saglam sarkilarini kendi albümüne ayirmistir hazir olanlar bile vardir.
Yani beklemeye devam :)

futureboy
08-08-14, 19:57
O kadar çok ''hele hele'' diyor ki bir an mendili alıp halay çekecek sandım...

Arkadaşlar müzikte doğru-yanlış yoktur. Tercih vardır. Tarkan böyle tercih etmiş. Hiç birimiz müzik konusunda eksper olmadığımıza göre iyi diyenin de, kötü diyenin de yüzde yüz haklı olma şansı yok. Şarkının müziği güzel. İngilizce albümündeki soundu kullanmış. Sözler amatör bir söz yazarı olarak beni hayal kırıklığına uğrattı. Vermeye çalıştığı duygu güzel aslında. Ama çok bayat cümleler kullanmış. Yine atasözlerine sığınmış. Dilli düdük v.2 olmuş söz bakımından.

Bir de bu konuşmalı ve tekerlemeli şarkı söyleme stilini artık bırakması lazım. Sende böyle Allah vergisi bir ses var be adam. Bugatti Veyron'la sürekli 60 sürat yapmaya benziyor. Ver ulan coşkuyu, çıkar o gırtlaktan aşina olduğumuz nağmeleri. Nerde o Ay şarkısındaki Yanarııııım çıkışı? Bence yazık ediyor kendine. Tarkan'ın bende kredisi sonsuz. Candır, ciğerdir. Ama zaten 3-4 yılda bir albüm yapıyorsan vasat şarkının olma lüksü yok be Tarkan.

Umarım albüme böyle şarkılar koymazsın...

leyla
08-08-14, 23:14
dinlendikçe guzelleşiyor.

Zaza
10-08-14, 18:20
Hala begenmiyormusunuz ? Ben bayildim sarkiya, gerçekten çok güzel bir enerjisi var. Konustugu kisimlar da çok güzel olmus, herkesin aksine en çok oralari begendim ben

edit : netd'de izleme sayisi oldukça düsük :/ 499.043 su an.. Hadise bile 1.5 milyona ulasmis.. Biraz destek olalim

onickan
11-08-14, 00:26
fikirlerim hâla aynı.. hergün sevmek için dinliyorum ama hâlâ ısınamadım şarkıya. olmadı diyorum hiç yakışmadı ona..

onickan
11-08-14, 00:32
bu şarkıyı Tarkan değilde no name bir isim söyleseydi, yahut başka bir sanatçı. Acaba düşünceleriniz ne olurdu? Tarkan ' ın kalitesine asla erişemez bu şarkı diye düşünecekti herkes.

onickan
11-08-14, 00:35
adamın sesine lafım yok. sesi müthiş.. sexy tonlama yerleri de çok güzel. benim sadece isyanım şarkının sözlerinin çok sıradan basit olması, o iç gıdıklayan bazen huzur veren tarkan nağmelerinin olmaması... ve müziği de beğenmedim. ozan olsaydı belki de daha güzel ensturmanlar kullanabilirdi. Birde artık hep bilgisayar ile yapıyorlar. Canlı ensturman sayısı çok düştü. 40 50 kanallı canlı ensturmanlı eski tarkan şarkıları gibi tad vermiyor. herşey plugin, herşey synth ile yapılıyor. Analog orijinal bir sound yok... Aslında şunu demek istiyorum. Tarkan şarkılarını dinleyince böyle ona özgün bir melodi bir ritim bir sound oluyor. İnsan hemen tanıyor ve diyor ki bunu Tarkan yapmış.. Başkalarına şarkı verdiği zaman bile bunu anlayabiliyorum şahsım adına. Bu şarkıda nedense yani hiç Tarkan' ı göremedim.

futureboy
11-08-14, 18:32
Tarkan'ın şanssızlığı Ölürüm Sana ve Karma albümlerini yapmış olması. Çıtayı o kadar yükseğe çıkardı ki artık onun altı kesmiyor hiç birimizi. Bizim de şanssızlığımız 90'ların müziğiyle büyümüş olmamız.

Ben kendi adıma bu yeni akım bilgisayar tabanlı müziklere ısınamadım bir türlü. Sentetik, yapay geliyor. Tarkan da haklı bir yandan, güne ayak uydurmaya çalışıyor. Aklımda kaldığı kadarıyla Metamorfoz'u yaparken ısrarla alaturka ezgilerden uzak durmak istediğiyle ilgili bir şey okumuştum sanırım Ozan'ın bir röportajıydı. Yani aslında Tarkan yeni akım pop müzik yapmak istiyor ama Metamorfoz'un genel anlamda beğenilmemesi onu Adımı Kalbine Yaz albümünde alaturka enstrüman kullanmaya mecbur kıldı biraz da...

Özetle Tarkan üzerine yapışan alaturka-pop imajından uzaklaşmaya çalışıyor. Ama onu 90'lar ve 2000 başlarındaki albüm soundları ile seven kemikleşmiş hayran kitlesi yüzünden bunu tam anlamıyla yapamıyor. An itibariyle çıkaracağı yeni albümdeki sound bize Tarkan'ın yol haritası hakkında fikir verebilir. Benim gönlüm tabii ki Karma albümüne benzer bir sound, yorum ve anlamlı, içi dolu şarkı sözleri içeren bir albümden yana...

nedjohnlansen
12-08-14, 13:58
Tarkan'ın şanssızlığı Ölürüm Sana ve Karma albümlerini yapmış olması. Çıtayı o kadar yükseğe çıkardı ki artık onun altı kesmiyor hiç birimizi. Bizim de şanssızlığımız 90'ların müziğiyle büyümüş olmamız.

Ben kendi adıma bu yeni akım bilgisayar tabanlı müziklere ısınamadım bir türlü. Sentetik, yapay geliyor. Tarkan da haklı bir yandan, güne ayak uydurmaya çalışıyor. Aklımda kaldığı kadarıyla Metamorfoz'u yaparken ısrarla alaturka ezgilerden uzak durmak istediğiyle ilgili bir şey okumuştum sanırım Ozan'ın bir röportajıydı. Yani aslında Tarkan yeni akım pop müzik yapmak istiyor ama Metamorfoz'un genel anlamda beğenilmemesi onu Adımı Kalbine Yaz albümünde alaturka enstrüman kullanmaya mecbur kıldı biraz da...

Özetle Tarkan üzerine yapışan alaturka-pop imajından uzaklaşmaya çalışıyor. Ama onu 90'lar ve 2000 başlarındaki albüm soundları ile seven kemikleşmiş hayran kitlesi yüzünden bunu tam anlamıyla yapamıyor. An itibariyle çıkaracağı yeni albümdeki sound bize Tarkan'ın yol haritası hakkında fikir verebilir. Benim gönlüm tabii ki Karma albümüne benzer bir sound, yorum ve anlamlı, içi dolu şarkı sözleri içeren bir albümden yana...

tarkan'ın en başında alaturkayla hiç alakası yoktu. yine sensiz albümünde bir tane bile alaturka kokan şarkı yok. aacayipsin albümünde ise "gül döktüm yollarına" ve "durum beter" şarkıları hariç alaturka soundlu şarkı yok. ölürüm sana biraz daha alaturka kalıyor ama aşırıya da kaçmamış. yani yine tarkan'ın üstüne alaturka damgası yapıştıracak bir durum yokmuş ortada. olan karma'yla beraber oluyor. karma'dan önce de tarkan tarkan'dı, sonrasında da tarkan tarkan... olay alaturka şarkı yapmakta değil, iyi şarkı yapmakta. alaturkanın getirisi danslarının daha göze hoş gelmesiydi, başka da ekstrası yoktu bana göre. metamorfoz cidden iyi değildi ama come closer albümünde tarkan metamorfoz'da yapmak istediği şarkı tipinde bir çok şarkı çıkarmıştı hakkını vere vere. albüm ingilizce olduğu için ve şarkı sözleri çok basit olduğu için tutulmadı muhtemelen o albüm. adımı kalbine yaz'da da "sen çoktan gitmişsin" ve "usta çırak" gayet modern pop şarkıları. metamorfoz'daki şarkılar gibi yadırgayanı da görmedim. şarkı iyi olduktan sonra istediği tarzda söylesin tarkan, beğenilir.

denizmavisi
13-08-14, 00:56
Tarkan giderek kötü şarkılar yapmaya başladı hiç yakıştıramadım tam bi hayal kırıklığı yaşadım emel sayına verdiği şarkının bi kısmı bunda da var giderek kendisini tekrar etmeye başladı albümü de böyle olacaksa hiç albüm çıkartmasın daha iyi eskilerle idare ederiz...Bazı arkadaşlar İskender ile çalışmasın demiş ancak şarkı kötü olursa aranjor ne yapabilir ve iskender bana göre iyi bir aranjör mirkelamın ilk albümünü hatırlatırım her gece yıkıp geçmişti, Tarkanın yapacağı eski sounduna dönmesi ve başka bestecilerden şarkı alması yoksa kendi besteleri kendisinin çıtasını giderek düşürmeye devam edecek...

ercn
13-08-14, 02:00
ben anlamıyorum bu şarkıyı nasıl begenmediniz arkadaşlar şarkı çok ritmik üst üste dinlediğiniz zaman dile dolanıyor ve soundu alıp götürüyor.özellikle hele çak hele durumu çakta ses tonu söyleyişi filan çok tatlı çok etkileyici.Şarkının başlangıç sözleri kov kov o şeytanları kısımı çok seksi konserlerinde çok güzel kareografi yapıcak ve sizlerde etkileniceksiniz şarkı sizi içine alıcaktır eminimki tarkanında tatlı dans hareketleri birleşince.Sözleri basit diyorsunuz.Türkçemiz o kadar güzel bi dilki basit cümlelerle bile büyük anlamlar ifade edilebiliyor aynı hop de nin sözlerinde oldugu gibi.Tarkan şarkı yazarken stratejik olarak her yaş kesiminin anlıyacağı dilden şarkılar yapabiliyor bazen çıkış parçalarını diye düşünüyorum.Yılda olmuş 2014 gidipte 90 lı 2000 li yılların başındaki soundlu müzikleri altyapıyı beklemek bu dönemde nokia 3210 kullanmak gibi bisey olmalı:)Eger tarkan eski sounda geri dönerse işte ozaman geriye gitmiş olur.Bizler bunun farkına varamıyoruz.Tarkanın o kadar güzel sesi ve enerjisi varki kötü bi iş çıkarması olanaksız bence.Çünkü adam çok profosyonel yahu hersey dünya standartlarında:) hop de klibindeki o bakışları o hareketleri dünyada kaç sanatçı yapabilir bilemiyorum:)

futureboy
13-08-14, 15:53
ben anlamıyorum bu şarkıyı nasıl begenmediniz arkadaşlar şarkı çok ritmik üst üste dinlediğiniz zaman dile dolanıyor ve soundu alıp götürüyor.özellikle hele çak hele durumu çakta ses tonu söyleyişi filan çok tatlı çok etkileyici.Şarkının başlangıç sözleri kov kov o şeytanları kısımı çok seksi konserlerinde çok güzel kareografi yapıcak ve sizlerde etkileniceksiniz şarkı sizi içine alıcaktır eminimki tarkanında tatlı dans hareketleri birleşince.Sözleri basit diyorsunuz.Türkçemiz o kadar güzel bi dilki basit cümlelerle bile büyük anlamlar ifade edilebiliyor aynı hop de nin sözlerinde oldugu gibi.Tarkan şarkı yazarken stratejik olarak her yaş kesiminin anlıyacağı dilden şarkılar yapabiliyor bazen çıkış parçalarını diye düşünüyorum.Yılda olmuş 2014 gidipte 90 lı 2000 li yılların başındaki soundlu müzikleri altyapıyı beklemek bu dönemde nokia 3210 kullanmak gibi bisey olmalı:)Eger tarkan eski sounda geri dönerse işte ozaman geriye gitmiş olur.Bizler bunun farkına varamıyoruz.Tarkanın o kadar güzel sesi ve enerjisi varki kötü bi iş çıkarması olanaksız bence.Çünkü adam çok profosyonel yahu hersey dünya standartlarında:) hop de klibindeki o bakışları o hareketleri dünyada kaç sanatçı yapabilir bilemiyorum:)

http://www.youtube.com/watch?v=jLVTkVRQMnQ

http://www.youtube.com/watch?v=bSMrulM7DrU

http://www.youtube.com/watch?v=XYiWNsogNPY

http://www.youtube.com/watch?v=DbAA4HtgV5A

Bu şarkılar mı Nokia 3210 kullanmak gibi bir şey? Size tavsiyem bu şarkıları sağlam bir hoparlörle dinleyin ve mümkünse sesi sonuna kadar açın. Eğer bunlar Nokia 3210 ise ben 3210 dinlemeye razıyım...

onickan
13-08-14, 20:31
bunlarda benden..

http://www.youtube.com/watch?v=9UAwX1slv8g

http://www.youtube.com/watch?v=alTUrvceBMI

http://www.youtube.com/watch?v=DhzMk087P_A

onickan
13-08-14, 20:44
bi anket yapalım ercn?

2 şarkı sadece..

Hop de' nin introsunu ve Şımarığın introsunu koyalım.. Sence hangisi daha çok oy alırdı ?

Bu adamın daha önce şarkılarının hepsi ama hepsi güzeldi.. hepsi birer şımarık gibi insanı oynatıyordu kıpır kıpır. Hop de Tarkan' a yakışır bir parça değil.

Zaza
13-08-14, 23:21
bi anket yapalım ercn?
Hop de' nin introsunu ve Şımarığın introsunu koyalım.. Sence hangisi daha çok oy alırdı ?

Ben sahsen Hop de'nin introsunu tercih ederim..

ercn
14-08-14, 02:54
http://www.youtube.com/watch?v=jLVTkVRQMnQ

http://www.youtube.com/watch?v=bSMrulM7DrU

http://www.youtube.com/watch?v=XYiWNsogNPY

http://www.youtube.com/watch?v=DbAA4HtgV5A

Bu şarkılar mı Nokia 3210 kullanmak gibi bir şey? Size tavsiyem bu şarkıları sağlam bir hoparlörle dinleyin ve mümkünse sesi sonuna kadar açın. Eğer bunlar Nokia 3210 ise ben 3210 dinlemeye razıyım...

siz beni yanlış anlamışsınız.Ben eski şarkı soundları demode oldu demek istemistim bu döneme göre.Bunu birtek tarkan şarkılarıylada düşünmeyelim.Madem öyle anladınız size basit bir örnek vereyim.Kıl oldum abi ile yeni şarkının altyapısını kıyaslayın.Kıl oldum şarkısı hiç çıkmamış oldugunu varsayıp yeni şarkı olarak piyasaya sundugunu düşünün yadırgarsınız dimi.Şarkı güzel ama çağımıza uygun bi sound degil.Ama siz o yılların tadında kaldığınız için yeni tarzından tad alamıyorsunuz.Bence sorun buradadır.

ercn
14-08-14, 02:59
bi anket yapalım ercn?

2 şarkı sadece..

Bu adamın daha önce şarkılarının hepsi ama hepsi güzeldi.. hepsi birer şımarık gibi insanı oynatıyordu kıpır kıpır. Hop de Tarkan' a yakışır bir parça değil.

hop de nin introsu bana göre çok sağlam.Ama şımarık şarkısını dünya sevmiş.Şımarıktan kimse vazgeçemez.Ama bu demek degildirki hop de nin müzik kalitesinin üstündedir.hop de şarkısında bir çok enstürman kullanılmış ve hepside ustaca uyarlanmış parçaya.

onickan
14-08-14, 03:56
siz beni yanlış anlamışsınız.Ben eski şarkı soundları demode oldu demek istemistim bu döneme göre.Bunu birtek tarkan şarkılarıylada düşünmeyelim.Madem öyle anladınız size basit bir örnek vereyim.Kıl oldum abi ile yeni şarkının altyapısını kıyaslayın.Kıl oldum şarkısı hiç çıkmamış oldugunu varsayıp yeni şarkı olarak piyasaya sundugunu düşünün yadırgarsınız dimi.Şarkı güzel ama çağımıza uygun bi sound degil.Ama siz o yılların tadında kaldığınız için yeni tarzından tad alamıyorsunuz.Bence sorun buradadır.

Aşk gitti bizden' e kadar herşey güzeldi. İmajı, şarkının anlamı, saçının yanını kazımaması gerekiyordu bence. O leopar desenli yeleği giymemesi gerekiyordu. Hiç yakışmamış... Firuze ve Hatasız Kul Olmaz da şahaneydi.. Bu şarkı için aynı şeyi söyleyemiyorum. Tarkan' ı çok severim ama ben 92 yılından beri bu adamı dinliyorum. Şahsen kıl oldum abi şarkısı bile benim için hop de şarkısından daha iyi...

leyla
14-08-14, 13:12
şarkiyi hiç sevmemiştim ama dinledikçe görüşüm değişti. ritmi güzel. dilime dolandi

nedjohnlansen
14-08-14, 16:56
modern var modern var. modernle ilgili problemli olmayan da bu şarkıyı beğenmeyebilir. çok normal. justin timberlake'in son 20 küsür şarkılık albümü mesela müthiş düzenlemelerin olduğu bir albüm. hop de'yi beğenmeyen bir çok insan bu albümü bayıla bayıla dinlemiştir. şimdi justin timberlake eski soundlu mu şarkılar yapıyor? hayır. aksine yeni bir yol açtı adam. beyonce'un son çıkardığı albüm mesela justin timberlake'in soundundan kopyaydı resmen. modern olması değil güzel olması önemli. eski şarkıları biraz zamanına göre değerlendiriyoruz doğru. kıl oldum abi zamanında iyiydi, şimdi açıp dinlemem ama aklımda "çok kötüydü" veya "kötüydü" olarak kalmadı. bu şarkı çıktığında resmen kötü eleştirildi. lamı cimi yok bunun, tarkan'ın bu kadar çok eleştirilen şarkısı azdır. eleştirilse de geri dönüş olmuştur hep ama bunda henüz olmadı gibi duruyor. bekleyip göreceğiz.

son olarak tarkan da hata yapabilir. metamorfoz'da yapmıştı mesela...

Luna
14-08-14, 19:28
Merhaba, foruma yeni üye oldum. Hop de ile ilgili görüşlerimi belirtmek istedim. Klibin teaserını izlediğimde çok heyecanlanmıştım, çünkü farklı ve güzel bir şarkı olacağı yönünde beklentim vardı. Teaserı defalarca dinledikten sonra şarkının tamamını ilk kez dinlediğimde ha dedim ve ilk başta hayal kırıklığı yaşadım. Hayal kırıklığı oluşturan sebep ise özellikle nakarata gitmeden önceki bölüm muhteşemken nakaratta sözlerin kalite kaybına uğramasıydı. Yine de hop de sözünün şarkıda ustaca kullanılmış olduğunu ve sap sokağıma sap ki şu an cümlesini beğendiğimi söylemeliyim. Ancak tabii ki de şarkı bir bütündür yani bazı kısımlar beğenilir ve bazı kısımlar beğenilmez diyerek şarkıyı üst üste dinledim. Birkaç dinlemeden sonra şarkının neredeyse tamamını ezberledim, arada sadece bir iki kelime kopuyor. Bu şarkının nakaratı zor ezberlenir dememe rağmen dinlemelerden sonra dilime dolandığını gördüm. Özet olarak ben şarkıyı beğendim, önceki bazı şarkılarına benzetenler olmuş olabilir diyorum, sanatçı kendini tekrar edebilir bir nebze, Tarkan hep aynı terane bu, yeni bir şeyler yap diyenler olmuş ve ah nerde o eski Tarkan şarkıları diyenler olmuş bu iki kesim arasındaki ironiyi yazmaya gerek yok. Şarkının geri dönüşümü konusuna gelince ilk hafta dolmadan itunes zirve, ttnet dinleme,indirme ve top 100 zirve, dreamtürk zirve, kral pop tv 10, kral pop radyo 17. Saygılar, sevgiler.

Luna
14-08-14, 19:48
Yine hop de ile ilgili olarak:
http://gecce.com/anket/yeni-cikan-hit-sarkilardan-hangisini-begeniyorsunuz bu sitede yazın hiti oylaması var; Tarkan en son ikinci sıradaydı. Şarkıyı beğenen arkadaşlara Tarkan'a destek amaçlı ankete katılın derim. Şarkıyı beğenmeyip Tarkan fanıyız destek destektir diyenler veya şarkının Hadise'nin nerdesin aşkım?, Demet Akalın'ın rekor şarkılarından vs. daha kötü olmadığını düşünenler de bir baksın. İyi günler.

onickan
15-08-14, 02:20
Tarkan candır. Şarkısını sevmemiş olmam detone akalın' ın zirvelerde olmasının mânâsı yok. Tabi ki hop de ye oy vereceğiz. keşke daha iyi yapsaydın diyorum tarkan için yine de ahh ah!! :) metamorfoz da böyle kötü şarkı yoktu metamorfoz bile güzeldi..

twilight
15-08-14, 05:25
Gün geçtikçe, klibi daha çok sevdim, şarkıdan daha çok soğudum gibi. Beğenen veya beğenmeyen arkadaşlara saygım sonsuz. Ama objektif bakmak lazım. Karma'yla filan karşılaştırmıyorum. Aranje ve sölzerin basitliği ilk çıktığında herkesin içine sinmeyen Metamorfoz albümünün yanından bile geçmiyor... Dilli Düdük'ün aranjesinde bile bir albeni var... En kötü Tarkan şarkısı dediğim Kıl Oldum Abi'de bile bayıla bayıla sesine hayran kaldığım Tarkan'ı ''Hop De''de Tarkan'ın sesini kısarak klibi izliyorum... Sözler kötü, müzik vasatın üstünde, aranje kötü, Tarkan'ın sesi kalınlaştırılmış... Hah, üstüne bir de Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda konser verecek 5 gece... Millet ne diyecek? 5 gün... Toplam 40 bin seyirci... Sadece vasat bir şarkı için mi konser beklediler? Eh; sahnesine de önem vermiyor eskisi kadar... Objektif bakamıyor bazı arkadaşlar ama... Tarkan acayip düşüşte.

Luna
15-08-14, 06:33
Tarkan acayip düşüşte.
Ben bu forumda çok yeniyim ve aktif olabilir miyim bilmiyorum ama sevdiğimiz bir "sanatçı" yı eleştirirken düşüşte,bitti... gibi kelimeler kullanmasak ve biraz daha yapıcı olsak daha iyi olmaz mı diye düşünüyorum.

HakanÇelik
15-08-14, 09:03
Gün geçtikçe, klibi daha çok sevdim, şarkıdan daha çok soğudum gibi. Beğenen veya beğenmeyen arkadaşlara saygım sonsuz. Ama objektif bakmak lazım. Karma'yla filan karşılaştırmıyorum. Aranje ve sölzerin basitliği ilk çıktığında herkesin içine sinmeyen Metamorfoz albümünün yanından bile geçmiyor... Dilli Düdük'ün aranjesinde bile bir albeni var... En kötü Tarkan şarkısı dediğim Kıl Oldum Abi'de bile bayıla bayıla sesine hayran kaldığım Tarkan'ı ''Hop De''de Tarkan'ın sesini kısarak klibi izliyorum... Sözler kötü, müzik vasatın üstünde, aranje kötü, Tarkan'ın sesi kalınlaştırılmış... Hah, üstüne bir de Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda konser verecek 5 gece... Millet ne diyecek? 5 gün... Toplam 40 bin seyirci... Sadece vasat bir şarkı için mi konser beklediler? Eh; sahnesine de önem vermiyor eskisi kadar... Objektif bakamıyor bazı arkadaşlar ama... Tarkan acayip düşüşte.

Tarkan her zaman kendi istediği müziği yapmıştır. Tarkan'dan eski tarzında müzik yapmasını bekleyenler eski albümlerini dinlesinler lütfen. Ayrıca Tarkan acayip düşüşte derken konser biletleri mi satmıyor, yoksa şarkısı mı dinlenmiyor? Daha çıkalı bir hafta oldu her yerde zirvede... İşiniz gücünüz Tarkan'a çamur atmak...

futureboy
15-08-14, 12:17
Tarkan her zaman kendi istediği müziği yapmıştır. Tarkan'dan eski tarzında müzik yapmasını bekleyenler eski albümlerini dinlesinler lütfen. Ayrıca Tarkan acayip düşüşte derken konser biletleri mi satmıyor, yoksa şarkısı mı dinlenmiyor? Daha çıkalı bir hafta oldu her yerde zirvede... İşiniz gücünüz Tarkan'a çamur atmak...

Eski albümlerini dinliyoruz zaten. Şarkı çıktı çıkalı 3 kere gitmedi elim şarkıya. Bu Tarkan için kayıp mı? Eğer bir hayranının bile fikri önemliyse kayıp. Ben ki ilk albümünden son albümüne çıkardığı tüm şarkıları en ince nüansına kadar ezbere bilen, şarkılarını Türkiye çapında en iyi söyleyebilen ve ses rengi en çok benzeyenlerden biriyim. Benim gibi hastalık derecesinde bu adamın müziğini seven birinin eli 3 gün önce çıkan şarkıya gitmiyorsa ortada bir yanlış var demektir. Aynı ben Sevdanın Son Vuruşu ilk çıktığında internet kotasını 1 günde doldurmuş biriyim şarkıyı tekrar tekrar dinlemekten.

Alçakgönüllü olamayacağım kimse kusura bakmasın ama ben bir hayrandan fazlasıyım. O kadar yıllık Tarkan fanatiği olmaktan dolayı, ayrıca iyi bir müzik kulağım olmasından dolayı Tarkan'ın çıkardığı şarkı benim süzgecimden geçmemişse ı ıhh bu şarkı iyi şarkı değildir. Sevgili Hakan, bir şarkının tutması dinlenme oranıyla açıklanamaz. Bahsettiğimiz kişi Tarkan, tabii ki yeni bir şarkı yaptığında milyon kere tıklanacak. Çünkü herkes ondan yeni şeyler bekliyor ve çıktığında da hemen dinlemek istiyor. Mevzu bahis olan şey şu: Bu şarkı bir A-acayipsin gibi 20 sene sonra hatırlanacak mı? 20 sene sonra eğer halen bu şarkı çalınabiliyorsa o zaman bu yazdıklarımı paşa paşa yerim..! Tabi bu site ve biz burda olursak :)

futureboy
15-08-14, 12:45

Eski sound'dan kastın sanırım kayıt kalitesiyle alakalı. Tarkan 20 sene önce A-acayipsin'i yapmış. Bakıyorsun şarkıların çoğu 'gerçek' enstrüman çalınarak söylenmiş. O enstrümanlar bugün kullanılmıyor mu? Kullanılıyor. Senin kastettiğin şey kayıt kalitesi. Şarkıların kayıt kalitesi makara kayıttan dijital kanal kayda geçtikten sonra değişti. Şimdi son derece berrak kayıtlar alınıyor. Sound dediğin şey bir şarkının iskeletidir. İskelet sağlamsa şarkı da sağlamdır. Bir Dön Bebeğim'e bakıyorsun, o şarkıdaki sözler bugün hangi şarkıda var? O duygu, o aşk bugünkü şarkı sözlerinde var mı? Yürürüm gecenin üstüne, salarım güneşlerimi, ezerim birer birer yalan sevişleri mi, yoksa hop de kendine hop de biran kap beni kap ele kaptırmadan mı? En hareketli şarkılarında bile müzikten öte sözler ağır basıyordu.

Beni en çok üzense sesini kullanmaması. Tamam müzik kötü olabilir, sözler basit kalabilir ama Tarkan en kötü şarkıyı bile sesiyle uçurabilecek biri. Konuşur gibi, hızlı hızlı tekerlemeli şarkılar sesi olmayan şarkıcılar için geçerli. Daha önce de aynı örneği verdim. Elinde 400 km hız yapabilen Bugatti Veyron var ama sen 40'la gidiyorsun... Tarkan da aynı işte.

HakanÇelik
15-08-14, 12:51
Eski albümlerini dinliyoruz zaten. Şarkı çıktı çıkalı 3 kere gitmedi elim şarkıya. Bu Tarkan için kayıp mı? Eğer bir hayranının bile fikri önemliyse kayıp. Ben ki ilk albümünden son albümüne çıkardığı tüm şarkıları en ince nüansına kadar ezbere bilen, şarkılarını Türkiye çapında en iyi söyleyebilen ve ses rengi en çok benzeyenlerden biriyim. Benim gibi hastalık derecesinde bu adamın müziğini seven birinin eli 3 gün önce çıkan şarkıya gitmiyorsa ortada bir yanlış var demektir. Aynı ben Sevdanın Son Vuruşu ilk çıktığında internet kotasını 1 günde doldurmuş biriyim şarkıyı tekrar tekrar dinlemekten.

Alçakgönüllü olamayacağım kimse kusura bakmasın ama ben bir hayrandan fazlasıyım. O kadar yıllık Tarkan fanatiği olmaktan dolayı, ayrıca iyi bir müzik kulağım olmasından dolayı Tarkan'ın çıkardığı şarkı benim süzgecimden geçmemişse ı ıhh bu şarkı iyi şarkı değildir. Sevgili Hakan, bir şarkının tutması dinlenme oranıyla açıklanamaz. Bahsettiğimiz kişi Tarkan, tabii ki yeni bir şarkı yaptığında milyon kere tıklanacak. Çünkü herkes ondan yeni şeyler bekliyor ve çıktığında da hemen dinlemek istiyor. Mevzu bahis olan şey şu: Bu şarkı bir A-acayipsin gibi 20 sene sonra hatırlanacak mı? 20 sene sonra eğer halen bu şarkı çalınabiliyorsa o zaman bu yazdıklarımı paşa paşa yerim..! Tabi bu site ve biz burda olursak :)

Şarkıya üç kereden fazla elin gitmemişse, şarkıya yeteri kadar şans vermemişsin demek ki... Şu unutulmasın ki bu albüm Tarkan'ın değil, İskender Paydaş'ın albümü... İskender paydaş düzenlerken şarkıyı özgür davranmıştır. Tanıdık tınılar beklemek biraz hayal bence. Hem ne bu birbirinin aynı olan şarkılar yapma sevdası... Ne zaman yeniliğe açık olacaksınız? Bir de bazıları düzenleme kötü olmuş demiş, komik ki ne komik... Hangimiz İskender Paydaş gibi müzikle büyümüş birinin düzenlemesini eleştirecek müzik bilgisine sahibiz?

Tarkan bence tıpkı eski söz ve müzikleri gibi eşsiz bir esere imza atmıştır. Her şarkısı gibi bu da bir sanat eseridir. Siz galiba abidik gubidik ve sözleri sadece iki satırlık Türkçe pop şarkıları dinlemekten, şarkıdaki korkunç emeğin farkına varamamışsınız !!!

magictarki04
15-08-14, 15:29
Şarkıya üç kereden fazla elin gitmemişse, şarkıya yeteri kadar şans vermemişsin demek ki... Şu unutulmasın ki bu albüm Tarkan'ın değil, İskender Paydaş'ın albümü... İskender paydaş düzenlerken şarkıyı özgür davranmıştır. Tanıdık tınılar beklemek biraz hayal bence. Hem ne bu birbirinin aynı olan şarkılar yapma sevdası... Ne zaman yeniliğe açık olacaksınız? Bir de bazıları düzenleme kötü olmuş demiş, komik ki ne komik... Hangimiz İskender Paydaş gibi müzikle büyümüş birinin düzenlemesini eleştirecek müzik bilgisine sahibiz?

Tarkan bence tıpkı eski söz ve müzikleri gibi eşsiz bir esere imza atmıştır. Her şarkısı gibi bu da bir sanat eseridir. Siz galiba abidik gubidik ve sözleri sadece iki satırlık Türkçe pop şarkıları dinlemekten, şarkıdaki korkunç emeğin farkına varamamışsınız !!!

Bu sarkı eski söz ve muzikleri gibi essizse biz Gul doktum yollarina Gulumse Kaderine gibi sarkilarada kotu diyelim o zaman .. Hop de o sarkilarin ceyregi bile olamaz .. İskender albumuydu İskender soundlari ama Yetmez sarkisida İskenderin soundlaridir ama Hop de den kat kat iyidir. İskender ile Tarkan ruhu uynuyor iste daha fazla zorlamayin.. Ask gitti bizdende Ozan albumundedir ama Hop de ile Ask gitti Bizden arasindaki kalite fatki aşikar.. Tarkan kötu sarki yapma sansi verdigimiz ender sarkicilardandir ama bu gidisle o sansini tuketmeye az kaldi .. Benim asil merak ettigim Hop de yapilirken kimse Tarkani bu sarki kotu diye uyarmadimi yada uyardilarda Tarkanda '' Ne yapsam dinlerler '' diye bir rahatlikmi var ...

Luna
15-08-14, 17:35
Şahsen şarkıyı negatif anlamda eleştiren arkadaşlara hiçbir sözüm yok; neticede herkesin müzik zevki ve kulağı farklı. Kimse zorla bir şarkıyı sevmez ya da sevmekten vazgeçmez. Her hayranın, sevenin görüşü Tarkan için önemlidir diye düşünüyoruz tabii ki, ama bizim görüşlerimiz teker teker Tarkan'a ulaşamaz ki. Tarkan ve ekibi listelerdeki sonuçlara bakıyordur herhalde; neticede somut veriler bu listeler. Şarkının ne kadar çok dinlendiği, ne kadar indirildiği, radyolarda ne kadar çalındığına bakar şarkıcılar. Konserlerde söz konusu şarkı söylenirken seyircinin gösterdiği reaksiyon da şarkı için son neticeyi verir. Hop de'ye gelirsek şarkı çıktıktan 1 hafta sonra gelinen nokta şu şekilde:
@Telifmetre: http://t.co/HuS0jqlYDi verilerine göre
@iskenderpaydas Feat.@tarkan
#Hopde
9 Günlük 657 Yayın adedi TOP LİSTEMİZE 10.SIRADAN GİRİŞ +++
@Telifmetre: YAPARAK EN HIZLI YÜKSELİŞ GÖSTEREN ESERDİR.

Luna
15-08-14, 18:13
Ask gitti bizdende Ozan albumundedir ama Hop de ile Ask gitti Bizden arasindaki kalite fatki aşikar.. Tarkan kötu sarki yapma sansi verdigimiz ender sarkicilardandir ama bu gidisle o sansini tuketmeye az kaldi .. Benim asil merak ettigim Hop de yapilirken kimse Tarkani bu sarki kotu diye uyarmadimi yada uyardilarda Tarkanda '' Ne yapsam dinlerler '' diye bir rahatlikmi var ...
Anladığım kadarıyla Aşk Gitti Bizden şarkısını beğenmişsiniz. Yani Hop de'den önce sözü ve müziği Tarkan'a ait olup da Tarkan'ın seslendirmiş olduğu son şarkı. Aynı zamanda Tarkan'ın kötü şarkı yapma şansının tükendiğinden de bahsetmişsiniz. Bu durumda son dört yılda Adımı Kalbine Yaz albümündeki şarkılar da dahil olmak üzere Aşk Gitti Bizden haricinde hiçbir Tarkan şarkısını iyi bulmadınız mı? Siz bulmadıysanız iyi bulanlar vardı onları ne yapalım? Çünkü onlar Tarkan'a bu şansı vermeye devam edecek. Yok eğer albümü beğendiyseniz on şarkı içinden -albüm+aşk gitti bizden+hop de- bir şarkıyı beğenmediniz diye neden o sanatçının kötü şarkı yapma şansını azaltıyorsunuz? Ki şahsi fikrim bir sanatçı sanat hayatı boyunca herkesin üzerinde anlaştığı tek bir güzel eser dahi vermiş olsa değerinden ve kendisine tanınan toleranstan bir şey kaybetmez. Örneğin Attila İlhan ya da Nazım Hikmet'in her şiiri iyi değidir, ama insanların üzerinde anlaştığı iyi şiirleri vardır. Şimdi bu adamlar arada herkes tarafından beğenilmeyen şiirler de yaptılar diye kendilerine verilen değerde bir azalma mı yaşadılar? Bunun cevabını siz kendinize bir düşünüp veriniz.

futureboy
15-08-14, 19:55

Hahaha. Allah iyiliğinizi versin hiç güleceğim yoktu. Ben bir mesaj üstte Dön Bebeğim 'den bahsediyorum siz abidik gubidik şarkı diyorsunuz. Beni başkalarıyla karıştırmayın lütfen, beni tanımadığınız halde abidik gubidik şarkı dinlediğimi de nerden çıkardınız? Yeniliğe kapalı damgası da yedirdiniz bize eyvallah da ben yine bir üst mesajda Sevdanın Son Vuruşu diyorum ki son çıkardığı 'kendi' albümüdür, siz bana yeniliğe kapalı diyorsunuz. Mevzu bahis harcanan emekse Ajdar da belli bir emek harcıyor şarkı yapmak için ee napalım yani baş tacı mı edelim? Emek vereceksin tabi ki kardeşim paranı hangi işten kazanıyorsan o işe emek vereceksin. Ayrıca şarkının İskender Paydaş albümünde olması birşeyi değiştirmez. Millet şarkıyı aratırken İskender Paydaş- Hop De mi yazıyor, Tarkan- Hop De mi yazıyor? Yani şarkı Tarkan'ın şarkısıdır özetle.

Son olarak şarkı güzelse güzeldir. Bunun eskisi yenisi olmaz. Kaldı ki müzik trendleri öyle sandığınız gibi her sene değişmez. 10 yıllık bir albüme eski denilemez. İyi enstrümanlarla, iyi sanatçılarla çalınıp söylenen her şarkı yenidir. Değişen sadece kayıt ve miks teknolojisidir. Tarkan'ı Tarkan yapan gırtlak nağmeleri ve kaliteli şarkı sözü-müziğidir. Bu üçünden herhangi biri eksik olursa Tarkan eksik kalır. Bundan sonra çıkaracağı ilk albüm de bahse girerim dediğim tarzda olacak.

Not: Tarzının dışına çıktığı şarkılarla kendi tarzında söylediği şarkıların youtube tıklanma oranlarına bakın, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

magictarki04
15-08-14, 20:03
Anladığım kadarıyla Aşk Gitti Bizden şarkısını beğenmişsiniz. Yani Hop de'den önce sözü ve müziği Tarkan'a ait olup da Tarkan'ın seslendirmiş olduğu son şarkı. Aynı zamanda Tarkan'ın kötü şarkı yapma şansının tükendiğinden de bahsetmişsiniz. Bu durumda son dört yılda Adımı Kalbine Yaz albümündeki şarkılar da dahil olmak üzere Aşk Gitti Bizden haricinde hiçbir Tarkan şarkısını iyi bulmadınız mı? Siz bulmadıysanız iyi bulanlar vardı onları ne yapalım? Çünkü onlar Tarkan'a bu şansı vermeye devam edecek. Yok eğer albümü beğendiyseniz on şarkı içinden -albüm+aşk gitti bizden+hop de- bir şarkıyı beğenmediniz diye neden o sanatçının kötü şarkı yapma şansını azaltıyorsunuz? Ki şahsi fikrim bir sanatçı sanat hayatı boyunca herkesin üzerinde anlaştığı tek bir güzel eser dahi vermiş olsa değerinden ve kendisine tanınan toleranstan bir şey kaybetmez. Örneğin Attila İlhan ya da Nazım Hikmet'in her şiiri iyi değidir, ama insanların üzerinde anlaştığı iyi şiirleri vardır. Şimdi bu adamlar arada herkes tarafından beğenilmeyen şiirler de yaptılar diye kendilerine verilen değerde bir azalma mı yaşadılar? Bunun cevabını siz kendinize bir düşünüp veriniz.

Adimi Kalbine Yaz iyi albumde ama dedigim sansinin azalma donemine Tarkan Metamorfoz ile girmeye baslamisti zaten.. Hadi O zamani soylemesi Hop de yi yapmasi bunu doğrular nitelikte.. Listeler diyorsunuz Tarkansa millet merak eder ne yapmis diye dinler.. Ama siz bu sarkinin bir 10 yil sonra Tarkan klasikleri dedigimiz unutulmayacaklar listesine girecegine inaniyormusunuz? Tarkan yapip yapabilecegi en kotu sarkiyi yapmistir bu net koru korune sirf Tarkan diye desteklersek adam iyiye dogru gitmez.. Atasözlerinden ben bile sıkıldıysam normal dinleyenlerini dusunumeyorum .. Eger albumude Hop de tarzindaki sarkilarsa Tarkanin o sansini yitirdigi kesinlesecektir bu net..

Luna
15-08-14, 21:53
Adimi Kalbine Yaz iyi albumde ama dedigim sansinin azalma donemine Tarkan Metamorfoz ile girmeye baslamisti zaten.. Hadi O zamani soylemesi Hop de yi yapmasi bunu doğrular nitelikte.. Listeler diyorsunuz Tarkansa millet merak eder ne yapmis diye dinler.. Ama siz bu sarkinin bir 10 yil sonra Tarkan klasikleri dedigimiz unutulmayacaklar listesine girecegine inaniyormusunuz? Tarkan yapip yapabilecegi en kotu sarkiyi yapmistir bu net koru korune sirf Tarkan diye desteklersek adam iyiye dogru gitmez.. Atasözlerinden ben bile sıkıldıysam normal dinleyenlerini dusunumeyorum .. Eger albumude Hop de tarzindaki sarkilarsa Tarkanin o sansini yitirdigi kesinlesecektir bu net..
Cevap verilecek o kadar çok şey yazmışsınız ki nereden başlasam bilemedim :)
Liste yapalım:
1. Liste mevzusu: Sadece dinleme listelerinden bahsetmedim ki. Şarkıyı indirme ve radyolarda çalınma listelerinden de bahsediyorum. Burada iki seçenek var değil mi? Yani bir şarkıyı ya beğenmediniz ve dinlemeyi bıraktınız ya da beğendiniz ve indirdiniz. Radyoda çalınma sıklığı da aynı şekilde radyocu şarkıyı beğendi, dinleyiciler beğendi sonuçta radyoda şarkı defalarca çalındı ya da şarkıyı beğenmediler ve şarkı çalınmadı.
2. Şarkının geleceği: Bu şarkının on yıl sonra Tarkan klasikleri listesine girip giremeyeceğini bilemem, çünkü bir eserin klasik rütbesine girip girmediğini zaman belirler. O yüzden bu konuda olumlu olumsuz bir yorum yapamam.
3. En kötü şarkı: Ben olsam bu şarkının Tarkan'ın yapıp yapabileceği en kötü şarkı olup olmadığını bu kadar net dile getiremezdim, çünkü onu da zaman gösterir. Bir bakarsınız bundan kötüsünü yapmış ya da bir bakarsınız çok iyi bir şarkı yapmış. Ancak görünen o ki siz bundan daha kötü şarkı yapmayacağını düşünüyorsunuz. Bu da aslında demek oluyor ki Tarkan'a verdiğiniz kötü şarkı şansında bir azalma yok. :)
4. Tarkan'ı körü körüne destekleme: Yani şunu anlayamıyorum şarkıyı çok basitçe insanlar sadece sevdiği için dinliyor olamaz mı? Size göre şarkı kötüyse şarkıyı beğenen insanlar illa sırf Tarkan olduğu için mi şarkıyı dinliyor olmalı. Tarkan'ı körü körüne desteklersek adam iyiye doğru gitmez diyorsunuz ama ben Tarkan'ın buraları okuduğunu hiç sanmıyorum. Keşke okuyor olsa... Bu durumda iş yine listelere kaldı mı? Yoksa bu adam yaptığı işin desteklenip desteklenmediğini başka nasıl anlayacak?
5. Son söz: Tekrar söylüyorum insanlar özellikle de Tarkan severler bir şarkı hakkında olumlu olumsuz görüşe sahip olup bunu dile getirme hakkına sahiptir. Yalnız eleştirileri yaparken daha yapıcı bir tutum sergilenerek Tarkan'ın direkt olarak kariyerine yönelik olumsuz söylemlerden kaçınılması gerektiğini düşünüyorum. Yukarıda da söylediğim gibi Tarkan'ın buralarda yazılanları okuduğuna pek ihtimal vermiyorum; ancak buraları Tarkan severler haricinde okuyan-özellikle medyadan- insanlar olabiliyor ve kelimeler salgın hastalık gibi yayılabiliyor. Beğenmediğimiz yönleri dile getirirken lütfen bitti, düşüşte, şansını tüketti gibi söylemler kullanmaktan uzak duralım. Çünkü bunun Tarkan'a yarardan çok zararı olacağını düşünüyorum. Bu benim naçizane görüşüm. Saygılar.

HakanÇelik
15-08-14, 23:42
Hahaha. Allah iyiliğinizi versin hiç güleceğim yoktu. Ben bir mesaj üstte Dön Bebeğim 'den bahsediyorum siz abidik gubidik şarkı diyorsunuz. Beni başkalarıyla karıştırmayın lütfen, beni tanımadığınız halde abidik gubidik şarkı dinlediğimi de nerden çıkardınız? Yeniliğe kapalı damgası da yedirdiniz bize eyvallah da ben yine bir üst mesajda Sevdanın Son Vuruşu diyorum ki son çıkardığı 'kendi' albümüdür, siz bana yeniliğe kapalı diyorsunuz. Mevzu bahis harcanan emekse Ajdar da belli bir emek harcıyor şarkı yapmak için ee napalım yani baş tacı mı edelim? Emek vereceksin tabi ki kardeşim paranı hangi işten kazanıyorsan o işe emek vereceksin. Ayrıca şarkının İskender Paydaş albümünde olması birşeyi değiştirmez. Millet şarkıyı aratırken İskender Paydaş- Hop De mi yazıyor, Tarkan- Hop De mi yazıyor? Yani şarkı Tarkan'ın şarkısıdır özetle.

Son olarak şarkı güzelse güzeldir. Bunun eskisi yenisi olmaz. Kaldı ki müzik trendleri öyle sandığınız gibi her sene değişmez. 10 yıllık bir albüme eski denilemez. İyi enstrümanlarla, iyi sanatçılarla çalınıp söylenen her şarkı yenidir. Değişen sadece kayıt ve miks teknolojisidir. Tarkan'ı Tarkan yapan gırtlak nağmeleri ve kaliteli şarkı sözü-müziğidir. Bu üçünden herhangi biri eksik olursa Tarkan eksik kalır. Bundan sonra çıkaracağı ilk albüm de bahse girerim dediğim tarzda olacak.

Not: Tarzının dışına çıktığı şarkılarla kendi tarzında söylediği şarkıların youtube tıklanma oranlarına bakın, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Tarkan ve Ajdar aynı paragrafta öyle mi? Başka bir şey söylememe gerek kalmadı.

onickan
16-08-14, 00:54
Olaya fancılık gözüyle fanatiklik gözüyle bakıp içinizdeki samimi duyguları, doğruları bastırıp hâlâ Tarkan ne yapsa güzeldir mantığıyla düşünmeyin.

Bende fanım, bende bu adamı deli gibi seviyorum dinliyorum.. Bu adamdan başka hiç bir sanatçı dinlemişliğim yoktur doğru düzgün. Ama olmamışsa gerçekleri de söylemekte yarar fayda var. Çok mu güzel olmuş o saçı o leopar desenli tuhaf yeleği gerçekten beğeniyor musunuz yahu? Bu şarkıyı gerçekten beğeniyor musunuz? Tarkan budur dedirtebilecek bir seviyde değil bu şarkı. Bu şarkı Tarkan' ı sıradan sanatçılar ile aynı seviyede tutabilecek bir şarkı. Çünkü burada Tarkan' ın bir gırtlak nağmesi yok. Bir duygusu yok.. Bu onun iyiliği için. Bu Tarkan' ı daha kaliteli şarkıları çıkarabilmesi için.. Levent abi söylediklerine aynen katılıyorum. Çok doğru bir söz söyledin. İskenderin albümü diyorsunuz insanlar googleye iskender paydaş yazmıyor. Tarkan Hop de yazıyorlar. Bu Tarkan' ın şarkısıdır. İskenderin albümü sadece bir yayınlanma halka sevenlere insanlara sunma aracı olarak kullanılıyor. Albümde ki Tüm sanatçılar için böyle. Herkes kendi işini satıyor. İskender müziğini, tarkan bestesini, atiye sözlerini.. Bugüne kadar bi tane kötü dediğim şarkısı yoktu. Tarkan da insan. Oda hatalar yapabilir. O kötü şarkı çıkardı diye ondan desteğimi esirgeyecek halim yok. Ama biraz lütfen gerçekçi olun. Daha önce yaptığı Hit parçalarıyla bu yaptığı son parça aynı tad, aynı kıvamda değil. O sevdiğiniz konuşmalı yerlerin seslerini bende çıkarabiliyorum. şarkı o kadar basit ki bunu evimde basit bir mikrofon ile yapabiliyorum.
Şarkının fazla indirilmesi şarkının güzel olmasından dolayı değil TARKAN isminin marka olmasından kaynaklanıyor. Tarkan yeni şarkı çıkarmış. İndirelim, dinleyelim. İnsanlar bunu düşünüyorlar. No name bir isim söyleseydi bu şarkı sizce listelerde 1 numara olacak mıydı ?
link te atarım isteyene..

onickan
16-08-14, 01:03
buyrun buda peşin peşin link..

https://soundcloud.com/onurakblt/hop-de-onur1

ben demek istiyorum ki.. Yanarım. Sana emeklerime yanarım diye Tarkan gibi ustaca çıkış yapabilecek bir gırtlak yok bende..
ama böyle basit bir şarkıyı bende seslendirebilirim, herkes seslendirebilir. Tarkan' ın kalitesini düşürüyor böyle tekerlemeli basit sesler.. basit sözler. Basit soundlar.

twilight
16-08-14, 01:46
Hem ne bu birbirinin aynı olan şarkılar yapma sevdası... Ne zaman yeniliğe açık olacaksınız? Bir de bazıları düzenleme kötü olmuş demiş, komik ki ne komik... Hangimiz İskender Paydaş gibi müzikle büyümüş birinin düzenlemesini eleştirecek müzik bilgisine sahibiz?

Biz hiç birimiz İskender Paydaş’ın müzikal bilgisini eleştirmedik ki. Başta Mirkelam olmak üzere bir çok sanatçıya aranjeler yaptı, gerçi eski popülaritesini çoktan kaybeden bir isim Mirkelam. Fakat; her zaman İskender’in yaptığı işlere saygımız sonsuz. ‘’Hadi O Zaman’’ı mesela Hop De’ye göre beğenmiştim. Orada eleştirdiğim tek şey belki klipteki fazla curcuna’lıktı. Yada belki, Nazan’ın kalınlaştırılmış sesi… İskender’le yada Tarkan’la eleştirilecek bir şey yoktu. Ancak Hop De, sözleri de aranjesi de yetersiz… Bunun sebebi İskender’de değil aslında. Rock soundlu aranjeler yapan bir aranjör İskender… Tarkan da 20 yıl önceki gibi Biz Nereye’ler, Ölürüm Sana’lar okumuyor ne yazık ki.

buyrun buda peşin peşin link..

https://soundcloud.com/onurakblt/hop-de-onur1

ben demek istiyorum ki.. Yanarım. Sana emeklerime yanarım diye Tarkan gibi ustaca çıkış yapabilecek bir gırtlak yok bende..
ama böyle basit bir şarkıyı bende seslendirebilirim, herkes seslendirebilir. Tarkan' ın kalitesini düşürüyor böyle tekerlemeli basit sesler.. basit sözler. Basit soundlar.

Noktası virgülüne kadar katılıyorum. Belki çok çok basit bir örnek olacak ama, ‘’Çok Ararsın Beni’’ deki o seksi ‘’Çok ararsın beni – çok, çok’’ nidası bile yok Tarkan’da. Çok kaba durmuş ses bunda, kalınlaştırılmış, sesini de iyi kullanamamış bu yüzden. Ki Çok Ararsın Beni’de de kalındı. Ama elektronik sistem yoktu o zaman. Her şey orijinaldi.

Hani bir ekşi sözlük deyimi var ya onla bitirmek istiyorum cümlelerimi ‘’Nerede o eski Tarkan?’’

endermedya
16-08-14, 02:06
İskendere kimseye laf etmedi ama bir aranjor sarkiyi vezirde eder rezilde .. Tabi her sarkiya bazen aranjorunde yapabilecegi bisey kalmiyor sozler ve muzik siradansa ve basitse Hop de iste maalesef böyle bir sarki olmus... Hop de ye iyi sarkiysa Tarkanin diger sarkilari nolacak acaba ? .. Neyse bazi Tarkanla calismiyor diye Ozana iftiralsr ve hakaret eden bazi grup şu an Ozani mumla ariyordur eminim.., Sanatciyla Aranjorun ruhu uymuyorsa istiyorsan en iyi sarkisini yapsin sarkici olmaz . Ozanla olaolan o kimyayi Iskender ile olmasini kimse beklemesin

rosemary
16-08-14, 02:54
ben şarkıyı beğendim , bugüne kadar yaptığı en iyi şarkı değil ama kötü de değil. dinledikçe daha da güzel geliyor.
bu arada albüm ozan çolakoğlu'nun dediğine göre seneye çıkacakmış.yani onunla çalışmaya devam ediyormuş.

http://tvarsivi.com/player.php?y=22&z=2014-08-13%2010:54:00

futureboy
16-08-14, 11:22
Tarkan ve Ajdar aynı paragrafta öyle mi? Başka bir şey söylememe gerek kalmadı.

Lütfen yazdığımı iyi oku ve iyi anla. Tarkan'la Ajdar aynı paragrafta evet ama içeriği, ne demek istediğimi anlamanı rica ediyorum.

futureboy
16-08-14, 11:51
Tarkan'ın her yaptığı işi beğenme timi diye bir tim var sanırım ve başında da Hakan Çelik var :)

Evet Tarkan genelde güzel işlere imza atar. Ama arada beğenilmeyen işleri de olacaktır geçmişte olduğu gibi. Sadece o değil, idolü olan M.J. bile kötü işlere imza atmıştır. Daha önce de söyledim, Tarkan Ölürüm Sana ve Karma albümünü yaparak çıtayı çook yükseklere çıkardı. O iki albüm Türk Müzik Tarihi'nde yeri doldurulamaz nitelikte albümler olarak yerini almıştır.

Evet Tarkan yenilik yapabilir. Buna kimsenin itirazı yok. Ama yeni olacağım diyerek şarkı sözü ve okuyuş tarzında kolaya kaçması kabul edilebilir değil benim ve birçok hayranı için. Ölürüm Sana'daki o nakaratı sonradan okuyan Rocka grubunun solisti bile o distord sesiyle zor çıkabildi. Ay şarkısındaki ''yanarım''la başlayan o dikleri Türkiye'de okuyabilecek 3 tane adam bulamazsın. Demek istediğim, Tarkan bize sınırlarını, nerelere çıkabileceğini gösterdi. Eğer o bize 100 üzerinden 100'ü vermişse daha sonra verdiği 60 bizi kesmez. Ve bu yaptığı son şarkı da 100 üzerinden en fazla 60 olabilir.

HakanÇelik
16-08-14, 12:41
Tarkan'ın her yaptığı işi beğenme timi diye bir tim var sanırım ve başında da Hakan Çelik var :)

Evet Tarkan genelde güzel işlere imza atar. Ama arada beğenilmeyen işleri de olacaktır geçmişte olduğu gibi. Sadece o değil, idolü olan M.J. bile kötü işlere imza atmıştır. Daha önce de söyledim, Tarkan Ölürüm Sana ve Karma albümünü yaparak çıtayı çook yükseklere çıkardı. O iki albüm Türk Müzik Tarihi'nde yeri doldurulamaz nitelikte albümler olarak yerini almıştır.

Evet Tarkan yenilik yapabilir. Buna kimsenin itirazı yok. Ama yeni olacağım diyerek şarkı sözü ve okuyuş tarzında kolaya kaçması kabul edilebilir değil benim ve birçok hayranı için. Ölürüm Sana'daki o nakaratı sonradan okuyan Rocka grubunun solisti bile o distord sesiyle zor çıkabildi. Ay şarkısındaki ''yanarım''la başlayan o dikleri Türkiye'de okuyabilecek 3 tane adam bulamazsın. Demek istediğim, Tarkan bize sınırlarını, nerelere çıkabileceğini gösterdi. Eğer o bize 100 üzerinden 100'ü vermişse daha sonra verdiği 60 bizi kesmez. Ve bu yaptığı son şarkı da 100 üzerinden en fazla 60 olabilir.

Ben şarkıyı gerçekten çok beğendim. Eğlenceli ve çok seksi sözlere sahip sözleri ustaca yazılmış. Tarkan şarkıyı kusursuz okumuş...

Büşra ÇAĞLAR
16-08-14, 13:52
'Tarkan uzun bir aradan sonra bombayı patlattı' dersem yanılmış olmam. Şarkının sözü ve müziği tamamen Tarkan'a ait ve ben tarkanin kendi şarkılarını yazmasını şiddetle öneriyorum. Sözlerin akışı benim çok hoşuma gitti. Alışılmışın dısında bir söz uyumu oldugunu ve simdiye kadar dinledigim hiç bir sarkı için tek bir kelimesi dahi kullanılmamış. Söylemek istedigim sözlere hayran kaldim. Bir çok kişi tarafindan eleştiriliyo şarkının güzel olmadığı soyleniyo bence oturup bir daha düşünülmeli.
Beni üzen tek şey Tarkan'ın klipteki tarzı.Hoş bir görüntüye sahip fakat önceden moda Tarkan'a uyardı. Şimdi Tarkan modaya uymuş gibi geldi bana.

futureboy
16-08-14, 15:45
Ben şarkıyı gerçekten çok beğendim. Eğlenceli ve çok seksi sözlere sahip sözleri ustaca yazılmış. Tarkan şarkıyı kusursuz okumuş...

Beni içine alan tek bölümü 'Azıcık eğ o dik başını be güzelim'le başlayan o ara nakarat oldu. Onun dışında fikrim değişmedi. Bu şarkı kendi albümünde olsa listeyi doldurmak için B yüzünün son şarkısı falan olabilir ancak.

futureboy
16-08-14, 15:47
Bu arada rosemary'nin haberine göre Ozan Çolakoğlu ile çalışmaya devam edecekmiş. Bu iyi haber. Tarkan artık başka aranjörle yapamaz.

Efsane_1
16-08-14, 16:14
Yahu ben bu klibdeki herseyi anladim da ama Tarkanin afedersiniz koltuk sevdalisi acgozlu siyasetciler gibi suretli koltuga sarilmasini anlayamadim ya...E adam zaten kral, ne gerek var ki boyle seylere?...Hatirlarsaniz eger Nazanla yaptigi duete cekindigi klibde de ayni seyi gore biliyoruz malesef...Kral taci falan...Cok uzuldum valla...Neyse...

denizmavisi
16-08-14, 18:25

Tabiki yeni sound deneyebilir ama bu kötü şarkı yapmasını gerektirmiyor bu şarkıyı başkası okusa eminim kimse dönüp bakmazdı dinleniyorsa Tarkan isminden kaynaklı,eski dönem şarkılarının sevilme nedenleri sadece sound değil şarkıların hepsi çok güzeldi ruh vardı,hop de gibi vasat değildi

twilight
17-08-14, 03:46
Tabiki yeni sound deneyebilir ama bu kötü şarkı yapmasını gerektirmiyor bu şarkıyı başkası okusa eminim kimse dönüp bakmazdı dinleniyorsa Tarkan isminden kaynaklı,eski dönem şarkılarının sevilme nedenleri sadece sound değil şarkıların hepsi çok güzeldi ruh vardı,hop de gibi vasat değildi

Yada tam tersi olurdu; başka sanatçılar okurken dinlenirdi fakat iyi ki büyük bir isim okumamış kötü şarkı derdik. Maalesef hiç ısınamıyorum şarkıya... Hani sanatçıalrın beynelmilel bir sözü vardır ya; ''şarkılarım çocuklarım gibi.'' hop de, biraz üvey evlat gibi kalacak bizler için galiba :)

onickan
17-08-14, 13:49
Yok arkadaş !! Yokk !!! yookk!! yok !! Olmuyor !!! Şarkıyı sevebilmek hergün, hergün düzenli sık sık üst üste dinliyorum.. Olmuyor.. Allah kahretsin ya.. Bu sözleri söylemeyi hiç istemem ama ne yazık ki İsmail YK gibi olmuş bile diyebilirim..

İsmail YK ile TARKAN ı aynı tezgaha koymak çok büyük bir yanlış evet biliyorum. Çünkü biri Soytarı, diğeri SANATÇI - MEGASTAR
Allah kahretsin ya valla. Dinledikçe artık sinirlenmeye başlıyorum sen nasıl yaparsın böyle bi hata TARKAN ??? hatanın da bir sınırı var hiç mi görmedin dinlemedin bu çıkardığın şarkını.. :( hiç mi sormadın etrafına ? Etrafındakilerde adi karaktersiz yalakalık olsun diye adama abi süper abi güzel abi patlar diyorlarsa eğer o adam tabi ki hata yapar..

okantuzun
18-08-14, 01:53
Yok arkadaş !! Yokk !!! yookk!! yok !! Olmuyor !!! Şarkıyı sevebilmek hergün, hergün düzenli sık sık üst üste dinliyorum.. Olmuyor.. Allah kahretsin ya.. Bu sözleri söylemeyi hiç istemem ama ne yazık ki İsmail YK gibi olmuş bile diyebilirim..

İsmail YK ile TARKAN ı aynı tezgaha koymak çok büyük bir yanlış evet biliyorum. Çünkü biri Soytarı, diğeri SANATÇI - MEGASTAR
Allah kahretsin ya valla. Dinledikçe artık sinirlenmeye başlıyorum sen nasıl yaparsın böyle bi hata TARKAN ??? hatanın da bir sınırı var hiç mi görmedin dinlemedin bu çıkardığın şarkını.. :( hiç mi sormadın etrafına ? Etrafındakilerde adi karaktersiz yalakalık olsun diye adama abi süper abi güzel abi patlar diyorlarsa eğer o adam tabi ki hata yapar..

Yahu anladık beğenmedin saygı duyarız eyvallahta biraz abartmaya başlamadın mı bi şarkı hakkında insanın bi fikri vardır gerisinde art niyet ararım ve bu yorumdaki gibi saçmalamaya kadar uzar iş. Ayrıca sevmediysen de dinleme. Sevmek için bi şarkı dinlenilmez. Hoşuna giderse dinlersin, gitmezse dinlemezsin. Son olarak bu forumda ne zamandır başka sanatçılara "soytarı" gibi cümleler sarf ediliyor. Acaba İsmail YK kadar müzik bilginiz var mı?

onickan
18-08-14, 03:25
Yahu anladık beğenmedin saygı duyarız eyvallahta biraz abartmaya başlamadın mı bi şarkı hakkında insanın bi fikri vardır gerisinde art niyet ararım ve bu yorumdaki gibi saçmalamaya kadar uzar iş. Ayrıca sevmediysen de dinleme. Sevmek için bi şarkı dinlenilmez. Hoşuna giderse dinlersin, gitmezse dinlemezsin. Son olarak bu forumda ne zamandır başka sanatçılara "soytarı" gibi cümleler sarf ediliyor. Acaba İsmail YK kadar müzik bilginiz var mı?

hiç tartışmaya polemik yaratmaya olayı uzatmaya gerek duymuyorum. Benim müzik bilgimin olup olmadığını nerden bilebilirsin ki? Sevmek için bir şarkı dinlenilmez mi? Emin misin? Tarkanın bir kaç parçası daha ilk çıktığı zamanlar beğenilmedi. Sonradan dinlendikçe şarkı demlendi ve sevildi. Acaba bunlarda onlardan mıdır ? diye düşündüm. Bu yüzden şarkıyı sevmeye çalıştım. Ne diyeyim artık.. Eski hit parçalarını dinlemeye devam.. Tarkan' ı yerden yere vuranlarda oluyordu. Biz bir apache için soytarı demişiz çok mu ? bence az bile söyledim..

Büşra ÇAĞLAR
18-08-14, 14:03

Yok artık!!! Bu nasıl bir eleştirmek böyle.Begenmemiş olabilirsiniz ama bunu Tarkanı bu kadar aşağı çekerek yapma hakkına sahip değilsiniz.Bu sayfada böyle bir karşılaştırma yapmanızı da bir Tarkan fanı olarak asla yakıştıramadım. Bu gerçekten çok üzücü.

futureboy
18-08-14, 17:15
Olayı çok dramatize etmeye gerek yok. Tarkan bir başkasının albümü için şarkı yapmış hepsi bu. Ben de çok eleştirdim bu şarkıyı ama belki de o albümün konseptine uygun bir şarkıdır bilemem. Şarkı kötü değil orası kesin ama mesela Sevdanın Son Vuruşu'ndaki etkiyi yaratmadı bende. O şarkı ilk çıktığında beni yerimden hoplatmıştı. Maalesef konu Tarkan olunca beklentiler tavan yapıyor. Sırf bu bile onu Megastar yapan nedenlerden bir tanesi. O, bir şarkıyla megastar olmadığı gibi bir şarkıyla da bitmez. Tarkan bitmiş diyenleri ıslak odunla döverim :) Tarkan bu kadar salağı duysa ülkeden taşınırdı herhalde.

Dediğim gibi nihayetinde bir şarkı bu ve günümüz pop müzik dünyasında olduğu gibi kullanılıp tüketilecek. Ben bu şarkının yıllara meydan okuyup klasikler arasına gireceğine inanmasam da şarkıya tümden kötü demek haksızlık olur. Bazı bölümleri güzel olmuş, bazı bölümleri ise daha iyi olabilirdi. Sağlık olsun umarım kendi albümünde tümden A1 tadında şarkılar yapar... Seni seviyoruz Tarkan!

ercn
18-08-14, 21:14
Şarkı sözleri seksüel oldugundan ötürü herkes sözleri kendinle özdeşleştiremiyor.Dolayısıyla bengenmeyen kişilere şarkı size itici geliyor olabilir ve begenmiyorsunuz.Ama tarkan seksapaliteyi sevdiği için böyle bi şarkıyı yaptığını düşünüyorum.Tarkana yakıştı bu parça tam onluk olmuş.Tarkan şarkıyı yaparken konserlerindeki kareografiye görede ayarlıyor.Bunlarıda göz önünde bulundurmak lazım.Harbiye konserleri başlasın o zaman anlıcaksınız ne dedigimi:)Bana göre müzikte sözleride baştan aşağı mükemmel.Bu sözlere bu müzik yapılırdı böylede söylenirdi.Megastarın titizliği parçada belli oluyor.

Efsane_1
19-08-14, 12:34
Teşekkürler :54::35::52::30::35::48: !!!!...:22::24::29:

trkntrkn89
19-08-14, 15:56
İlk olarak bu yazacaklarım Tarkanı yerden yere vurmak değil sadece düşündüklerimi bir hayranı olarak söylemek;

Hop de gerçekten olmamış,çocuk şarkısı gibi kov kovala şeytanları falan millet sana iltimas bitmez bende,kendini bana vurdurtmasın,başka bahar için yaprak döktüm gibi gerçekten insanın kalbini vuran sözler yazıyor,hele hadi bakalım çok çok kötü bir şarkıydı seçim şarkısı gibi nakaratı özellikle berbat,iki şarkıyı da sevmek için hergün üstüste dinledim ama olmadı.Eminim burdaki herkes şu duyguyu bilir arkadaşların senin Tarkan hayranı olduğunu bilir yeni şarkı çıkacak dersin ve kimse beğenmez,beğenmeye çalışırsın ama kendini kandırırsın.

İskender Paydaş gerçekten yeterli değil,eskiden iyi bir aranjör olabilir ama adam ömür gedikin şarkıları yapıyor siz düşünün,son yıllardaki hiç bir şarkısı tutmadı adamın.

Bence Tarkanın son albümü de o kadar iyi değildi,adımı kalbine yaz ve sevdanın son vuruşu dışında özellikle hareketliler hop de gibi yapmacıktı,acımayacak kulak tırmaladı,öp öp çok basit ve o da kulak tırmaladı,slowları zaten kötüydü kayıp falan demeyin bana dönemlik çıkıp dinlenip 1-2 ayda biten şarkılardan oldu,metamorfoz albümünün de slowları çok sağlamdı ama hareketliler olmayınca tüm şarkılar güme gitti.Adımı kalbine yaz albümünde pare pare,gün gibi,bam teli gibi slowlar yoktu açıkcası.

Gelelim kıyafetlere,çok ama çok kötü giyiniyor farklı bişey yapalım diye leoparlı yelek giydirmişler ama çok rezil bir görüntü bence,son saç tipi Tarkana çok yakışıyor ona göre erkeksi kıyafetler daha iyi olur,bugün arda turan bile Tarkandan daha iyi giyiniyor,Tarkan önceden modaya yön verirdi günlük hayatında giydikleri falan şimdi lcw den giyinir gibi dolaşıyor kapşonlu falan.Halbuki David Beckham,Timberlake gibi adamlar günlük kıyafetleriyle fark yaratıyorlar.Tarkan gibi adam tek kişi yerine 2-3 stilistle çalışabilir hem rekabet olur hem farklı fikirler alır.

Bi de yeni şeyler deniyor falan diyorlar ben yeni bişey göremedim açıkcası,müzik altyapısı olarak çok basit,yeni müziği Justin Timberlake yaptı açıkcası son albümünü bi dinleyin anlarsınız,her şarkı ayrı ayrı efsane,only when i walk away en beğendiğim,illa Ozan ya da İskender le çalışması da gerekmiyor dünya çapında prodüktörler olabilir,Türkiye de de Ozandan sonra Erdem Kınay var açıkcası Tarkanla enteresan işler yapabilir mesela Sibel Canın söylediği alkışlar şarkısı gibi bir şarkı Tarkana iyi giderdi.

En korktuğum şey Tarkanın başına geliyor,Tarkan Ajda Pekkanlaştırılıyor,hani ne yaparsa yapsın Ajda Ajdadır modelinde hiç bi gelişme olmadan,her yıl bir single sonra bi kaç konser kadın parasına bakıyor,Tarkanın hayallerinden vazgeçmemesi gerekiyor,dünya çapında düetler falan kovalaması lazım kaybedecek neyi var ben olsam uğraşırdım ki Tarkanın çok iyi yabancı şarkılar çıkaracağına inanıyorum,bu işler kolay değil goygoyuna da bitiyorum herşey parada bitiyor,Snoop dogg romen şarkıcılarla düet yapıyorsa Tarkan da ayarlar birilerini proje sunup para teklif etmesi gerekiyor sadece.

Son olarak 2013 de 1 yıl New York ta dil okuluna gittim,gerçekten herkes Tarkanı tanıyor en azından şımarıkı duymuşlar,ama herkes 15-20 yıl önceydi diyo o dönemden sonra kimse Tarkandan haberi olmamış aynı bizim Tiziano Ferro yu bilmemiz gibi.

Tek isteğim Tarkanın tekrar mücadele etmeye başlaması,hayallerinin ve bizim hayallerimizin peşinden koşması,azla yetinmemeli,Tarkan Tarkan olduğunu bilip ona göre davranmalı.

Zaza
19-08-14, 19:28
Hop de gerçekten olmamış,çocuk şarkısı gibi kov kovala şeytanları falan millet sana iltimas bitmez bende,kendini bana vurdurtmasın,başka bahar için yaprak döktüm gibi gerçekten insanın kalbini vuran sözler yazıyor

Son sarkisinda "içimde o uçusan kelebekler" gibi kadinsi sözler varken severek dinliyodunuz ama.. O çok mu iyiydi de simdi bu son sarkisi olmadi ?

İskender Paydaş gerçekten yeterli değil,eskiden iyi bir aranjör olabilir ama adam ömür gedikin şarkıları yapıyor siz düşünün,son yıllardaki hiç bir şarkısı tutmadı adamın.

Ya Iskender Paydasin aranjmanini begenmeyenler tam olarak ne bekliyordu ? Bir anlatsaniz ? Bence çok güzel olmus iste, sade. Kendisi de diyor zaten, çok vokal oldugu için sarkiyi muzikle bogmak istemedik, sade yaptik diye. Hani bir america veya avrupa standartlarina degil, kabul. Ama Turkiye için gayet iyi sound bence.. Ozan'in demode kick/bass ve soundundan bikmistim sahsen..

Bence Tarkanın son albümü de o kadar iyi değildi,adımı kalbine yaz ve sevdanın son vuruşu dışında özellikle hareketliler hop de gibi yapmacıktı,acımayacak kulak tırmaladı,öp öp çok basit ve o da kulak tırmaladı,slowları zaten kötüydü kayıp falan demeyin bana dönemlik çıkıp dinlenip 1-2 ayda biten şarkılardan oldu,metamorfoz albümünün de slowları çok sağlamdı ama hareketliler olmayınca tüm şarkılar güme gitti.Adımı kalbine yaz albümünde pare pare,gün gibi,bam teli gibi slowlar yoktu açıkcası.

Bence Op op ve acimiyacak fena degildi. Ayrica slowlarda sen çoktan gitmissin vardi. Tamam kayip pek iyi degildi ama sen çoktan gitmissin en iyi Tarkan sarkilari arasinda top10 a girer (en azindan zorlar).

Gelelim kıyafetlere,çok ama çok kötü giyiniyor farklı bişey yapalım diye leoparlı yelek giydirmişler ama çok rezil bir görüntü bence,son saç tipi Tarkana çok yakışıyor ona göre erkeksi kıyafetler daha iyi olur,bugün arda turan bile Tarkandan daha iyi giyiniyor,Tarkan önceden modaya yön verirdi günlük hayatında giydikleri falan şimdi lcw den giyinir gibi dolaşıyor kapşonlu falan.Halbuki David Beckham,Timberlake gibi adamlar günlük kıyafetleriyle fark yaratıyorlar.Tarkan gibi adam tek kişi yerine 2-3 stilistle çalışabilir hem rekabet olur hem farklı fikirler alır.

Kesinlikle haklisin.

Bi de yeni şeyler deniyor falan diyorlar ben yeni bişey göremedim açıkcası,müzik altyapısı olarak çok basit,yeni müziği Justin Timberlake yaptı açıkcası son albümünü bi dinleyin anlarsınız,her şarkı ayrı ayrı efsane,only when i walk away en beğendiğim,illa Ozan ya da İskender le çalışması da gerekmiyor dünya çapında prodüktörler olabilir,Türkiye de de Ozandan sonra Erdem Kınay var açıkcası Tarkanla enteresan işler yapabilir mesela Sibel Canın söylediği alkışlar şarkısı gibi bir şarkı Tarkana iyi giderdi.

Dunya çapinda produktörlere tamam ama Allah korusun Erdem Kinay falan.. Turkiyeden aranjörle çalisacaksa Ozan Colakoglu, Iskender Paydas ve slowlar için belki Mustafa Ceceli'dir.. Erdem Kinay yaz için hareketli ve eglenceli sarki yapar ama o sarkilar hiç bir zaman bir klasik olamaz.

trkntrkn89
20-08-14, 01:33
Son sarkisinda "içimde o uçusan kelebekler" gibi kadinsi sözler varken severek dinliyodunuz ama.. O çok mu iyiydi de simdi bu son sarkisi olmadi ?

Ya Iskender Paydasin aranjmanini begenmeyenler tam olarak ne bekliyordu ? Bir anlatsaniz ? Bence çok güzel olmus iste, sade. Kendisi de diyor zaten, çok vokal oldugu için sarkiyi muzikle bogmak istemedik, sade yaptik diye. Hani bir america veya avrupa standartlarina degil, kabul. Ama Turkiye için gayet iyi sound bence.. Ozan'in demode kick/bass ve soundundan bikmistim sahsen..

Bence Op op ve acimiyacak fena degildi. Ayrica slowlarda sen çoktan gitmissin vardi. Tamam kayip pek iyi degildi ama sen çoktan gitmissin en iyi Tarkan sarkilari arasinda top10 a girer (en azindan zorlar).

Kesinlikle haklisin.

Dunya çapinda produktörlere tamam ama Allah korusun Erdem Kinay falan.. Turkiyeden aranjörle çalisacaksa Ozan Colakoglu, Iskender Paydas ve slowlar için belki Mustafa Ceceli'dir.. Erdem Kinay yaz için hareketli ve eglenceli sarki yapar ama o sarkilar hiç bir zaman bir klasik olamaz.

Kendine göre haklı olduğun yerler var ama sor çevrene sen çoktan gitmişsini kaç kişi biliyor,erdem kınay da en azından iskenderden iyidir diye düşünüyorum,slow ceceli daha önce bende yazmıştım olabilir,şarkı sözlerine gelince aşk gitti bizdeni beğenirim o şarkıya bişey demedim ama bazı şarkı sözleri çok yapmacık olmaya başladı bence

Zaza
20-08-14, 06:03
Evet yapmacik sözler var, son çikan sarkilarinda bunu bende hissettim malesef.. Yapacak bisey yok. Ama hop de'yi sozlerine ragmen begendim ben.. çok pozitif geldi bana, ayrica ilk kez ilk dinleyiste bir Tarkan sarkisini begendim :D

Sen çoktan gitmissin'i fazla bilen yok belki ama bu gitti gideli için de geçerli, kötu sarki oldugu anlamina gelmez. Klip yapilmadigi için hayran olmayanlar bilmeyebilir malesef

twilight
20-08-14, 16:00
Tarkan artık, iyi şarkı sözü yazacaksa kendisi yazmalı... Artık fazla, Sezen'e Nazan'a ya da Yıldız'a da yönelmemeli diyorum ben. Mete Özgencil var; ''Verme''nin söz yazarı, O'ndan şarkı alsa ya... Gülşen şarkı verse süper olur Tarkan'a mesela... Yada Sıla şarkısı fena güzel gider Tarkan'a :)
Bi' de Mustafa Sandal da bir ara kendi aranjörlük denedi, Tarkan'da denese aslında süper olur... benim görüşüm :) Bir albümde de bir kaç aranjeyi kendisi yapsın... Ozan kadar iyi olur mu, bilmem. Ama iskender'den iyi olacağına eminim.

futureboy
21-08-14, 10:48
Evet yapmacik sözler var, son çikan sarkilarinda bunu bende hissettim malesef.. Yapacak bisey yok. Ama hop de'yi sozlerine ragmen begendim ben.. çok pozitif geldi bana, ayrica ilk kez ilk dinleyiste bir Tarkan sarkisini begendim :D

Sen çoktan gitmissin'i fazla bilen yok belki ama bu gitti gideli için de geçerli, kötu sarki oldugu anlamina gelmez. Klip yapilmadigi için hayran olmayanlar bilmeyebilir malesef

Sen Çoktan Gitmişsin o albümde beni en çok hüzne boğan, en derinimden vuran şarkıydı. Neden bilmem Kayıp şarkısını sevemedim. Yani yorum falan güzeldi de ben bu tür şarkılarda aşkın, hüznün böyle caf caflı sözlerle anlatılmasına karşıyım. Ama S.Ç.G. şarkısı çok çok farklı. Dikkat ettiyseniz imzamda bile o şarkının sözleri yazılı. Bir de o sözlere Tarkan'ın o buğulu sesi öyle bir gitmiş ki aman Allah... Tabi burda Ozan'ın da hakkını yememek lazım. O kadar sade ve vurucu bir aranje yapmış ki anca bu kadar olur. O şarkıda herşey doğru yapılmıştı. Sözler nefis, yorum ve nağmeler şahane, düzenleme süper... İşte benim kastettiğim hep buydu. Tarkan için bazı doğrular var, onlar oluşmazsa güzel şarkı çıkmıyor. Bu şarkıya klip çekilmemesi çok çok büyük haksızlık oldu. Bence Tarkan'ın en iyi slowlarından ilk üç içindedir.

Zaza
21-08-14, 18:36
Yüzde yüz katiliyorum

bendeniz
26-08-14, 14:16
İskender Paydaşın aranjesini beğenmiyorum.. Daha farklı isimlerle çalışşın.. Olmadı yabancı aranjelerle çalışsın.. Hopde güzel ama bir tarkanın albümünde olucak bir şarkı değil..En azından bir öp gibi şarkı bekliyoruz.. Yine sezen aksu yıldız Tilbe mete özgencilden alabilir..

IceTimePartisan
31-08-14, 13:36
Beğenmedim

Efsane_1
01-09-14, 14:07
Ay vallah dinledikce daha cok sevmeye bashladim ben bu sharkiyi ya...Her seferinde icim bayagi bi kipir kipir oluyo, nesheleniyorum sanki...;)

twilight
01-09-14, 16:10
Beğenmedim
Yalnız değilsin, forumda 3 - 4 kişi hariç hiç kisme beğenmedi... Keşke İskender'in albümünde Tarkan olmasaydı. Hayır albümü de dinledim, albümdeki diğer şarkılar da kötü, hep amatör sanatçılarla da çalışmış. Albümün en iyi (hatta tek iyi) şarkısı YETMEZ - Atiye.

Efsane_1
02-09-14, 11:06
Valla ne yalan soyleyim, benim bu ishlerden pek anladigim bi shey yok…Ama sitemizde bu ishlerden anlayabilen Levent, Bounce ve bashka bi suru arkadashlarimiz var mashallah…Tarkan’a soylemek lazim buralara bi goz atsin deye…Burda herkes hersheyden anliyor masallah…E bu kadar iyiyseniz eger uzaktan uzaga ahkam keseceyinize gidin de Tarkanla calishin ozaman…E yardim edin cocuga canim..Allah Allaaaahhh!!!....

twilight
02-09-14, 16:43
Valla ne yalan soyleyim, benim bu ishlerden pek anladigim bi shey yok…Ama sitemizde bu ishlerden anlayabilen Levent, Bounce ve bashka bi suru arkadashlarimiz var mashallah…Tarkan’a soylemek lazim buralara bi goz atsin deye…Burda herkes hersheyden anliyor masallah…E bu kadar iyiyseniz eger uzaktan uzaga ahkam keseceyinize gidin de Tarkanla calishin ozaman…E yardim edin cocuga canim..Allah Allaaaahhh!!!....

Böyle bir imkanım olsaydı, Hop de şarkısının değil İskender albümnüde yer almasına, şarkıyı yazmasına bile izin vermezdim.. Ama çevresi karışmıyor ,demek ki çevresi anlamıyormuş... Forumda yüzde olarak değerlendirirsek %65lik kesim beğenmemiş... Müzikten anlamak diye bir şey yoktur zaten ''Kişisel görüş'' vardır... Kıl Oldum Abi'yi daha çok seviyorum. Bu da benim kişisel görüşüm ;)

futureboy
03-09-14, 11:52

Öncelikle bu işlerden anlayan diyerek bizi küçümsemiş misin yoksa yüceltmiş misin pek anlayamadım. Ama ben anladığım şekilde anlatayım sana. Her müzikten anlayan Tarkan'la çalışacak olsa adam bir orduyla gezerdi. Ben müzik bilgimin çok iyi olduğunu da iddia etmedim ama belli bir müzik kulağım var ve bugüne kadar Tarkan'ın iyi yaptığı her işi sevdim. Tarkan da bir insan neticede ve kusursuz değil -olmak zorunda da değil.- Bu yüzden bence kendinizi çok fazla kasmayın. Şarkıyı sevene de sevmeyene de saygı duymak zorundayız, zorundasınız. Müzik bir zevk meselesidir ve biz Tarkan fanları da Tarkan'ın her yaptığı şarkıyı sevmek, benimsemek zorunda değiliz. Destek olmak ayrı konu. Bende kredisi sonsuzdur. Nasıl ki onu severken bizi kimse zorlamadıysa onun yaptığı bir şarkıyı beğenip beğenmemek de bize kalmalı. Ki eminim Tarkan bu forumu okusa şarkıyı beğenmeyenlerin fikrine daha çok önem verirdi. Tarkan övgülere değil eleştirilere daha çok önem verir çünkü. Ben de olsam çevremde pohpohlayanı değil eleştireni tutardım.

twilight
03-09-14, 19:33
Öncelikle bu işlerden anlayan diyerek bizi küçümsemiş misin yoksa yüceltmiş misin pek anlayamadım. Ama ben anladığım şekilde anlatayım sana. Her müzikten anlayan Tarkan'la çalışacak olsa adam bir orduyla gezerdi. Ben müzik bilgimin çok iyi olduğunu da iddia etmedim ama belli bir müzik kulağım var ve bugüne kadar Tarkan'ın iyi yaptığı her işi sevdim. Tarkan da bir insan neticede ve kusursuz değil -olmak zorunda da değil.- Bu yüzden bence kendinizi çok fazla kasmayın. Şarkıyı sevene de sevmeyene de saygı duymak zorundayız, zorundasınız. Müzik bir zevk meselesidir ve biz Tarkan fanları da Tarkan'ın her yaptığı şarkıyı sevmek, benimsemek zorunda değiliz. Destek olmak ayrı konu. Bende kredisi sonsuzdur. Nasıl ki onu severken bizi kimse zorlamadıysa onun yaptığı bir şarkıyı beğenip beğenmemek de bize kalmalı. Ki eminim Tarkan bu forumu okusa şarkıyı beğenmeyenlerin fikrine daha çok önem verirdi. Tarkan övgülere değil eleştirilere daha çok önem verir çünkü. Ben de olsam çevremde pohpohlayanı değil eleştireni tutardım.

Yani, kesinlikle doğru. Bir de, her beğenmeyen de müzik eleştirmeni olacak değil yani. Anlamak zorunda değil. Şarkıyı duymuştur bir yerden beğenmemiştir. Oysa enstrüman bile sayamayabilir. Bu Tarkan'la ilgili aslında, Tarkan'ı takip ettiği yıllara nazaran şarkıyı kıyaslar, şu şarkıya göre kötüydü yada buna göre iyiydi derken. Burada hiç birimiz müzikte bir ordinaryüs değiliz. Beğenen de olur ,beğenmeyen de.