PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Israrla Tarkan Ve Mustinin şarkılarını bekliyorum

magictarki04
23-06-14, 15:28
Evet.. O beklediğimiz yaz sonunda geldi .. Geldi ama iyi bir müzik dinleyicilerinin yazdan tek beklentileri yazın şarkısıdır. O şarkıyla bir sürü anı biriktirir yazın insanlar..
Türk popu gerçekten son yıllarda sıkıntılar çekiyor. Özellikle bu yıl şu ana kadar çıkan şarkılar tam bir fiyasko.. Biz hala Yatcaz Kalkcazı Tesir Altındayı , Kardan Adamı, Firuzeyi dinliyorsak bir sıkıntı var demektir hepsi geçen yazdan kalma şarkılar .. Hatta 90 lardaki şarkıları dinliyoruz çoğu zaman. Türk popu yaşlandı .. Gençler günlük şarkıalr yapıyor kalıcı eserler yok maalesef .. Yeni çıkanlara bakalım İrem Derici mesala 3 tane çok ii single yaptı ver Son single'' Üç'' tam bir fiyasko unutulmayım diye kariyerinin ilk fos şarkılarını yaptı bile daha yolun başındayken..Murat Boz ilk duyduğumda çok akıllıca bir hareket yapmıştı Gülşen'den şarkı alarak yaza damgasını vurulması planlanan şarkı ise anca 3 hafta zirvede 1 numara durabildi..Şarkı Murata oturmadı daha doğrusu.. Serdar Ortaç ise kariyerinin son kurşunlarını sıkıyor artık .. En iyi albümüm diyen Ortaçın ise 20.yıl albümünden bir hit şarkı çıkamaması ise ayrı bir komedi..
Gelelim benim asıl beklentime; Mustafa Sandal ve Tarkan evet.. Mustafa Sandal a gelirsek kariyerinin en boş 2 albümünü ( Devamı Var, Organik) peşpeşe çıkaran Sandalda bir hareketlilik başlamıştı Dmc ye geçerek ve galiba şirket değişikliği yaradı.. Son yıllarda iyi şarkılar yazamayan Musti günümüzün hit makinası Gülşen den şarkı alarak hala iyi bir prodüktör ve müzik adamı olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu .. Tarkana gelirsek Adımı Kalbine Yaz dan sonra proje albümlerinde gördü sevenleri onıu.. Anladığım kadarıyla biraz dinlenmek istedi e adam haklıda basın çok üstüne geldi son yıllarda Tarkanın .. Geçen sene sevenleri yine saygı albümünde gördü Tarkanı Firuze şarkısıyla .. Eski bir şarkı olmasına rağmen geçen senenin en çok dinlenilen şarkıların başındaydı Firuze.. Bu seneye gelirsek '' Hadi O Zaman '' ile çıktı sevenlerinin karşısına Nazan Öncel ile.. Uzun süre sonra Tarkanın bulunduğu bir işi sevmedim .. Keşke Tarkan yazsaymış söz ve müziği diye düşündüğüm bir şarkıydı.. Şarkı biraz dinlenmiş bile olsa bu Tarkan sayesindedir ama burda bir gerçek.. Nazan Öncel ise son kurşununu sıktı bana göre .. Zaten onun ve ekibinin beklentisini karşılayamadı albüm buda bir gerçek.. Tarkan ise Temmuzda '' Hop De '' isimli şarkısıyla çıkacak İskender Paydaşın proje albümünde sevenlerinin karşısına .. Dipnot : (Tarkan bu şarkıyı aslında albümüne saklıyormuş önceden) Beklentiler yine yüksek Tarkan dan her zamanki gibi..
Gerek Dmc yetkilerinin gerekse Samsun Demirin demeçlerine göre gerekse sosyal medyaya yazın hitleri Tarkan ve Mustafa Sandaldan çıkacakmış. Mustafa Sandal ın singlenda 2 şarkı bulunacak ikisinin söz ve müziğide kendisine ait..Geçen sene karşısında Kenan Doğulu vardı ve Tesir Altındayla açık ara zirvede kapatmıştı seneyi Musti..
Bu sene ise 90 lardaki o unutulmaz rekabetle karşımızdalar Tarkan ve Mustafa Sandal.. ikisi içinde inanılmaz bir beklenti var..
Ne diyelim ısrarla bu ikiliyi bekliyoruz ..

SANEM AYDIN / MİLLİYET

twilight
23-06-14, 21:05
Tarkan ve Mustafa Sandal rekabeti mi kaldı yahu? Tarkan açık ara önde kapatır. Mustafa Sandal'a saygım sonsuz ama; yaptığı son albümlerde (her ne kadar beğendiğim şarkılar da olsa) adından hiç söz ettiremedi (Devamı Var, Karizma, Organik) Tarkan; Hadi O Zaman'la hata yaptı bence, sözler müzik iyi de... Aranje? Ne bileyim içime sinmedi :) Ama güzel bu yazı götürür en azından yazın plajlarda bu şarkıyla hoppidi hoppidi oynarlar :) :)
Ama Musti'den bir şey beklemeyin derim artık ben... Tesir Altında yapıp yapabileceği (ki onu da Gülşen yaptı) en iyi şeydi, üstüne çıkamaz.

Efsane_1
24-06-14, 14:33
E haklisindir yani…Cunku eskiden bi sanatcinin albumunu alabilmek icin saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kaliyordu insanlar.Kimi zaman da bir cok kishi kuyruga gec girmenin azizligine ugrayip perishan bi halde album alamadan geri donerlerdi. Hatta album alabilmek icin dukkan saticisinin listesine adlarini ve tel numaralarini yazdiranlar bile oluyordu (album geldiginde kendilerine haber verilsin diye)...Hala cok iyi hatirliyorum, bi keresinde bibimin (babamin ablasinin) oglu cok sevdigi bi sanatcinin kasetini bi hafta boyunca uzayan aramalar sonucunda bulamayinca oyle bi sinirlenmishti ki, o aradigi kaset kimde varsa karshiliginda en cok sevdigi raket’ini (tenis cubugunu) verecegini bile soylemishti…Yalniz kaseti bulabildi mi orasini pek iyi hatirlamiyorum.Kucuktum o zamanlar, 4-5 yashlarinda falan…Neyse…
Eskilere nazaran shimdi cikan (ozellikle de Tarkan ve Musti gibi sanatcilara ait olan) albumlerin istenilen zirveyi yakalayamamasinin en bashlica sebeplerinden biri de internettir…Yani teknolojinin en ust duzeyde oldugu bi devirde yashadigimizi hepimiz cok iyi biliyoruz…Simdi her kes istediyi sanatcinin albumune istedigi anda tek bir sihirli tusha basarak ulasha biliyor … Ve ne yazik ki bu da sanatcilarin album satishlarini cok feci bi shekilde etkiliyor …Tum dunyada muzik sektoru ayni dertten muzdarip yalniz….
Cok zor elde edilen bi sheyin kiymeti de pahabicilmez olur derler ya hani, eskiden cok sevilen sanatcilarin kasetlerini bulmak cok zor oluyordu…Ama insanlar bulduklari zaman oyle bi saklarlardi ki onu sanki cok kiymetli bi eshyalari gibi korurlardi…Ama shimdi oyle diyil ne yazik ki…Bi albumu bu gun indiriyoruz yarin o bur gun bilgisayarimiz virusun azizligine ugradiginda farmat edip ayni albumu yeniden tekrar indirmek zorunda kaliyoruz…Mesela hayrani oldugumuz bi sanatcinin albumunu ilk ciktigi zaman alip onu bilgisayarimiza yukluyoruz diyelim ama hayrani olmadigimiz lakin cikardiklari albumlerin icerisinden sharkilarindan bi kac tanesini begenerek dinlemek istedigimiz sanatcilar da var ki onlarin hepsinin albumlerini almaya gucumuz yetmiyor (maaddi anlamda yani) ve biz o albumdeki sarkilari internetten dinlemek zorunda kaliyoruz ne yazik ki…Evet aslinda bu hic de dogru bisey degil ama ishimizi kolaylashtirdigi da bi gercek yani…
O ki kaldi Tarkan’in yeni cikaracagi albume , acele etmesine hic gerek yok bence…Ve hatta yeni cikaracagi albumde kendi yazdigi (besteledigi) sharkilardan varsa eger onlardan sadece bi tanesini albume koymasini ve digerlerini ise cikarmasini rica ederim Kendisinden…Hani az olsun öz olsun misali…Albumunde Kendisinin bestelediyi sharkilardan cok olunca album siradanmish gibi oluyor, Serdar’in albumleri gibi yani…
Artik album yaza mi damqa vurucak, kisha mi damqa vurucak orasi belli degil ama bilinen bi gercek de var ki eger bi album Tarkan imzasi tashiyorsa orda kalite vardir demektir…
Paydash’a gelince o, Colakoglunun yaptigi gibi Tarkanin sesinin ustune cikmaya calishmiyor en azindan…

Curitibalı
25-06-14, 03:43
Tamamiyle katılıyorum sana. Eski topraklardan güzel albümler gerek.(Eski topraklar: 90lar.)

Efsane_1
25-06-14, 12:57
Tamamiyle katılıyorum sana. Eski topraklardan güzel albümler gerek.(Eski topraklar: 90lar.)

Haklısın Kurtbala, aynen öyle... :23:

sparrow
09-07-14, 08:38
Herkes tek yürek, Tarkan'ı bekliyor :)

burçinn
11-07-14, 14:57
Artık -Hop De-yi bekler olduk . .