PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan 32. gün röportajı 2001

karmaefsanesi
17-01-14, 16:44
Dün 32. gün de Mehmet Ali Birand'ın Tarkan'la olan programı verildi.9.40'da Tarkan kısmı başlıyor.Ya arkadaşlar forumdan biri Tarkan'a ulaşıp bu dişleri tekrar kullanması gerektiğini söyleyemez mi ?Bu dişler implant ama şu an ki dişleri porselen (2009'da yaptırdı) ve yüzüne göre çok büyük.Çok dikkat çekiyor gerçekten.Bunun yaş almayla falan alakası yok tamamen dişlerle alakası var.At gözlüklerini çıkarın,bazen de eleştiri getirin.Göz var nizam var bu röportajdaki Tarkan'a bakın ve şimdiki Tarkan'a bakın ya da metamorfoz albümü sonrasındaki tüm videolarını ve kliplerini izleyin ve farkı görün.Bunun zayıflamayla da ilgisi yok.Porselen dişler Tarkanın görüntüsünü değiştirdi ne yazık ki.Ne gerek vardı bu videodaki dişleri çıkarttırıp popçu Tan gibi porselen diş yaptırmaya.1995-2009 arası Tarkan ve 2009 sonrası Tarkan fiziksel olarak çok başka dişler yüzünden.Bir insan yüzüne yakışan bir şeyle neden oynar?Ve şuan kullandığı porselen dişlerde ön kısımlar daha uzun olduğu için Tarkanın sesinde de kısmen değişiklik olduğunu düşünüyorum.Ben gerçekten böyle rezalet görsellikten uzak bir diş estetisyeni görmedim.Utanmadan da Tarkan'la dişlerini birlikte şarkı söyleyerek yaptık demiş.

http://www.youtube.com/watch?v=OIwSwwKl3J4

twilight
17-01-14, 19:48
Video için teşekkürler. Mehmet Ali Birand'ı saygıyla analım. Galiba vefatının 1. yıl dönümüydü dün ondan verdiler programı. Diş konusunda kesinlikle katılıyorum. Yaşlı / genç göstermesini şöyle bir kenara koyalım, sanki adam dişsiz doğmuş 42 yaşında dişleri çıkmış gibi yada yanakları yok gibi bilmem. Halen karizmatik ama dişler konusunda katılıyorum. Bilmem belki de geçici bir dönem içindir...

karmaefsanesi
17-01-14, 19:53
Video için teşekkürler. Mehmet Ali Birand'ı saygıyla analım. Galiba vefatının 1. yıl dönümüydü dün ondan verdiler programı. Diş konusunda kesinlikle katılıyorum. Yaşlı / genç göstermesini şöyle bir kenara koyalım, sanki adam dişsiz doğmuş 42 yaşında dişleri çıkmış gibi yada yanakları yok gibi bilmem. Halen karizmatik ama dişler konusunda katılıyorum. Bilmem belki de geçici bir dönem içindir...

Inşallah bir kez aynaya dikkatli bakar da yakışmadığını anlayıp porselen dişleri çıkartır gerçekten yakışmıyor.Ya birşey sorucam Tarkanın 17 milyonluk aşk gitti bizden videosunu youtube da MESAM engellemiş mi yoksa ben mi yanılıyorum ? https://www.youtube.com/watch?v=jJglnWIj_hs

Sansun Demir,twitter dan açıklamış.MSG kapatmış videoları

rosemary
17-01-14, 21:15
Dün 32. gün de Mehmet Ali Birand'ın Tarkan'la olan programı verildi.9.40'da Tarkan kısmı başlıyor.Ya arkadaşlar forumdan biri Tarkan'a ulaşıp bu dişleri tekrar kullanması gerektiğini söyleyemez mi ?Bu dişler implant ama şu an ki dişleri porselen (2009'da yaptırdı) ve yüzüne göre çok büyük.Çok dikkat çekiyor gerçekten.Bunun yaş almayla falan alakası yok tamamen dişlerle alakası var.At gözlüklerini çıkarın,bazen de eleştiri getirin.Göz var nizam var bu röportajdaki Tarkan'a bakın ve şimdiki Tarkan'a bakın ya da metamorfoz albümü sonrasındaki tüm videolarını ve kliplerini izleyin ve farkı görün.Bunun zayıflamayla da ilgisi yok.Porselen dişler Tarkanın görüntüsünü değiştirdi ne yazık ki.Ne gerek vardı bu videodaki dişleri çıkarttırıp popçu Tan gibi porselen diş yaptırmaya.1995-2009 arası Tarkan ve 2009 sonrası Tarkan fiziksel olarak çok başka dişler yüzünden.Bir insan yüzüne yakışan bir şeyle neden oynar?Ve şuan kullandığı porselen dişlerde ön kısımlar daha uzun olduğu için Tarkanın sesinde de kısmen değişiklik olduğunu düşünüyorum.Ben gerçekten böyle rezalet görsellikten uzak bir diş estetisyeni görmedim.Utanmadan da Tarkan'la dişlerini birlikte şarkı söyleyerek yaptık demiş.

http://www.youtube.com/watch?v=OIwSwwKl3J4

implant vidalı oluyor ve eksik olan dişler için kullanılıyor ... yani öncekiler implant olamaz...

karmaefsanesi
17-01-14, 21:42
implant vidalı oluyor ve eksik olan dişler için kullanılıyor ... yani öncekiler implant olamaz...

Ben de tam adını bilmiyorum ama 95'ten 2009' a metamorfoz albümünün sonuna kadar kullandığı bu videoda'da görülen ona yakışan bu tip dişleri lamineer olabilir tekrar kullanması gerek.İnci gibi dişleri bir insan neden çıkartır?Çevresindeki birisi bunu ona söylemezse şuan kullandığı itici porselen dişleri daha da çıkartmaz ve yazık eder görüntüsüne

twilight
17-01-14, 23:50
İsmen kimse bilemez ki dişin nasıl olduğunu. Ancak profesyönel diş doktorları bilir. Foruma üye olan diş doktoru varsa aydınlatır bizi. Ama dişlerde değişme olduğu bariz ortada.

karmaefsanesi
18-01-14, 00:21
İsmen kimse bilemez ki dişin nasıl olduğunu. Ancak profesyönel diş doktorları bilir. Foruma üye olan diş doktoru varsa aydınlatır bizi. Ama dişlerde değişme olduğu bariz ortada.

Bu forumda Tarkan'la temas halinde olan ya da eleştirileri iletebilecek biri yok mu?

twilight
18-01-14, 00:51
Bu forumda Tarkan'la temas halinde olan ya da eleştirileri iletebilecek biri yok mu?

Forum adminlerimiz var,Tarkan'la ilgili direk kişiler de görüyor zaten buradaki şeyleri. Belki Tarkan bile takip ediyordur. Ama en az 10 kere dediğim gibi, biz burada ne kadar zorlarsak zorlayalım Tarkan'ın kafasında fikir aşaması. Albümde de, kendi özelinde de, ne isterse onu yapıyor.

karmaefsanesi
18-01-14, 01:23
Forum adminlerimiz var,Tarkan'la ilgili direk kişiler de görüyor zaten buradaki şeyleri. Belki Tarkan bile takip ediyordur. Ama en az 10 kere dediğim gibi, biz burada ne kadar zorlarsak zorlayalım Tarkan'ın kafasında fikir aşaması. Albümde de, kendi özelinde de, ne isterse onu yapıyor.

Yani mesela profil fotoğrafındaki (come closer albümünden sanırım) Tarkan'la, alttaki adımı kalbine yaz fotoğrafındaki Tarkan aynı Tarkan değil.Bunun sebebi olarak yıllar geçti diyemezsin.Arada maximum 3-4 yıl var.Tarkanın yüz hatları kesinlikle sertleşti bu diş operasyonundan sonra ve de biraz zayıfladı.Tamam kilo alır yanakları dolgunlaştırır ama bu porselen dişler yüz güzelliğini gerçekten mahvediyor.Ayrıca sesini kalınlaştırdı.Bir bu videodaki sesine bakın ya da trt deki metamorfoz röportajına yılbaşı konser öncesi bir de şuan ki röportajlarındaki sesine.Tarkanı geçmişten bugüne takip edenler bunları kolaylıkla farkedebilir.Tarkanın çevresi çok kötü bu belli.Keşke bu yazılanları okusa ya da biri iletse iyi olurdu

Hadi çevresini geçtim kaç yıldır çalıştığı ozan çolakoğlu da mı farkedemiyor farklılığı da müzik falan kaydederken çıtlatmıyor o arada.Pes yahu çevresinde herkes kör taklidi yapıyor

twilight
18-01-14, 01:52
Yani mesela profil fotoğrafındaki (come closer albümünden sanırım) Tarkan'la, alttaki adımı kalbine yaz fotoğrafındaki Tarkan aynı Tarkan değil.Bunun sebebi olarak yıllar geçti diyemezsin.Arada maximum 3-4 yıl var.Tarkanın yüz hatları kesinlikle sertleşti bu diş operasyonundan sonra ve de biraz zayıfladı.Tamam kilo alır yanakları dolgunlaştırır ama bu porselen dişler yüz güzelliğini gerçekten mahvediyor.Ayrıca sesini kalınlaştırdı.Bir bu videodaki sesine bakın ya da trt deki metamorfoz röportajına yılbaşı konser öncesi bir de şuan ki röportajlarındaki sesine.Tarkanı geçmişten bugüne takip edenler bunları kolaylıkla farkedebilir.Tarkanın çevresi çok kötü bu belli.Keşke bu yazılanları okusa ya da biri iletse iyi olurdu

Hadi çevresini geçtim kaç yıldır çalıştığı ozan çolakoğlu da mı farkedemiyor farklılığı da müzik falan kaydederken çıtlatmıyor o arada.Pes yahu çevresinde herkes kör taklidi yapıyor

Estetik olmadığını düşünüyorum. Yanaklara işte dediğimiz adını bilmediğimiz dişten kaynakalanan bir durumdan dolayı yanaklar bir çöküp bir kilolu gösteriyor. Sesinde bir oynama olduğunu düşünmüyorum, belki hastalanmış olabilir o programda, belki de senkronize ve mikrofondan kaynaklanan bir şeydir. Zaten Metamorfoz elektronik bir albüm. Tiz sesi kalınlaştırırlar o tür albümlerde, Bedük de elektronik sanatçısı konuşurken hödö höbö diye konuşmuyor tabii ki.

karmaefsanesi
18-01-14, 02:01
Estetik olmadığını düşünüyorum. Yanaklara işte dediğimiz adını bilmediğimiz dişten kaynakalanan bir durumdan dolayı yanaklar bir çöküp bir kilolu gösteriyor. Sesinde bir oynama olduğunu düşünmüyorum, belki hastalanmış olabilir o programda, belki de senkronize ve mikrofondan kaynaklanan bir şeydir. Zaten Metamorfoz elektronik bir albüm. Tiz sesi kalınlaştırırlar o tür albümlerde, Bedük de elektronik sanatçısı konuşurken hödö höbö diye konuşmuyor tabii ki.

Ben estetik oldu demiyorum ki zaten.Tarkanın yüz hatlarını değiştiren kesinlikle yaptırdığı porselen dişleri.Sesine gelince bir bu röportajdaki sesine bak bir de ne bilim acunun programında bir Tarkan hayranı vardı sonra buluşmuştu youtube da var sanırım videosu,oradaki sesine bak aradaki fark bariz belli.karmadaki ya da en son metamorfozdaki ses kayıtlarıyla Adımı kalbine yazdaki ses kayıtları kesinlikle aynı değil.Diş doktoru tarkanın ön iki porselen dişini büyük yapmış ve şarkılarda pelteklenme var bunu hatasız kul olmazda girişteki hatasız kelimesine vurgusundan anlayabilirsin.firuze de de böyle detaylar var da neyse söylemeyeyim şimdi.Tarkanın Karmadaki sesiyle Adımı Kalbine Yazdaki sesi kesinlikle aynı değil.Karma da daha naif daha seksi daha canlı kanlı ordaki aura çok farklı ayrıca

karmaefsanesi
18-01-14, 02:30
Tarkanla iletişim kurabilen biri varsa burada ona modacısını değiştirmesini ve porselen dişlerden vazgeçmesini söylemeli

Zaza
18-01-14, 17:25
Konunun disina çikiyoruz ama karmaefsanesi'ne Tarkanin sesi konusunda katiliyorum. Karma ile Adimi Kalbine Yaz arasinda ses farkliligi var. Ama bence bunun kaynagi studyo kayiti. Metamorfozdan ve Come Closer'den bahsetmeyelim, onlarda degisik efektler ve degisik bir sekilde (belki notalardan kaynakli?) okuyor Tarkan. Ama Karma ve Dudu albümlerini dinliyorum ve ses gerçekten daha "çiplak", daha "temiz" ve çok daha sicak. Bence su an problem back vokaller. Inanilmaz fazla sayida back vokal kullaniliyor ve sesin sicakligi kayboluyor. Kötü diye demiyorum, ama Karma ve Dudu'dan degisik.

Evet belki yaşi da bir etken, belkide dişleri de. Ama bence en büyük degisiklik kayitta.

karmaefsanesi
18-01-14, 18:10
Konunun disina çikiyoruz ama karmaefsanesi'ne Tarkanin sesi konusunda katiliyorum. Karma ile Adimi Kalbine Yaz arasinda ses farkliligi var. Ama bence bunun kaynagi studyo kayiti. Metamorfozdan ve Come Closer'den bahsetmeyelim, onlarda degisik efektler ve degisik bir sekilde (belki notalardan kaynakli?) okuyor Tarkan. Ama Karma ve Dudu albümlerini dinliyorum ve ses gerçekten daha "çiplak", daha "temiz" ve çok daha sicak. Bence su an problem back vokaller. Inanilmaz fazla sayida back vokal kullaniliyor ve sesin sicakligi kayboluyor. Kötü diye demiyorum, ama Karma ve Dudu'dan degisik.

Evet belki yaşi da bir etken, belkide dişleri de. Ama bence en büyük degisiklik kayitta.

Yaşla alakası falan yok.en yakın zamana gidelim metamorfoz daki sesle adımı kalbine yazdaki ses aynı değil.bunun backvokallerle alakası yok.Tespit yapıyorum şu an.Tarkandaki ses değişikliğine neden olan 2009'ta dişlerini değiştirmesi ve o zamana kadar taktığı diş türünden vazgeçip yüz yapısna uygun olmayan büyük porselen diş kullanması.bazılarına saçma gelebilir ama bu böyle.Tarkan bu dişlerle bence hiç rahat değil sanki zorla takıyormuş gibi.Birisi sorsa da öğrensek neden böyle estetik olmayan porselen diş yaptırdı.

Bu arada sanırım bu akşam kral tv 99 ödüllerinde Tarkan Sertab Erener'e ödül verecek en iyi popta izleyebilirsiniz

Zaza
18-01-14, 18:18
Metamorfozla Karma ayni yani senin için ?

edit: mesela Öp sarkisini dinle, bence metamorfoz daki sesle kesinlikle ayni

Zaza
18-01-14, 18:25
Vallah belkide sen haklisin, bilmiyorum. Ama sonuçta bir degisiklik var, bunu hepimiz farkettik sanirim.

karmaefsanesi
18-01-14, 18:27
Vallah belkide sen haklisin, bilmiyorum. Ama sonuçta bir degisiklik var, bunu hepimiz farkettik sanirim.

32.gündeki Tarkanla bu videodaki Tarkan aynı sadece saçları kısa sesi de aynı ama 2009 da dişlerle birlikte herşey değişiyor https://www.youtube.com/watch?v=CHAOUQLvYiU

Zaza
18-01-14, 18:33
Evet fizik olarak degisti, disler degisti bunu görüyorum. Ama sesindeki degisiklik bu yüzdenmi bilemiyorum. Bence yastan ve kayitlardan geliyor degisiklik.. Mesela bunu izle

http://www.youtube.com/watch?v=a9buxaNN-fc

Yeni Tarkan, yeni disler, ama ses eski sesi (olgunlasmis halinde)

veya burda :

http://www.youtube.com/watch?v=PHAnsEpKqJg

karmaefsanesi
18-01-14, 18:37
Evet fizik olarak degisti, disler degisti bunu görüyorum. Ama sesindeki degisiklik bu yüzdenmi bilemiyorum. Bence yastan ve kayitlardan geliyor degisiklik.. Mesela bunu izle

http://www.youtube.com/watch?v=a9buxaNN-fc

Yeni Tarkan, yeni disler, ama ses eski sesi (olgunlasmis halinde)

veya burda :

http://www.youtube.com/watch?v=PHAnsEpKqJg

Bir insanın sesi 2-3 yılda değişmez.Ne bilim mustafanın serdarın ya da kenanın sesi değişti mi?Ses değişikliği büyük yaptırdığı dişlerden dolayı kesinlikle rahat şarkı söyleyemiyor.Ön dişler çene yapısna uygun değil ve büyük Tarkan dişleri değiştirmekle kalmamış yukardaki trt videosundan bu yana rahat 8-10 kilo vermiş ayrıca

Zaza
18-01-14, 18:41
Evet en son yaptigi konserlerin videolarina baktim, gerçekten disler hiç olmamis zor okuyor gibi haklisin. Umarim degistirir. Belkide albumu o yuzden 2015'e atti..

karmaefsanesi
18-01-14, 18:44
Evet en son yaptigi konserlerin videolarina baktim, gerçekten disler hiç olmamis zor okuyor gibi haklisin. Umarim degistirir. Belkide albumu o yuzden 2015'e atti..

Ya ben gerçekten porselen dişleri çıkarttırıp eski inci dişleri gibi taktırtıp öyle albüm yapmasını istiyorum ama öyle gözüküyor ki Tarkan artık o porselenleri çıkartmayacak kimse bir eleştiri getirmezse.Twitter da samsun demir'e biri sorsa çok iyi olurdu.ben sormak istedim ama yanlış anlaşılır ve cevap vermez diye sormadım.Keşke değiştirse ayrıca modacısına da yol vermeli çok basit giydiriyor.nerde karma daki dudu daki kıyafetler nerde bunlar

karmaefsanesi
18-01-14, 19:02
Forum adminleri burayı okuyorsa ve Tarkan'la iletişim kurabiliyorsa ya da aracı varsa lütfen eleştirilerimi iletsin.

Efsane_1
12-03-15, 09:31
Ayrıca modacısına da yol vermeli çok basit giydiriyor.nerde karma daki dudu daki kıyafetler nerde bunlar
Sonuna kadar katiliyorum sana...Herkesin normal hayatta giyebilecegi siradan sheyler hepsi...Zimbali ceketlerden tut, ahtapot desenli giysilere kadar ne desen var bi tek gercek sahne kiyafetlerinden baska...Senin de dedigin gibi nerde o eski sahane kiyafetleri?...:23: