PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Brezilya'dan Selamlar!

Curitibalı
21-12-13, 19:55
Herkese merhabalar. Fazla uzatmadan nasıl Tarkan Fan'ı olduğumu anlatayım:
"Normalde zaten Tarkan'ı başarılı bulan, beğenen ve onun müzikleriyle büyüyen biriydim(95li olduğumu ve Tarkan'ın şarkılarının 3-4 yıl boyunca yankı yapmasını sayarsak "Yine Sensiz" hariç tüm albümlerine yetiştim diyebilirim.). Fakat Ağustostan beridir değişim öğrencisi olarak gittiğim Brezilya'da geceleri yapacak bir şey olmadığından geçmişe iner, nostalji yapardım ilk aylarımda. Genelde yabancı müzik, Türk dizileri, reklamlar, oyunlar tarzı nostaljiler yapardım. GTA V'in çıktığı günlerde GTA Vice City oynayan biriyimdir yani. Bir gün bizim Ex-Change grubu ile giderken Fransız bir kız bana Türkçe Müzik sordu. Bense ne yazık ki son 2-3 yıldır kayda değer bir gelişme ilerleyemediğimizi belirtip Türkçe Müzik olmadığını söyledim. Sonra yanımdaki Türk Kız, telefonumu kurcalarken "Tarkan - Acımayacak"ı gördü ve onu açmamı önerdi. Zaten bu arkadaşlar tarafından "Arap" zannedilen biz, bu güzel şarkıyı dinlerken Fransız Kız önce bize inanmadı ve eşlik etmemizi istedi şarkıya. Ben şarkıya eşlik ettiğim anda içimde bi kıpırdanma oldu. Evet ben Türkçe Pop Müzik söylemeyi özlemişim! O gece evde Google'a yazdığım şet "Tarkan" oldu. Ne de olsa Türkçe Müzik'da öncelik her zaman ondaydı. Ve abartmıyorum o gece 3-4 yıl sonra belki de ilk defa doyasıya Türkçe Pop dinledim. Sonra Mustafa Sandal, Teoman, Sertab Erener derken bu yelpaze daha da genişledi. Ama benim kafa hala Tarkan'da. Zaten ülke özlemiyle kabarmış olan milliyetçilik duygum, Tarkan'ın Dünyaca ününü duyunca daha da artmıştı. Artık Yabancı Müziği temelli bırakmıştım ve çoğunlukla Tarkan'ın şarkıları olmak şartıyla Tarkan'ın hayatını araştırmaya başladım. Çünkü benim Tarkan'ı başarılı bulmam ve onunla gurur duymamdaki bir diğer husus ise kendini hiç bozmamasıydı. 2001de uğradığı santajla şok geçirmiştim. Ama Tarkan'ın o olayı bile gayet profesyonelce atlatışı beni rahatlatmıştı. Ve Tarkan'ın şarkılarını telefona geçirmemle beraber gere Brezilyalılar, gerek değişim öğrencileriyle ne zaman önce dinlesek "Aaa, Ele Turco!?(O Türk müymüş!?)" tarzı yorumlar geliyor, sonraki 5 dakika içerisinde de şarkıyı mırıldanmalar başlıyor. Sonuçta Tarkan'ı sevmemin bir diğer sebebi de biz Türk Erkeklerinin imajını güzelleştirmesi. Ve bugün isim vermeyeyim, ya da hadi vereyim; Soner Sarıkabadayı'dan, Mabel Matiz'den bıkmış birisi olarak insanlara 10-15 yıl önceki şarkıları dinletmek istemiyorum. Herkes gibi ben de Tarkan'dan o "DÜNYA ÜZERİNDEKİ tüm genç kızları kendine" aşık eden tarzıyla bir albüm bekliyorum. 4 oluyor be abim! :( "

twilight
21-12-13, 20:28
Güzel hayranlık hikayen varmış, Bir çok ülkede halen seviyorlar ve tanıyorlar... ABD'de her ne kadar tanınmasa da, Amerika kıta'sının birçok ülkesinde hatırı sayılır hayranını olduğunu da bilmek güzel :) En iyi Tarkan forumuna hoş geldin.. Bir de sizden yöreden mesajla yazayım ''Buenvenidos!'' :)

Curitibalı
21-12-13, 20:30
Güzel hayranlık hikayen varmış, Bir çok ülkede halen seviyorlar ve tanıyorlar... ABD'de her ne kadar tanınmasa da, Amerika kıta'sının birçok ülkesinde hatırı sayılır hayranını olduğunu da bilmek güzel :) En iyi Tarkan forumuna hoş geldin.. Bir de sizden yöreden mesajla yazayım ''Buenvenidos!'' :)

Bozmak istemem ama İspanyolca o. Neyse çok yakınlar zaten Portekizce ile teşekkürler. :) Dediğim gibi daha 1-2 aylık "fan" sayılırım. Tabi insan merak etmiyor değil sizler neticede ona yakın insanlarsınızdır. Album var mı ufukta? :D

twilight
21-12-13, 20:59
Bozmak istemem ama İspanyolca o. Neyse çok yakınlar zaten Portekizce ile teşekkürler. :) Dediğim gibi daha 1-2 aylık "fan" sayılırım. Tabi insan merak etmiyor değil sizler neticede ona yakın insanlarsınızdır. Album var mı ufukta? :D

Ne biliyim Le Turco falan deyince :) Portekizce bilmiyorum. Süresi belli değil, sonuçta Tarkan seviyorsan 1 ay yada 1 yıl yada 21 yıl olması bir şey değiştirmez. Albüm 2014 gibi gözüküyor :)

Curitibalı
21-12-13, 21:18
Ne biliyim Le Turco falan deyince :) Portekizce bilmiyorum. Süresi belli değil, sonuçta Tarkan seviyorsan 1 ay yada 1 yıl yada 21 yıl olması bir şey değiştirmez. Albüm 2014 gibi gözüküyor :)

Zaten ben buradayken çıkarmasın da. :P Benim dönüşümle çıksın. :D