PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ozan Çolakoğlu:Tarkanın albümünde akustiklerde olacak

endermedya
16-12-13, 18:41
Tarkan, Ajda Pekkan ve Gülşen,Mustafa Sandal gibi kişilerin şarkılarına imza atan Ozan Çolakoğlu yeni projeleri anlattı..
‘SADECE KALiTELi iSiMLERLE ÇALIŞIRIM’
-Yaz döneminde performanslara ağırlık vermiştiniz. Yeni albüm için çalışmalar başladı mı?
Albümden önce bir single çıkarabiliriz. Onun dışında Murat Boz ve Göksel’in albümleri bekliyor beni. Tarkan’ın albümünü hazırlayacağız. Ebru Gündeş’in birkaç şarkısını hazırladım. Gülşen, Serdar Ortaç şarkılarının düzenlemelerini yaptım. Teoman’ın yeni şarkısını yapıyoruz.Mustafa Sandal'ın yeni single hazırlıyoruz.Sonra da sıra kendi albümüme gelir herhalde. Ama ilk albümdeki isimler yenisinde olmayabilir. Çünkü farklı olsun istiyorum. Çalışmadığım daha bir sürü sanatçı var. Sezen Aksu’yla yeniden bir şeyler yapmak istiyorum.
- Tarkan nasıl bir albümle dönecek? Büyüsünü kaçırmadan biraz ayrıntı verebilir misiniz?
“Metamorfoz”dan, “Adımı Kalbine Yaz”dan farklı bir albüm olacak. Tarkan’dan beklenen akustik çalışmalar albümde yer alacak. Ama klasik akustik çalışmalarından daha farklı bir şey hazırlamaya çalışıyoruz. Bu da gerçekten büyük bir araştırma gerekiyor.
- Ajda Pekkan, Gülşen, Mustafa Sandal çalıştığınız diğer isimler..
Evet güzel projeler beni heyecanlandırır.Mustafayı 20 yıldır tanırım çok eğlenceli bir dostumdur kendisi işindede çok titiz.
-Tamda o konuda Mustafa Sandal'la birlikte çalıştığınızdan Tarkan hayranlarından tepki almışınız?
Bu tip rekabetlerin olması çok doğal.Ama sanatçılar arasında sanki kanlı bıçaklı kavga varmış gibi izlenimi hayranlar yapıyor.Tarkan Mustafa'yı severek dinler.Mustafa'da Tarkanı dinler gözümle gördüğüm anlar bunlar

POP MÜZiĞi SIKIŞIK BiR DÖNEMDE

Şu an yurt dışında, dans müzi-ğinde bir monotonluk var. Belli bir kalıp üzerinden ilerliyorlar. Pop müzikte daha çok ses ön plana çıkıyor. Ama bizimle kıyaslarsam prodüksiyon ve fikir olarak çok daha ilerdeler. Türk pop müziği biraz sıkışık bir dönemde. Ama Mirkelam, Mabel Matiz, Duman ve Model’in prodüksiyonu çok sağlam. Pop müzik tarzındaki aranjörler biraz risk alsalar yurt dışı standartlarına geleceğiz.

SENEM AYDIN / senem.aydin@milliyet.com.tr

twilight
16-12-13, 18:47
Haber için sağ olun. Neden tepki alıyor ki ? ARANJÖR sonuçta, bir şarkıyı harmanlayan, bu Tarkan şarkısıda olabilir, Mustafa Sandal da olabilir, Kayahan da olabilir, yada İbrahim Tatlıses de olabilir. 1990'larda çıktı diye illa iki sanatçı arasında rekabet ortamı yaratmak saçma. Aynı dönemde askere gidip, asker dönüşü beraber kol kola, Ali Güven'ide yanlarına alıp yemeğe giden insanlar, neden öyle düşman gibi yaklaşırlar? Ha eskiye nazaran son 10 yılda yaptığı az şarkıyı beğendim Mustafa Sandal'ın,ama yine de bayağı iyi şarkıları var ve Tarkan'dan sonra ülkede en önemli başarıya sahip olan erkek şarkıcı durumu da değişmez.

Artı, bir şey daha eklemek lazım. Sezen Aksu ve Nükhet Duru da aynı yıllarda albüm çıkardılar, ancak kanka gibiler, kimse kanlı bıçaklı görmüyor jenarasyonu aynı olmasına rağmen :)

endermedya
16-12-13, 20:18
evet maalesef ikisi arasındaki bir durum bu.Belkide ülkede en çok iki sanatçının albümü satılıyor diye bu rekabet yaratılıyor basında ve fanlar arasında ama düşünsenize musti ve tarkanın düet yaptığını yer yerinden yıkılır

twilight
17-12-13, 10:12
evet maalesef ikisi arasındaki bir durum bu.Belkide ülkede en çok iki sanatçının albümü satılıyor diye bu rekabet yaratılıyor basında ve fanlar arasında ama düşünsenize musti ve tarkanın düet yaptığını yer yerinden yıkılır

Kesinlikle güzel olur. Zamanında Lady Gaga - Rihanna gibi bir sürü dev star düeti gördük müzik piyasasında... :-)

endermedya
17-12-13, 22:34
Maalesef Türkiye standartlarında olması hayal gibi görünüyor.Türkiyenin 2 dev starını aynı shnede göremiyosak müziğimizin ne kadar kötü noktalarda olduğunun kanıtıdır.

kartales26
19-12-13, 14:10

en çok iki sanatçının albümü satılıyor :) ilginç yorum gerçekten siz 90 yıllarında kaldınız sanırım.Musti'nin 2000 yılından beri çıkardığı albüm satışları 100 bini bile geçmedi kaynak müyap ferhat göçeri hiç dinlemem hayranı falan de değilim ama Ferhat Göçer deseniz anlıcam:)hiç olmazsa onun son 10 yılda 100 bini geçen albümü vardır mutlaka:)Yapmayın beyle Tarkan ve Musti arasında rekabet falan yok bunu bırakın artık tamam 90 başlarında hadi bir nebze olabilir ama daha sonra Tarkan'la rekabet edecek biri hiç çıkmadı ki hele hele musti çok geride kaldı artık bazı gerçekleri görmek lazım Artık bıraksın millet Tarkan'la rekabeti falan kendilerine baksınlar yada rekabet edecek o kadar çok şarkıcı varki onları kendilerine rakip görsünler Musti'nin rekabet edebileceği şu an onun denginde 20 tane şarkıcı var sayarım.

twilight
19-12-13, 16:14
en çok iki sanatçının albümü satılıyor :) ilginç yorum gerçekten siz 90 yıllarında kaldınız sanırım.Musti'nin 2000 yılından beri çıkardığı albüm satışları 100 bini bile geçmedi kaynak müyap ferhat göçeri hiç dinlemem hayranı falan de değilim ama Ferhat Göçer deseniz anlıcam:)hiç olmazsa onun son 10 yılda 100 bini geçen albümü vardır mutlaka:)Yapmayın beyle Tarkan ve Musti arasında rekabet falan yok bunu bırakın artık tamam 90 başlarında hadi bir nebze olabilir ama daha sonra Tarkan'la rekabet edecek biri hiç çıkmadı ki hele hele musti çok geride kaldı artık bazı gerçekleri görmek lazım Artık bıraksın millet Tarkan'la rekabeti falan kendilerine baksınlar yada rekabet edecek o kadar çok şarkıcı varki onları kendilerine rakip görsünler Musti'nin rekabet edebileceği şu an onun denginde 20 tane şarkıcı var sayarım.

Ama albüm satışlarıyla popülariteyi karşılaştırmak çok mantıksızca olmaz mı? Tarkan'ın da albüm tirajlarında düşüş var. Artı uyuşturucu davasında kemik hayranları olmasa da bir zamanlar albümlerini alan konserden konsere koşan bir kitle sevmeyi de bıraktı. Öyleyse Tarkan da bitti mi? Hayır. Bence ikiside halen, Türkiye'nin iki iyi sanatçısıdır. Ferhat Göçer, bayılırım, şarkılarına ve sesine hayranım. Peki sahnede dans eder mi? Şebnem Ferah ve Sertab Erener Türkiye'nin en iyi iki bayan vokalidir, ama Ajda danslarıyla ön plandadır. Örnek buradan varsayalım. Tarkan ve Mustafa Sandal hem dans eder, şarkı söyler, hem de seyirciyle kontaktı iyidir. Ben bunu Tarkan hayranıyım yada Mustafa Sandal hayranıyım diye de söylemiyorum, ikisinin de konserlerine defalarca gittim. Beğenmediğim konseri olmadı. Eş dosta da sordum giden insanlara, Tarkan'ın yada Musti'nin sahnesi kötü diyen bir kişi bulamadım şu ana dek. Belki tek tük vardır. Ama her sanatçının seven ve nefret eden kitlesi var. Diğer bir örnek - seversiniz sevmezsiniz o ayrı bir durum ama Michael Jackson Pop Müziğin kralıdır. Yanlış mı? Doğru. ''Thriller'' 1984 yapımı bir albüm 150 milyona yakın resmi satışı var. 2001 de çıkan ''Invincible''a ne demeli? 10 milyon belki vardır,belki yoktur. Bunun nedeni MP3 ve korsan yayınlar, artı insanların her geçen gün yeni bir sanatçı çıkmasıyla, yeni müzik akım türlerinin çıkmasıyla yeni müziklere adapte olmaları... Mesela dünyada ROCK yıllardır yapılıyor, Metallica 40 yıllık grup... Eskiden Barış Mançoların gruplarıvardı ama, herkesin benimsediği dönemler Mor ve Ötesi, Athena ve Duman'lı dönemler, zannedersem 1995 - 1996 falandır. Yani albüm satışlarını başarısızlığa bağlamamak lazım. Benim kişisel görüşüm bu.

endermedya
19-12-13, 16:19
Bu mustinin iyi bir sanatçı olduğunu değiştirmez ilk çıktıklarında musti tarkana fark atıyordu.Bunu sizde biliyorsunuz 2004 isyankardan sonra duraklama oldu bunu kabül ediyorum ama avrupada en çok tanınan 2 sanatçı musti ve tarkan.Belki musti o kadar çok ara bırakmasaydı işu an megastar musti olacaktı.Tarkan çok büyük sanatçı bunu kabül ediyorum.Çok sıkı bir hayranıyımda ama Tarkanın bugünkü başarısında ozan çolakoğlunun katkısıda çok büyük bunu unutmamak lazım.

kartales26
19-12-13, 21:15
Bu mustinin iyi bir sanatçı olduğunu değiştirmez ilk çıktıklarında musti tarkana fark atıyordu.Bunu sizde biliyorsunuz 2004 isyankardan sonra duraklama oldu bunu kabül ediyorum ama avrupada en çok tanınan 2 sanatçı musti ve tarkan.Belki musti o kadar çok ara bırakmasaydı işu an megastar musti olacaktı.Tarkan çok büyük sanatçı bunu kabül ediyorum.Çok sıkı bir hayranıyımda ama Tarkanın bugünkü başarısında ozan çolakoğlunun katkısıda çok büyük bunu unutmamak lazım.
Siz bu dünyadamı yaşıyosunuz musti ne zaman tarkana fark attı bu zeki mürenle yılmaz morgülü karşılaştırmak gibi :) belki mustiye ses nakili yapılırsa vasat bir şarkıcı olur ben mustinin konserini seyredip de beğenene hiç rastlamadım fanları dışında canlı sahnesi gerçekten çok kötü bunu zaten tarafsız bakan herkes kabul ediyor inanın abartmıyorum canlı sahnesi sinan akçıl seviyesinde 90 ların başında iyi beste yaptığını hem de bayağı iyi beste yaptığını kabul ediyorumçünkü o yıllarda anca çok üst seviye şarkılar yaparak üst sıralarda yer alabilirdi çünkü sesi rakiplerine göre çok geriydi ama gerçekten üst düzey şarkılar yaparak belli bir yer edindi bu yer burak kut kenan doğuşu serdar ortaç seviyesi yani tarkandan sonraki ve birbirleriyle rekabet edebilecek pop müziğin kalbur üstü yeriydi daha sonraları şarkı seviyesinde düşüş olduğu için tabi musti yeni kişilerinde piyasaya girmesiyle ilk 10 dan düştü geriye baktı geriye düştü gülşenden şarkı aldı ozinga ile işbirliği derken yine kendini ilk 10 arasına soktu yılların tecrübesi tabi doğru besteci doğru aranjörü bularak yükselişe geçti size şöyle örnek vereyim tarkan albüm çıkarttığı her dönem o yılın en çok satanı olmuştur hem de açık ara son olarak lütfen bidaha böyle komik şeyler demeyelim musti ilk çıktğı yıllar tarkana fark attı falan komik duruma düşmeyin musti korktuüu için tarkanla aynı sene albüm bile çıkartamamıştır zaten son zamanları hiç saymıyorum örneğin ikiside orhan gencebay albümünde yer aldı biri zirve yaptı diğeri albümde en az dinlenen 2 şarkıdan biri kaynak ttnet turkcellmuzik bumu star bu mu rekabet hadi bu forumda bizbizeyiz başka yerde böyle konuşup da güldürmeyin kendinize :)

kartales26
19-12-13, 21:29
Şunu da belirteyim tarkan kötü albüm yapsın onuda söylerim ben hayranıyım diye doğruları görmemezlik yapamam mesela metamorfoz albümüne içim hiç ısınmadı bence en kötü albümüydü ama tabi tarkan olunca en kötü albümü olsa da yılın en çok satan albümü oluyor ama tarafsız bakarsak şaka biyana ses sahne söz beste çalıştığı aranjör çalıştığı müzik ekibi vs hepsi birleşince tarkan gerçekten açık ara yapıyor inanın ben tarkan sevmesem de bunu söylerim biraz gerçekçi olmak lazım şu an tarkana en çok yaklaşabilen gülşen bence çok itici bir insan ama müzik sahne ses birleşimlerinde tarkana en yakın kişi gibi duruyor. Dünyada belli klişeler vardır en iyi basketçi jordan en iyi futbolcu maradona en iyi pilot schumi en iyi dünya starı michael jackson vs gibi türkiyede en büyük star en iyi popçu en iyi şarkıcı kesinlikle tarkan dır bu değişmez değiştirilemez

endermedya
20-12-13, 02:05
Siz bu dünyadamı yaşıyosunuz musti ne zaman tarkana fark attı bu zeki mürenle yılmaz morgülü karşılaştırmak gibi :) belki mustiye ses nakili yapılırsa vasat bir şarkıcı olur ben mustinin konserini seyredip de beğenene hiç rastlamadım fanları dışında canlı sahnesi gerçekten çok kötü bunu zaten tarafsız bakan herkes kabul ediyor inanın abartmıyorum canlı sahnesi sinan akçıl seviyesinde 90 ların başında iyi beste yaptığını hem de bayağı iyi beste yaptığını kabul ediyorumçünkü o yıllarda anca çok üst seviye şarkılar yaparak üst sıralarda yer alabilirdi çünkü sesi rakiplerine göre çok geriydi ama gerçekten üst düzey şarkılar yaparak belli bir yer edindi bu yer burak kut kenan doğuşu serdar ortaç seviyesi yani tarkandan sonraki ve birbirleriyle rekabet edebilecek pop müziğin kalbur üstü yeriydi daha sonraları şarkı seviyesinde düşüş olduğu için tabi musti yeni kişilerinde piyasaya girmesiyle ilk 10 dan düştü geriye baktı geriye düştü gülşenden şarkı aldı ozinga ile işbirliği derken yine kendini ilk 10 arasına soktu yılların tecrübesi tabi doğru besteci doğru aranjörü bularak yükselişe geçti size şöyle örnek vereyim tarkan albüm çıkarttığı her dönem o yılın en çok satanı olmuştur hem de açık ara son olarak lütfen bidaha böyle komik şeyler demeyelim musti ilk çıktğı yıllar tarkana fark attı falan komik duruma düşmeyin musti korktuüu için tarkanla aynı sene albüm bile çıkartamamıştır zaten son zamanları hiç saymıyorum örneğin ikiside orhan gencebay albümünde yer aldı biri zirve yaptı diğeri albümde en az dinlenen 2 şarkıdan biri kaynak ttnet turkcellmuzik bumu star bu mu rekabet hadi bu forumda bizbizeyiz başka yerde böyle konuşup da güldürmeyin kendinize :)

Ben dedim size zaten musti bunu kendisi yaptı.2004 den sonra biseyler oldu.Tarkanda o ara fark attı.Tarkan çok büyük sanatçi.Ama bu demek değilki Tarkanda hiç düşüs yok ondada var.Her sanatçıda.olabilir.Tarkan düşüsteyken musti onu geçti,musti düsüsteykende Tarkan.Türk popunda Tarkandan sonra musti gelir

endermedya
20-12-13, 02:15
ne farkı attı yav. fark attı fark attı. başka bir lafın yok. birebir albüm satışlarını kıyasla. ses kalitesini kıyasla. hangisinde fark attı. Tarkan'ın toplam albüm satışı 30 milyonun üzerinde Musti'nin max. 15 milyon. Tamam albüm satışı bir gösterge değil. Musti sadece Avrupa tanınıyor. Tarkan Avrupa Amerika (özellikle Güney A.) Asya, Orta Doğu hatta Afrika'da tanınıyor. Nerdeyse dünyanın her ülkesinde single var. Nerede fark attı. Ozan Çolakoğl katkısı var da Tarkan'ın ona katkısı daha fazla değil mi acaba? Neyse siz Musti Fan'a....

İsyankarı hatırlıyosundur Avrupada ne başarılar aldı.Tarkan İngilizce albüm yaptı sonucunu grdk onuda tartışmayalım bence ayrıca Tarkanın en büyük hayranlarıda uyuşturucudan gitti.Yanlıs anlama Tarkanı çok severim ama biraz objektif ol.Tarkan kötü sanatçı diye kimse birsey diyemez.Bende demedim zaten.Bu mustiye olan kinin nedir.Yarası olan gocunur demek sende.mustinin basarılı oldugunu biliyorsinki hemen tepki vetiyorsun

twilight
20-12-13, 08:53
''Beğeni'' insanın kişisel görüşüdür. Mesela Sezen Aksu'yu çoğu kişi sever, ama ben sevmem, kişisel olarak bir sevmeme bu. Şarkı sözlerini her zaman taktir etmişimdir. Ancak ''Başarı'' kaydedilmiş bir şeydir, red olunmaz. Ben Sezen Aksu'yu sevmesem hatta nefret de etsem, bu Sezen Aksu'nun başarılı olmadığını göstermez. Ben ''endermedya''ya Mustafa Sandal, Tarkan'a fark attı da katılmıyorum. Bu yolda görüşümü söyleyim. Mustafa Sandal'ın yurt dışındaki hayranları aynı yerlerden, Almanya, Fransa az birazda Belçika ve Hollanda vardır belki. Ben Mustafa Sandal'ın dünya starı olduğunu da düşünmüyorum. Ama dünya olmasa dahi Avrupa'da iş yaptı. Tarkan kat bin kat öndedir. Ama bu Mustafa Sandal'ın başarısız olduğunu göstermez demek istediğim de buydu.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ak%C4%B1%C5%9F%C4%B1na_B%C4%B1rak (Mustafa Sandal'ın Akışına Bırak Albümünden Bahsediyor) Bu albüm 2000 Grammy (http://tr.wikipedia.org/wiki/Grammy) ödüllerinde "En İyi Pop Vokal Albüm" dalında aday adayı olmayı başarmıştır. Sözüne dikkat etmenizi temenni ederim. Tarkan, nasıl Dünya Müzik Ödülü aldıysa aynı yıllarda bu da başarıdır. Keza Avrupa ülkelerinde her ikisinin de onca ödülü de vardır.

kartales26
20-12-13, 10:57
Ben dedim size zaten musti bunu kendisi yaptı.2004 den sonra biseyler oldu.Tarkanda o ara fark attı.Tarkan çok büyük sanatçi.Ama bu demek değilki Tarkanda hiç düşüs yok ondada var.Her sanatçıda.olabilir.Tarkan düşüsteyken musti onu geçti,musti düsüsteykende Tarkan.Türk popunda Tarkandan sonra musti gelir
Merak ediyorum Tarkan düşüşteyken musti onu geçti demişsiniz bu ne zaman oldu kimsenin haberi yok kanıtınız var mı?ben yaşım gereği 90 ların başından beri türk popunu çok iyi takip ettim bu zamana kadar fakat mustinin tarkan'ı geçtiğini ön plana çıktığını hiç bir zaman görmedim siz rüyada falan gördünüz herhalde tamam sizi de anlıyorum hayranısınız ama tarafsız bakın artık lütfen hiç bir şeye körü körüne bağlanıp at gözlüğüyle bakmayalım yoksa gerçekleri hiç bir zaman göremeyiz.Şimdi ben burda tarkan michael jackson'ı belli zamanlarda geçti diyebilir miyim?ayıp olur herkes gerçekleri biliyor.Her zaman gerçekleri doğruları söylemek gerekir.Millete bile bile yanlış şeyler söylemekle milleti kendimize güldürmeyelim.

twilight
20-12-13, 12:24
Merak ediyorum Tarkan düşüşteyken musti onu geçti demişsiniz bu ne zaman oldu kimsenin haberi yok kanıtınız var mı?ben yaşım gereği 90 ların başından beri türk popunu çok iyi takip ettim bu zamana kadar fakat mustinin tarkan'ı geçtiğini ön plana çıktığını hiç bir zaman görmedim siz rüyada falan gördünüz herhalde tamam sizi de anlıyorum hayranısınız ama tarafsız bakın artık lütfen hiç bir şeye körü körüne bağlanıp at gözlüğüyle bakmayalım yoksa gerçekleri hiç bir zaman göremeyiz.Şimdi ben burda tarkan michael jackson'ı belli zamanlarda geçti diyebilir miyim?ayıp olur herkes gerçekleri biliyor.Her zaman gerçekleri doğruları söylemek gerekir.Millete bile bile yanlış şeyler söylemekle milleti kendimize güldürmeyelim.

Sanırsam; Ender Bey, Tarkan'ın askerlik döneminde eleştirildiği dönemde Mustafa Sandal'ın başarılı olmasından bahsediyor, ama bu bence de düşüş değildir. Mustafa Sandal'ın Tarkan'ı belkide tek geçtiği zaman olarak 2006 - 2007 arası görebilirim, Come Closer beğenilmedi - fakat, İNDİR her yerde dinleniyordu. Ama bu da Tarkan'ın suçu değil, halkımızın yeterli kültüre sahip olmaması yüzünden yabancı dile merak salmıyorlar. Haliyle tutulmadı. İndirde yaz şarkısıydı patladı gitti. O dönem harici hatırlamıyorum.

kartales26
20-12-13, 14:55
Sanırsam; Ender Bey, Tarkan'ın askerlik döneminde eleştirildiği dönemde Mustafa Sandal'ın başarılı olmasından bahsediyor, ama bu bence de düşüş değildir. Mustafa Sandal'ın Tarkan'ı belkide tek geçtiği zaman olarak 2006 - 2007 arası görebilirim, Come Closer beğenilmedi - fakat, İNDİR her yerde dinleniyordu. Ama bu da Tarkan'ın suçu değil, halkımızın yeterli kültüre sahip olmaması yüzünden yabancı dile merak salmıyorlar. Haliyle tutulmadı. İndirde yaz şarkısıydı patladı gitti. O dönem harici hatırlamıyorum.

Come Closer Türkiye'ye 2 beden büyük geldi.Tarkan'ın en iyi 3 albümünden biridir fakat güzel ülkem yabancı müzik dinlemediği için tutmadı gibi görünse de come closer satış rakamı o senenin en çok satan albümü oldu türkiye'de tabiki o yaz 10-15 tane türkçe şarkı hit oldu bunlardan biri de musti indir oldu.Fakat Musti indir ile hiç bir ödül alamadığı gibi o yıl yapılan en iyi 10 türkçe parça arasına giremedi.O yıl Musti bırakın Tarkan'ı Murat Boz kenan doğulu vs.gibi şarkıcıların bile arkasında kaldı.Bence Mustinin pop müzikte tarkan'a belki de en çok yaklaşabildiği yer gölgede aynı albümüdür.Albüm çıktıktan hemen sonra ferda anıl yarkın ve asya'ya verdiği 2 mükemmel şarkı ile Tarkan'a en çok o yaklaşmıştı.Fakat daha sonra çıkardığı albümlerdeki kalite birden düştüğü için (yine de türkiye standartlarına göre yüksek) Tarkan'ın arkasındaki o malum 2-3 kişi ve yeni çıkanlarla rekabet edebilecek duruma geldi.Bu olay 2000'lerin başına kadar sürdü.Daha sonra Musti o grupla da mücadele edemez duruma geldi.Tesir Altında çıktıktan sonra bir hareketlenme oldu fakat çıkaracağı albüm çok önemli Musti'nin Albüm sağlam gelirse tekrar pop müzikte 2.'liği kapma mücadelesine girebilir.Çünkü şuan en uygun zaman çünkü kenan doğulu çok formsuz serdar ortaç çok formsuz,eğer musti 2.'liğe oynamak istiyorsa iyi bir albüm iyi bir altyapı ile bu saydığım kişileri geçebilir.Bence Şu an Musti'yi 2.lik için en çok zorlayabilecek kişi ne kadar Sevmesem de Murat Boz gibi görünüyor.En büyük avantajı ergen kızlar fan sayısı fazla tek eksiği söz-müzik olayı yok.Ben de Musti'nin eski günlerine dönmesini isterim.Belki onun eski günlerine dönmesi Kenan Doğulu ve Serdar Ortaç'ı da tekrar forma kavuşturur.

twilight
20-12-13, 15:25
Evet. Come Closer yurt dışında bir sanatçının çıkardığı albüm olsaydı kesin en az 2 - 3 milyon satış yapardı. Gerek yerli şarkıların çıkması, halkın İngilizceyi benimsememesi, gerekse promosyon hataları güme götürdü albümü... Mustafa Sandal halen kaliteli, ama eski şarkılarınla anıldığı bir gerçek ki doğru... Bana Mustafa Sandal'dan 3 şarkı say deseler hep Araba, Aya Benzer ve Pazara Kadar'ı sayıyorum. Oysa Tarkan'ın yenilerden eskilerden de oluyor yani :) Tarkan açık ara birinci, ikinci kim olursa olsun ilgilenmiyoruz :D

endermedya
20-12-13, 17:28
bakın tekrar diyorum türk popunda şu an en iyi tarkan bu konuya kimse itiraz edemez.ama ondan sonra musti gelir.benim kişisel düşüncem.eskiden mustinin şarkıları ççok güzeldi ama sonradan düşüş oldu.Tarkan hep üstüne koyarak gitti benim mustinin tarkanı geçti dediğim dönemde Twilight dediği gibi Come closer dönemiydi.Tesir Altında durumu toparladı ancak mustinin şarkı yapmadığı o kadar sene var bir şarkıyla Tarkanı geçemez.Tarkana en çok yaklaşan sanatçıda bence musti bakın geçti demiyorum yaklaştı diyorum.Murat boz daha erken onun yaşlarında Tarkan ve Musti nerelerdeydi o ise programla onla bunla uğraşıyor.

endermedya
20-12-13, 23:26
kardeş ne yaram olacak. Ama senin var kesin. tarkan musti karşılatırma lafı gecince dalyn hemen. Ben begenmyrm kın duyuyorum demedim. Eger Mustiyi övmek istyrsan bu sitede yapma. Başka yerde takıl...
Kardeşim inan mustiyi övmek istediğimden değil bu benim kişisel görüşüm.Tarkanıda çok seviyorum yaptığı şarkılar kendisi.Tarkan çok büyük bi sanatçı ona diyecek hiç bi lafım yok.Zaten öyle olmasa müzik sektörü gibi değişken bir sektörde hala zirvede olmazdı.Aradan 20 yıl geçmiş Tarkan hala dinleniyor.Bu çok büyük başarı.Benim anlatmak istediğim bana göre pop müzikte düzgün müzik yapan ve kişiliklerinin bozmayan bir tarkan bir musti var..

twilight
21-12-13, 10:07
Arkadaşlar, tartışmaya bence gerek yok. Burası bir Tarkan forumu. Tarkan sevenler üye oluyor. Burada seviye içerisinde görüşlerini dile getiriyor insanlar. Mustafa Sandal sevilebilir, o da halka mal olmuş bir sanatçı, ki bir sürü de hayranı var. Ama bu foruma gelip ''Musti Tarkan'dan iyi'' denmesini yanlış buluyorum. Bu bir provokedir. Her ikisinin de hayranıyım ama; Eğer, Mustafa Sandal'ın Tarkan'dan bir adım bile önde olduğunu düşünseydim şu an TarkanColl'da değil Musti.net'te olurdum. Ender yaptığın yanlış burada. Sevdiğin sanatçıyı desteklemen tabii ki doğru, fakat doğru sanatçınnı sitesinde olmalı. Her iki sanatçının da hayranı olarak söylüyorum bunu.

Zaza
21-12-13, 17:43
Bir ekleme yapmak istiyorum, olayi büyütmeden ;

Mustafa Sandal hala güzel sarkilar çikartiyor, ama çok büyük bir promosyon sorunu yasiyor. Ayrica imaj'i çok kötü durumda (su aralar düzeltti biraz) ama çok "eski" duruyordu dinleyicilerin gözünde bence. Yeni nesil (18li yaslarda olanlar) Musti'yi çok yasli bulup onlara hitap etmedigi dusuncesindeler.

Ama ben hala onun kaliteli sarkilar çikarttigi görusundeyim. Mesela ; Neler neler, dayan, maglubuz, ...

Özellikle "neler neler" muhtesem bana göre, sözlerini kendisi yazmadiysa bile eski musti sarkilarini andiriyor.

Ama kesinlikle bir Tarkan seviyesinde degil, ve hiç olamaz bence. Tarkan'a rakip olmak çok çok zor Türkiyede.
Bedük daha çok rakip olabilir mesela tarz olarak ama Türkiye henüz Bedük'e de hazir degil. (Bedük bi Tarkan olamaz ama 10 sene sonra yeni jenerasyon'un tarkani olabilir, çunku muzik piyasasi artik o tarza kesin bir sekilde gidiyor)

endermedya
21-12-13, 18:01
Musti Tarkandan iyi demedim.Gectigi sarkilar vardir dedim.Tarkan kotu olsa kimse ona megastar demez.Adam hakederek buralarda.Bence Tarkan zirvede ama 2.Mustidir.
Zaza arkadasım dediklerin çok doğru Tarkan promosyon isini çok iyi yapıyor.Ama dedigin gibi Tesir Altında Mustiyi epey düzeltti.Bu yaza Tarkanda Mustide albüm çıkarıyor büyük ihtimal 2 sininde aranjörü Ozan Çolakoğlu olcak bakalım hitlerle dolu bir yaz olcak :)

Zaza
21-12-13, 18:10
Umarim ikiside basarili olur, ikiside çok sevdigim sanatçilar

endermedya
21-12-13, 22:40
Aynen bende ikisini çok seviyorum.Türkiye de adam gibi müzik yapan bir ikisi var. İnşallah çok iyi işler yaparlar da bizde bolca dinleriz.

karmaefsanesi
12-01-14, 14:42

Tarkan Mustafa Sandal gibi kalibresi düşük biriyle düet yapsa bütün karizması gider dalga mı geçiyorsun sen?Musti de Allah'tan arıyordur Tarkan'la düet yapmak için bilir nasıl bir prestij olacağını kendisi için o da ayrı bir konu

twilight
12-01-14, 16:25
Ve Tarkan - Musti kavgası 1 yıl boyunca devam eder... (Yıl dönümünden dolayı) :)))
Abi tartışmaya gerek mi var? Herkes Musti'nin kim olduğunu, TARKAN'ın kim olduğunu iyi bilir... ;)
Kendisine zorla hiperstar dedittiren bir sanatçıyla (ne kadar Mustiyi sevsem de), aldığı dünya müzik ödülleri gibi ödüllerden sonra halkın Megastar dediği isimi kim nasıl karşılaştırıyor? :)

karmaefsanesi
12-01-14, 16:38
Mustafa Sandal'ın nazıl ezik biri olduğunu zaten attığı tweetlerle ve ettiği retweetlerle rahatça görebilirsiniz.Ayrıca Kral tv deki bazı ödülleri bile şaibelidir.Bir kısmı o zamanlar Prestij Müzik-Uzan (aya benzer)işbirliğinde bir kısmı da Erol köse-uzan(pazara kadar) işbirliği sayesinde şikeli verilmiştir :)

twilight
12-01-14, 17:25
Mustafa Sandal'ın nazıl ezik biri olduğunu zaten attığı tweetlerle ve ettiği retweetlerle rahatça görebilirsiniz.Ayrıca Kral tv deki bazı ödülleri bile şaibelidir.Bir kısmı o zamanlar Prestij Müzik-Uzan (aya benzer)işbirliğinde bir kısmı da Erol köse-uzan(pazara kadar) işbirliği sayesinde şikeli verilmiştir :)

Valla Kral TV genelde şaibeli bir kanal zaten... Hatırlıyorum TMSF'ye geçtiği gibi Tarkan İktidardan yana değil diye Tarkan kliplerinin yayın saatini düşürmüşlerdi ve Tarkan 2004'ten ta 2009'a kadar Müyap ödülü dışında(ki o da resmi satışa veriliyor)hiç bir ödül alamamıştı uyuz oluyordum bu duruma... Geçen senede ÜLKER sponsor olunca tabii haliyle ödül falan yine alamadı. Zaten en güzel ödül törenleri Tarkan'ın katıldıkları oldu, uzaylı kıyafeti olsun, ABD'den canlı bağlanması olsun, Sevdanın Son Vuruşu'nu ilk kez söylemesi ve 9 ödül alması olsun, hepsi ileri süreçli tartışılan konular... Tarkan'la kimseyi kıyaslamamak lazım. :)

karmaefsanesi
12-01-14, 18:05
Valla Kral TV genelde şaibeli bir kanal zaten... Hatırlıyorum TMSF'ye geçtiği gibi Tarkan İktidardan yana değil diye Tarkan kliplerinin yayın saatini düşürmüşlerdi ve Tarkan 2004'ten ta 2009'a kadar Müyap ödülü dışında(ki o da resmi satışa veriliyor)hiç bir ödül alamamıştı uyuz oluyordum bu duruma... Geçen senede ÜLKER sponsor olunca tabii haliyle ödül falan yine alamadı. Zaten en güzel ödül törenleri Tarkan'ın katıldıkları oldu, uzaylı kıyafeti olsun, ABD'den canlı bağlanması olsun, Sevdanın Son Vuruşu'nu ilk kez söylemesi ve 9 ödül alması olsun, hepsi ileri süreçli tartışılan konular... Tarkan'la kimseyi kıyaslamamak lazım. :)

Metamorfoz albümünde en iyi pop sanatçısı dalında kral tv aday bile yapmamış Tarkanı o zamanlar.Tmsf zamanı bu şöyle vikipediye baktığımda.Enteresan gerçekten o yılın en çok satan albümünün sanatçısı en iyi popu almamış aday olmadığı için.peki kim almış?Serdar ortaç:) komedi gerçekten de

magictarki04
13-01-14, 01:24
Ve Tarkan - Musti kavgası 1 yıl boyunca devam eder... (Yıl dönümünden dolayı) :)))
Abi tartışmaya gerek mi var? Herkes Musti'nin kim olduğunu, TARKAN'ın kim olduğunu iyi bilir... ;)
Kendisine zorla hiperstar dedittiren bir sanatçıyla (ne kadar Mustiyi sevsem de), aldığı dünya müzik ödülleri gibi ödüllerden sonra halkın Megastar dediği isimi kim nasıl karşılaştırıyor? :)

Zorla hiperstar deniyor :) ilginc bir yorum.unutma yeni nesilde Tarkana megastar demiyor.(12-18 yaş arası) İkisinden başka star varmi Türk popunda? Tarkandan sonraki 2.adam tabi hiperstar denecek.Kime diyeceğiz serdar ortaç mı yoksa Burak kutamı? Ayrıca hiperstar lakabının anlamını bilmeden konuşmazsan sevinirim

magictarki04
13-01-14, 01:36

Kral tv müzik kanallarında zirvedeki bir kanal bence.Sen böyle diyince biriside demezmi Tarkan 9 tane ödülü nasil alıyor var bunda bir şike diye. Ki bence hakettiği ödülleri almıştı o yıl.
O senede 9 ödül hakkında birsürü dedikodu çıkmıştı

twilight
13-01-14, 07:09
Zorla hiperstar deniyor :) ilginc bir yorum.unutma yeni nesilde Tarkana megastar demiyor.(12-18 yaş arası) İkisinden başka star varmi Türk popunda? Tarkandan sonraki 2.adam tabi hiperstar denecek.Kime diyeceğiz serdar ortaç mı yoksa Burak kutamı? Ayrıca hiperstar lakabının anlamını bilmeden konuşmazsan sevinirim

Bence sen anlamını öğren. Hiperstar dediğin adam Megastar'la yarışabilmeliki 'star'ı haketsin. Ben şu ana kadar bilmem ne star Serdar Ortaç falan demedim. Öyle bir yorumum varsa çıkar göster. 1990'larda iyi şarkılar yaptı Ortaç, 2000'lerde en iyi 3 albümünü (Okyanus, Çakra, mesafe) üst üste yaptı. Şeytan'la birlikte fosladı. Zaten artık bütün şarkıları hemen hemen aynı... Kenan'a da denemez. Musti'de bence anca o kulvarda. Satışlara bakarsak Gökhan Özen'inde bir ara çok albümleri satıyordu. Yada bir dönem çok şişirilen Burak Kut, Yaşar, sonuç ne ona bakarsak... Mustafa Sandal Tesir Altında - İndir arası 6 yıl hiç bir hit çıkaramadı. Tarkan 6 yılda 2 albüm yaptı 10a yakında hit şarkı yaptı rahat.
Şu an alıntı yapmadığım, Tarkan 9 ödül aldı şike var mı? sorusuna cevap bu. Musti 6 yılda 10 hiti bırakalım 5 hit yapsın 15 ödül verilsin, problem yok... Musti'yi severim (en azından kişilik olarak ve yaptığı bazı iyi bestelere hak vermek lazım) Tarkan eski popülaritesini kaybeste dahi; Musti kesinlikle duble duble kaybetti bu popülariteyi...

karmaefsanesi
13-01-14, 17:52

E bu doğal değil mi ?Tarkanla aynı dönemde çıkan bir Ricky Martin vardı ne oldu ona?yok oldu gitti.şu an 90lardaki kitle dışında kimse dinlemiyor onu.12-18 yaş arası kitlenin Tarkanı dinlemesi de çok önemli birşey değil zaten.Onlar henüz gerçek popun ne olduğunu zaten bilmeyen yeni yetmeler.Ama sonuç değişmiyor.Tarkan yine albümü en çok satan kişi oluyor.Bu onun zaten kalıcı bir sanatçı olacağını gösteriyor tıpkı Madonna gibi.Bir aralar Lady Gaga Justin Bieber vardı şimdi ikisinin de kariyeri yok olmak üzere.Bırak o dediğin kitle de bunlar gibi sabun köpüğü popçumsu kişileri dinlesin.Mustafa Sandala gelince Tarkanla Mustinin şarkıları arasında bariz kalite farkı var zaten satış rakamları dışında.Mustafa Sandal sadece bir popçudur.Kenan ve Serdar klasmanında.Gülşen gibi birilerinden beste almadıkça yok olacaktır bir önceki albümünde gördük zaten.O hiperstar türü komik şeyleri o zamanlar pazar günü show tv de yapılan can tanrıyarın magazinleri yapıyordu sırf Tarkanla yarıştırmak için ancak onlarda mustiden birşey olmayacağını anlayıp bu hiperstar denen saçma şeyi söylemeyi bıraktılar

magictarki04
13-01-14, 22:02
Bence sen anlamını öğren. Hiperstar dediğin adam Megastar'la yarışabilmeliki 'star'ı haketsin. Ben şu ana kadar bilmem ne star Serdar Ortaç falan demedim. Öyle bir yorumum varsa çıkar göster. 1990'larda iyi şarkılar yaptı Ortaç, 2000'lerde en iyi 3 albümünü (Okyanus, Çakra, mesafe) üst üste yaptı. Şeytan'la birlikte fosladı. Zaten artık bütün şarkıları hemen hemen aynı... Kenan'a da denemez. Musti'de bence anca o kulvarda. Satışlara bakarsak Gökhan Özen'inde bir ara çok albümleri satıyordu. Yada bir dönem çok şişirilen Burak Kut, Yaşar, sonuç ne ona bakarsak... Mustafa Sandal Tesir Altında - İndir arası 6 yıl hiç bir hit çıkaramadı. Tarkan 6 yılda 2 albüm yaptı 10a yakında hit şarkı yaptı rahat.
Şu an alıntı yapmadığım, Tarkan 9 ödül aldı şike var mı? sorusuna cevap bu. Musti 6 yılda 10 hiti bırakalım 5 hit yapsın 15 ödül verilsin, problem yok... Musti'yi severim (en azından kişilik olarak ve yaptığı bazı iyi bestelere hak vermek lazım) Tarkan eski popülaritesini kaybeste dahi; Musti kesinlikle duble duble kaybetti bu popülariteyi...

Mustinin indirden sonra yaptıkları hiç iyi olmadı albüm yapmadı oyunculuk ve juri üyeliğiyle uğraştı organik albümüde pazarlama hatası sonucu kayboldu.Taki Tesir Altındaya kadar.Ayrıca bana göre Musti bence Türkiyede en çok fanı bulunan sanatçı.Bunu kabül etmek lazım.Tarkandan az basına yansıyan olayları oldu.90 larda hatırladığım popülerliğiyle şimdiki popülerlikleri arasında ciddi fark var ikisininde.Ama bu Mustinin popstar olduğunu değiştirmez.Bana göre hiperstardır sana göre değildir.Ama bir popstardır burası gerçek.

magictarki04
13-01-14, 22:05
E bu doğal değil mi ?Tarkanla aynı dönemde çıkan bir Ricky Martin vardı ne oldu ona?yok oldu gitti.şu an 90lardaki kitle dışında kimse dinlemiyor onu.12-18 yaş arası kitlenin Tarkanı dinlemesi de çok önemli birşey değil zaten.Onlar henüz gerçek popun ne olduğunu zaten bilmeyen yeni yetmeler.Ama sonuç değişmiyor.Tarkan yine albümü en çok satan kişi oluyor.Bu onun zaten kalıcı bir sanatçı olacağını gösteriyor tıpkı Madonna gibi.Bir aralar Lady Gaga Justin Bieber vardı şimdi ikisinin de kariyeri yok olmak üzere.Bırak o dediğin kitle de bunlar gibi sabun köpüğü popçumsu kişileri dinlesin.Mustafa Sandala gelince Tarkanla Mustinin şarkıları arasında bariz kalite farkı var zaten satış rakamları dışında.Mustafa Sandal sadece bir popçudur.Kenan ve Serdar klasmanında.Gülşen gibi birilerinden beste almadıkça yok olacaktır bir önceki albümünde gördük zaten.O hiperstar türü komik şeyleri o zamanlar pazar günü show tv de yapılan can tanrıyarın magazinleri yapıyordu sırf Tarkanla yarıştırmak için ancak onlarda mustiden birşey olmayacağını anlayıp bu hiperstar denen saçma şeyi söylemeyi bıraktılar

90 lardan bu döneme unutulmadan kalıyorlarsa zaten gerçek bir stardır ikiside.Tarkanın Gülşenden de beste almasını isterim açıkçası.Çok iyi besteleri var.Ama Mustiyi serdar ve kenanla bir tutmak yaptıklarına haksızlık bence.

twilight
13-01-14, 22:16
Bir dönem popülarite yapmış bir dönemden sonra popülaritesini yitirmiş kişiye star mı deniliyor sence? Cher diye bir sanatçı vardı mesela. Halen müzik yapıyor mu bilmiyorum. Popülaritesini o kadar kaybetti ki, yaşayıp yaşamadığını bile bilmem. Ama bir ara Grammy'ler, Dünya müzik ödülleri almıştı. Hatta Tarkan'la aynı yıl ödül aldı Dünya müzik ödülü. Halen bir popstar mı? Sadece yüksek albüm satışından dolayı star denemez bence. Mor ve Ötesi iyi bir rock gurubudur. Türkiye'nin en çok satan rock albümünü yapmıştır (2004, Dünya Yalan Söylüyor = aldığı resmi tiraj 500 bini aşkındır) o zaman mor ve ötesi de rock müziğin starları mıdır? Ki rock daha az dinlenen bir müzik türü Türkiye'de, Musti o rakamlarla hiper star oluyorsa, son 15 yılda anca 'hit' olan bir müzik tarzıyla o kadar satış yapan Mor ve Ötesi de hiperstar mıdır ? Yada Teoman..

İyi şarkıları var, kişilik olarak da severim, medyaya malzeme etmeyen insanlardan kendini. Ama son yaptıkları vasatın bayağı altındaydı / TESİR ALTINDA hariç / sesi kötü denebilecek kadar vasat, oyunculuğunu da TRT de 15 bölüm oynayıp biten dizilerinden, bay E gibi 20 bin izleyiciye hitap eden filmlerden, gördük az çok... Star demiştin de mi :)

magictarki04
13-01-14, 22:25
Bir dönem popülarite yapmış bir dönemden sonra popülaritesini yitirmiş kişiye star mı deniliyor sence? Cher diye bir sanatçı vardı mesela. Halen müzik yapıyor mu bilmiyorum. Popülaritesini o kadar kaybetti ki, yaşayıp yaşamadığını bile bilmem. Ama bir ara Grammy'ler, Dünya müzik ödülleri almıştı. Hatta Tarkan'la aynı yıl ödül aldı Dünya müzik ödülü. Halen bir popstar mı? Sadece yüksek albüm satışından dolayı star denemez bence. Mor ve Ötesi iyi bir rock gurubudur. Türkiye'nin en çok satan rock albümünü yapmıştır (2004, Dünya Yalan Söylüyor = aldığı resmi tiraj 500 bini aşkındır) o zaman mor ve ötesi de rock müziğin starları mıdır? Ki rock daha az dinlenen bir müzik türü Türkiye'de, Musti o rakamlarla hiper star oluyorsa, son 15 yılda anca 'hit' olan bir müzik tarzıyla o kadar satış yapan Mor ve Ötesi de hiperstar mıdır ? Yada Teoman..

İyi şarkıları var, kişilik olarak da severim, medyaya malzeme etmeyen insanlardan kendini. Ama son yaptıkları vasatın bayağı altındaydı / TESİR ALTINDA hariç / sesi kötü denebilecek kadar vasat, oyunculuğunu da TRT de 15 bölüm oynayıp biten dizilerinden, bay E gibi 20 bin izleyiciye hitap eden filmlerden, gördük az çok... Star demiştin de mi :)

Senin bu bir dönem popülerdi şimdi değil starmı dememiz gerekir diyorsun ya o zaman Tarkanada kimse star demesin onunda popülerliği azalıyor :)Böyle saçma bir düşünce varmı? Popülerliği azalsın farketmez bu Tarkanın megastAr olduğu gerçeğini değiştirmez.Tıpkı Mustininde bir popstar olduğunu değiştirmez.Tarkan ayrı o en yukarda ama şu an Türk popunda Mustinin satış rakamlarına ulaşabilecek bir popçu söyle gölgede aynı suç bende detay albümlerinin satış rakamlarına ulaşabilecek bir popçu varmı? Bu adamda bir star o yüzden.

twilight
13-01-14, 22:36
Senin bu bir dönem popülerdi şimdi değil starmı dememiz gerekir diyorsun ya o zaman Tarkanada kimse star demesin onunda popülerliği azalıyor :)Böyle saçma bir düşünce varmı? Popülerliği azalsın farketmez bu Tarkanın megastAr olduğu gerçeğini değiştirmez.Tıpkı Mustininde bir popstar olduğunu değiştirmez.Tarkan ayrı o en yukarda ama şu an Türk popunda Mustinin satış rakamlarına ulaşabilecek bir popçu söyle gölgede aynı suç bende detay albümlerinin satış rakamlarına ulaşabilecek bir popçu varmı? Bu adamda bir star o yüzden.

O biraz 1990'larda albüm satışlarının yüksek olmasıyla ilgili. Adımı Kalbine Yaz yada Metamorfoz da 1990'larda yada 2000'lerin başında çıksaydı tahminen 2,5 - 3 milyon satardı Karma gibi, yada Dudu gibi... sen şimdiki satışlara baksana :) 40 bin mi satmıştı Organik? :)

magictarki04
13-01-14, 22:43
O biraz 1990'larda albüm satışlarının yüksek olmasıyla ilgili. Adımı Kalbine Yaz yada Metamorfoz da 1990'larda yada 2000'lerin başında çıksaydı tahminen 2,5 - 3 milyon satardı Karma gibi, yada Dudu gibi... sen şimdiki satışlara baksana :) 40 bin mi satmıştı Organik? :)

Ben sana Organik albümünü savundummu?Yanlış çıkış parçasıyla çöpe giden bir albüm.Ben sana bir soru sordum şimdi Mustinin satış rakmalrına gelen bir sanatçı varmı diye?(Tarkan hariç) Ona kalırsa firuzeyle tesir altındayı kıyaslayalım:)

endermedya
13-01-14, 22:50
Ben sana Organik albümünü savundummu?Yanlış çıkış parçasıyla çöpe giden bir albüm.Ben sana bir soru sordum şimdi Mustinin satış rakmalrına gelen bir sanatçı varmı diye?(Tarkan hariç) Ona kalırsa firuzeyle tesir altındayı kıyaslayalım:)

Tesir Altındayla Firuze nin kıyaslanması yanlışki zaten.Tesir Altında bir maxi single Firuze tribüte albüm zaten.Albüm olarak kıyaslanma olamaz ama şarkı kıyaslanması olarak kıyaslanbilir.Zaten firuze çok eski bir şarkı yeni bir şarkıyla yarışması imkansız çünkü firuze şarkısı popülerliğini çoktan kaybetmiş.Tarkan sayesinde tanındı.Şahsen ben öyle tanıdım mesala.Tarkanda şarkıda elinden geleni yapmış seside çok güzel uymuş

twilight
13-01-14, 22:55

Çok mantıklı bir kıyaslama oldu. Tribüt albüm - single, yeni şarkı - 30 yıllık şarkı...
İstersen iki tribüt karşılaştırması yapalım... Kır Gönlünün Zincirlerinin tüm videoları toplamı en fazla 3 milyon, Hatasız Kul Olmaz tek videosu 10 milyon... :)

endermedya
13-01-14, 22:57
Tesir Altındayla Firuze nin kıyaslanması yanlışki zaten.Tesir Altında bir maxi single Firuze tribüte albüm zaten.Albüm olarak kıyaslanma olamaz ama şarkı kıyaslanması olarak kıyaslanbilir.Zaten firuze çok eski bir şarkı yeni bir şarkıyla yarışması imkansız çünkü firuze şarkısı popülerliğini çoktan kaybetmiş.Tarkan sayesinde tanındı.Şahsen ben öyle tanıdım mesala.Tarkanda şarkıda elinden geleni yapmış seside çok güzel uymuş.Tesir Altında senenin şarkısı oldu evet ama Firuze çok eski bir şarkı ve bu eski şarkının hatırlanması Tarkan sayesinde oldu.

magictarki04
13-01-14, 23:16
Çok mantıklı bir kıyaslama oldu. Tribüt albüm - single, yeni şarkı - 30 yıllık şarkı...
İstersen iki tribüt karşılaştırması yapalım... Kır Gönlünün Zincirlerinin tüm videoları toplamı en fazla 3 milyon, Hatasız Kul Olmaz tek videosu 10 milyon... :)

Kır gönlümümn zincirinlerinin nin başarısızlığı Orhan Gencebay sayesinde olduki zaten çoğu sanatçı o geceye katılmamıştı.Söyleyen sanatçıların çoğu.Çıkış parçasını Tarkanla yaptın diye

endermedya
13-01-14, 23:19
Kır gönlümümn zincirinlerinin nin başarısızlığı Orhan Gencebay sayesinde olduki zaten çoğu sanatçı o geceye katılmamıştı.Söyleyen sanatçıların çoğu.Çıkış parçasını Tarkanla yaptın diye

Evet öyle bir haber olmuştu hatırladım.Ama mustiyi çok severim çoğu kişide bilir ama Mustinin sesi Türk sanat müziğine uymuyor be abi:) Doğruya doğru.Bak Mustiyi çok sevmeme rağmen diyorum bunu.Gerçekler bunlar dostum.Tarkanın sesi çok uyuyor misal

twilight
13-01-14, 23:44

Tarkan'da Kral Tv'de düzenlenen Tribüt partisine katılmadı. Tarkan'a özel klip yapılmadı, veya şarkıya Tarkan özel bir tanıtım yapmadı. Konserlerde söyledi. Musti de söylemiştir, yada söyleseydi... Tarkan marka diye tuttu diye bir şey yok. Tarkan hayranıyım ama kabul ediyorum ''Her Şeye Rağmen'' ENBE'de geride kaldı. Geride kaldı'dan kastım, güzel şarkıdır ama 'Eksik' ön plana çıktı Ceceli'nin, ona ödül verdiler. Klipsiz bir albümde Musti de parlayabilirdi. 9 milyon olmasa bile starsa dinlenme rekoru en az 2 milyon olsun.

endermedya
14-01-14, 00:19
Şimdi bir popstar musti onu konuşmuştuk ama dediğim gibi sesi Türk sanat müziğine uymuyor.

twilight
14-01-14, 02:21
Ben sana Organik albümünü savundummu?Yanlış çıkış parçasıyla çöpe giden bir albüm.Ben sana bir soru sordum şimdi Mustinin satış rakmalrına gelen bir sanatçı varmı diye?(Tarkan hariç)

(Mesajının bir bölümünden alıntı)

Bu dönemde diye belirtiyorsan 2009 muydu neydi Müyap Ödülleri'nde Ferhat Göçer 200 bin tirajı geçtiği için altın plak filan almıştı. O dönem içinde konuşuyorsan, Serdar Ortaç...
(Vikipediden alıntı) Bilsem Ki albümü 2milyon satmış, Mustinin satışları düşükse onun da düşüktür vikipedide 3 milyon vardır, e Mustinin de o civar değil miydi zaten? Serdar'ın son 2 albümü de 100 bin anca satmışıtr. Mustiyle Serdar kıyaslanır işte. Sen diyeceksin şimdi Serdar hayranımısın diye? Hayır hiç alakası yok, haksızlığa gelemiyorum sadece, araştırırısak Hakan peker'in de 1 milyonu geçen albümünü buluruz :)

karmaefsanesi
14-01-14, 03:30
(Mesajının bir bölümünden alıntı)

Bu dönemde diye belirtiyorsan 2009 muydu neydi Müyap Ödülleri'nde Ferhat Göçer 200 bin tirajı geçtiği için altın plak filan almıştı. O dönem içinde konuşuyorsan, Serdar Ortaç...
(Vikipediden alıntı) Bilsem Ki albümü 2milyon satmış, Mustinin satışları düşükse onun da düşüktür vikipedide 3 milyon vardır, e Mustinin de o civar değil miydi zaten? Serdar'ın son 2 albümü de 100 bin anca satmışıtr. Mustiyle Serdar kıyaslanır işte. Sen diyeceksin şimdi Serdar hayranımısın diye? Hayır hiç alakası yok, haksızlığa gelemiyorum sadece, araştırırısak Hakan peker'in de 1 milyonu geçen albümünü buluruz :)

O değil de musti ile serdar poptan başka tarz söyleyemiyor bunlar 50 sinden sonra pop söylemeye devam mı edecekler hala yoksa müziği bırakacaklar mı?Bu arada Hakan Pekerin İllaki albümü 2000 de 1 milyondan fazla sattı o yılın en çok satan albümü oldu

twilight
14-01-14, 03:45
O değil de musti ile serdar poptan başka tarz söyleyemiyor bunlar 50 sinden sonra pop söylemeye devam mı edecekler hala yoksa müziği bırakacaklar mı?Bu arada Hakan Pekerin İllaki albümü 2000 de 1 milyondan fazla sattı o yılın en çok satan albümü oldu

Ortaç zamanında Rock okudu ''Nereye?'' diye şarkı yapmıştır. Müzik olarak iyi olsada söz olarak zayıftır bence. Ama musti yine aynı tarz evet maalesef. Sonra Tarkan'la karıştırıyorlar... Tarkan pop söyler, Ölürüm Sana rock tarzı, İkimizin yerine arabesk, türkü de söyleri r&b de, sonra diyorlar Mustide iyi ses... maalesef ruhu yok :)

karmaefsanesi
14-01-14, 03:52
Ortaç zamanında Rock okudu ''Nereye?'' diye şarkı yapmıştır. Müzik olarak iyi olsada söz olarak zayıftır bence. Ama musti yine aynı tarz evet maalesef. Sonra Tarkan'la karıştırıyorlar... Tarkan pop söyler, Ölürüm Sana rock tarzı, İkimizin yerine arabesk, türkü de söyleri r&b de, sonra diyorlar Mustide iyi ses... maalesef ruhu yok :)

Bence Michael Jackson için Give in to me neyse Tarkan için Biz Nereye odur.O nereye şarkısını şimdi Serdar fanlarına sorsan onlar bile sözlerini tam bilmez :)Ben hakikaten merak ediyorum 5-6 yıl sonra musti ile Serdar pop söylemeye devam mı edecekler.

magictarki04
14-01-14, 10:42
Neden 5-6 yıl sonra söylemesinlerki Tarkan Musti Serdar. Yaşlanıyorlar ama müziğin yaşla alakası varmı?

endermedya
14-01-14, 10:50
Bence Michael Jackson için Give in to me neyse Tarkan için Biz Nereye odur.O nereye şarkısını şimdi Serdar fanlarına sorsan onlar bile sözlerini tam bilmez :)Ben hakikaten merak ediyorum 5-6 yıl sonra musti ile Serdar pop söylemeye devam mı edecekler.

Ne alaka yaşla Tarkanda 5-6 yil sonra bıraksn o zaman :) hala hayranlari konserleri tıklım tıklım doldururken niye bıraksınlar? Ajda Pekkan bile su yaşina rağmen müzik yapiyor hala

karmaefsanesi
14-01-14, 12:17
Ne alaka yaşla Tarkanda 5-6 yil sonra bıraksn o zaman :) hala hayranlari konserleri tıklım tıklım doldururken niye bıraksınlar? Ajda Pekkan bile su yaşina rağmen müzik yapiyor hala

Ben 50 sinden sonra hala pop kariyer yapan erkek bilmiyorum var mı öyle biri? :) Musti ile Serdar pop dışında söyleyemiyor 50sinden sonra pop söyleyip konser vermek biraz abes deği mi?:).Konser verirsin de pop konser vermek biraz acayip :).Hakan Peker bile bıraktı gibi birşey dikkatini çekti mi? :) Ben zaten bu ikisinin 5-6 yıl sonra albüm yapma sayılarını azaltmaya başlayacaklarını düşünüyorum ama Tarkan alaturka ya da sanat müziğine kayabilir ilerki yıllarda diye düşünüyorum.Tarkanın sürekli Türkçe pop albüm yapması bence gereksiz kendini türkçe pop anlamında kanıtlamışsın zaten eğer ingilizce salbüm&single&düet yapmayacaksa 3-4 türkçe pop albümü sonrası albüm tarzını değiştirmesi gerek.Yoksa kendini tekrarlamış olur

magictarki04
14-01-14, 12:48
Ben 50 sinden sonra hala pop kariyer yapan erkek bilmiyorum var mı öyle biri? :) Musti ile Serdar pop dışında söyleyemiyor 50sinden sonra pop söyleyip konser vermek biraz abes deği mi?:).Konser verirsin de pop konser vermek biraz acayip :).Hakan Peker bile bıraktı gibi birşey dikkatini çekti mi? :) Ben zaten bu ikisinin 5-6 yıl sonra albüm yapma sayılarını azaltmaya başlayacaklarını düşünüyorum ama Tarkan alaturka ya da sanat müziğine kayabilir ilerki yıllarda diye düşünüyorum.Tarkanın sürekli Türkçe pop albüm yapması bence gereksiz kendini türkçe pop anlamında kanıtlamışsın zaten eğer ingilizce salbüm&single&düet yapmayacaksa 3-4 türkçe pop albümü sonrası albüm tarzını değiştirmesi gerek.Yoksa kendini tekrarlamış olur

Karıyerlerinin elbet bir süresl olacak ama yaptigi sarkilar dinlenirken daha yaparlar diye düsünüyorum.Belki yeni cikan gencleri destekleyebilirler Mustide Tarkanda Serdarda

karmaefsanesi
14-01-14, 13:02
Karıyerlerinin elbet bir süresl olacak ama yaptigi sarkilar dinlenirken daha yaparlar diye düsünüyorum.Belki yeni cikan gencleri destekleyebilirler Mustide Tarkanda Serdarda

Destekleseler ne olur bu herşeyin çabuk tüketildiği her türlü müziğe çabuk ulaşılabildiği dijital ortamda bunlardan daha iyi pop sanatçısı hele Tarkandan daha iyisi hayatta çıkmaz.Böyle Emir,murat dalkılıç,boz gibi olsa da olur olmasa da pop şarkıcıları çıkar o kadar.Amerika bile en son Justin Timberlake i çıkardı onun da şarkıcı mı oyuncu mu ne olduğu belli değil bir michael jackson olma ihtimali % 0.Justin Bieber desen bu Kanadalı ne idüğü belirsiz çocuktan bahsetmeye gerek bile yok en fazla yapacağı bu ergen fanlarından daha fazla para yapmak zaten eskisi kadar şarkıları da dinlenmiyor listelerde de yok olmuş .Pop müzik kalitesi Amerikada yerlerde.Lay Gaga artpop ile birlikte Madonna olamayacağını daha fazla gösterdi.Şişirilmiş bir balondu zaten patladı.Artık yaptığı extreme hareketler giysiler falan kimseye olağan dışı da gelmiyor.Miley Cyrus çıplaklıkla 'twerking' le gündem olma çabasında.Mariah Carey eskisi gibi değil.Son şarkıları dandik o da bitmiş.Katy Perry bunlara nazaran daha başarılı ama bir yere kadar.Madonna kanallarda da yayınlanan son konseriyle de zaten tek olduğunu gösterdi.Amerikada popçularda kalite yok ki Türkiye de yeni popçularda olsun

endermedya
14-01-14, 22:43
Doğru destekleseler bile onlar gibi şarkıcı çıkmaz

Efsane_1
15-01-14, 10:01
Tarkan, Ajda Pekkan ve Gülşen,Mustafa Sandal gibi kişilerin şarkılarına imza atan Ozan Çolakoğlu yeni projeleri anlattı..
‘SADECE KALiTELi iSiMLERLE ÇALIŞIRIM’
-Yaz döneminde performanslara ağırlık vermiştiniz. Yeni albüm için çalışmalar başladı mı?
Albümden önce bir single çıkarabiliriz. Onun dışında Murat Boz ve Göksel’in albümleri bekliyor beni. Tarkan’ın albümünü hazırlayacağız. Ebru Gündeş’in birkaç şarkısını hazırladım. Gülşen, Serdar Ortaç şarkılarının düzenlemelerini yaptım. Teoman’ın yeni şarkısını yapıyoruz.Mustafa Sandal'ın yeni single hazırlıyoruz.Sonra da sıra kendi albümüme gelir herhalde. Ama ilk albümdeki isimler yenisinde olmayabilir. Çünkü farklı olsun istiyorum. Çalışmadığım daha bir sürü sanatçı var. Sezen Aksu’yla yeniden bir şeyler yapmak istiyorum.
- Tarkan nasıl bir albümle dönecek? Büyüsünü kaçırmadan biraz ayrıntı verebilir misiniz?
“Metamorfoz”dan, “Adımı Kalbine Yaz”dan farklı bir albüm olacak. Tarkan’dan beklenen akustik çalışmalar albümde yer alacak. Ama klasik akustik çalışmalarından daha farklı bir şey hazırlamaya çalışıyoruz. Bu da gerçekten büyük bir araştırma gerekiyor.
- Ajda Pekkan, Gülşen, Mustafa Sandal çalıştığınız diğer isimler..
Evet güzel projeler beni heyecanlandırır.Mustafayı 20 yıldır tanırım çok eğlenceli bir dostumdur kendisi işindede çok titiz.
-Tamda o konuda Mustafa Sandal'la birlikte çalıştığınızdan Tarkan hayranlarından tepki almışınız?
Bu tip rekabetlerin olması çok doğal.Ama sanatçılar arasında sanki kanlı bıçaklı kavga varmış gibi izlenimi hayranlar yapıyor.Tarkan Mustafa'yı severek dinler.Mustafa'da Tarkanı dinler gözümle gördüğüm anlar bunlar

POP MÜZiĞi SIKIŞIK BiR DÖNEMDE

Şu an yurt dışında, dans müzi-ğinde bir monotonluk var. Belli bir kalıp üzerinden ilerliyorlar. Pop müzikte daha çok ses ön plana çıkıyor. Ama bizimle kıyaslarsam prodüksiyon ve fikir olarak çok daha ilerdeler. Türk pop müziği biraz sıkışık bir dönemde. Ama Mirkelam, Mabel Matiz, Duman ve Model’in prodüksiyonu çok sağlam. Pop müzik tarzındaki aranjörler biraz risk alsalar yurt dışı standartlarına geleceğiz.

SENEM AYDIN / senem.aydin@milliyet.com.tr

Yalniz ben Ozan abiden rica ediyorum, Tarkan şarkilarina aranje yaparken biraz daha dikkatli olsun lutfen (Tarkan albumlerinin bir cokunun Prodüktörlugunu ve Düzenleme isini Ozan Abi yaptigina gore)...Tarkan'in bazi şarkilari var mesela ,,Pare Pare'' şarkisinin müziginde kulagi inanilmaz derecede rahatsiz eden bi kırbaç sesine benzer bi şey var sanki, dinlerken sinirleniyorum...İnanin sirf bu kırbaç sesi yüzünden şarkiyi dinleyemiyorum kardeşim...

endermedya
15-01-14, 19:11
Bu yaz Ajda Pekkan -Arasıcaktada gôrdük dediğin gibi ayarları bazen çok kaçırıyor.