PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan tutuklanırdı, Halit Ergenç kovulurdu...

twilight
23-09-13, 02:59
Bugün gazetesi yazarı Aykut Işıklar, "Şehir efsanelerini Gezi Parkı'ndan besliyorlar" başlıklı yazısıyla, dün aynı gazetede "aşırı güç kullanılsa 6 kişi mi ölürdü" yazan Gülay Göktürk'ü aratmadı. Işıklar'a göre, Gezi yüzünden kimse hedef olmadı, sanatçılar hala iş sahibi ve hapiste değil.

(soL - Haber Merkezi) Bugün gazetesi yazarı Gülay Göktürk'ün Salih Memecan karikatürünü aratmayan yazısından sonra gazetede bir başka tuhaf "Gezi" yazısı daha yayınlandı.

Bunca işinin arasında...
"Leyla ile Mecnun" adlı dizinin bitirilmesi, "Heberler" adlı programa son verilmesi, "Bir Yastıkta" dizisinin oyuncularının değiştirilmesi, Gezi'ye destek veren "ünlülerin" hedef alınması gibi olayları unutan Işıklar, Erdoğan'ın "Ne istediler de hayır dedik" sözlerini anımsatarak "Başbakanın bunca işinin arasında sanatçıların ekmeğiyle oynamayacağını, uğraşmayacağını" ileri sürdü.

Elim vicdanımda, Tarkan, Halit Ergenç, Gülben Ergen
Işıklar'ın yazısının en ilginç kısmı ise, Erdoğan'a dizdiği övgülerin ardından "bana inanın, ben tarafsızım, elim vicdanımda yazıyorum" şeklinde başlayan ve sanatçıların içeri atılmamasını başarı olarak sunan bölüm oldu:

Sevgili okurlarım lütfen bana inanın. Çok tarafsız gözle, elim vicdanımda yazıyorum. Tersi olsa TRT'deki programı biter bitmez "Ben Atatürkçüyüm" diye tweet atarak şov yapan Gülben Ergen ne TV'ye çıkabilirdi ne hoca lakabı ile anılan Mustafa Ceceli ile birlikte ekstra konserlere gidebilirdi.

Geçen hafta Ankara'daki konserin sponsoru kimdi, Gülben kaç lira aldı? Bir araştırın. Gezi Parkı'nı en çok destekleyen Tarkan uyuşturucu kullanmaktan içeri girerdi. Tarkan'a dokunan mı var? Olaylar sırasında Taksim'de konser vermesi gençler tarafından engellenen Sezen Aksu'ya tek kelime eden mi var? Halit Ergenç hâlâ Muhteşem Yüzyıl'da başrol oynuyor ve milyonlar kazanıyor. Böyle yüzlerce örnek verebilirim. Sanatçılara dokunan yok ama riske girmekten korkan organizatörler, yapımcılar, menajerler var. Küçük beyinlerini şehir efsanelerine çevirmekte çok başarılı kişiler sanatçıları kullanıyor.

Detaylar için;
http://haber.sol.org.tr/medya/elini-vicdanina-koydu-ve-yazdi-tarkan-tutuklanirdi-halit-ergenc-kovulurdu-haberi-79989