PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'ın Asansörü

twilight
24-08-13, 04:08
Bizim pop starların yaratıcılığı sıfır...

Biri bir şey yaptığı zaman diğeri onu taklit ediyor....

Tarkan ve Murat Boz'dan sonra Kenan Doğulu da sahneye asansörle çıkmış...

Kenan önceki gün binmiş asansöre...

İzmit konserinde sislerin arasında, aşağıdan yukarıya yükselip bir anda sahnenin ortasında belirmiş...

Bence çok sıradan...

Bu şovun artık sürprizi filan kalmadı.

Çünkü, konser veren her popçu sahnenin altından asansöre biniyor, üstüne çıkıyor...

Bu kadar çok tekrarlanınca da sürprizi kalmıyor.

Bir de şöyle olsa, asansör bir bozulsa, sanatçı içinde hapis kalsa kıyamet kopar!

xxxxxxxx

Haziran ayının son günü Tarkan Karadeniz Ereğli'sinde bir konser verdi.

'Sevgi, Barış ve Dostluk Kültür ve Sanat Festivali'nde asansöre bindi...

Tarkan'dan bir gün sonra festivalde konser sırası Murat Boz'daydı...

Murat da aynı sahneyi kullanacaktı.

Ancak Tarkan ekibine talimat verdi:

"Sakın ha; Murat Boz o asansöre binmesin!"

xxxxxxx

Murat Boz, asansörü kullanamayacağını duyunca çok kızdı:

"Asansör yoksa konser de yok; İstanbul'a dönüyorum."

Sorunu belediye başkanı çözdü.

Murat Boz'un o sistemi kullanabilmesi için, asansörü kuran Tarkan'ın şirketine 25 bin dolar ödendi.

Ve Murat da sahneye asansörle çıktı.

xxxxxxxx

Aslında bu asansör meselesi hiç yeni değil.

Hatırlıyorum Mustafa Sandal da yıllar önce sahneye yukarıdan asansörle inmişti...

Keza Gülgen Ergen de benzer bir şov yapmıştı...

Rahmetli Zeki Müren, 45 yıl önce sarmaşıklarla sarılmış bir salıncakla sallanarak çıkardı sahneye...

Aslında bu tip şovlar hep Batı'dan aşırmadır...

Zeki Müren, Las Vegas'ta izleyip çok beğendiği Libarece'nin sahne şovunu getirmişti Türkiye'ye.

Döner sahneyi de 50 yıl önce ilk o uygulamıştı gazinolarda...

Bu konuda Ajda Pekkan'ın yaratıcılığını da yabana atamayız...

O da bir başka yazı konusu...

Bilal ÖZCAN
bozcan@bugun.com.tr
http://www.bugun.com.tr/tarkanin-asansoru-yazisi-765883

Efsane_1
24-08-13, 07:42
Sen su sahne sovlarini ne diye kafaya takiyorsun hala anlamis degilim yani...Mesela yabanci ulkelelerde hani atiyorum iste ABD'de sanatcilar sahne sovlarini siyasetcilerden ornek aliyorlar...Hatta kucuk bu ulke olmasina bakmayarak Azerbeycende de bile bu taktika uygulanmaktadir yani...Hem Turkiyede sanatcilara sponsorluk yapan sirketler sanatcilara buyuk sovlar yapamiyacak kadar gucsuz degiller mesela...Bizde erevizyon gecirildi mesela, 1-2 yil icerisinde koskoca ,, Kristal Holl'''un yapilisini gerceklestirdiler...Hani sahne dizaynindan bahsetmiyoruz henuz...Yani boyle buyuk islere Azerbeycen gibi kucuk bir ulke kalkisiyorsa ki biliyorsunuz ki, Azerbeycen Turkiyenin sadece bir tek Istanbulu kadar eder, demek ki Turkiye gibi hegamen(kos koca) bir ulke icin hic bi seydir yani...

twilight
24-08-13, 15:51
Sen su sahne sovlarini ne diye kafaya takiyorsun hala anlamis degilim yani...Mesela yabanci ulkelelerde hani atiyorum iste ABD'de sanatcilar sahne sovlarini siyasetcilerden ornek aliyorlar...Hatta kucuk bu ulke olmasina bakmayarak Azerbeycende de bile bu taktika uygulanmaktadir yani...Hem Turkiyede sanatcilara sponsorluk yapan sirketler sanatcilara buyuk sovlar yapamiyacak kadar gucsuz degiller mesela...Bizde erevizyon gecirildi mesela, 1-2 yil icerisinde koskoca ,, Kristal Holl'''un yapilisini gerceklestirdiler...Hani sahne dizaynindan bahsetmiyoruz henuz...Yani boyle buyuk islere Azerbeycen gibi kucuk bir ulke kalkisiyorsa ki biliyorsunuz ki, Azerbeycen Turkiyenin sadece bir tek Istanbulu kadar eder, demek ki Turkiye gibi hegamen(kos koca) bir ulke icin hic bi seydir yani...

Bu benim yazım değil yalnız.
Alta linki ekledim Bilal Özcan yazmış.

Efsane_1
26-08-13, 19:25
Bu benim yazım değil yalnız.
Alta linki ekledim Bilal Özcan yazmış.

Ama bu yazıyı sen ekledin buraya...Sorumluluğunu da sen taşıyorsun tamma mi?...Ortada tartışılıcak bi şeyler yoksa eğer peki o zaman ne diye ekledin bunu buraya anlayamıyorum...Hem böyle kolay kolay kurtaramazsın kendini, eklediğin konu hakkında da kendi fikirlerini söylemek zorundasın yani...

twilight
26-08-13, 19:42
Ama bu yazıyı sen ekledin buraya...Sorumluluğunu da sen taşıyorsun tamma mi?...Ortada tartışılıcak bi şeyler yoksa eğer peki o zaman ne diye ekledin bunu buraya anlayamıyorum...Hem böyle kolay kolay kurtaramazsın kendini, eklediğin konu hakkında da kendi fikirlerini söylemek zorundasın yani...

Arkadaşım sende problem mi var? Anlamıyorum yani. Foruma benim eklemem benim düşüncem olduğunu mu gösterir? Google'a her gün TARKAN yazıp araştırma yapıyorum,yeni resim,haber,video vs. varsa ekliyorum. O günde bu gelmiş eklemişim! Sen de bana kalkıp hesap soramazsın. Neyi ekledim diye...

Ya forum adminlerime ricam, bu arkadaştan artık rahatsızım her şeye karışıyor. Gereken işlem yapılsın. Yoksa bizhat kendisini mahkemeye vermek zorunda kalacağım, daha önce de bizhat saçma ithamlarda bulundu bana. Lütfen gereken yapılsın ya!!!

yeliz zaimoglu
26-08-13, 19:45
özenti ya bunlar tarkan ne yaparsa onlarda aynısını yapmaya calısıyolar herkes kendi tarzını kendisi yaratmalı bence..

rosemary
26-08-13, 20:02
amaaan üzülmeyin taklitler aslını yaşatır...:4:

Efsane_1
27-08-13, 10:35
Ha oz aman Bilal Özcan'a teşekkur borcumuz var desene...Bizi biribirimize düşürebildi deye...