PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aysel'in mirası Tarkan'a kaldı

kartales26
11-04-13, 10:13
Müjde Ar, geçen pazar Tarkan'ı evinde ağırladı. Ünlü oyuncu, annesinden miras kalan ve içinde 20 bin şarkı sözü bulunan sandığı Tarkan'a açıp "İstediğini al" dedi
Megastar Tarkan'ın; Aysel Gürel'in, içinde gün yüzüne çıkmamış 20 bin şarkı sözü olan sandığına göz diktiğini ve hatta sandığı didik didik ettiğini öğrendim!
Gürel anısına hazırlanan ve bugünyarın piyasaya çıkacak olan 'Ayselim' adlı albüme, 'Firuze'yi seslendirerek katkıda bulunan Tarkan; sandığı karıştırmak üzere pazar günü Müjde Ar'ın evine gitmiş.
Ar'ın Sarıyer'deki evine sabah 11.00'de giren Tarkan, gece 22.00'ye kadar sandığı karıştırmış. Müjde Ar, annesi Aysel Gürel'in kimsenin bilmediği şarkılarının olduğu sandığı Tarkan'ın önüne koymuş.
Tarkan, Müjde Ar'ın güzelce arşivlediği sandıktan önce 100 şarkı seçmiş, sonra da bu 100 şarkı arasından saatlerce süren elemeden sonra 12'sinde karar kılmış.

TARKAN ALBÜMÜNÜ AYSEL GÜREL'E İTHAF EDECEK
Tarkan, seçtiği Aysel Gürel sözleriyle bir albüm yapacakmış. Yani Tarkan'ın yeni albümü; Aysel Gürel'in anısına, ona ithafen ve tamamı onun sözlerinden oluşan bir albüm olacakmış.
Hatırlarsanız; Tarkan'ın 'Sevdanın Son Vuruşu' şarkısı da Aysel Gürel'in çöpten bulunan sözleri arasından çıkmıştı.
Bir hayranının çöpte bulup gönderdiği şarkı sözünü, Aysel Gürel'in üslubuna benzetip Müjde Ar'ı arayan Tarkan, ona ait olduğunu öğrenince de şarkıya Aysel Gürel imzasını koymuştu. Tarkan'ın bu duyarlılığından dolayı Müjde Ar, annesinin sandığını Tarkan'a açıp "İstediğini al" demiş. Bu arada Fog Magazin'in önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili detaylı bir program yapacağını duydum. http://www.sabah.com.tr/Gunaydin/Magazin/2013/04/11/ayselin-mirasi-tarkana-kaldi

twilight
11-04-13, 10:28
Haber için teşekkürler... Aysel Gürel'in şarkı sözlerini ve müziklerini severim. Ancak Tarkan'ın bu albümündeki bütün şarkı sözlerinin ve müziklerinin Aysel Gürel imzası taşıyacağını sanmıyorum. Bir Yıldız Tilbe belki Sezen Aksu veya Nazan Öncel hiç olmadı Gülşah Tütüncü,Günay Çoban gibi isimler muhakkak olur... Zaten 12 şarkılık bir albümde geleceğini sanmıyorum. 12 şarkılık albüm yapanları görüyoruz,Kutsi muhteşem bir albüm yaptı,keza Gülşen'in albümü de iyi sayılır. Ancak tirajları 50 bin bile etmiyor. Tarkan 8 şarkıyla 2010'daki albümü Adımı Kalbine Yaz'la 10 katı satmıştı bu tirajın. Yine zannedersem 7 ile 9 şarkı arası(tahminen 8) bir şarkı adeti gelir. Baştan az buluruz eleştiririz,albüm yine diamond ödüller alır. Ama şayet Tarkan'ın yerinde ben olsam Arap ülkelerinin yanı sıra,Avrupa,Asya,Afrika ve en azından Latin Amerika'da da sürerim albümü belki milyon adeti bulur albümün tirajı. Eskisi kadar ünü olmayabilir ama hala 3 kıtada muhteşem bir hayran kitlesi var,bunu göz ardı edemeyiz.

Büşra ÇAĞLAR
11-04-13, 21:32
Eminim ki bu 12 sarki sozu ile harika bir album hazirlayacaktir.Fakat bu albumun icinde kendi sarkilarina da yer vermeli.
Haber için teşekkürler :)

twilight
11-04-13, 21:36
Eminim ki bu 12 sarki sozu ile harika bir album hazirlayacaktir.Fakat bu albumun icinde kendi sarkilarina da yer vermeli.
Haber için teşekkürler :)

Böyle bir şey olursa 12 şarkının aranjesiyle albümün ne zaman çıkacağı bayağı bir sorun olur...2014 ortaları gibi olur...
12 şarkı hızlı kayıtla 2012 Ocak'a yetişir,ancak Tarkan titiz çalışır,bir şarkı çıkarır iki şarkı ekler,iki şarkı ekler,üç şarkı çıkarır...
Öyle bir durumda 2014 Mayıs yada 2014 Haziran belki olur :)

Büşra ÇAĞLAR
11-04-13, 21:56
Evet 12 sarkinin yanina kendi sarkilarinida eklemesi tabiki zaman alir.Benin demek istedigim secilmis sarkilardanda birkac sarki secip kendi sarkilariyla karistirmasi :) Tabi en dogrusunu Tarkan bilir ama bu yil cikaracagi album tamamen kendine ait olmali Aysel Gurel'in sarkilarina farkli bir albumde yer vermeli.

rosemary
12-04-13, 02:59
tarkan şarkı sözlerinin arasında kendini kaybetmiş..12 şarkıyı bence hemen kullanmaz.mutlaka başka şarkılara da yer verir bence