PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tarkan sanatci degil

soheyla320
30-12-12, 10:08
murad dalkilic bir roportajinda sanatci kalici eser sahibi kisiye denir bende sanatci degilim ben sarkiciyim tarkanda bir sarkici

soheyla320
30-12-12, 10:25
bence 90 yilarda cikan sarkicilar arasinda bir tek tarkanin sanatci durusu var sadece muzik yaparak gundemde ve tabiki kalici eserleri var ama digerleri hep tarkanin ustunden reklam yaparak haber oluyor

twilight
30-12-12, 11:25
Evet böyle bir yazi okudum ve acikcasi cok güldümmm.... yani kahkahalar attim...inanilmaz sekilde.... :28: :18:
Sanatci : Bir sey üreten,bir sey yaratandir....Tarkan bu güne kadar baska sanatcilarin da sarkilarini okudu ancak kendisine ait olan en az 40 ila 50 arasinda sarki sözü bestesi vardir.
''Gitti Gideli'',''Kuzu Kuzu'',''Bir Ben bir Allah Biliyor'',''Yakar Geçerim'' ve ''Ölürüm Sana''gibi daha en az 35 bestesini bulursunuz albümlerde sadece Karmada 5 tane kendisine ait bestesi vardir.Metamorfoz full kendisine ait sarkilardan olusmaktadir...Yani Tarkan bir sanatcidir hatta basli basina bir stardir.
Sarkici : Sadece baskalarinin sarkilarindan yararlanan,Murat Dalkilic,Demet Akalin,Hande Yener,Murat Boz ve Gülben Ergen.....bunlar sarkicidir.....bu gün ürettikleri parmakla sayilamaz kadar yoktur hatta......
Maalesef Murat bunu derken,Ya baska bir Tarkandan bahsetmis(örn : DJ Tarkan yada Tarkan Gözübüyük felan),yada Ahmet Selcuk İlkanlarda kalmis bu adamcagiz,ondan sonra sanatci göremiyooo :28:

soheyla320
30-12-12, 13:37
heralde murat tarkandan ya sarki istemis yada duet yapmak istemis tarkan kabul etmemis yoksa durup duru niye bu saldiri

rosemary
30-12-12, 23:13
gündeme gelsin diye ne yapacaklarını şaşırıyorlar..o zaman sadece ressamlar,heykeltraşalar sanatçı.bir de ismail yk ve kendisiyle bir tutmuş Tarkan'ı hiç güleceğim yoktu :18: :18:

the_answer3535
31-12-12, 01:25
sonra twitter'dan hepinizden çok hayranım Tarkan'a ve laf ettirmem gibisinden bişey yazıp kıvırmaya çalışmış ama yemezler, gündeme gelme çabaları işte :)

futureboy
31-12-12, 10:53
Biz hiçbir zaman kavramları birbirine karıştırmadan öğrenemeyeceğiz herhalde.

Ne sanatçı demek o insanı yüceltir; ne de şarkıcı demek o insanı bozar. Bunların hepsi bir sıfattır. Şarkıcı, şarkı söyleme işi yapan kimseye denir. Kebap yapana kebapçı dediğimiz gibi...Bu bakımdan Tarkan da, Michael Jackson da şarkıcıdır.

Müzik bir sanatsa o zaman müzikle uğraşan insana da sanatçı denir. Bu bakımdan Demet Akalın da sanatçıdır, Faruk K da, Elton John da, Tarkan da...Burda asıl sorgulanması gereken ''iyi sanatçı'', ''kötü sanatçı'' kavramıdır.

MertErtuğrul
31-12-12, 13:27
Murat Dalkılıç sanatçı olmayabilir doğru ama TARKAN SANATÇI !