PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan’a Ertaş’lı bozlak teklifi

asltrkn
08-11-12, 09:42
Eylül ayında vefat eden ‘Bozkırın Tezenesi’ Neşet Ertaş için bir saygı albümü hazırlanıyor. Projenin mimarı Hasan Saltık, Tarkan’ın da okuyacağı bir bozlakla albümde yer almasını istiyor.

KALAN Müzik’in sahibi Hasan Saltık, eylül ayında vefat eden halk müziğinin efsane ismi Neşet Ertaş’ı bir tribute albümle anmak için kolları sıvadı. Saltık, pop ve rock şarkıcılarından halk müziği sanatçılarına çok sayıda ismin yer alacağı albümün iki CD’den oluşacağını ve önümüzdeki yaz çıkacağını açıkladı. “Bu albüm, Neşet Ertaş’ın ölümünden önce üzerinde konuştuğumuz bir projeydi. Birçok yapımcı firmanın böyle bir albüm hazırladığı haberleri çıktı ama Ertaş’ın eser hakları bizde” diyen Saltık, çalışmada yer alacak isimlerin de yavaş yavaş belli olmaya başladığını söyledi: “Neşet Ertaş en çok Kardeş Türküler ve Cengiz Özkan’ın sesini severdi. Onlar kesinlikle albümde olacak.”

Sertab kabul etti

Hasan Saltık’ın projeye katılmasını en çok istediği isimlerden biri de Tarkan: “Albüm iki CD’den oluşacak. Birinde çok bilinen türküleri, diğerinde ise bozlakları ve daha zor okunan eserleri yer alacak. Özellikle bozlak okumasını istediğim kişi, Tarkan. Kendisine yakında teklif götüreceğiz. Sertab Erener’e de teklif ettik, ‘Seve seve’ dedi.”

DMC ve Kral da destek veriyor

Hasan Saltık, 74 yaşında aramızdan ayrılan Neşet Ertaş anısına hazırlanan albüm için birçok şirketin seferber olduğunu söyledi: “Projeye Kral TV ve DMC de destek veriyor. Söz konusu Neşet Ertaş olunca, herkesin koşa koşa bu projenin içinde olacağını düşünüyorum.”

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/21873142.asp

twilight
08-11-12, 16:00
Şimdilik böyle bir şeye gerek oldugunu düsünmüyorum.
Bende Neset Ertas'i severdim...Ama gerek yok.
Tarzlar cok ayri...

Zaza
09-11-12, 22:03
Bence super olur, Tarkan bir kez daha kanitlar kendini

okantuzun
12-11-12, 03:13
Tabiki de Tarkan'ın bileceği bir iş ama bence artık bu featuring ve tribute işi çok uzadı. Bu ara her yer Tarkan.. Bi süre kendi kabuğuna çekilip yeni bir albüm hazırlığına girmesi gerektiğini düşünüyorum artık.

twilight
12-11-12, 14:33
@okan kesinlikle haklısın... :)