PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan Farklıdır Farklı !

asltrkn
06-09-12, 01:06
http://g1209.hizliresim.com/11/5/cpxu6.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Tarkan, beş gece deyim yerindeyse Harbiye Açık Hava Tiyatrosunu, Şişli'yi, Taksim'i, Beşiktaş'ı, kısaca İstanbul'u salladı.

Pazar gecesi performansı muhteşem üstü muhteşemdi.

Şarkı söylerken öyle hareketli danslar ediyordu ki, sahnede atlıyor zıplıyor, kendi deyimiyle adeta maymun gibiydi.

Yirmi yıl önce "Kıl oldum abi" çıkış şarkısıyla popülerliği yakalayan Tarkan, bugün Megastar.

Çok eleştirildi Tarkan. Savaşların anlamsızlığını vurguladığında, vatan haini bile ilan edebildi kamuoyu. Lanetlendi. Uyuşturucu operasyonu nedeniyle dört gün sorgulandı hatırlarsınız.

Canlı yayında olduğunu söylemeyen Savaş Ay, bir soru üzerine Tarkan, "çişim var" cevabını verince basın tarafından kötülenerek bitirilmeye çalışılmıştı. Bu nedenle uzun zaman New York'ta yaşadı. O gün bugündür Savaş Ay'ı hiç sevmem!

Hiç bir şeye taviz vermedi Tarkan. Hep dik durmasını bildi.

Yılmadı, Avrupa'dan Asya'ya konserler vererek hem kendini hem ülkesini tanıttı. Özellikle Rusya'da çok sevildi, "Ölürüm sana ve Şımarık" şarkısıyla..

Amerika ve Asya'da bir çok ödül aldı. Dünyadaki hayranları arttı.

Tarkan hem farklı hem sıradışı tarzıyla milyonlarca genci etkilemesini bilmiş ve yirmi yıldır bitimsiz ilgi ile mega üstü megastar ünvanıyla hep bir numara, hep number one!

Her yeni albümüne imza attığında saç modelini ve giyim tarzını değiştiren Tarkan'ı gençler hep takip etti. Tabuları yıkarak Tarkan'ı örnek aldı, küpe taktı, yırtık kot pantalon giydi, gezmelerde eşofmanla dolaşmaya başladı.

Tarkan, kendisi dışında insanlar için bir şeyler yapmak isteyen, insanlara daha büyük faydalar sağlamak için çalışan insandır.

Hayvanları ve doğayı korumak adına bir çok çalışmaları olmuş, hala devam etmektedir.

Sanatsal değeri olan tarihi yapı ve yerlerin her zaman korunması gerektiğini savunur.

Tarkan farklıdır, farklı! [Mehmet Önkibar-Milliyet Blog]

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=377791

rosemary
06-09-12, 03:16
ıyy Savaş Ay'ı bende hiç sevmiyorum

twilight
06-09-12, 12:17
Tarkan,bir ekol yaptıklarıyla,yapıyor olduklariyla,ve yapacaklariyla...
Tarkan hep bir numaradir...ve arkasindan gelecek insan asla olamayacak.
Tesekkürelr haber icin... :)

futureboy
07-09-12, 11:34
Psiko-terapi gibi adam. 18 yaşındayken panik-atak hastalığına yakalandım. Ne menem illet bir hastalıktır ki beni kalabalıklarda,merdiven çıkarken,spor yaparken,dersteyken en hazırlıksız zamanımda yakalayıp perişan ederdi. Ölmekle yaşamak arasındaki o incecik çizgide sıkıştırırdı. Gitmediğim doktor,gezmediğim hastane kalmadı. Ki o zamanlarda (1997'den bahsediyorum) panik-atak bilinen bir hastalık değil,daha yeni çıkmış. Teşhis edemiyor kimse.

En sonunda baktık ki fiziken hiçbir rahatsızlık çıkmadı,dedik bir de psikiyatriste gidelim. Orda öğrendim panik atak olduğumu. Bir sürü sakinleştiriciler,mutluluk veren haplar falan filan. Nafile...Şimdi iyiyim ve iyileşmemi tek bir şeye borçluyum:

Tarkan-Ölürüm Sana albümüne...Sadece onu dinlerken iyi oluyordum. O albüm beni hayata bağlayan yegane şeydi. İşte bu yüzden Tarkan benim için her zaman en özel sanatçı olacaktır.

twilight
07-09-12, 13:10
@futureboy ; aynı dertten muzdaribiz...2,5-3 yildir Panik atak tedavisi görüyorum. her 6 ay da bir hastane kontrollerim var...
ve doktor ne önerdi dersin?Müzik,film,resim gibi sanat dallariyla ugrasmami..bende bol bol Tarkan dinliyor ve film izliyorum ;)

gizem-akkaş
07-09-12, 14:56
harika bir yazı olmuşş Tarkan bambaşka sesiyle fiziğiyle duruşuyla düşünceleriyle herkes gibi değil kimseye benzemiyo hep kendi çizgisinde hep önüne bakıyor hiçbirşeye kafasını takmıyor bulaşmıyor kimseye oyüzden Tarkan megastar oyüzden 1 numara ve hep öle olucak onun gibiside bir daha gelmiycektir...

futureboy
07-09-12, 18:02
@futureboy ; aynı dertten muzdaribiz...2,5-3 yildir Panik atak tedavisi görüyorum. her 6 ay da bir hastane kontrollerim var...
ve doktor ne önerdi dersin?Müzik,film,resim gibi sanat dallariyla ugrasmami..bende bol bol Tarkan dinliyor ve film izliyorum ;)

Umarım atlatırsın. Çok inatçı bir hastalıktır. İyileştim dersin birkaç yıl sonra geri gelir.Bende hala az miktarda var. Atağa dönüşmeden sönüyor ama yine de ben burdayım unutma beni diyor :))

rojbin
07-09-12, 18:51
:20:doğru söze ne denir tarkan farklı olduğu için bu kadar seviyoruz zaten

futureboy
09-09-12, 12:12
Ya Allah ashkina birakin shamatayi ya...Burasi akil hastanesi mi ne?...Tobe tobe...Tarkanı konuşun Tarkanı...

Evet burası bir akıl hastanesi. Tarkan'ın kendisi akıl hastanesi gibi.Akıl ve ruh sağlığımıza iyi geliyor. Psikolojimizi iyi ediyor. Biz de bunu konuşuyoruz burda :)

MeMyselfAudrey
11-09-12, 19:05
40 gün, 40 gece söylese 40 gün, 40 gece dinlerdik :)

http://audreylovestarkan.blogspot.com/