PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan Gerçeğinin kanıtı

kartales26
21-08-12, 22:15
http://www.dr.com.tr/Muzik/01/Ozan-Colakoglu/Albumler/Turkce-Pop-Rock/Pop-Turkce/urunno=0000000402466 DR satış listesi piyasanın nabzını tutan en gerçekçi listedir.Bu listede görüldüğü gibi bugün tarih itibariyle 2 yıl önce çıkan Tarkan albümü hala satışlarda ilk 20 içinde...oysa Tarkan'la kıyaslamayı cüret ettikleri bir zamanda iyi işler yapmış fakat şimdi tarkan gibi birisiyle asla yarışamayacak Mustafa Sandal albümünün çıkmasının üzerinden 1 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen ilk 20 içinde adı görünmemektedir.Geçenlerde bedava verdiği konserde kişi sayısının Tarkan'la yarışabilecek olduğunu söyleyen kişilerin dikkatine ki (mustafa sandal konserinde kişi sayısını gösterecek herhangi bir kanıt bulunmamaktadır,gidenler 20-30 bin kişi olduğunu söylediler.)Bir daha Tarkanla birini kıyaslayacakları zaman oturup düşünmeleri kendileri açısından komik duruma düşmemek açısından daha iyi olur kanaatindeyim.Bu sadece küçük bir örnek ki daha neler neler var...

twilight
21-08-12, 22:18
Arkadasim merhaba,
Öncelikle konuyu yanlis yere acmissin.Neyse adminlerimiz konuyu tasirlar.
Ikincisi,Tarkan'a rakip Türkiyede yok,ona ben de katiliyorum
Fakat Tarkan'dan sonra - ses olarak degil belki ama - dans olsun,müzik olsun,sound olsun.
En cok Tarkan'la yaris yapabilecek tek isim Musti'dir.
Simdi belki güleceksiniz bana ama,serdar ortac ta olabilir.
Neden mi?Slowlari cok iyi adamin...digerleri cistak cistak olsa da.
Neyse,diger bir konu... Mustinin son konserini internetten izledim... Tam tamina 27 bin kisi katilmis,
bu bir söylenti,dogru olabilir,yanlis olabilir....ancak Tarkan da eskisi gibi avrupada ve dünyada firtinalar,
estiremedigi bir gercek.
bu gercegi de unutmamalisin.

twilight
21-08-12, 22:37
Arti;şu da var ki;Türkiye de pop dalinda erkek olarak en cok satan 2.sanatci Mustidir.

Yıl Albüm-Single adı Yapımcı Satışlar
1994 Suç Bende Şahin Özer Plak 1.800.000
1996 Gölgede Aynı 3.500.000
1998 Detay Prestij Müzik 2.500.000+
1999 Araba Sony Music 2.000.000
2000 Akışına Bırak Prestij Müzik 1.500.000
2002 Kop Erol Köse 800.000
2003 Maxi Sandal 2003 750.000
2003 Seven Universal Müzik 605.000
2004 İste Erol Köse 850.000
2005 Yamalı Tövbeler 100.000
2007 Devamı Var Seyhan Müzik 200.000
2009 Karizma 100.000
2011 Şıkır Şıkır Ft. Gülben Ergen 85.000+
2012 Organik Poll Production

Albüm tirajlari yukarida yazilidir.....
Bence evet,tarkandan sonra gelen (daha baska sanatcilar yetisirmi?Tarkana yetisirler mi? bilemem ama)su ana kadar en cok yaklasan sanatici Mustidir.

kartales26
21-08-12, 22:38
Merhaba,Tarkan'ın istanbul fanta konserini gölgelemek için bazı kişiler tarafından mustiye 150 bin kişi geldi dediler.bu söylentilere inanacak o kadar çok kişi var ki.Herkes biz gibi takip etmiyor tabi.Benim tepkim artık herkesin gerçekçi olması.İşte sonuç ortada bu adamın karşısına rakip bulmaktan,çıkartmaktan kurtulsunlar artık.Hiç kimse tarihte buna dayanamadı.Adam rakipsiz uzak ara zirvede.İlk baş Tayfun dediler şimdi ne yapıyor kimse bilmiyor.Daha sonra basın Burak Kut'u Tarkan'ın karşısına çıkarttı,o da bitti,daha sonra Musti dediler daha sonra kenan,serdar derken hep Tarkan kaldı ve hep zirvedeydi.Diğerleri gibi dönem dönem parlamadı.Dikkat edilecek olursa Tarkan 40 yaşında da olsa hala gençlerle yarışabiliyor,emin olun ki 10 yıl sonra da hala tarkan'ın karşısına birilerini bulacaklar fakat tarkan yine en çok satan ve hep zirvede olacak...

twilight
21-08-12, 22:41
Merhaba,Tarkan'ın istanbul fanta konserini gölgelemek için bazı kişiler tarafından mustiye 150 bin kişi geldi dediler.bu söylentilere inanacak o kadar çok kişi var ki.Herkes biz gibi takip etmiyor tabi.Benim tepkim artık herkesin gerçekçi olması.İşte sonuç ortada bu adamın karşısına rakip bulmaktan,çıkartmaktan kurtulsunlar artık.Hiç kimse tarihte buna dayanamadı.Adam rakipsiz uzak ara zirvede.İlk baş Tayfun dediler şimdi ne yapıyor kimse bilmiyor.Daha sonra basın Burak Kut'u Tarkan'ın karşısına çıkarttı,o da bitti,daha sonra Musti dediler daha sonra kenan,serdar derken hep Tarkan kaldı ve hep zirvedeydi.Diğerleri gibi dönem dönem parlamadı.Dikkat edilecek olursa Tarkan 40 yaşında da olsa hala gençlerle yarışabiliyor,emin olun ki 10 yıl sonra da hala tarkan'ın karşısına birilerini bulacaklar fakat tarkan yine en çok satan ve hep zirvede olacak...

Eh,zaten ben de buna yakin bir shey dedim.
Tarkan'la türkiyede yarisabilecek kimse yok!
Ancak Tarkandan sonra gelecek en iyi star Mustidir.
Neden mi musti az sonra linkler paylasip aciklicam.

twilight
21-08-12, 22:49
http://www.youtube.com/watch?v=eKhS_ugiqnU&feature=list_other&playnext=1&list=AL94UKMTqg-9Buu1zXSfhEz3Ht8ynufAnc

Mustinin Isyankar adli sarkisi 2004'te cikmasina ragmen,''3 milyon''a yakin bir izlenime sahiptir - youtubeda.
Ve Dudu albümü bir yil önceden cikti...5 milyondur. :)
Bu kanit 1.

http://www.youtube.com/watch?v=1lKoD2681f0&feature=BFa&list=AL94UKMTqg-9Buu1zXSfhEz3Ht8ynufAnc

Mustinin 'Kavrulduk' adli sarkisi 400 bin kez izlenmistir.O da 2004 cikisli 'Iste' albümünde yer almaktadi.
Tarkan'in Uzun İnce bir yoldayim sarkisi ise 500 bin bilemedin 600 bin kez izlenmistir Youtubeda.

Arti bir de albüm tirajlarini ele alalim.

Tarkan öyle her yil albüm cikaran bir sanatci degil,ancak 2003 te cikardigi dudu 2.500.000 adet satmistir.
Musti ise 3 yil üst üste cikardigi single la 3 milyon rakamina yaklasmistir(su an ki satis ile)

Dedigin gibi TARKAN bu dünya da türklerden sarkici olarak 1.olabilir.
fakat musti de 2.sirada!

kartales26
21-08-12, 23:00
http://www.youtube.com/watch?v=LIZgzuIG8l8 öyle düşünecek olursak burak kut'un satışı 50 bini bile bulmayan albümünün videosu 4 milyon kere izlenmiş 5 yıl önce eklenmiş.Bu arada Tarkan'ın dudu albümünün sadece türkiye satışı 2.500.000 bunu belirtmek isterim.Sadece Rusyada 1.000.000 dan fazla satan bir albüm.Tarkan 3 yılda bir çıkan albümüyle mustinin 3 albüm satışını zaten karşılaştırmamız saçma olur.5 şarkıya karşılık 30 şarkı ve Tek maxi single ile 3 albümden fazla satmak,bunu zaten bir tek tarkan başarabilir.

kartales26
21-08-12, 23:03
Aynı zamanda kavrulduk ile uzun ince bir yoldayım şarkısı karşılaştırılamaz.Biri albümün çıkış şarkısı diğeri son şarkısı,karşılaştıracaksak dudu ile karşılaştırmamız daha doğru olur...Bu arada Dudu'nun izlenme sayısı sadece tek videoda 15 milyondan fazla...

twilight
21-08-12, 23:07
http://www.youtube.com/watch?v=LIZgzuIG8l8 öyle düşünecek olursak burak kut'un satışı 50 bini bile bulmayan albümünün videosu 4 milyon kere izlenmiş 5 yıl önce eklenmiş.Bu arada Tarkan'ın dudu albümünün sadece türkiye satışı 2.500.000 bunu belirtmek isterim.Sadece Rusyada 1.000.000 dan fazla satan bir albüm.Tarkan 3 yılda bir çıkan albümüyle mustinin 3 albüm satışını zaten karşılaştırmamız saçma olur.5 şarkıya karşılık 30 şarkı ve Tek maxi single ile 3 albümden fazla satmak,bunu zaten bir tek tarkan başarabilir.

30 sarki - 5 sarki anlamadim bu olayi ben?'Dudu' albümünde 5 sarki yok ki 10 sarki var(mixlerle);arti birde albümde bulunmayan Uzun İnce Remix'i var... Mustide hic bir albümünde 30 sarki bulundurmadi...en fazla 10-12 yada 15 tir.Zaten albüm olmasi icin,en asagi 8 sarki bulundurmasi lazim.
Arkadasim,zaten ben Tarkanin basarisizligindan degil,Mustafa sandalinda basarili oldugundan bahsediyorum!Arti,Burak'in 'komple' albümü 200 bine yakin satmistir.
Ancak hic bir zaman ne tarkan'a,ne mustafa'ya rakip olamadi...
sadece''Bebegim'' ve ''sonbahar'' adli 2, sarkisi güzeldir....baska da sarkisi güzel degildir.

Yani demek istedigim.Tarkan türkiyede tekdir....mustide 2.dir.

twilight
21-08-12, 23:12
arkadasim,sen bu konuyu niye actin ki?benimle ''Tarkan mi musti mi'' gibi bir tartisma yapmak icin mi?sorun oysa,cevabim elbette Tarkan.bir saattir anlatmaya calistigim sey Tarkan dünyada tektir.demissin ki''Dudu,15 milyondan fazla izlenmis''fakat o vidyonun orijinal olmadigin biliyoruz...sadece Tvden almislar hepsi o...tarkan'in dudu sarkisinin toplam dinlenme sayisi ya 4,5 ya 5 milyondur.Albüm satisi olayina gecelim,
Dudu albümü,türkiyede 2,500,000,rusyada 1,000,000 avrupada 600,000 satmistir...eee?Mustinin kiler avrupada satmadi mi?satti.
Ona bakarsan gölgede ayni ve aya benzer avrupada 2 milyonu askin satti......
Tarkana laf atti diye mustafa sandali kötülüyor olabilirsin,Mustinin hatalari da olabilir.....
yine eee?Tarkanin hic hatasi olmadi mi?2 kere sansasyonel olaylarla(2000 - asker kacagi,2009 - uyusturucu)gündeme geldi......
önemli olan bir sanatciyi hatalariyla sevmektir......yoksa isin öteki taraflari kurcalarsak isin cacigi kacar.

kartales26
21-08-12, 23:22
işte ben de bunu demek istiyorum.Burak Kut benimle oynama albümüyle bişeyler yaptı.Mustafa Sandal ise Gölgede Aynı ile yani 1.zaten belli bunda hem fikiriz fakat ikincilik konusunda katılmıyorum.Çünkü diğerleri hepsi birbirine çok yakın mustinin başarılı olduğu zaman kenan iyi değildi.Kenan'ın albümü çok sattığında musti satmadı.Serdar iyi iken diğerleri kötüydü.Mesela şu an kenan serdar'dan bir adım önde Musti'den 10 adım önde satış rakamlarına göre ve internet paylaşımlarına göre söylüyorum.Yeni çıkanlar Murat Bozlar,dalkılıçlar parlıyor sönüyor falan falan...Fakat Tarkan hiç bir zaman bu dediğim özelliklerde olmadı.Her zaman en çok sattı.En tepedeydi.Zaten bunda aynı fikirdeyiz.En kötü albümü olduğu söylenen metamorfozda bile en çok satan albüm oldu.Başarıda her zaman istikrar önemlidir.Tarkan'da bu yüzden diğerlerinden farklı.Tarkan'dan sonra ille de ikinci bir kişi arayacaksak Her ne kadar diğerleri gibi popçu olmasada Teoman bence her zaman istikrarıyla başarısıyla bunu hakeder...

kartales26
21-08-12, 23:26
Biz burada müzik konuşuyoruz sen müzik dışı şeyler söylüyorsun tabiki herkes hata yapar.Ben sadece olmayan şeyleri öyleymiş gibi gösterenleri eleştiriyorum

twilight
21-08-12, 23:30
işte ben de bunu demek istiyorum.Burak Kut benimle oynama albümüyle bişeyler yaptı.Mustafa Sandal ise Gölgede Aynı ile yani 1.zaten belli bunda hem fikiriz fakat ikincilik konusunda katılmıyorum.Çünkü diğerleri hepsi birbirine çok yakın mustinin başarılı olduğu zaman kenan iyi değildi.Kenan'ın albümü çok sattığında musti satmadı.Serdar iyi iken diğerleri kötüydü.Mesela şu an kenan serdar'dan bir adım önde Musti'den 10 adım önde satış rakamlarına göre ve internet paylaşımlarına göre söylüyorum.Yeni çıkanlar Murat Bozlar,dalkılıçlar parlıyor sönüyor falan falan...Fakat Tarkan hiç bir zaman bu dediğim özelliklerde olmadı.Her zaman en çok sattı.En tepedeydi.Zaten bunda aynı fikirdeyiz.En kötü albümü olduğu söylenen metamorfozda bile en çok satan albüm oldu.Başarıda her zaman istikrar önemlidir.Tarkan'da bu yüzden diğerlerinden farklı.Tarkan'dan sonra ille de ikinci bir kişi arayacaksak Her ne kadar diğerleri gibi popçu olmasada Teoman bence her zaman istikrarıyla başarısıyla bunu hakeder...

Hahaha :)
Teoman'ın 10 yıla yakındır hayraniyim,bak tüm ciddiyetimle söylüyorum.
Fakat 600 binin üstünde satan 2 albümü var.Onlarda,'17've 'Gönülçelen' onlarda satmaz artik cünki adam müzigi birakti.
Kenan düstügü zaman,serdar yükseldi,serdar düstügü zaman musti yükseldi demissin ama.
Serdar Ortaç yada Kenanin avrupada 1 adet bile bak iddialiyim bu konuda basarisini gösteremezsin.
1 adet diyorum yahu.. :)

Tarkan'ın avrupada ki başarılarına bakalım;
99'da ki TARKAN,albümüyle ''WMA'';''7 altın plak'',''1 platin''plak,
01'de ki KARMA,albümüyle ''Yılın en iyi sanatçılarından''Amerika POST gazetisine göre.
03'de ki DUDU,maxi-single ile ''Rusyada en cok satan albüm''

bir de Mustinin kine bakalim mi?
Detay albümüyle grammye adaylik(sadece adaylik,alamadi ödülü)
Aya benzerle bir cok dalda avrupadan ödül.

şimdi sen halen serdar ortaç mı diyorsun?

twilight
21-08-12, 23:33
Biz burada müzik konuşuyoruz sen müzik dışı şeyler söylüyorsun tabiki herkes hata yapar.Ben sadece olmayan şeyleri öyleymiş gibi gösterenleri eleştiriyorum

Hah,işte ortak noktamiz sadece bu''herkes hata yapar''...
baska ortak noktamiz maalesef yok bu konuyla ilgili....
ya ne dersin?Tarkan'in 2003ten beri neden yurtdisinda ödülü yok(Rusyalar haric)?
Arti,neden ''Metamorfoz''satmadi dedigin gibi?
satmadi dedigimiz albüm 800 bin satti ancak,
promo yapilmadi albüme..
Bir de mustinin albümüne bakalim...
son 2 albümü Isyankar ile Demo(karizma) 100 bini gecmisler...
serdar ortac yada kenanin albümleri 100 bini gecebiliyor mu artik?Yooo.......

kartales26
21-08-12, 23:37
hahaha biz burada Türkiyede yaptığı şeylerden bahsediyoruz.Bizim konumuz Türkiye piyasası.Bu arada Detay albümüyle üstelik o sesiyle Grammy adaylığı diyorsun.O sakın kral tv adaylığı olmasın :)))

kartales26
21-08-12, 23:39
ben metamorfoz satmadı demedim ki yanlış okuma yazdıkları metamorfoz platin albüm ödülü aldı.Trajı 300 binden fazla

kartales26
21-08-12, 23:41
ben kenanla serdarın avukatı değilim ama şu an ikisinin de 70 bin civarı satışları musti ise 25 binde:((((

twilight
21-08-12, 23:44
O zaman üzücü bir haber sana!
Tarkan'in bütün singlelari - en asagi 200 bin satmis olmasina ragmen -
Uyan bir türlü satmadi.........buna ne diceksin?
arti destek oldugu albümlerden Nalanin ki,Enbenin ki,nil özalpinki satmadi!
Buna ne diceksin?

twilight
21-08-12, 23:46
O zaman Serdar Ortac'in savunmasini yapmayin bana,her albümünde ''7 notayla ben daha ne yapabilirim kiiii?'' diyen aptalca bir sanatcidir ortac,
arti kenan doguluya bakalim ''Aska Türlü seyler''adli albümünde ''Bal gibi'' adli sarki disinda ezberledigimiz 1 adet bile sarki yok.
Oysaki sandal,her albümünden az 3,en fazla 5 hit yapmis bir sanatidir.

mustiyle serdar ortaci kiyaslarken birazcik oturakli atalim........lütfen yani......

kartales26
21-08-12, 23:53
Malesef gerçek bu satış rakamları bu demiştim ya hepsinin iyi kötü zamanları var diye şu an hepsi kötü durumda fakat musti içler acısı durumda ben tarkan'dan başkasını savunmam ben tarkan fanıyım.Tarkan fanıysan bilirsin uyan dergi ile birlikte dağıtıldı.Traj beklenen ticari birşey değildi.Sosyal sorumluluk projesi.Bir de şunu söyleyeyim destek olduğu sanatçılardan ozan çolakoğlu şu an yılın en çok satan albümü:))))

twilight
22-08-12, 00:11
Valla,''araba'' adli albümün ''2.000.000'' satis ypatigini ben degil,
Vikipedi söylüyor....hadi ben yalanciyim,hadi masterini yaptim diyelim.
vikipedi de mi yalan atiyor?

twilight
22-08-12, 00:12
uyan dergisi zaten 50.000 küsür adet basıldı. bu sebeple fazla satması beklenemez. Bir de Mustafa Sandal Araba 1999 albumu 2.000.000 satmadı. O albüm elinde patladı diye Sony Music ten ayrıldı. Tek başarısı 2003 ve 2004 tür. o zamanki satışlar da milyonlu değil binlerle ifade edilir. Nalan Enbe ve Nil Özalp başarısızlığı sadece Tarkan'a bağlanamaz. en önemli reklamı yine Tarkan ismiyle yaptılar.

Arti,50.000 satis da halen bitmedi benim bildigim kadariyla,40-45 bin civari satildi....
ve youtubea da bakabilirsinz Tarkanin uyan sarkisi büyük ahim sahim bir patlama yapmadi.

kartales26
22-08-12, 00:18
Arti,50.000 satis da halen bitmedi benim bildigim kadariyla,40-45 bin civari satildi....
ve youtubea da bakabilirsinz Tarkanin uyan sarkisi büyük ahim sahim bir patlama yapmadi.

uyan şarkısı zaten ticari bir şarkı değil bu sosoyal sorumluluk projesi.hadi senin dediğin gibi tarkan'ın uyan şarkısı tutmadı bana musti'nin son 10 yılda tutan bir şarkısını söylesene benim hatırladığım en son isyankar var zaten youtube mustafa yazınca direk mustafa ceceli ve şarkıları geliyor youtube bile mustiyi unutmuş:)))

twilight
22-08-12, 00:25
vikipedi ye acaba kim yazdı o bilgileri. bende üyelik yapıp daha fazla albüm satışı gösterebilirim. İnan Araba albümü çok başarısız oldu Avrupa'da. bende de araba single var 99 yılına ait. kaç kisi biliyor söyle bana Araba nın Royal Garden Club ve R&B mixleri var. çok az. bence başarı sadece Avrupada albüm çıkarmak değil. Burak Kut'un Derdim var adlı single var. ama ne oldu bilen yok.

Ya suc benim mi odlu simdi?
Vikipedi de benim uyeligim yok
Zaten uyeligim olsaydi da böyle bir sey yapmazdim!!!
Tarkana bile yapmazdim,albümleriin fazla sattigini göstermek BENCİLLİKtir,baska bir sey deil!
Bu bir...

twilight
22-08-12, 00:27
uyan şarkısı zaten ticari bir şarkı değil bu sosoyal sorumluluk projesi.hadi senin dediğin gibi tarkan'ın uyan şarkısı tutmadı bana musti'nin son 10 yılda tutan bir şarkısını söylesene benim hatırladığım en son isyankar var zaten youtube mustafa yazınca direk mustafa ceceli ve şarkıları geliyor youtube bile mustiyi unutmuş:)))

Isyankardan sonra ''Ates Et ve Unut'',''demo'';''Ego'',''Çek Gönder'',''Kafası bu''gibi bir cok hit sarki var.
Ama siz böyle yaparsaniz musti gibi gercek bir starimizi kaybedicez...
ve ortalik burak kutlara,muratlara,kenanlara kalicak...
benden söylemesi..

denizarya
22-08-12, 00:28
Arkadaslar burda luetfen baska sanatcilari tarkan ile kiyaslamiyalim her basarli sanacinin elbet bir özeligi vardir ki basarili olmustur mustafa sandal gibi ama ben avrupada dogdum ve yasiyorum sunu soeliyebikirim ki tek bir yabanci mustafa sandalin müzigini sevmemistir burda ki tuerkler cok desteklemistir ama tarkanin müzigini bir cok yabanci sevmistir ama yine de dedigim gibi musti te turkiynin onemli popcularindandir ses bakimindan digerleriyle yarisamasadaa artik kim nekadar satmis onlari tartismiyalim tarkanla ilgili olan bilgileri ekliyelim

kartales26
22-08-12, 00:31
Isyankardan sonra ''Ates Et ve Unut'',''demo'';''Ego'',''Çek Gönder'',''Kafası bu''gibi bir cok hit sarki var.
Ama siz böyle yaparsaniz musti gibi gercek bir starimizi kaybedicez...
ve ortalik burak kutlara,muratlara,kenanlara kalicak...
benden söylemesi..
bu saydığın şarkıların youtube ttnet müzik vs.gibi izlenmelerine bakarsan hepsinin toplamı 1 milyon bile yapmıyor.Bir de inan bana Türkiye mustiyi kaybetmekle hiç birşey kaybetmez.Zaten sesinin kötü ve yetersiz olduğunu mustinin kendisi de biliyor.Söz ve beste yaparak müzik piyasasında tıkırdayabilir yada müzik yarışmalarında jürilik yapsın:)))

twilight
22-08-12, 00:36
bu saydığın şarkıların youtube ttnet müzik vs.gibi izlenmelerine bakarsan hepsinin toplamı 1 milyon bile yapmıyor.Bir de inan bana Türkiye mustiyi kaybetmekle hiç birşey kaybetmez.Zaten sesinin kötü ve yetersiz olduğunu mustinin kendisi de biliyor.Söz ve beste yaparak müzik piyasasında tıkırdayabilir yada müzik yarışmalarında jürilik yapsın:)))

Kötü mü?
Sen ''Gidenler''in dinledin mi?
Peki ya ''ates et ve unut''u?
Peki Tarkan'in Kil Oldumunu dinledin mi?
Aaaaaaaa yeter yani buraya kadar getirdiniz...
Tarkan bir numara diyipte diyer sanatcilari ''bos'' görmemek lazim bence...ki tarkanin da tutmayan bir sürü sarkisi var,
albüme almadigi kara gözler,bu kis nolur sev beni vs. albüme aldigi ''yetti artik'',''sen coktan gitmis isin'' ve ''hadi bakalim tutmadi mesala..............
arti bu benim yorumum.......sana giren cikan ne?

kartales26
22-08-12, 00:42
Kötü mü?
Sen ''Gidenler''in dinledin mi?
Peki ya ''ates et ve unut''u?
Peki Tarkan'in Kil Oldumunu dinledin mi?
Aaaaaaaa yeter yani buraya kadar getirdiniz...
Tarkan bir numara diyipte diyer sanatcilari ''bos'' görmemek lazim bence...ki tarkanin da tutmayan bir sürü sarkisi var,
albüme almadigi kara gözler,bu kis nolur sev beni vs. albüme aldigi ''yetti artik'',''sen coktan gitmis isin'' ve ''hadi bakalim tutmadi mesala..............
arti bu benim yorumum.......sana giren cikan ne?

Tabiki herkesin fikrine saygılıyız seviyesizleşmenin lüzumu yok

Zaza
22-08-12, 00:49
Arkadaslar biraz saygili olun lütfen, özellikle twilight.. Kavga etmeye ne gerek var ?

1.isi "sen çoktan gitmissin" tuttumu tutmadimi bilmem ama Adimi kalbine yaz albümün en iyi sarkisidir bence (kendi sahsi görüsüm). Burda birçok yabanci arkadaslarima dinlettirdim, hepsi çok begendi. Sound olarak inanilmaz bir mücevher. Böyle bir parça birdaha kolay kolay gelmez Turkiye'ye.

2.isi denizaryanin dedigi gibi Tarkan'la diger sarkicilari kiyaslamak saçma olur. Herkesin kendine özel birseyi vardir muhakkak ki bir yere gelmisler.
Ayrica Mustafa Sandal'i çok begeniyorum. Ne kadar canli performanslari kötü olsada, stüdyo kayitli sarkilarini çok begeniyorum ve 90 larda çök güzel parçalar çikardi ("En Kötü Ihtimalle" yi dinlemenizi tavsiye ederim)

edit: "En Kötü ihtimalle" 2002 yilinda çikmis gerçi ama 90 larda da "beni aglatma" gibi güzel parçalar çikarmistir.

twilight
22-08-12, 00:54
Arkadaslar biraz saygili olun lütfen, özellikle twilight.. Kavga etmeye ne gerek var ?

1.isi "sen çoktan gitmissin" tuttumu tutmadimi bilmem ama Adimi kalbine yaz albümün en iyi sarkisidir bence (kendi sahsi görüsüm). Burda birçok yabanci arkadaslarima dinlettirdim, hepsi çok begendi. Sound olarak inanilmaz bir mücevher. Böyle bir parça birdaha kolay kolay gelmez Turkiye'ye.

2.isi denizaryanin dedigi gibi Tarkan'la diger sarkicilari kiyaslamak saçma olur. Herkesin kendine özel birseyi vardir muhakkak ki bir yere gelmisler.
Ayrica Mustafa Sandal'i çok begeniyorum. Ne kadar canli performanslari kötü olsada, stüdyo kayitli sarkilarini çok begeniyorum ve 90 larda çök güzel parçalar çikardi ("En Kötü Ihtimalle" yi dinlemenizi tavsiye ederim)

edit: "En Kötü ihtimalle" 2002 yilinda çikmis gerçi ama 90 larda da "beni aglatma" gibi güzel parçalar çikarmistir.

Hah,hele sukur,
kafa dengim biri cikti....

''Kartales''amacim o anlamda konusmak degildi ama bir saattir hemen hemen en sevdigim 10 sanatci aralarina bulunan bir sanatciyi kötülüyorsunuz!
Bende öyle demek istemedim,bilrisin senbeni.....

Arti bir seye daha dayinmek istiyorum...
Youtubada TARKAN'in VEVOsu gibi bir ''Tarkan officical video platforumu var...oyüzden cok dinlenmis de olabilri...
mustiyse biraz geride kald.

efsane_01
22-08-12, 13:27
Arkadasim merhaba,
Öncelikle konuyu yanlis yere acmissin.Neyse adminlerimiz konuyu tasirlar.
Ikincisi,Tarkan'a rakip Türkiyede yok,ona ben de katiliyorum
Fakat Tarkan'dan sonra - ses olarak degil belki ama - dans olsun,müzik olsun,sound olsun.
En cok Tarkan'la yaris yapabilecek tek isim Musti'dir.
Simdi belki güleceksiniz bana ama,serdar ortac ta olabilir.
Neden mi?Slowlari cok iyi adamin...digerleri cistak cistak olsa da.
Neyse,diger bir konu... Mustinin son konserini internetten izledim... Tam tamina 27 bin kisi katilmis,
bu bir söylenti,dogru olabilir,yanlis olabilir....ancak Tarkan da eskisi gibi avrupada ve dünyada firtinalar,
estiremedigi bir gercek.
bu gercegi de unutmamalisin.
Tarkan Tükiyeyi ,,Uyan''dırsında daha fazla başka herhangi bi şey yapmasına gerek yok bence...Hem O sadece Türkiyede değilde kocaman Rusyayı uyandırmış...Hele bu kış bizim Azerbeycende öylesine bi fırtına estirmiş ki, dumanından hala başımız dönüyo canım...

nani
23-08-12, 16:27
siz simdi ne uzerinde tartisiyorsunuz?ben hic bir sey anlamadim

efsane_01
28-08-12, 10:19
siz simdi ne uzerinde tartisiyorsunuz?ben hic bir sey anlamadim

Tarkan için savaşıyoruz görmüyor musun?...:)

secil.06
29-08-12, 23:03
mustafa sandal mı bi dönemde serdar ortacdı ama Tarkan hep zirvede

futureboy
30-08-12, 14:02
Burdaki tartışma elma mı daha lezzetli yoksa armut mu? Elma sevenler elma,armut sevenler armut diyecektir ve bu tartışma sonsuza kadar sürecektir.

İşin özeti şu: Birinci belli ikinci kim?

endermedya
15-12-13, 00:03
tesir altında firuzeye fark attı bu sene.mustiyi karalayıp durmayın.Türk popuna musti ve tarkan başka popstar gelmedi yok

endermedya
15-12-13, 17:27
Ya Allah aşkına şu 2 si arasında sanki savaş varmış gibi bi durum yaratmadan vazgeçin eminim tarkan musti dinliyordur.mustide tarkanı dinliyordur.