PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan - Arabesk albümü ? 1990 - 1991 ?

twilight
19-08-12, 19:47
http://www.frmtr.com/muzik-anketleri-ve-muhabbetleri/362815-tarkan-arabesk-kasedini-bilen-var-mi-piyasada-olmayan.html

Arkadaslar,yukarida paylastigim linkte,Tarkan'in arabesk albümü oldugunu söyleniyor.
bi ara forum arkadaslarimdan 'devilscream'de tarkanin toplatilmis bir arabesk albümü oldugunu,Kil Oldum Abiden sonra ünlendigi zaman toplatildigini söylüyordu.

Belki forum yönetiicmiz Tarkancoll bilebilir?

bounce
20-08-12, 01:14
ben de duymuştum böyle bişeyi.

twilight
20-08-12, 01:22
Evet,ben yazmayi unuttum!
1991 mart ayinda Tarkan'in 3+1 sarkilik bir mini albümü cikmis,fakat 1992 ocağa kadar bu film tutulmayinca,
albüm toplatilmis.....
Ve bu bilgiyi 20 yil sonra ögreniyoruz.......cok sacma de mi!?

okantuzun
20-08-12, 02:21
Arkadaşlar hatırlıyor musunuz hani geçtiğimiz haftalarda nostalji haberler bölümünde çıkan "Dj Serdar Ortaç'ın Tarkan yorumu" başlıklı haberi. Orada Serdar, Tarkan için "ilk albümü arabeskti. Şuan piyasada bulunmadığı için onu radyoda programlarımda çalamıyorum, orada başka bir Tarkan vardı demişti. Bahsedilen şey bu olabilir mi?

devilscream
20-08-12, 03:19
Arkadaşlar hatırlıyor musunuz hani geçtiğimiz haftalarda nostalji haberler bölümünde çıkan "Dj Serdar Ortaç'ın Tarkan yorumu" başlıklı haberi. Orada Serdar, Tarkan için "ilk albümü arabeskti. Şuan piyasada bulunmadığı için onu radyoda programlarımda çalamıyorum, orada başka bir Tarkan vardı demişti. Bahsedilen şey bu olabilir mi?Serdar Ortaç'ın o yorumundan sonra "Yine Sensiz arabesk değildi ki." yorumları olmuştu ama evet kastettiği albüm bu albüm.
Bildiğim kadarıyla Yine Sensiz albümü öncesi Tarkan'ın başarısızlıkla sonuçlanan bi Arabesk albüm macerası var.
Ancak piyasadan toplatılmış bir albüm ve maalesef bulamadım.
Bu arada Tarkan'a ait genel biyografiye baktığınızda "Bazı hayal kırıklıklarıyla sonuçlanan müzik çalışmalarından sonra Yine Sensiz albümü çıktı." bir cümle vardır,bire bir bu şekilde olmasa da buna yakın bir cümle.
Kastedilen başarısız müzik çalışmaları bulamadığımız arabesk albüm.

twilight
20-08-12, 03:24
Bu arabesk albümünün içindeki sarkilardan 'Günah mi?' ve 'Yana Yana' gibi iki sarki o yil ün salmis,ama tabii Kil Oldum abi kadar degil.ve tarkan kil oldum abi albümü cikar cikmaz,albümü toplatmis...
Sarki isimlerini söz yazari Alper Narman'dan duydum....Kaynak o diyebilirm :)

efsane_01
20-08-12, 09:28
Afedersiniz saçmalamayın lütfen...:11:
Tamamen yalnış bi bilgi...:9:
Gerçekle hiçbir alakası yok yani...:13:

twilight
20-08-12, 11:40
Afedersiniz saçmalamayın lütfen...:11:
Tamamen yalnış bi bilgi...:9:
Gerçekle hiçbir alakası yok yani...:13:

Saçmalamayın derken?Konuyu açan benim,diger arkadaslarin bence hic bir sucu yok!
Tamamen yanlis bir bilgide olabilir,fakat bunu saygiyla dile getirmeliyiz.
''Sacmalama,tamamen yanlis''dersen karsidaki - konuyu acan veya yorum yapan-
bir insan da üzerine alinir...arti,ben cidden alindim simdi...ben bu bilgiyi kafamdan mi attim?

Baska bir seye deginecek olursak ''Devilscream''in da dedigii gibi vikipedinin eski haline biraz olsun baksaydınız,
''Tarkan'ın 1991 yılında bir kaç başarısızlıkla sonuçlanan kariyeri...'' diye geçer...
Arti,şu an ki vikipedide ''1991 yilindan beri kazandigi ödüller,yaptigi albümler''diye geciyor...
simdi sorarim size!
Tarkan ilk albümünü 24.12.1992 de cikardigina göre;
1991den beri niye yazsinlar?

secil.06
20-08-12, 12:43
hatırlayamadım ama eğer varsa paylaşırmısınız

efsane_01
20-08-12, 13:26
Saçmalamayın derken?Konuyu açan benim,diger arkadaslarin bence hic bir sucu yok!
Tamamen yanlis bir bilgide olabilir,fakat bunu saygiyla dile getirmeliyiz.
''Sacmalama,tamamen yanlis''dersen karsidaki - konuyu acan veya yorum yapan-
bir insan da üzerine alinir...arti,ben cidden alindim simdi...ben bu bilgiyi kafamdan mi attim?

Baska bir seye deginecek olursak ''Devilscream''in da dedigii gibi vikipedinin eski haline biraz olsun baksaydınız,
''Tarkan'ın 1991 yılında bir kaç başarısızlıkla sonuçlanan kariyeri...'' diye geçer...
Arti,şu an ki vikipedide ''1991 yilindan beri kazandigi ödüller,yaptigi albümler''diye geciyor...
simdi sorarim size!
Tarkan ilk albümünü 24.12.1992 de cikardigina göre;
1991den beri niye yazsinlar?

Pardon...Saygısızlık yapmak amacıyla söylemedim ki zaten ama Tarkana karşı herhangi bi konuda birilerinin yalan yalnış bi haraketini görürsem karşımdaki kim olursa olsun ACIMAM onagöre...
Ha bide burada bazıları saman altından su yürütüyo...Sen bian önce onları uyar da hadlerini bilsinler bence...Çünkü burası Tarkan sitesi...Öyle herkes her istediyini yapamaz burda...Anlayan anlamıştır zaten...

twilight
20-08-12, 13:36
DJ Serdar Ortaç'ın Tarkan yorumu: Tarkan'ın ilk kasetini de dinlemenizi isterim. Orada bambaşka bir Tarkan vardı.

Buyurun S.Ortaç'ın 1990 ile 1992 yılları arasında,DJ'Lik yapmıs oldugunu biliyoruz.E tabii ki,
Kıl oldum abi,selam ver ve kimdi? gibi sarkilarin has arabesk olamayacagi icin...
Yorum sizin.