PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Albümde değil klipte korsan savaşı!

secil.06
29-08-11, 12:52
Klip çekimlerinde korsan bandı modası başladı

Hülya Avşar, ‘Geçmiş Olsun’ adlı son single’ındaki aynı adlı şarkıya klip çekti. Deniz Akel’in yönettiği klipte korsan kılığına giren Hülya Avşar, tek gözüne taktığı korsan bandıyla KRAL TV Ödül Töreni’nde ödülünü almadığı için yerden yere vurduğu Tarkan’dan esinlendi. Tarkan, geçen ocak ayında ‘Acımayacak’ şarkısının klibinde tek gözüne korsan bandı takmıştı.

ÇEKİM İKİ GÜN SÜRDÜ
Tarkan’a özenen Avşar’ın klip çekimi iki gün sürdü. Çekimlerin bir bölümü Avşar’ın Büyükdere’deki köşkünde, bir bölümü ise özel hazırlanan korsan gemisinde gerçekleştirildi.

Öte yandan her üç ayda bir single çıkarma kararı alan Hülya Avşar şimdiden repertuvar çalışmalarına başladı. Özel bir sanat ekibinin çalıştığı klip bu hafta ekranlarda gösterilmeye başlanacak.

İLHAMI MADONNA’DAN
Hülya Avşar’ın korsan bandı konusunda esinlendiği Tarkan’ın ilham kaynağı da dünyanın en önemli pop starları arasında gösterilen Madonna olmuştu. Madonna, yıllar önce çektiği siyah beyaz bir klibinde korsan bandı kullanmıştı.

HT MAGAZİN / ZAFER AKBAŞ
http://magazin.haberturk.com/herkes-bunu-konusuyor/haber/664224-albumde-degil-klipte-korsan-savasi

twilight
29-08-11, 12:58
İkisi de(maalesef Tarkan'da)git gide popülerliğini kaybediyor ve bu yüzden Madonnanın , Michael'in yaptıklarını yapıyorlar...Yakında Tarkan da beyaz eldiven (simli olanından)giyer ve bu da başka bir isim tarafından taklit edilirse şaşırmayın... ;)
Popülerliğin git gide düştüğüne dalalet bir durumdur bu... :)

fincan
29-08-11, 13:54
bazen bazı fanların yorumları beni hayrete düşürüyor.Hani takip etmeyen neyin ne olduğunu bilmeyen yapsa yorum ,olabilir onun görüşüdür derim hem fanı olup bu kadar takip edip hemde nasıl böyle eleştirildiğini anlayamıyorum.Yaşam şartları,medya ve dünya hergün değişiyor dolayısıyla inlanların ünlülere bakışı da gösterdikleri tepkilerde öyle herkesi içinde bulunduğu zaman içinde değerlendirmek gerekir.Bu şartlar altında da Tarkan için popülerliğini kaybediyor demek doğru olmaz.Bir miktar da kendi tercihi vardır bunun içinde böyle daha huzurlu olduğunu düşünüyorum

arau
29-08-11, 19:11
emin olun madonna'dan önce o bandı kullanan hiç olmamıştır..... tek onun aklına gelmiştir...(ayrıca popülerliğini kaybediyor diyen arkadaşlar bu yaz hiç bir konsere gelmediler herhalde))

twilight
29-08-11, 19:53
emin olun madonna'dan önce o bandı kullanan hiç olmamıştır..... tek onun aklına gelmiştir...(ayrıca popülerliğini kaybediyor diyen arkadaşlar bu yaz hiç bir konsere gelmediler herhalde))

Gittim,gördüm....Yakışıklılığından veya sempatikliğinden kaybettiği bir şey yok,popülarite derken Şarkılardan da bahsetmedim...Bahsettiğim şey yayılma-çoğalma aşamasıdır..Şarkıları arıtk yayılmıyor dünyanın heryerine...Tarkan hayranlarının övündüğü bir şey vardır;''Dudu''albümü ve ''Tarkan''albümü milyonlarca sattı...Ancak bunun avruapda yada amerikada devamı gelmedi... ;) Bu bir.

İkinciye geleecek olursak;İllimaniti hakında yazılar okumadnız sanırım?Yada şahitlik olmadınız?Tarkan - İllimaniti yazın çıkar zaten hakkında ki herşey,Tarkanın bir mason olmasından çok ''şarkı sözlerinin altında gizlediği mesaj ve o maske' işte bu ikisine bakmanız yeterli olur...

Bir diğer maddeye gelecek olursa Hülya avşar 1990ların ve 2000lere kadar çok ünlü olmuş ve ününe ün katmış bir bayandır Ama Tarkana ettiği laflar sayasında poülartiesini kabetti...Bu demek olmuyor ki;Tarkan kaybetmedi...Her ikisi de kaybetti...Madonna da .. ;)

Kapito?

seyma_tt
29-08-11, 21:07
Gittim,gördüm....Yakışıklılığından veya sempatikliğinden kaybettiği bir şey yok,popülarite derken Şarkılardan da bahsetmedim...Bahsettiğim şey yayılma-çoğalma aşamasıdır..Şarkıları arıtk yayılmıyor dünyanın heryerine...Tarkan hayranlarının övündüğü bir şey vardır;''Dudu''albümü ve ''Tarkan''albümü milyonlarca sattı...Ancak bunun avruapda yada amerikada devamı gelmedi... ;) Bu bir.

İkinciye geleecek olursak;İllimaniti hakında yazılar okumadnız sanırım?Yada şahitlik olmadınız?Tarkan - İllimaniti yazın çıkar zaten hakkında ki herşey,Tarkanın bir mason olmasından çok ''şarkı sözlerinin altında gizlediği mesaj ve o maske' işte bu ikisine bakmanız yeterli olur...

Bir diğer maddeye gelecek olursa Hülya avşar 1990ların ve 2000lere kadar çok ünlü olmuş ve ününe ün katmış bir bayandır Ama Tarkana ettiği laflar sayasında poülartiesini kabetti...Bu demek olmuyor ki;Tarkan kaybetmedi...Her ikisi de kaybetti...Madonna da .. ;)

Kapito?

Madonna konusunda katılmıyorum. Tarkan konusunda hiç hiç katılmıyorum. Sadece Hülya Avşar konusunda doğrusun bence.
Tarkan ın popülaritesinden bahsedip senle polemiğe girmiycem. Hülya avşar konusunda haklısın. Tarkan'a sarf ettiği cümleler yüzünden Popülaritesini kaybetti.

twilight
29-08-11, 21:19
Bakın ısrarla halen anlaşılmadığımı söylüyorum...
Madonna'dan önce bu maskeyi Robbie Williams takmıştı sanırsam,hepsi Robbie Williams'tan özendi... ;)
Robbie williams daha sonra eliyle yüzünü kapattı,Tarkanın albüm posterinde de böyle bir pozu var bunda özentilik...
Geçelim diğer bir maddeye,Tarkanın 17 yıl boyunca albümlerinin satış tirajı 20 milyona yakın...Son 3 yıl da yaptığı albümlerin toplam tiraji 1 milyonu zor geçti... ;) Yani demek oluyorki popülarite düşüyor...Şimdi diyeceksiniz ''Mp3 var,yok indirme var yok korsan var''abi yok demiyorum zaten.Ancak TARKAN deyince en kötü albümünün bile 1 milyon satması lazım...
Bir de Madonnayı ele alalım,127 milyonluk albüm tirajına sahip bir bayandı Madonna ta ki 3 sene önceye kadar...Son albümü Hard candy'de 3 şarkısını ezbere bilen var mı?Yok...Ki sadece Timbaland ve Timberlake ile yaptığı düetler biliniyor...albüm tirajini söyeyim mi güleceksiniz ama...
6 milon 900 bin... ;) Tüm dünyada hemde...7 milyon deyin... Arkadaşlar komik rakam bunlar...Madonnanın Music albümü de 50 milyon satmıştı...
6 milyon hemen hemen Ölürüm sananın albüm tirajına yakın... ;)
Popülaritesini içlerinde hiç kaybetmeyen isim Michael Jackson'dı...Oda öldü... :/
1 milyar albüm satamazsınız isterseniz sesiniz kadife gibi olsun.. :)Ama MJ sattı işte...
Popülarite gitmiş mi gitmemiş mi siz karar verin!

secil.06
29-08-11, 21:53
Tarkan ya kopyalanmak için var sanki hülyada iyice dibe vuruyo hiç yakışmamış bu kadarıda olmaz pess dedirtiyo

fincan
29-08-11, 22:19
Yanılıyorsun mj en iyi albümü olarak thiriller söylenir ve en çok satan sonrakiler hem eleştirmenlerde daha az takdir görmüştür hem de daha az satmıştır.senin bakış acınla bakarsak popülaritesini kaybetmiş oluyor.yanıldığın noktada bu zaman şartlar değişir biz değişen şartlardaki durumu değerlendiririz.ayrıca bu sembollerle insanları kalıplara sokma isini sevmiyorum.sadece gözü kapalı diye hemen bir gruba dahil ettiniz adamı.o zaman klipteki kızın peçesi var diye şeriatçı oldu ya da ülkücülerin sembolleri ile metalcilerin el işaretleri birbirine benziyor diye ülkücüler metalci,metalciler ülkücümü oluyor.geçin bunlar arkadaslar popüler kültür icinde yapılan isler bunlar bugün bunu yapar imaj olarak yarın başka birsey

twilight
29-08-11, 22:42
Siz nasıl anlamak istiyorsanız öyle anlıyorsunuz...Dünya çapında popülaritesini kaybetmeyen nadir insanlardan birisi Justin Timberlake,Michael Jackson ve Shakira'dır...Diğer hangi isimi sayarsanız sayın popülaritesini kaybetmiştir...
Masonluk olayına gelince,Tarkan'ın bolca ''Zafer işareti''anlamını taşıyan ifadeler yaptığını bilmiyorsunuz sanırım...Bir çok röportajında izleyin,zafer işareti gibi bir şey yapar...Eski posterlerde,dergi kapaklarında Elini 2 şekline getirir..bunudünyada en çok kim yapar?MJ ve Tarkan... ;)
Geçelim kapalı göz olayına,Robbie willamsın mason olduğu zaten ortaya çıkmıştı...Kiliselerde şarkı söylediği zamanları hatırlayaman var mı?
Evet bende severim Robbie williamsı ayrı,ama Tarkan da bi mason kabul edin artık...
Bu onu sevmemi azaltır mı?Hayır... Ancak mason olduğu gerçeğini değiştirir mi?Büyük harflerle yazıyorum çünki anlaşılmayacak yine yazdığım HAYIR... ;) Ha ayrıca bu da bu konuya yazacağım son mesajtır,ulaşan bana özel mesajla ulaşabilir... ;)

TarkanColl
30-08-11, 00:10
Lütfen saçmalamayalım. Bilmediğiniz, emin olmadığınız konularda yorum yapmayın, Tarkan hakkında yalan yanlış şeyler yazmayın lütfen...

denizarya
30-08-11, 00:20
tarkan populatiresini kaybediyor mu?? arkadaslarrr...siz degilmiydinizz 2010-2011 de tarkanin basarisini heryerde duyursan..ne olduda tarkan keybediyor populatiresini diyorsunuz....tarkan türkiyede suan en en en populer kisi...her yaptigi olay olan...sarkilari hit olan...albümü en cok satan albüm olan insan populerdirr

denizarya
30-08-11, 00:42
hem tARkan kendiliginden mi kaatti gözünü?? hayir...ceyda balaban yapmiyor mu bunlari?? evet...ceyda balabanda modaci yani modada ne varsa onu uyguluyor yani bazi sanatcilarla ayni seyler takmasi giymesi normal

twilight
30-08-11, 00:59
Son mesajım için yeni bir konu açmak istemedim sadece buradan iki satır söz söylicem...En iyi arkadaşlarımı bu forumda kazandım ve yine en iyi arkadaşlarımı bu forumda kaybettim ben... Artık kaybetmekten de bıktım,benim arkadaşım olarak kalmak isteyenler her zaman görüşürüm onlarla tabi ki kendileri de isterlerse...Ancak istemezlerse anında silsinler beni bu forumdan da facebooklarından da telerfonlarından da her yerden...
Ben kararsız birisiyim,bu gün Tarkana taparken yarın yine eleştiriler yağdırabilrim... Şeyma senden son kez özür diliyorum senin suçun yoktu... Hepsi benim suçum... Neyse size iyi forumlar dilerim...Sayfayı sık kullanılanlardan çıkardım...yalnız ben bu foruma 5-6 arkadaş geitrtmiştim...onlar da bende beni silenlere - haksız yere- hakkımızı helal etmiyoruz...saygılar...

Twilight mı dersiniz evrim mi dersiniz hangisini derseniz...

fincan
30-08-11, 01:25
Diğer arkadaşlarla ne yaşadın bilmiyorum ama benim acımdan bir sorun yok sen fikrini söyledin bende neden katılmadığımı bu kadar fevri olmanı gerektirecek birsey yok aslında.sadece birbirimizi dinlemeyi ve aslında ne anlatmak istediğimizi anlamaya çalışmayı öğrenmeliyiz.bu sözlerim sadece sana değil evrim genel konuşuyorum.alınmanı istemem

Zaza
30-08-11, 03:14
twilight bence haksiz degil.. Popülarite derken zaten Turkiye'den bahsetmiyor dur.. Tarkan Turkiyede zaten 1 numara ve her zaman bir numara kalacak.. Ancak Avrupaya, Amerikaya vs ulasamiyor artik.. Avrupada genel olarak türkler dinliyor Tarkan'i, evet az bir hayran kitlesi var dedigim gibi, az.. Ve bu durum aslinda "normal" çunki Amerika'da ve Avrupa'da her sene bir isim çikar, duyulur, unlu olur ve sonra unutulur gider.. Yani Tarkan'in bir suçu yok, sarkilari hala çok guzel (belkide eskilerinden fazla guzel).. Ayrica mason konusunda'da katiliyorum.. Evet arkadaslar, Tarkan bir mason olabilir, zaten muzik piyasasi mason'larin elinde.. Nerde söhret, orda masonlar.. Bir örnek vereyim... Sertab Erener, 2003 yilinda eurovisyon'u kazandi.. Iyi izlediyseniz sonunda söyle bir hareket yapiyor :

http://tarihintozlusirlari.files.wordpress.com/2011/06/tam-ekran-yakalama-21-06-2011-141552-bmp.jpg?w=300&h=160

Illuminati'lerin sembolü.. Kazanmasinda pay olmusmudur bu hareketin ? Kesin olmustur..

the_answer3535
30-08-11, 04:00
İllimunati'yi fazla ciddiye alırsak her tek gözlü foto çektiren mason olmuş olur.Ha gerçekten öledir ona bişey diyemem ama Tarkan'dan duymadıkça da inanmam. Ayrıca da günümüz şartlarında 50 bin satan kişi çok sattı olarak nitelendirilrken 500 bin satan Tarkan'ı ''Albüm satışı eskisinden düşük.Popülaritesi yok artık'' diye eleştirmek abesle iştigaldir.

orhan89
30-08-11, 08:06
Bu devirde bi sanatcinin popularitesi bi albumden cikardigi hit parca sayisiyla olculmuyo. Bunu butun dunya anladi. Hatta Live Nation da anlamis olacak ki Madonna ya tam 120 milyon dolarlik bi anlasma imazalatti gelecekti turnelerini organize etme hakkini elde etmek icin. Cunku bu devirde bi sanatcinin popularitesi verdigi konserlerde anlasiliyo.
O dususte dedigin Tarkan i bu yaz 1 000 000 kisi izledi ve Madonna son turnesi ile 4 500 000 milyon seyirci topladi, 400 000 000 dolar hasilat elde etti ve tarihte bi solo sanatcinin gerceklestirdigi en buyuk turneyi sunmus oldu.
Iste bu yuzden burdan hayrani oldugum Tarkan a ve Madonna ya sesleniyorum: eger dusmek bu ise dusun dusebildiginiz kadar, yalvariyorum size!!!

orhan89
30-08-11, 08:17
Devir degisti. Sen kabul et veya etme.
Peki buna diyeceksin? Sev veya sevme, gecen senenin en populer ismi Lady Gaga. The Fame Monster yilin en cok satan albumuydu. Ve satis rakami su: tas catlasa 10 milyon. Nasil oluyoda en populer sanatci bu kadarcik satiyo?
Yani bu devirde kim 50 milyon album satabiliyorda Madonna nin Music albumuyle Hard Candy yi kiyasliyosun?
Ve Turkiye de yilin en cok satan albumu hala bi Tarkan albumu ise Tarkan popularitesinden hicbisey kaybetmemis demektir. 10 yil oncesinin rakamlariyla bugunun rakamlarini kiyaslamak son derece sacma.

secil.06
30-08-11, 10:35
eğer haber doğruysa hiçbirşeh orjinalinin yerini tutamaz Tarkana korsan olmak bambaşka yakışıyo diğer takanlar dikkatimi bile cekmiyo

trkn_sry
30-08-11, 13:16
Madonna konusunda katılmıyorum. Tarkan konusunda hiç hiç katılmıyorum. Sadece Hülya Avşar konusunda doğrusun bence.
Tarkan ın popülaritesinden bahsedip senle polemiğe girmiycem. Hülya avşar konusunda haklısın. Tarkan'a sarf ettiği cümleler yüzünden Popülaritesini kaybetti.

Şeymacım saçmalama evrimin kendi görüşü tamam bende katılmıyorum söylediklerine ama yazısını eleştirmiyorumda .
Boşuna boşuna tartışmayın.

twilight
30-08-11, 13:28
Şeymacım saçmalama evrimin kendi görüşü tamam bende katılmıyorum söylediklerine ama yazısını eleştirmiyorumda .
Boşuna boşuna tartışmayın.

Canım benim sağoll...Çakma kankalara hiç bir zaman benzemedin... ;) Her zaman destekçim olduğun için sana çok şey borçluyum zaten bilirsin.. :)Seviyorum seni... :))

Blg
30-08-11, 14:07
Vigilantcitizen okuyup Youtube izleyen herkes Illuminati uzmanı kesildi mübarek :)

Sertab Erener Eurovision'da elini şöyle yaptı, o zaman mason! Eurovision'da ödül kazandıktan sonra Avrupa'da ses getiren herhangi bir başarısı oldu mu Sertab'ın? Olamadı. Demek ki, diyelim ki mason olduğu için kazandı Eurovision'ı, sadece sembolik selamlamalarla olmuyor o işler.

Tarkan tek gözünü kapattı, o zaman mason!

Bu kadar basit şeylerden yola çıkarak bu derece peşin hükümlü nasıl olabiliyorsunuz merak ediyorum :) Eliyle tek gözünü kapatan ilk kişi Robbie Williams'mış da, o ondan görmüş, öbürü şundan kapmış bilmem ne... Yahu böyle birşey yazmadan önce bari araştırın tek göz fenomeni Robbie Williams'tan kaç kuşak önceye dayanıyor, bunun sadece bir kültürde değil Anadolu tasavvufundan tutun da Tibet'e kadar kaç yerde kaç farklı anlamı var, ondan sonra gelin böyle şeyler yazın.

Madem sadece tek gözünü kapatmak Illuminati / mason ilişkilendirmesi için yeterli o zaman 2010'da çıkardığı Recovery ile modern Amerikan müzik piyasasına savaş açtığını iddia eden Eminem de mason. Illuminati meselesine bu kadar hakimseniz, Eminem'in Dr.Dre, Tupac, MJ vb isimlerle aynı kefeye konacak kadar ateşli bir Illuminati karşıtı olduğunu iddia ettiklerini bilirsiniz. Sadece tek gözünü kapatmak yeterliyse Mason'luk için, alın o zaman 2010 Recovery albümünden bir kare: Buyrun linki: http://evilindustry.com/images/emeye.jpg

Edit: Site hotlink'e izin vermediği için açılmıyor. buyrun başka link. http://i.imgur.com/5rRz5.jpg

http://i.imgur.com/5rRz5.jpg

twilight
30-08-11, 20:18
Verdiğiniz link açılmıyor nedenini bilmiyorum ama...Ayrıca ben Eminem'a bir şey demedim tanımadığım insanın hakkında konuşamam.
Ve ayrıca bu forum da yorum hakkım yokmuş onu da anladım... Bir mesajıma karşılık en yakın arkadaşlarımdan oldum,bir sürü hakaret işittim...
Tamam ok... yalnız hakaret eden üyelerle mahkemeye vericem... Silen arkadaşlara da iki çift sözüm var ... Dost en iyi günde değil en kötü günde belli olurmuş kimin dost kimin düşman olduğunu geç anladım ben... Bu siteye girerim belki eskisi gibi dostlar edinirim ama hiç bir zaman eskisi kadar aktif olamayacağım çünki nedeni ne biliyor musunuz BU SİTEDE İSTENMİYORUM.

trkn_sry
30-08-11, 20:25
evet link açılmıyor =S

trkn_sry
30-08-11, 20:26
Canım benim sağoll...Çakma kankalara hiç bir zaman benzemedin... ;) Her zaman destekçim olduğun için sana çok şey borçluyum zaten bilirsin.. :)Seviyorum seni... :))

ben arkadaşlık yada kankalık için söylemedim yanlış anlaşılmasın .
Herkes fikrini söylüyor , ortada eleştirilecek bir durum yok boşuna polemik ypmışsınız.

seyma_tt
30-08-11, 20:28
Verdiğiniz link açılmıyor nedenini bilmiyorum ama...Ayrıca ben Eminem'a bir şey demedim tanımadığım insanın hakkında konuşamam.
Ve ayrıca bu forum da yorum hakkım yokmuş onu da anladım... Bir mesajıma karşılık en yakın arkadaşlarımdan oldum,bir sürü hakaret işittim...
Tamam ok... yalnız hakaret eden üyelerle mahkemeye vericem... Silen arkadaşlara da iki çift sözüm var ... Dost en iyi günde değil en kötü günde belli olurmuş kimin dost kimin düşman olduğunu geç anladım ben... Bu siteye girerim belki eskisi gibi dostlar edinirim ama hiç bir zaman eskisi kadar aktif olamayacağım çünki nedeni ne biliyor musunuz BU SİTEDE İSTENMİYORUM.

Bu sitede istenmiyosun değil. Seraya cok tesekkürler.Katılıyorum Dost kötü günde belli oluyor. O gün paylastıgın videoyu hatırlıyomusun evrim ? Tarkan'ın mason olduguna agzından duymadan soyledigine hala anlam veremiyorum. Cok sert cıkıstım belki kusura bakma ama . Sen bu forumda benden daha eskisin . Ve 2-3 fan yüzünden (Ben de dahil) Tarkan fanlıgını ve forumu bırakamassın. Ama bana o gün söyledigin bi söz cok dokundu ; Tarkan'a Sevgim kalmadı eskisi gibi dedin. O sözü söyledin. Görüşüne saygı duyarım. Ama ben seni Tarkan fanı diye biliyodum hemde çok sıkı. Burda sinirlendiğin bi kaç fan yüzünden Forum'u bırakabilirsin belki ama Tarkan Fanlıgını asla. Cunku sen Tarkan'ı cok seviyosun. Bizde cok seviyoruz. Bunu biliyorum.

trkn_sry
30-08-11, 20:31
Bu sitede istenmiyosun değil. Seraya cok tesekkürler.Katılıyorum Dost kötü günde belli oluyor. O gün paylastıgın videoyu hatırlıyomusun evrim ? Tarkan'ın mason olduguna agzından duymadan soyledigine hala anlam veremiyorum. Cok sert cıkıstım belki kusura bakma ama . Sen bu forumda benden daha eskisin . Ve 2-3 fan yüzünden (Ben de dahil) Tarkan fanlıgını ve forumu bırakamassın. Ama bana o gün söyledigin bi söz cok dokundu ; Tarkan'a Sevgim kalmadı eskisi gibi dedin. O sözü söyledin. Görüşüne saygı duyarım. Ama ben seni Tarkan fanı diye biliyodum hemde çok sıkı. Burda sinirlendiğin bi kaç fan yüzünden Forum'u bırakabilirsin belki ama Tarkan Fanlıgını asla. Cunku sen Tarkan'ı cok seviyosun. Bizde cok seviyoruz. Bunu biliyorum.

Evrim sinirlendiği için öyle konuşuyor emin ol tarkanı çok seviyor

seyma_tt
30-08-11, 20:33
Evrim sinirlendiği için öyle konuşuyor emin ol tarkanı çok seviyor

biliyorum ama o nasıl sinirlenmeydi cok kotu seyler soylemeseydi Bende onları söylemezdim zaten. Neyse konuyu dagıtmayın.

trkn_sry
30-08-11, 20:34
biliyorum ama o nasıl sinirlenmeydi cok kotu seyler soylemeseydi Bende onları söylemezdim zaten. Neyse konuyu dagıtmayın.

Dağıtmayııın ?
Konuyu zaten siz dağıttınız yazı yazarken kelimelerine dikkat edersen sevinirim canım =)

seyma_tt
30-08-11, 20:36
Dağıtmayııın ?
Konuyu zaten siz dağıttınız yazı yazarken kelimelerine dikkat edersen sevinirim canım =)

haklısın...

Blg
30-08-11, 21:18
Verdiğiniz link açılmıyor nedenini bilmiyorum ama...Ayrıca ben Eminem'a bir şey demedim tanımadığım insanın hakkında konuşamam. Ve ayrıca bu forum da yorum hakkım yokmuş onu da anladım...

Ben de burada birkaç arkadaşım dışında kimseyi şahsen tanımıyorum. Bu forumda ya da başka yerde kişisel olarak ne gibi problemler yaşadığınızı da bilmiyorum, açıkcası ilgilenmiyordum da. Beni ilgilendiren şey Tarkan hakkında çok ciddi ithamlarda bulunmanız. Ne demişsiniz bir önceki yorumunuzda:

"Tarkan - İllimaniti yazın çıkar zaten hakkında ki herşey,Tarkanın bir mason olmasından çok ''şarkı sözlerinin altında gizlediği mesaj ve o maske' işte bu ikisine bakmanız yeterli olur..."

Baktım yeterli olmadı.

Herhalde şaka geliyor size böyle şeyleri ulu orta söyleyebilmek... Bir insanı, sanatçıyı, 1993 yılından beri bırakın herhangi bir siyasi propagandayı, kendi özel hayatıyla ilgili en ufacık bir detayı bile kimsenin gözüne sokmamak için çabalayan Tarkan'ı Illuminati'yle ilişkilendiriyorsunuz. Ne o? Youtube'daki birkaç sivri zekalı, MovieMaker'la yapılan ucuz klipleri izleyerek dünyadaki tüm gizemi, tüm komploları, tüm şeytani planları çözdü çünkü.

Illuminati adı altında varlığını sürdürdüğü iddia edilen siyonist / mason gruplara yakıştırılan şeyleri ben size sıralayayım da, ne gibi bir iddanın altına imzanızı attığınız daha net anlaşılsın.

Çocuk pornosu (Monarch ve MK-Ultra projeleri ile beyni yıkanan çocukların 1950'lerden bu yana sistemli biçimde kullanılarak pazarlanması, bunların kimisinin "ünlü" edilerek, kimisinin ise yasadışı şekillerde cinsel istismara maruz bırakılması, snuff filmler, porno, seks köleliği gibi işlerde kullanılmaları)

Satanizm (Luciferian dinine mensup olmak, şeytana tapmak, içinde insan kurban edilmesi dahil binbir manyaklık içeren pagan ayinler düzenlemek)

Subliminal mesaj yoluyla propaganda (Illuminati'nin hizmetinde olan şarkıcı, oyuncu, yönetmen, şarkı yazarı vb. kişilerin gerek istemdışı gerekse bilinçli olarak eserlerini izleyen kişilere bilinçaltı mesajlar göndererek ayin yapmaları, dinleri ve Allah'ı aşağılamaları, seks, şiddet, uyuşturucu kullanımı, pedofili gibi şeylere çekici hale getirerek sıradanlaştırmaları...)

Bunları yapanlara mı hizmet ediyor Tarkan? Nasıl böyle birşey düşünebilirsiniz aklım almıyor. Sırf özel hayatı ile ilgili suçlamalar karşısında büründüğü asil tavır bile bazı şeyleri ispatlamak için yeterli. Mayo giyip, synthesizer'la şarkı yapınca gay hakları savunucusu kesilen çakma divaların / prenslerin yanında tertemiz kalıyor Tarkan.

Bence size hakaret eden üyeleri mahkemeye vermeyi düşündüğünüz kadar, kendinize de bir avukat tutun. Çünkü ben bile sıradan bir insan olarak böyle birşeyle suçlanmaktan son derece rahatsız olurdum. Sizi aklı selime davet ediyorum. Illuminati, masonlar, siyonizm vs. bunlar öyle iki resimle, iki dans hareketiyle insanlara yakıştırılacak basit şeyler değil.

twilight
30-08-11, 22:10
Sayın blg,bahsettiğiniz hiç bir şeyle dediğimin hiç bir alakası yok gibi...Zaten ben Tarkana satanist,ateist,hristiyan gibi yakıştırmada yapmadım...
Daha önce facebokta paylaştığım videoyu izleyenler görmüştür,Tarkanın namahrem yerini kapatıp kalp yapmasını vücüdunu okşayıp kalp yapmasını- Acımayacak - klibinde...Neyse ben galiba bu foruma fazlayım...Kimseyide mahkemeye vermiyorum...şeymanın beni affetmesini bekliyorum...sonrada siteden atar mısınız?engeller misiniz ip'den bilemiyorum...ama zaten atmazsaniz da ben girmicem..kesin kararimi verdim...
ayrica seymacim son paylastigim iki sarkiya bakarsan - Tarkan sarkisi... Tarkanci olmadigimi söylemedim hic bir yerde...Simdi Tekrar özür diliyorum - sadece seymadan...ve tesekkür ediyorum seraycim sana... ;)

TarkanColl
30-08-11, 22:56
Tarkan hayranı olmak Tarkan hakkında ileri geri konuşulmasını mazur göstermez. Tarkan'ı eleştirmek herkesin hakkıdır ama eleştirilerinde bir haddi ve hududu vardır. Tarkan hayranıyım diyerek bu foruma giren ve paylaşımlarda bulunan, yapıcı eleştiriler yapan herkese her zaman saygımız vardır. Fakat bu tip asılsız konuları yazan ve üstüne basa basa haklılığında ısrar edenler olursa ikaz edilir.

Forumda tutarlı olmayan yazılarından dolayı ikaz alan üyelerimizi iyi niyetimizden ve Tarkan hayranlarına saygımızdan dolayı şimdiye kadar engellemedik. Bir dahaki sefere uyarmadan direk engelleneceğinizi hatırlatmak isterim.

Bu konuyu burada kapatalım lütfen ve forum kuralları çerçevesinde yazılarımıza devam edelim...

Saygılarımla

twilight
30-08-11, 23:44
Defalarca hata yaptım...haklısınız ancak,fikrimi söyleme özgürlüğümün olduğunu düşünmüştüm her zaman...bu sitede her mesajıma bir kulp takıldı tek şeyma için söylemiyorum bunu...herkes her üye x olsun y üye olsun bilmem kim olsun her zaman mesajlarıma bir kulp buldu...şimdi forumunuz bensiz..ve umarım mutlusunuzdur..bu da bu siteye son mesajımı...şeymacım lütfen beni geri ekle facebooka çünki benim sana yad başka bir üyeye hiç bir zararım OLAMAZ.oldu mu şimdiye kadar?söyleyin....

Blg
31-08-11, 00:10
Ben sizi küstürüp gücendirmek için yazmadım. Tabii ki herkes görüşlerini savunmalı, ama insanları dini ve siyasi konularda yaftalamak, hele ki böyle ciddi iddiaların söz konusu olduğu gruplarla, zümrelerle ilişkilendirmek özgürlük tanımının dışına çıkıyor. Mesela Sertab Erener'den hiç haz etmem ama Eurovision'da onun için hazırlanan koreografide pavyonlarda sahne alan oryantallerin bile yaptığı bir hareket var diye "Kesin mason bu!" denmesini de mantıksız bulduğumu belirttim.

xurush'nine
31-08-11, 01:08
Bir az gec katiliyorum konuya, cok sey konusulmus.Tartismayi fazla uzatmamak icin genel konusmak istiyorum.

Masonlar rozenkreicer'ler dunyadaki baska gizli(ezoterik) teskilatlar tamplier'ler,elkimyagerler, sufistler ve s. okult felsefe ve genellikle dunyanin fizik otesi, yani metafizik hakkinda (hobi olarak) son 7-8 yildir bilgi edinen biri olarak konusuyorum: aslinda gercek anlamda masonluk izledginiz bir kac sacma videoya dayanarak nette anlattiklari gibi vahim bir sey degil..Ve masonluk ve satanistlik ayni seyler hic degil. Masonlugun iyiligi ve kotulugu tecessum eden kollari vardir.Ve de yer yuzunde bir avuc mason ama dusunemeyeceginiz kadar satanist var malesef.. :(

Tarkana gelince; Her insan dogdugunda belki kendisinin de bilmedigi belli bir misyonla gozunu dunyaya acar..(Sebebinden dogmus olarak, en azindan bizim bildigimiz anlamada sec(e)meden..).. Fakat bazi insanlar daha farkli (ek) misyon da tasirlar omuzlarinda..Bu insanlara "secilmisler" denir.Amma ve lakin; Her secimis insan dunyayi batirmakla mesul degildir.Iclerinde iyi niyyetli ve yardimci olmak kurtarmak amacli secilmisler de vardir ve de coktur.
Tarkan bildigimiz gibi mucize olarak dunyaya geldi, hayatinda bir cok mucizeler bas verdi, bir cok halde sans yuzune guldu(fazlasiyla bedel odemesine rgmen..) normal insanlardan daha cok dunyayi feth etti, insanlarin sevgisini itibarini kazandi, buyuk basarlar elde etti..Belki(Inasallah!) yuce Tanri onu da dunyayi kurtaranlar listesine koymustur, bilmiyorum.Bunu Allahin sadece kendisi biliyor..

Ama mesele su ki : Tarkani bazi kaynaklarda "mason" ya da "illuminati" olarak tanitmakta maksat onu ovmek degil, camur atmaktir.Hatirlarsaniz, Tarkan havalimaninda bir sergiyi ziyaret etmisti.Ve kelebeklerin haline dayanamamis, tepki gostermisti.Ve sizlerle defalarca onun canli cansiz kimseye kiyamadiginin sahidiyiz .. Bunca yil onu yakindan takip edip de onu tanimayamamak mumkun mu?
O zaman soruyorum:Hic hayatinizda bir kelebegin canina kiyamayan "seytan" gordunuz mu?!Seytani yillardir anlattilar bizlere bizden once gelenler.. Yesil gozlerinden merhamet(ki yesil dinimizde mukaddes bir renktir), yuzunden nur, kalbinden sevgi akan, dogayi hayvanlari cocuklari hatta dunyayi kurtarmak icin caba harcayan birisiin seytan'a tapma ihtimali ola bilir mi, Allah askiniza?! Iste gorunen koy klavuz istemez..

Hatasiz kul yoktur, "Subhan"(kusursuzluk) sifati sadece Allaha mahsustur tabii ki, ama 20 yilldir hatasiyla sevabiyla gozumuzun onudendir, hepiniz biliyorsunuz ki kendisi Allahin melek yuzlu, merhametli, yardimsever kuludur. Beni asil uzen sey, yillardri Tarkani yakindan takip etmenize ragmen bu sacmaliklara inanmaniz.O degil de, ileride bir gun (100 yil sonra, o bur tarafta..:) Tarkan "peygamberdi" deseler, ben hic sasirmam, ama seytana tapmasina da asla ve hayatta inanmam!
Hepinize dunyanin en tatli sekeri T&T tadinda bayram gecirmenizi diliyorum!!! :23:

fantin
03-09-11, 04:41
Aman allahım neler olmuş neler konuşulmuş yahu.Tarkanın mason olabileceğinide hiç düşünememiştim.Tüm bunlar korsan kılığına girdi diyemi.Yahu arkadaşlar müzik piyasası bi kısır döngü içinde pek çok şey tüketildi.Tabi herkes herkesten esinleniyor artık.Bu tür şeyler olabilir bu Tarkanı mason yapmaz.O TARKAN ki negatif şarkı söylemeyen bi insan her şarkısı sevgi üzerine.Negatif şarkıda yapıyor ama bunu kendi söylemiyor.Ajdaya sibel cana verdiği şarkılar.Onlarda derinlik içermiyor zaten gündelik dille yazılmış şarkılar.Bi gün elbette popülarite biter azalır.Tarkanki yıllardır bu ülkede bir numara bu kadar uzun süre tepede olmayı başarmak herkesin harcı değildir.Popülaritesi bitse bile adı türk müzik tarihine ülkenin gelmiş geçmiş en büyük yorumcusu ve starı olarak geçecektir.Diyelimki komlo teorileriniz doğru o bir mason bu onu ilgilendirir.Biz ona olan sevgimizden bişey kaybetmeyiz.Önemli olan onun sesi müziği ve bize yaşatmış olduğu duygulardır.Bunca yıl sonra onu dinlerken hala tüylerim diken diken oluyorsa benim için hala popüler ve halada bir numaradır.

secil.06
03-09-11, 14:11
kimnederse desin ne haber cıkarsa cıksın bizim bir tane orjinal korsanımız var Acımayacak klip cekildikten sonra da belliydi kopyalanması ama tabi Hülya avşarın böyle yapacağı hiç akla gelmezdi hiç birşey orjinalinin yerini alamaz

aysunnn
04-09-11, 23:53
eğer haber doğruysa hiçbirşeh orjinalinin yerini tutamaz Tarkana korsan olmak bambaşka yakışıyo diğer takanlar dikkatimi bile cekmiyo

aynen katılıyorum :)

..BTT..
05-09-11, 12:25

Benimdee.. Katılıyorumm