PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sanal Alemde de Sınırları Aştı

secil.06
23-08-11, 09:42
Megastar Tarkan'ın şöhreti sınır tanımıyor! Türkiye'de www.

Emsaş İnşaat Planlama ve Hakediş Müdürü ArıyorMegastar Tarkan'ın şöhreti sınır tanımıyor! Türkiye'de www. tarkan. com. tr adlı resmi internet sitesini kullanan Tarkan'ın, yurt dışındaki hayranları onun adına birçok internet sitesi kurdu. Megastar için Hollanda, Romanya, Brezilya, Rusya ve İspanya'dan fanları, ülkelerinde kurdukları internet siteleri ile onun konserlerinden, haberlerine kadar pek çok bilgiyi günü gününe takip ediyor.

TATİL YAPIYOR

Yaz aylarını Türkiye turnesi yaparak geçiren ünlü sanatçı, şu sıralar tatil yaparak turnenin yorgunluğunu atıyor. Tarkan, Ekim ayında Rusya va Amerika'da konserler verecek.

http://www.haberler.com/sanal-alemde-de-sinirlari-asti-2-2948169-haberi/

secil.06
23-08-11, 11:54
Krizle düşen beste fiyatları yükselişte,
TL’YDİ, DOLAR OLDU
Bugün gazetesinin haberine göre kriz öncesi euro ve dolar üzerinden beste satan sanatçılar, krizin etkisiyle şarkı başına istedikleri ücreti Türk Lirası’na çevirmişlerdi. Böylelikle şarkı sözü ve beste fiyatlarında yüzde 50′ye varan bir düşüş yaşanmıştı. Örneğin, krizden önce şarkı başına 35 bin euro istediği bilinen Sezen Aksu’nun kriz sonrası tarifesi 35 bin TL’ydi.

Krizden önce her bestesinden 40 bin dolar istediği bilinen ünlü sanatçı Kayahan, krizle birlikte bu ücretini 30 bin TL’ye düşürmüştü. Ancak yeni yılla birlikte müzik piyasasının hareketlenmeye başlaması ve yaklaşık 30 sanatçının yeni albüm çıkarmak için stüdyoya girmesi nedeniyle şarkı sözü ve beste fiyatları yeniden yükseldi.

TALEP ARTINCA…
Sezen Aksu, Kayahan, Serdar Ortaç, Yıldız Tilbe, Nazan Öncel gibi beğenilme garantili parçalar üretebilen sanatçıların şarkılarına talep çok olunca, bestelerin fiyatı da yüzde 30′a varan oranda yükseldi.

KiMiN BESTESi KAÇ PARA?
Sezen Aksu: 40 bin dolar
Nazan Öncel: 35 bin dolar
Sinan Akçil: 35 bin dolar
Kayahan: 30 bin dolar
Tarkan: 30 bin dolar

http://www.populergazete.com/1743/krizle-dusen-beste-fiyatlari-yukseliste/

twilight
23-08-11, 14:22
İlk habere yorumum ; Tarkan'ın dünya çapında milyonlarca hayranı var,bu yüzden şaşmamak lazım...
İKinci habere yorumum, Tarkan'ın bestelerinin Sinan akçıldan daha düşük fiyat olmasına inanamıyorum.
Adam hep aynı şarkı sözleri yazıyor Serdar Ortaç gibi...

tarkaseksüel
23-08-11, 14:24
Tarkan kıme parayla sarkı verdı kı bu zamana kadar...

secil.06
23-08-11, 15:17
Tarkan hayranlarıın cok fazla olduğunu herkez biliyo olması gerekdiği gibi sanal alemde de
Tarkan besteleri için bu rakam az bile diğer şarkılar ödül alamazken Tarkanın aldığı ödülleri herkez biliyo

seyma_tt
23-08-11, 17:12
Sinan Akçıl :4:Doğru aslında Tarkan ne zaman Parayla Şarkı verdi ki.

xurush'nine
23-08-11, 19:09
Parayla sarki vermiyor ama bazen sarki ucretini bir vakfa yatirmalarini isteye biliyor..Sibel Cana verdigi sarkida(Cakmak Cakmak) oyle olmustu mesela.
Ayrica Tarkan alcak gonullu ve merhametli oldugu icin sarkilari icin daha dusuk fiyat dusune bilir dusuncesindeyim.

İffeT.T.
23-08-11, 22:12
Tarkan'ın hayranları dünya çapında çok çok fazla. İnternette de çok fazla site kurmaları çok normal yani. Tarkan parayla şarkı versin vermesin burda görünen rakam etiketi değil sonuçta, duruma göre değişir diye düşünüyorum. xurush'nine dediği gibi ücreti bi vakıfa yönlendiriyorda olabilir. :)

orhan89
24-08-11, 00:33
Ben bu listeyi sacma buluyorum. Yani sanatcilar tarife mi uyguluyolar? Bizde sarki fiyatlari bunlar diye kapida yazmiyodur herhalde. Mesela Sezen Aksu Kenan Dogulu ya verdigi "Cakkidi" ve Hande Yener e verdigi "Kibir" icin ayni ucreti mi talep etti? Hic kimsenin sanatini bu kadar ucuz bi sekilde satiliga cikardigini sanmiyorum.
Sahsen Tarkan ve Sezen Aksu bestelerini su fiyata satiyor denilmesini ben asagilayici buluyorum. Bu insanlar manav degil, Tarkan da portakalin fiyati bu kadar Sezen aksu da bu kadar dermis gibi ne bu?

denizarya
24-08-11, 00:38
uydurma bir haber...tarkan yaptigi bir cok sarkiyi zaten kendisi seslediriyor, digerlerinide sevdigi kisilere veriyor para talep etmeden

secil.06
24-08-11, 13:10
Tarkan bestelerine para almadığı gibi birde düet yapıyor
www.tarkan.com en iyi web site her zaman,her yerde

YusuF.KRK
24-08-11, 13:25
megastar zaten boşuboşuna mı megastar denmiş. yabancı hayranıda olucak elbette.

megastarmert
24-08-11, 14:10
İlk habere yorumum ; Tarkan'ın dünya çapında milyonlarca hayranı var,bu yüzden şaşmamak lazım...
İKinci habere yorumum, Tarkan'ın bestelerinin Sinan akçıldan daha düşük fiyat olmasına inanamıyorum.
Adam hep aynı şarkı sözleri yazıyor Serdar Ortaç gibi...

bütün dedikle katılıyorum.mesela Metamorfoz albümü bence harikaydı ve halada söylüyorum Türkçe'nin en iyi kulanıldığı albüm