PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gel gel gel HES’im / Gel gel hiç acımayacak...

asltrkn
22-07-11, 03:51
Ben inanmadım ama haberi tüm gazetelerde, hatta tv haber bültenlerinde çıktı...

Magazin gündemine oturdu.

Güya;

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, kısa adı HES olan hidroelektrik santrallerini daha iyi anlatmak için Türkiye’nin megastarı Tarkan’dan şarkı isteyeceklerini söylemiş.

Bu tamamen karamizah ve uydurma bir haber...

Çünkü;

Karadeniz’de kurulması düşünülen HES’lere karşı olduğunu açık açık söyleyen sanatçıların başında geliyor Tarkan...

Özellikle de memleketi Rize’nin su kaynaklarının HES’e kurban gitmemesi için verdiği mücadeleyi duymayan yok...

Böyle bir durumda Tarkan’dan HES şarkısı istemek, ölüden pamuk istemek gibi bir şey!

Bakan Eroğlu’ndan şu ana kadar, konuya ilişkin bir yalanlama gelmediğine göre, demek ki Bakanlık ciddi ciddi böyle bir projeyi düşünmüş.

Nitekim;

Sanatçıya bu konuyu sormuşlar Bursa konserine geldiğinde...

Önce bir kahkaha atmış, ardından da kendisinden bu tür bir istekte bulunabileceklerine inanmadığını belirterek, “HES’lere karşı çıkan birinin HES’lerin faydalarını anlatan şarkı yapıp söylemesi, ironiden de öte komik olur!” demiş.

Demiş ama keşke kestirip atmadan önce teklifi iyi düşünseydi Tarkan...

Oysa hit olmuş mevcut şarkılarından tornistan ederek, çok güzel, harika HES şarkıları yapabilirdi.

Ben çıkaracağı albümün A yüzünün şarkılarını yazdım bile...

İşte, HES’e karşı olanları PES ettirecek o Tarkan şarkıları:

“Üstelik HES’i Rize’ye kuracakmış/ Kıl oldum abi!”

“Gel gel gel HES’im / Gel gel hiç acımayacak...”

“Su döktüm yollarına/ HES artık ırmaklarıma...”

“HES’leme şıkıdım şıkıdım/ HES hepsi senin mi/ Yakalarsam muck, muck...”

“Uzun ince bir yoldayım/ HES’iyorum gündüz gece...”

Selahattin ADIGÜZELLER

http://www.olay.com.tr/makaleler/selahattin-adiguzeller/-gel-gel-gel-hes8217im--gel-gel-hic-acimayacak-11897.html

twilight
22-07-11, 18:58
Alay etmiş bu konu hakkında...

orhan89
23-07-11, 00:25
Bu insanlara para verenlerde var demi yazi yazsinlar diye? Nedir simdi bu? Patron "yazin yarina masamda olsun" demisde gece yatmadan bunu mu karalamis bu adam? Bu ulkede gazeticilik yerin dibi...

seyma_tt
23-07-11, 14:41
Bu insanlara para verenlerde var demi yazi yazsinlar diye? Nedir simdi bu? Patron "yazin yarina masamda olsun" demisde gece yatmadan bunu mu karalamis bu adam? Bu ulkede gazeticilik yerin dibi...

Katılıyorum çok saçma bi yazı. Dalga geçmiş.

trk.gül
23-07-11, 14:42
Cidden dalga geçmiş ya.

trkn_sry
23-07-11, 15:03
aptal saptal bir yazı.

gizem-akkaş
23-07-11, 19:03
Bune yaa ne gereksz bi yazi sacma sapan bole insanlar nie yazi yazarki bosa yer kapliolar uyazik onun icn harcanan kagida

secil.06
23-07-11, 20:19
yazı bencede cok sacma ve gereksiz bir yazı olmuş