PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk pop müziği temsilcisi olarak Tarkan'ı değil, Sertaç Ortaç'ı görüyorlar

secil.06
15-07-11, 16:31
Sultanahmet'te bulunan Harem Müzik'ten Kemal Bor, Arapların İbrahim Tatlıses'in albümlerine ilgi duyduğunu, hatta durumunu da merak edip iyileşip iyileşmediğini sorduklarını söylüyor. Japon, Çinli ve İngilizlerin genelde sözsüz müzik tercih ettiklerini söylerken, hangi Türk müzisyenleri tanıdıklarını sorduğumuzda Bor şunları söylüyor:

"Manga, Eurovision’un etkisi ile sorulmaya başlandı. Mustafa Ceceli, Tarkan, Serdar Ortaç. Tarkan'ı çok seviyorlar ama onu Avrupa Pop Müziği olarak, Serdar Ortaç'ı ise Türk Pop Müziği’nin temsilcisi olarak görüyorlar." Bor, en çok albümü istenen müzisyenleri ise Ömer Faruk Tekbilek, Can Atilla ve sufi müzik olarak sıralıyor.

İstiklal Caddesi'nde bulunan Mavi Müzik'ten Cüneyt İnan genelde sözsüz müziklerin tercih edildiğini söylüyor:

"Yunanlılar ve Araplar dizi müziklerinin bulunduğu albümlere ilgi duyuyor. Ayrıca Araplar, Hüsnü Şenlendirici ve Aytaç Doğan'ı çok seviyorlar. Tarkan, Sezen Aksu, Sertab Erener albümleri en çok istenenler arasında."

Kapalıçarşı'nın tek müzik dükkânı sahibi Halil Üçkardeş, İngilizlerin club ve pop müzik, İspanyolların Türk ve Anadolu müziğini, Japonların ise sözsüz, klasik müziği tercih ettiğini söylüyor. Erkan Oğur, Cappadocia ve Ozan Doğulu’nun albümlerinin ilgi görenler arasında olduğunu belirten Üçkardeş “Genellikle de bizim burada çaldığımız müziği dinleyip duydukları kişinin albümünü istiyorlar” diyor.

http://www.euractiv.com.tr/kultur-ve-sanat/interview/hangi-turist-hangi-tur-albumlere-ilgi-duyuyor-019808

seyma_tt
15-07-11, 16:41
Serdar ortaçç Ahahahaha :18::28::18:

twilight
15-07-11, 17:13
Evet,Serdar Ortaç Türk Pop Müziğinin en başarılı şarkı sözü - müzik bestecisi olabilir,ancak Tarkan tüm balkanlardaki,Avrupadaki hatta Güney Amerikaya kadar ulaşabilen tek Türk Pop Şarkıcısı ünvanını taşıyan sanatçı... İkisi aynı dalda kıyaslanamaz bile...
Tarkan tam pop söylüyor,alaturka batı sentezi yapıyor...Serdar Ortaç sadece alaturka okuyabilir,tam Pop okuyamaz.

tarkan_mania
15-07-11, 17:47
Serdar Ortaçla ilgili yorum yapmak bile istemiyorum.
okadar gereksiz bi adamki.

trkn_sry
15-07-11, 17:55
Hahahaha bu ben sadece kahkaha atarım :D :18::18:

twilight
15-07-11, 18:23
Arkadaşlar Serdar Ortaç deyip geçmeyin bence...
''Bilsem ki'';''Zakkum'',''İsmi Lazım Değil'',''Sor'',''Gitme''gibi bir çok şarkının yazarı ve bestecisi...Bu şarkılar hangi radyoda 1 numara olmamış ki?
Son 2 albümü rezlaet ancak,Serdar Ortaç'ın başarılarını da es geçmeyin bence...
Tabii ki Tarkan'ın T'si bile olmaz...Ancak sezar'ın hakkı sezara değil mi? Öyle.

seyma_tt
15-07-11, 19:27
Ben başarısız demiyorum. Kötü de demiyorum. Sadece ; Türk pop müziğinin temsilcisi lafına bir kez daha gülüyorum .. Ahahahahhaha :18::18::28::18::18:

secil.06
15-07-11, 22:33
Serdar ortac mı ismi bile kulak tırmalatıyor bu durum da sadece :18: atarım ben

TEVETOGLU
15-07-11, 23:26
Dünya pop müziği temsilcisi Tarkan desek yeridir yani.

asd1234
15-07-11, 23:31
Türk pop müziğinin mihenk taşları Tarkan'a aittir, müziğimizi Serdar Ortaç temsil ediyosa yazık bize :D

secil.06
17-07-11, 16:23
ismibile yetiyor Serdar ve diğerleri yorum yapmaya bile gerekyok