PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Müziği bırakmayı çok düşündüm

trkn_sry
11-07-11, 23:57
Yeni albümü ve Tarkan'la düet yaptığı 'Yakar Geçerim' isimli parçayla 2011 yazına damgasını vuran Ajda Pekkan, AKŞAM Life'a özel açıklamalar yaptı. Yeniden evlenmeye sıcak baktığını ilk kez dile getiren Süperstar, kendine 'Bir tecrübe daha yap Ajda!' dediğini söyledi. Ünlü yıldız, daha önce müziği bırakmayı birçok kez düşündüğünü ancak kopamayacağını anlayınca yola devam ettiğini de söyledi...
Röportaj: Öznur kaymak
- Yıllardır pop müzik dünyasının zirvesinde yer almak nasıl bir duygu?
Çok büyülü bir duygu. Hem huzur verici hem de bir o kadar sorumlulukları arttıran bir his. Bir popstar olarak sizi takip eden milyonlarca kişi olduğunu bilmek, ekstra sorumluluklar yüklüyor şüphesiz.
- Zirvedeki yerinizi korumak için ne gibi mücadeleler verdiniz?
Mücadele vermek değil ama olduğum gibi olmaya gayret ettim hep. Prensip sahibi ve disiplinli karakterimden ödün vermedim. Hayatı boşvermedim. Bunlar olursa istikrar da olur.
KENDİMİ GÜNCELLİYORUM
- Yaşadığınız zorluklar karşısında müziği bırakmayı hiç düşündünüz mü?
Kendimi dinlemek adına müziği bırakmayı düşündüm. Hem de kaç kere... Düşündüm ama yapamadım. Kopamayacağımı anlayınca tekrar müzikte yoluma devam ettim. Benim müzikten ayrı durmam, müziksiz yaşamam mümkün değil.
- Yıllardır sahneleriniz, konserleriniz hınca hınç dolu oluyor. Bunun bir sırrı var mı?
Sürekli kendimi yenileyerek, sürprizler yaparak hayranlarımın karşısına çıkıyorum. Konserlerimin hep dolu olmasının sebebi bunlar sanırım. Kendimi yeniliyorum, güncelliyorum. İnsanlar da yeniliği seviyor. Beni izlemekten bu nedenle sıkılmıyorlar.

DİSİPLİN, DİSİPLİN, DİSİPLİN
Sanatçı olmak isteyen gençlere tavsiye veremem. Çünkü bu iş tavsiyeyle değil gözlemle olur. Önce bir kişide star ışığı olmalı. Ve disiplin, disiplin, disiplin... Bunun ısrarla altını çiziyorum. Disiplin olmazsa, hiçbir şey olmaz

HİÇ YALNIZ HİSSETMİYORUM
- Kendinizi yalnız hissettiğiniz zamanlarda neler yapıyorsunuz?
Hayatımda o anlar hatırlanmayacak kadar az. Beni sevenler sayesinde yalnız hissetmiyorum hiç. Bunun için de sevenlerime çok teşekkür ederim.
- Oyunculuk da yaptınız. Yaptığınız işlerden hangisi sizin içinize en çok sinen oldu?
Yaptığım her işte başarılı olmayı hedefliyorum. Bunun için şarkıcılık ve oyunculukta da bunu başarmayı amaçladım.
- Şimdi tasarımcı ruhunuzu da ortaya çıkardınız. Böyle bir fikir nereden aklınıza geldi?
Tasarım yapmak hep aklımda vardı. Beni anlatan, kendimi ifade edebileceğim tasarımlar yapmak istiyordum. Modayla içiçeyim zaten. Modayı yakından takip etmek ve kendi tarzıma uyarlamak çok hoşuma gidiyor. Bu anlamda profesyonel bir çalışma yapmak da aklımdaydı. Güvendiğim insanlarla beraber olunca hemen yola koyuldum. Ortaya çıkan sonuç beni çok memnun etti.
- Tasarımlarınızda en çok neye dikkat ediyorsunuz?
Yalınlığa, modern ve rahat kullanımlı olmasına dikkat ediyorum. Bir kıyafeti benim için değerli yapan unsurlar bunlar. Şık ama sade, modern çizgilere sahip ve rahatlığı kısıtlamayan tasarımları seviyorum.
- Yaşadığınız evlilikler size ne gibi tecrübeler kazandırdı?
Bir tecrübe daha yap Ajda! Yani bir kez daha evlenmeye sıcak bakıyorum.
- Özel hayatla gündeme gelmek bir sanatçı için ne kadar doğru?
Her insanın kendine ve yaşadıklarına göre doğru veya yanlış olabilir. Bu çok kişisel bir konu. Yaşam tarzınız, karakteriniz, yaptığınız iş bunu belirler. Kesin hatlarıyla 'Özel hayatla gündeme gelmek doğru veya yanlıştır' diyemem. .

TARKAN MUHTEŞEM İNSAN!
- Tarkan'ı tek kelime ile anlatmak isterseniz, o tek kelime ne olurdu?
'Muhteşem insan'. Onun için söyleyebileceğim tek şey bu olabilir
- Hayata dair pişmanlıklarınız var mı?
Yaşadığım hiçbir şeyden pişman değilim. Hz Mevlana'nın bir sözü vardır: Dünle beraber gitti, düne ait ne varsa. Geçmiş geçmişte kaldı.
http://www.aksam.com.tr/muzigi-birakmayi-cok-dusundum--53262h.html

trk.gül
11-07-11, 23:59
Çook uzun haber sadece tarkan ile ilgili olan kısmı okudum tarkan muhteşem bir insan :)

trkn_sry
11-07-11, 23:59
aynen tarkan yazısını gördüm orayı okudum doğru söylemiş tarkan muhteşem bir insan (:

bounce
12-07-11, 03:54
keşke bıraksaymış müziği... ya da hiç başlamasaymış müziğe.. Müzik piyasasında bunca yıl olupta hiç bişey verememek ama süperstar sıfatını kazanabilmesi asıl başarısı bu bence.
Bülent Ersoy ,Ajda Pekkan ,Hülya Avşar müzik yapmasalar, inanın insanımız bununla yaşayabilir. Asıl üzücü olan Tarkan'ın bu üç isimden 2 sine şarkı vermiş olması.

sally
12-07-11, 17:38
Sadece tarkan la olan kismi okudum evet dogru söylemis

seyma_tt
12-07-11, 17:53
Doğru söylemiş Tarkan'la ilgili olarak ;) Ajda Pekkan'ın yaptığı işleri çok takdir ediyorum, Şarkıları çok güzel Süperstarlığın hakkını veriyor. Müziği bırakmayı düşünmesi çok saçma bence , Eğer bırkasaydı Bu Türkiye'nin en büyük kayıplarından olabilirdi. Öyle bişeyi düşünmek bile kötü :)

secil.06
12-07-11, 22:29
bu haber forma daha önce de eklenmişti

trkn_sry
12-07-11, 22:37
bu haber forma daha önce de eklenmişti

Ben görmedim kusura bakma link atarmısın ?

DaLy
13-07-11, 00:00
Ajda Pekkan gerek sesi,gerek yorumu,gerek hanımefendiliği,gerek sanatsal birikimi ve dünya görüşüyle süperstar ünvanını sonuna kadar hak eden ender kişilerden biridir.Her tarzda ve birkaç dilde hakkıyla şarkı okuyabilen nadir isimlerdendir.Bu kadın Türkiye'de değil Amerika veya Avrupa'nın herhangi bir şehrinde dünyaya gelseydi şu an tüm dünya onu ayakta alkışlar Grammy'lere boğardı.

Biz Türk halkı olarak genelde dış görünüşe,yapılan estetiklere yani kısaca kafa yorulmaması gereken şeylere kafa yoran bi millet olduğumuz için gerçek sanatçıların kıymetini bilmeyiz,ölüp gittikten sonra arkalarından ahlanıp vahlanırız.

Ajda Pekkan 2 yıl sonra sahnelerdeki -50. yılını- kutlayacaktır.50 koca yıl boyunca koca dünyada istikrarlı bi şekilde müzik yapabilen insan sayısının az olduğunu göz önünde bulundurucak olursak bu ciddi anlamda büyük bir başarıdır ve bu durumu abuk subuk konuşacağımıza sonuna kadar alkışlamamız gerekir..Umarım müzik ve müzikalite bilgisi olmayan insanlar kendilerini biraz daha geliştirir ve biraz daha araştırmacı olur diyicem ama çok zor.

trkn_sry
13-07-11, 00:04
Biz Türk halkı olarak genelde dış görünüşe,yapılan estetiklere yani kısaca kafa yorulmaması gereken şeylere kafa yoran bi millet olduğumuz için gerçek sanatçıların kıymetini bilmeyiz,ölüp gittikten sonra arkalarından ahlanıp vahlanırız.
Bu konuda çok haklısın sana katılıyorum biz türk halkı kaybettikten sonra anlıyoruz bir şeylerin değerini.

bounce
13-07-11, 02:21
Ajda Pekkan gerek sesi,gerek yorumu,gerek hanımefendiliği,gerek sanatsal birikimi ve dünya görüşüyle süperstar ünvanını sonuna kadar hak eden ender kişilerden biridir.Her tarzda ve birkaç dilde hakkıyla şarkı okuyabilen nadir isimlerdendir.Bu kadın Türkiye'de değil Amerika veya Avrupa'nın herhangi bir şehrinde dünyaya gelseydi şu an tüm dünya onu ayakta alkışlar Grammy'lere boğardı.

Ajda Pekkan 2 yıl sonra sahnelerdeki -50. yılını- kutlayacaktır.50 koca yıl boyunca koca dünyada istikrarlı bi şekilde müzik yapabilen insan sayısının az olduğunu göz önünde bulundurucak olursak bu ciddi anlamda büyük bir başarıdır ve bu durumu abuk subuk konuşacağımıza sonuna kadar alkışlamamız gerekir..Umarım müzik ve müzikalite bilgisi olmayan insanlar kendilerini biraz daha geliştirir ve biraz daha araştırmacı olur diyicem ama çok zor.

Ben gitar dersleri veriyorum 32 tane öğrencim oldu ve 50 den fazla da sahne deneyimim var. müzikten de gayet iyi anlarım kısacası seni müzik diye konuşurum ben...
madem öyle bana Ajda Pekkan'ın şimdiye kadar hit olmuş 50 tane şarkısını sayar mısın. 50 sene boru değil..Bu 50 yıllık müzik yaşamının neredeyse 10 15 yılını best of ajda diyerek geçirmiş bi insan..

Ajda Pekkan'ın estetiğine laf eden yok.. O kendisini ilgilendirir. ama ne yazık ki müzikal kimliği abartılmıştır..hit olan bütün şarkıları yabancı müzik üzerine yazılmış Türkçe sözlerdir.. Türk müziğine çok katkısı yoktur...

Bi konuda tamamen katılıyorum gercek müzisyenlere değer verilmiyor.. Mesela Mustafa Sandal adam Sezen Aksu'ya şarkı vermiştir ki millet Sezen Aksu'nun kapısında şarkı için yatarken..Tarkan'dan sonra pop müziğinde ikinci sıradadır. ama gel gör ki forumda ne yazık ki Mustafa Sandal antipatisi var!(olabilir)

twilight
13-07-11, 16:39
Ajda Pekkan'ı eleştiren arkadaşlar uyumayın!Mustafa Sandal'ın ne emekleri olmuş ki Türk müziği için?Tamam Ajda Pekkan'ı bir anda silip atalım.Ajda hanım yok diyelim,Mustafa Sandalın son 10 hit şarkısı ''İsyankar'';''Şıkır Şıkır'' ve 8 tanesi daha resmen müzikal olarak ''ÇALINTI''dır.
Mustafa Sandal iyi söz yazabilir,ama hiç bir zaman Tarkan kadar olamaz...Tarkan'dan sonra kim gelir diyorsanız?Ya Serdar,ya Kenan...
Onlarında çalıntı şarkıları yok mu ? Var tabii.Ama inanın Musti kadar olamaz...
Bir de Mustinin ''Top'' şarkısının kime yazılmış olduğunu bilmiyorsunuz sanırım.

bounce
13-07-11, 18:33
Ajda Pekkan'ı eleştiren arkadaşlar uyumayın!Mustafa Sandal'ın ne emekleri olmuş ki Türk müziği için?Tamam Ajda Pekkan'ı bir anda silip atalım.Ajda hanım yok diyelim,Mustafa Sandalın son 10 hit şarkısı ''İsyankar'';''Şıkır Şıkır'' ve 8 tanesi daha resmen müzikal olarak ''ÇALINTI''dır.
Mustafa Sandal iyi söz yazabilir,ama hiç bir zaman Tarkan kadar olamaz...Tarkan'dan sonra kim gelir diyorsanız?Ya Serdar,ya Kenan...
Onlarında çalıntı şarkıları yok mu ? Var tabii.Ama inanın Musti kadar olamaz...
Bir de Mustinin ''Top'' şarkısının kime yazılmış olduğunu bilmiyorsunuz sanırım.

Mustafa Sandal'ı beğenmeyebilirsin ama asla ne katkısı olmuş diyemezsin... Cahil cahil konuşma.. Kimse Mustafa Sandal Tarkan'dan daha iyi demiyor.. önce oku ne yazdığımı sonra yorum yap.. birde bilgi sahibi olmadan yorum yazma..
Senle asla Mustafa Sandal'ın müzikal kimliğini tartışmam.. zaten Mustafa Sandal bu ülkede müzikal kimliği tartışılamayacak 3 isimden biridir.. Tarkan Sezen Aksu Mustafa Sandal...Tarkan'la beraber yurtdışında sadece Mustafa Sandal tanınmaktadır.. Ne Serdar'ı ne Kenan'ı.... Buna yurt dışında yaşayan forumdan arkadaşlardan onay verecektir.
Çalıntı olaylarına gelirsek 10 şarkıyı yazmak zorundasın.. yoksa özür dile..çamur atmayın anasını satayım..Şıkır şıkır asla ama asla çalıntı değildir.. Söz Mustafa Sandal müzik Amr Mostofa'ya aittir.. İsyankar asla ama asla çalıntı değildir.. notaya döktüğünde -müzikal bilgin varsa ki sanmıyorum- arak olmadığını anlayabilirsin.. ama şarkının düzenlemesinde diğer şarkıya yaklaşılmış...Bu ise onun asla ama asla çalıntı olduğunu göstermez..
Mustafa Sandal'ın bir tane şarkısı çalıntıdır. onu biliyorum hatta bundan dolayı ceza ödemiştir.. Tarkan'ın da GÜL DÖKTÜM YOLLARINA ŞARKISI ÇALINTIDIR!!!!! kimse bilmez bunu ama dinle bakalım
http://www.youtube.com/watch?v=TXjRAbfq-QQ
Tarkan hatta yıllar önce bunu kabul etmiştir... Şimdi Tarkan için de mi müzikal anlamda Türk müziğine hiç katkısı olmamış mı diyeceğiz? bi yanlış bütün doğruları mı götürüyor!!!
şimdi senden arak olan o 10 şarkıyı yazmanı istiyorum...Yazamayacaksın ki.. o çok beğendiğin Sıla Gençoğlu'nun Acısa da Öldürmez şarkısı birebir çalıntıdır.. (hazal'ın elden yar olmaz şarkısının nakaratının birebir aynısıdır.) ama sen şimdi o kadın için neler dersin.. Türk müziğine katkısı çok fazla diye..

bi kez daha söylüyorum.. o 10 tane çalıntı şarkıyı buraya yazacaksın...Yazamazsan da özür dileyeceksin!

twilight
13-07-11, 18:45
Siz kimsiniz ya?Siz kendinizi forumun duayeni falan mı sanıyorsunuz sayın bounce...Evet,Tarkan'ı benden daha fazla seviyor olabilirsiniz ama kalkıp kalk benden özür dile yada o 10 çalıntı şarkıyı tek tek say demeye gerek yok...Ajda Pekkan'ın 50 tane hit şarkısın sayamam ama 30 tane sayabilirim...Salak değilim ki bunu yapayım forumda. Bu bir.

İkincisi kendinizi lord zannediyorsunuz ama hudut bildirme size düşmez.Önce admin ve moderatörlere kalır bu iş benden söylemesi...Bu yazdıklarınızla şutlanabilirsiniz...Bir de bana forumun sivri dillisi derler..Çattık be...İşi gücü yoktur adamın,Mustiyi savunuyor derim ben buna.

Saçmaladığınız farkındasın umarım Ben sılayı da severim ama Tarkan 1 numara,sizin gibi Tarkanı onu bunla karıştıran insanlardan değilim.

Bundan sonra yazdığınız hiç bir soruya - cevaba karışmıyorum...ama siz de benimkine karışmayın lütfen!
Yoksa zekamla ezerim kusura bakmayın. ;)

Saygılar..

bounce
13-07-11, 18:56
Siz kimsiniz ya?Siz kendinizi forumun duayeni falan mı sanıyorsunuz sayın bounce...Evet,Tarkan'ı benden daha fazla seviyor olabilirsiniz ama kalkıp kalk benden özür dile yada o 10 çalıntı şarkıyı tek tek say demeye gerek yok...Ajda Pekkan'ın 50 tane hit şarkısın sayamam ama 30 tane sayabilirim...Salak değilim ki bunu yapayım forumda. Bu bir.

İkincisi kendinizi lord zannediyorsunuz ama hudut bildirme size düşmez.Önce admin ve moderatörlere kalır bu iş benden söylemesi...Bu yazdıklarınızla şutlanabilirsiniz...Bir de bana forumun sivri dillisi derler..Çattık be...İşi gücü yoktur adamın,Mustiyi savunuyor derim ben buna.

Saçmaladığınız farkındasın umarım Ben sılayı da severim ama Tarkan 1 numara,sizin gibi Tarkanı onu bunla karıştıran insanlardan değilim.

Bundan sonra yazdığınız hiç bir soruya - cevaba karışmıyorum...ama siz de benimkine karışmayın lütfen!
Yoksa zekamla ezerim kusura bakmayın. ;)

Saygılar..

beni zekanla ezmene gerek yok.. eğer tartışmaları bi üstünlük kurma olarak düşünüyosan tartışma.. bi laf atıyosun ortaya bende sana diyorum ki kanıtla ama sen başka yerlere çekiyosun lafı...
yazdıklarını oku bi daha.. Kanıtlayamıyosan da çamur atma kimseye ayıptır.. Eğer forumdan biri sana çamur attığında seni de savunurum.. böyle bi özelliğim var haksızlığa hiç dayanamam.. Ben senden bayağı yaş büyüğüm bilmediğin ve isptalayamayacağın bi konu da sakın yorum yapma ne burda ne de hayatta..

twilight
13-07-11, 19:00
''Konuşsun dursun dilli düdükler...'' ;)

bounce
13-07-11, 19:03
armut terbiyesizlik yapma!

twilight
13-07-11, 19:05
Akıl karı değil bu şapşallığın böylesi...
Bu şapşallık da değil,saçmalıklığın ta kendisi... ;)

Aynaya bak armut görmek istiyorsan ;)

trkn_sry
14-07-11, 00:13
ohooo noluyosunuz ya ?
Keşke paylaşmsaydım haberi herkesin düşüncesi kendine saygı duyun birbirinizin düşüncelerini armut sapşal falan inanmıyorum size :S

..BTT..
14-07-11, 01:01
Bencede Yanii!! Çook Ayip .S

Zaza
14-07-11, 03:00
Arkadaslar gerek Ajda Pekkan, gerek ise Mustafa Sandal Turkiye'de kaliteli sarkilar yapmaktalardir..Tartismaya gerek yok :) Onu bunu sevmeyin derim ben, genel anlamda müzigi, ve en çok türk müzigini sevin :) Kim nasil kaliteli bir çalisma yapiyorsa, onu alkislariz :) Tarkan'i sevmemizin nedeni güzel gözleri degil, güzel sanati ve sesi.. Mustafa Sandal'in da ayri ve büyük bir fan kitlesi var (gerek avrupada gerek Türkiyede), demekki çalismalari begeniliyor; ayni zamanda Ajda Pekkan'in da büyük bir basarisi ve fan kitlesi vardir. Begenmek zorunda degilsiniz, ama begenenler oldukça saygi düymaliyiz :) Ben her ikisini'de begenerek dinlerim :)

DaLy
14-07-11, 03:49
Ben gitar dersleri veriyorum 32 tane öğrencim oldu ve 50 den fazla da sahne deneyimim var. müzikten de gayet iyi anlarım kısacası seni müzik diye konuşurum ben...
madem öyle bana Ajda Pekkan'ın şimdiye kadar hit olmuş 50 tane şarkısını sayar mısın. 50 sene boru değil..Bu 50 yıllık müzik yaşamının neredeyse 10 15 yılını best of ajda diyerek geçirmiş bi insan..

Ajda Pekkan'ın estetiğine laf eden yok.. O kendisini ilgilendirir. ama ne yazık ki müzikal kimliği abartılmıştır..hit olan bütün şarkıları yabancı müzik üzerine yazılmış Türkçe sözlerdir.. Türk müziğine çok katkısı yoktur...

Bi konuda tamamen katılıyorum gercek müzisyenlere değer verilmiyor.. Mesela Mustafa Sandal adam Sezen Aksu'ya şarkı vermiştir ki millet Sezen Aksu'nun kapısında şarkı için yatarken..Tarkan'dan sonra pop müziğinde ikinci sıradadır. ama gel gör ki forumda ne yazık ki Mustafa Sandal antipatisi var!(olabilir)

İnan bana ciddi ciddi söylüyorum o 32 öğrenci için gerçek anlamda üzüldüm.Çünkü Mustafa Sandal gibi müzikalite bakımından yerlerde sürünen bir ismi Tarkandan sonra ikinci sıraya koyacak kadar müzik kulağı ve müzik zevki olmayan bi hocaları var.He zevkler ve renkler tartışılmaz sonuna kadar eyvallah lakin iyinin iyi,kötünün kötü olduğu gerçeğini kimse değiştiremez.

Ayrıca hit şarkı çıkaramayan sanatçı başarısız değildir.Bu da bir -hoca- olarak öğrenmen gereken unsurlardan biri.Bülent Ortaçgil,Leman Sam,Zuhal Olcay ve daha birçok gerçek sanatçı 50 veya 20 hit şarkı çıkaramadı diye çöpe atalım gitsinler yani he..Gerçi Ajda Pekkan'ın diskografisinde birçok hiti var ama senin gibi müziği matematik hesabı yapar gibi 50 yılı 50 hit şarkıya falan bölücek kadar kafamız basmıyo bizim ne yapalım..

Neyse hadi sen -beni- müzik diye konuşmaya devam et ama bi önceki mesajımın son kısmını tekrarlamadan edemicem:müzik ve müzikalite konusunda kendini geliştiriver,gitar çalmakla olmuyo bu işler..Hadi eyvallah.

bounce
14-07-11, 05:05
öğrencilerin adına üzüldüm tarzı terbiyesizlik yapamazsın sana o hakkı vermem!!!!! ben istediğim adamı dinlerim seni bağlamaz. benim zevkimdir seni ilgilendirmez Mustafa Sandalı dinlemezsin olabilir.. ama benim verdiğim eğitimi görmeden ya da nasıl gitar çaldığımı görmeden böyle bi yorumda bulunursan olmaz. seni kaale almam ben..

konuyu başka yerlere getiriyorsunuz.. Eğer tartışma adabını biliyorsanız tartışalım.. ama terbiyesizlik yapacaksınız olmaz..

yazacak çok şey var ama önce adam olmak lazım. verdiğim eğitim iyidir kötüdür ama bunu hiç görmemiş bi insanın bilmeden yorum yapması beni sinirlendirir...

trkn_sry
14-07-11, 12:48
Armuıttan şapşaldan geçtim birbirinizin mesleğini neden eleştiyorsunuz sana göre kötü olan ona göre güzel birbirinizin kişiliğini ve görüşünü eleştirmeık gibi bi hakkınız yok ..

twilight
14-07-11, 17:08
Ben sana saygısızlık yapmadım Bounce,sen bana armut dedin...Bu bir saygısızlıktır...
Ben senin mesleğine de hakaret etmedim,en sevdiğim meslektir şarkıcılık keşke şarkıcı olabilseydim,söz yazarıyım bende bunu da düşünmen lazım.
Kendime ait bestelerim var gitar çalabiliyorum ;)
Eğer bir saygısızlığım olduysa özür dilerim,ama yanlış anlaşıldım.Teşekkürler..

YusuF.KRK
14-07-11, 21:30
13 tane şehit var HAYIRDIRRR ? Paylaşamadığınız ne

secil.06
14-07-11, 22:32
sanmam müziği bırakacakmış inanmam

DaLy
15-07-11, 04:40
öğrencilerin adına üzüldüm tarzı terbiyesizlik yapamazsın sana o hakkı vermem!!!!! ben istediğim adamı dinlerim seni bağlamaz. benim zevkimdir seni ilgilendirmez Mustafa Sandalı dinlemezsin olabilir.. ama benim verdiğim eğitimi görmeden ya da nasıl gitar çaldığımı görmeden böyle bi yorumda bulunursan olmaz. seni kaale almam ben..

konuyu başka yerlere getiriyorsunuz.. Eğer tartışma adabını biliyorsanız tartışalım.. ama terbiyesizlik yapacaksınız olmaz..

yazacak çok şey var ama önce adam olmak lazım. verdiğim eğitim iyidir kötüdür ama bunu hiç görmemiş bi insanın bilmeden yorum yapması beni sinirlendirir...

Evet zevkler ve renklerin tartışılmayacağını ben zaten belirttim ve zevkinden dolayı o öğrenciler için üzüldüğümü söyledim.Her zaman belirtmeyede devam ederim çünkü hala Mustafa Sandal'ın iyi bir müzisyen olduğunu savunmaktasın.

Ayrıca görüyorum ki konuyu çarptırmakta da üstüne yok.İlk mesajında utanmadan -Ajda Pekkan bu ülkeye müzik adına hiçbir şey kazandırmadı- gibisinden bi cümle kurup terbiyesizlik sınırlarını zorlayan biri kalkmış burda terbiyeden ve adam olmaktan bahsediyo komik..sırf tartışma amaçlı yorum yazıp sonra da gelip burada -yok 32 tane öğrencim var,yok verdiğim eğitim şöyledir böyledir- diyip saygı görmeyi bekliyosun.

Neyse bu zevksizliğin devam ettiği sürece sen daha çok sinirlenirsin benden söylemesi.(Bu da bu konu hakkındaki son mesajımdır.)

seyma_tt
15-07-11, 15:53
Birbirinize şöyle argo kelimeler kullanmayın lütfen . Tarkan'dan sonra gelecek kişi tartışması da çok saçma tarkan'ın 'Megastar' Koltğunu kimseye bıraktığı yok bırakmayacakta ;)

bounce
15-07-11, 19:56
ben benim öğrencilerim var diye bana saygı duymanı beklemiyorum...Benim kızdığım nokta öğrencilerin adına üzüldüm lafıdır. yaptığın ayıptır.. klasik dersleri veriyorum popüler değil! bu konuyu kapatıyorum.

ayrıca hit çıkaramayan sanatçı nasıl başarılı olabilir bunu çok merak ettim.. nedir senin başarı kriterin birader? her sene albüm yapmak mı... ya da 50 sene sahnede kalmak mıdır?
Allah sağlık verdiği sürece 50 sene sahnede kalabilirsin ama bu asla ama asla senin Süperstar olduğun anlamına gelmemeli.. Belki şu konuda yanlışım olabilir Ajda Pekkan'ın Türk müziğine katkısı olmuştur ama asla Süperstar boyutu yoktur.Ajda Pekkan asla süperstar değildir süperstar diyosun ama ben sana beni ikna etmeni istiyorum sen kaçıyosun. Ajda Pekkan bu ülkede ancak İstanbul'da Bodrum'da ya da İzmir'de konser verebilir.. bi kaç şehir daha sayabiliriz.. gerisi yoktur.. dolduramaz hiç bir yeri ve bu Ajda Pekkan süperstar öyle mi?
Beğenirsin anlarım zevktir ama uçmayın Grammy'i alırmış da.. Gerçi hit şarkı çıkaramayan sanatçı başarısız değildir diyen bi adamsın..

Tarkan üst üste 2 albüm hit çıkarmasın hemen şarkıcı Tarkan yaftasını yapıştırırlar adama.. Metamorfoz dönemi ile Adımı Kalbine Yaz konserleri arasındaki farkı çok rahatlıkla görebiliriz...

diğer arkadaşlar karışmasın lütfen.. Twilight senin özrünü kabul etmiyorum.. Bu ayıbınla yaşa.

not: dünkü şehitlerden sonra Süperstar(!) Ajda hiç birşey olmamış gibi konserini yapmıştır.. diyorum ya herşeyden önce adam olmak lazım diye!

twilight
15-07-11, 20:01
Vah vah,şimdi sen benim özrümü kabul etmedin ya,ben de intihar ederim...
Yahu bu millet kendini ne zannediyor bilmiyorum?Ajda Pekkan star değilse,sen anca barlarda şarkıcı olabilirsin bounce...
Bana da söylediğin laflardan sonra bayağı bir seyirci kaybedersin...
Ama merak etme ilk albüm çıkardığında seni izlemeye geleceğim,belki ayakta alkışlarım belki domates atarım...
Şimdi ayıbımla da yaşayabilirim...
İçimdekileri döktüm.

bounce
15-07-11, 20:06
sesim iyi değildir şarkıcı olamam .. ama gel gel beklerim seni!

twilight
15-07-11, 20:09
Ben küçüklüğümü yaptım özür diledim,seninde büyüklük yapman lazımdı bounce arkadaş...Aslında özür dilemesi gereken sendin,ben sana hakaret etmedim,armut ta demedim... Neyse tamam suç benimdi tekrar diyorum... Kalk sen elalemin mesajına karış...Yani bana neyse artık...
Neyse güle güle... ;)

secil.06
15-07-11, 22:41
yokya müzikden vazgecilir bırakılır mı hiç yalan haberdir

TEVETOGLU
15-07-11, 22:52
Mega İnsan. :)