PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan bir dünya starı olabilir miydi?

secil.06
02-07-11, 09:38
Tartışmasız. Bu yüzden de olamadı. Yolu açık olsun. Yorum yapmak istemem ama ben bunlara senelerce bazı şeyleri anlatmaya çalıştım. Grammy Ödül töreninin üçüncü sırasında oturttum sanatçılarımı, dünyanın hangi pistte dans ettiğini görsünler diye. Ricky Martin'in Bursa konserinde aldığı para eleştirildi. Ben de şunu dedim 'Paraya göre değişir şov.' Sanatçı ne alırsa onu sergiler. 300 bin Euro alınca ona göre davranır. Londra'da, Madrid'de ne yapıyorsa aynısını yapıyor. Adamdan ter akıyor şakır şakır, aldığı her kuruş helal olsun. Fakirlik edebiyatı çağdışı bir söylem. Portekiz'den buraya 14 ton özel uçakla teknik malzeme geliyor. 64 kişilik ekibi var. 20 yıl önce Nilüfer'den ne izliyor ve seyrediyorsam hala aynı, aynı durağanlık. Barbra Streisand olabilirdi
kaynak:http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1153263&title=ben-hep-vay-be-dedirten-isler-yapmayi-sevdim

bounce
02-07-11, 20:18
Ahmet San Tarkan için büyük bi şanstı.. Çişim Geldi olayından sonra Tarkan'ın o kötü dönemini çok iyi yönetmişti.

szr67
02-07-11, 22:34
Tarkan zaten bir dünya starı ricky martin star değil o sadece bir şarkıcı michael jackson dan sonra en büyük star tarkan dır.Bunu yazan kabul edemiyorsa bu onun kendi sorunudur

İZMİRLİ
03-07-11, 01:10
Tarkan zaten bir dünya starı ricky martin star değil o sadece bir şarkıcı michael jackson dan sonra en büyük star tarkan dır.Bunu yazan kabul edemiyorsa bu onun kendi sorunudur

Fazla uçtun kardeş, Tarkan büyük bir sanatçı ama o kadar da değil. Bence onda olan potansiyeli kullanamadı orası bir gerçek. Ricky'nin Tarkan dan daha başarılı olduğu bir gerçek bunu tartışmaya bile gerek yok, Tarkan fanıyız ama gerçeklere de gözümüzü kapatmamalıyız.

szr67
03-07-11, 01:44
Fazla neden uçayım ki piyasa bunu gerektiyor olağan gerçekler bunlar tarkan sadece bu konuda oldukça mütevazi ne bir egosu nede hava yapmaya çalışan bir adam tarkan o bu halinden memnun diye dünya starı gözünden bakmıyoruz.Tarkan bugün amerikada konser vermeye kalksa eminimki 60 veya 70 bin seyirci yakalar ama ricky martin asla neden çünkü bu adam türkiyenin murat bozu gibi çalışıyor artık.Escinselliğini dışa vurunca hiçbir popüleritesi kalmadı.Adı eskilerde Bugün bana kimse örnek veremez MJ den sonra müziği,sahnesi,dansı,sehirci ile dielogu,kostümü ve diğer prodüksiyonlarıyla bir örnek vermez tarkan haricinde türkiye kabul etsin TARKAN bir Dünya starıdır dünyada rakibi yok olamazda bu saatden sonra

ercn
03-07-11, 06:56
eger tarkanı birgün görürsem yüz yüze sorucam onca yıl amerikada niye kaldın amacın neydi niye gerçekleştiremedin hayallerini arkanda destekte vardı ndn elindeki fırsatı değerlendiremedin insanları beklenti içine soktun ingilizce albüm yaptın fiyasko oldu ee bunca sene emek bunun içinmiydi çok kızıyorum tarkana bu konuda coookk.

bounce
03-07-11, 16:35
eger tarkanı birgün görürsem yüz yüze sorucam onca yıl amerikada niye kaldın amacın neydi niye gerçekleştiremedin hayallerini arkanda destekte vardı ndn elindeki fırsatı değerlendiremedin insanları beklenti içine soktun ingilizce albüm yaptın fiyasko oldu ee bunca sene emek bunun içinmiydi çok kızıyorum tarkana bu konuda coookk.

kızgınlıkla söylenmiş cümleler olarak kabul ediyorum bu cümleleri..Yoksa bunu diyen adam Tarkan hayranı olamaz, olmamalı.. Tarkan'a hesap mı soruyosun sen! Sanki Tarkan istemedi Amerika'da başarılı olmayı..
adı üstünde amaç.. herkes peşinden koşamaz.. Tarkan koştu ilk seferde olmadı ama bu demek değil ki bi daha olmayacak.. Tarkan elinden geleni yaptı ama sonrası ne yazık ki Tarkan'în elinde değil..
Ben istemiyorum Amerika'da albüm çıkarmasını çünkü en az 5 sene Türkiye'de ne albüm çıkarabilir ne de konser yapabilir...

DaLy
04-07-11, 01:05

Kısmen katılmamak elde değil çünkü Tarkan bu konuda çok tembel davrandı..Bi albüm tutmadı diye devamını getirmedi.Şahsen yabancı albüm çıkarmasını pek istemiyorum çünkü yaptığı şarkılar ve vokali çok alaturkaydı..Yine çıkarıcaksa ve tarzı yine come closer gibi olucaksa hiç çıkarmasın diyorum.

Ayrıca George Michael,Ricky Martin,Justin timbarlake ve daha bi sürü isim sönüp gidiyosa veya eski popülaritelerinden eser kalmıyosa Tarkan'ın da eski popülaritesinin olmaması veya sönüp gitmesi gayet normal.He bi de popüler müzik piyasasında kadınlar hakim bu bi gerçek.Rock müzikte nasıl erkekler hakimse popta da bayrağı kadınlar ellerinde tutuyolar.

Yine de şöyle kır zincirlerini,kuzu kuzu,ölürüm sana vb tarzında şarkılar yapıp bi albüm çıkarırsa ve ingilizcesini biraz daha ilerletirse albümün tadından yenmez..Yalnız artık son dönemeçte,elini biraz çabuk tutması gerekiyo.

seyma_tt
04-07-11, 17:01

Bende Senin Kızgınlıgına veriyorum. Yoksa hakketten bole bi yorumu Yapan Sıkı bi Tarkan fanı Olamaz. Harcadıgın Cumleye yazık. Soyledigin Hakaret burdaki herkesi kızdırabilir , Kızdırmıştırda o yüzden Tarkan Hakkında Söylediklerine Özellikle burda dikkat et Arkadaşım ;)

ercn
04-07-11, 17:43
Bende Senin Kızgınlıgına veriyorum. Yoksa hakketten bole bi yorumu Yapan Sıkı bi Tarkan fanı Olamaz. Harcadıgın Cumleye yazık. Soyledigin Hakaret burdaki herkesi kızdırabilir , Kızdırmıştırda o yüzden Tarkan Hakkında Söylediklerine Özellikle burda dikkat et Arkadaşım ;)

yok arkadaşım ne hakareti sadece sitem ettim bu konuda cünkü onca yıl cabaladı didindi yüzdü yüzdü kuyruguna geldi ablümünüde çıkarttı ama pes etti.E yaşıda etkendir bunda sanırım amerikada bakıyoruz 17 yaştan büyükler starlık için geç kalmış oluyor :)

twilight
04-07-11, 17:45
Bu konuda çokta saçma şeyler söylemiş bazıları...Niye Come closer albümü rezalet olsun ki?
Come closer gibi mükemmel bir albümde ki şarkılara klip çekmeyen,promosyon yapmayan,fazla konser vermeden 1 yıl sonra Metamorfoz albümünü çıkaran bir sanatçıda suç vardır.İster dünya starı olsun,ister olmasın...''Just like that'',''why dont we'',''mine,''come closer'',''shh'' gibi şarkıları direk anlamda es geçen bir sanatçı albümünü resmen es geçmiştir...buna rağmen 500 bin sattıysa bu albüm rekordur... ;)

Geçelim metamorfoza,o albüm işte tam fiyaskoydu...bana istediğinizi deyin...bu çocuk müzikten mi anlar deyin ama albümü dinleyince hak vereceksiniz - bam teli pare pare ve istanbul ağlıyor hariç - bütün şarkıları kötüydü...onlardan da sadece pare pareye klip çekti...yine bir hata...

Tarkan'ın bütün dünyaca tanındığı 3 - 4 şarkı var...işte hüp de tanınıyor az çok Avrupada...ama onun dışında popülaritesini kaybetti...bu da bir hata ve Tarkan'ın hatası,albümlerini Avrupaya sürmediği için...

Peki Tarkan bir dünya starı olabildi mi?Evet...Ancak bir Michael olabilir mi?Asla.
Ve bu hataları yineledikçe aslayı devam ettiriyor...Justin Timberlake yada ricky martin olabilir bu saatten sonra...ama MJ bir daha doğmaz.

secil.06
05-07-11, 00:09
sorunun cevabı için de Tarkan ve dünya starı yeter de artar bile

ben irandan
13-08-11, 13:49
tarkan gercektan bir dunya stari dunyanin her yerine gideceksiniz gidin sizin turkiyenizi tarkanla taniyorlar yani baska bir soz soylemeye gerek yok bence.tarkan number one

sena T@RKAN
13-08-11, 15:49
olabiirmiydi deil oldu tarkan zaten dünya starı

YusuF.KRK
13-08-11, 16:44
bla bla bla

orhan89
13-08-11, 16:47
Tarkan Avrupada Amerikada Asyada hayranlari olsan bi sanatci... Youtube da Tarkan video larinin altindaki yorumlari okuyorum bazen, "Tarkan Meksika ya gel", "Tarkan New York a gel" gibi seyler yaziyo insanlar.
Bi dunya stari butun dunyada hayranlari olan biri degilmidir? Bence oyle. Bu yuzden Tarkan benim icin bi dunya stari. Ama sizin icin degil belliki cunku siz Tarkan i cok buyuk isimlerle kiyasliyosun. Her sanatci bi dunya stari olarak kabul edilmek icin bi Justin Timberlake veya Michael Jackson olmak zorunda degil... Dunya capinda taninan ve hala bi Grammy si VMA si olmayan yuzlerce sanatci var Tarkan gibi.
Yani bence sorun Tarkan da degil...sorun sizin kriterlerinizde. Siz "Tarkan dunya stari olabilirmiydi" demeyinde "Tarkan Popun Krali olabilirmiydi" veya "muzigin efsanesi olabilirmiydi" diye sorun...

İffeT.T.
13-08-11, 17:15
Tarkan'ın zaten bi dünya starı olduğunu düşünüyorum. Arkadaşlarında dediği gibi heryerde tanınıyor, Türkiye denince akla gelen sayılı insanlardan biri. Tartışmaya bile gerek yok :)

rojbin
13-08-11, 18:51
Fazla uçtun kardeş, Tarkan büyük bir sanatçı ama o kadar da değil. Bence onda olan potansiyeli kullanamadı orası bir gerçek. Ricky'nin Tarkan dan daha başarılı olduğu bir gerçek bunu tartışmaya bile gerek yok, Tarkan fanıyız ama gerçeklere de gözümüzü kapatmamalıyız. izmirli doğru söylemiş bence bazı gerçeklere gözümüzü kapatmamak lazım

ben irandan
13-08-11, 18:52

tarkan harika birisiyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

seyma_tt
13-08-11, 22:00
Bu konuda çokta saçma şeyler söylemiş bazıları...Niye Come closer albümü rezalet olsun ki?
Come closer gibi mükemmel bir albümde ki şarkılara klip çekmeyen,promosyon yapmayan,fazla konser vermeden 1 yıl sonra Metamorfoz albümünü çıkaran bir sanatçıda suç vardır.İster dünya starı olsun,ister olmasın...''Just like that'',''why dont we'',''mine,''come closer'',''shh'' gibi şarkıları direk anlamda es geçen bir sanatçı albümünü resmen es geçmiştir...buna rağmen 500 bin sattıysa bu albüm rekordur... ;)

Geçelim metamorfoza,o albüm işte tam fiyaskoydu...bana istediğinizi deyin...bu çocuk müzikten mi anlar deyin ama albümü dinleyince hak vereceksiniz - bam teli pare pare ve istanbul ağlıyor hariç - bütün şarkıları kötüydü...onlardan da sadece pare pareye klip çekti...yine bir hata...

Tarkan'ın bütün dünyaca tanındığı 3 - 4 şarkı var...işte hüp de tanınıyor az çok Avrupada...ama onun dışında popülaritesini kaybetti...bu da bir hata ve Tarkan'ın hatası,albümlerini Avrupaya sürmediği için...

Peki Tarkan bir dünya starı olabildi mi?Evet...Ancak bir Michael olabilir mi?Asla.
Ve bu hataları yineledikçe aslayı devam ettiriyor...Justin Timberlake yada ricky martin olabilir bu saatten sonra...ama MJ bir daha doğmaz.

Sadece pare pare mi ??? Arada bir - Vay anam vay- Dilli düdük - Vee pare pare ... Daha bir çoğuna çekti Tarkan klip. Tarkan popülaritesini falan kaybetmedi ! Adımı kalbine yaz albümünden sonra sadece Avrupa turnesiyle cevap veriyorum. Fanta Gençlik Festivali nde kırdığı rekorla cevap veriyorum. Eğer Tarkan Size göre Dünya starı değiilse Halbuki bana göre dünya starı ;) Tarkan avrupa da da tanınıyo ve Tarkan Dünya starı değil Come closer gibi albümler başarısız diyerek arkanızı dönüp gidemessiniz.

twilight
13-08-11, 22:34
Sadece pare pare mi ??? Arada bir - Vay anam vay- Dilli düdük - Vee pare pare ... Daha bir çoğuna çekti Tarkan klip. Tarkan popülaritesini falan kaybetmedi ! Adımı kalbine yaz albümünden sonra sadece Avrupa turnesiyle cevap veriyorum. Fanta Gençlik Festivali nde kırdığı rekorla cevap veriyorum. Eğer Tarkan Size göre Dünya starı değiilse Halbuki bana göre dünya starı ;) Tarkan avrupa da da tanınıyo ve Tarkan Dünya starı değil Come closer gibi albümler başarısız diyerek arkanızı dönüp gidemessiniz.

Ben saydıklarımın arasında sadece Pare Pare var anlamında dedim.Dedikoduya klip gelebilirdi,bu albümün tirajini biraz daha olsun arttirabilirdi.
Vay Anam vay ve dilli düdük tamamen bilgisayarla yapılmış kliplerdir...Ben orjinal olmayan klipleri hiç sevmiyorum. :)
Ayrıca Adimi Kalbine Yaz da muhteşem bir albüm değil hani,gerçi albüm bile değil.sadece 8 şarkılık bir maxi single gibi bir şey ki 7 şarkı sayabilirz onu da çünki SSV Mayıs ayında verilmişti zaten radyolara.. ;) Tam bir maxi single olarak iyi bakalım 12 şarkılık bir albüm olsaydı 4/4 lük bir albüm olur muydu? :) Bunuda sormanız lazım kendinize ve tabi kii benimde sormam lazım.
Tarkan'ı çoooookk seviyoruz ancak 'Tarkan dünya starı'diye pohpohlarsak adam git gide düşüşe geçer... Bu belli bir şey.

seyma_tt
14-08-11, 00:45
Ben saydıklarımın arasında sadece Pare Pare var anlamında dedim.Dedikoduya klip gelebilirdi,bu albümün tirajini biraz daha olsun arttirabilirdi.
Vay Anam vay ve dilli düdük tamamen bilgisayarla yapılmış kliplerdir...Ben orjinal olmayan klipleri hiç sevmiyorum. :)
Ayrıca Adimi Kalbine Yaz da muhteşem bir albüm değil hani,gerçi albüm bile değil.sadece 8 şarkılık bir maxi single gibi bir şey ki 7 şarkı sayabilirz onu da çünki SSV Mayıs ayında verilmişti zaten radyolara.. ;) Tam bir maxi single olarak iyi bakalım 12 şarkılık bir albüm olsaydı 4/4 lük bir albüm olur muydu? :) Bunuda sormanız lazım kendinize ve tabi kii benimde sormam lazım.
Tarkan'ı çoooookk seviyoruz ancak 'Tarkan dünya starı'diye pohpohlarsak adam git gide düşüşe geçer... Bu belli bir şey.

Onu dünya starı diye pohpohlasak bile . Onun burnunun kafdağına çıkmayacağını biliyoruz. Bilmeyenler varsa .. Sorun yok.Öğrensinler.

secil.06
14-08-11, 13:07
Tarkan ve Megastar anlatıyor başka söz söylemeye gerek yok

denizmavisi
14-08-11, 21:41
Tarkan ülkemizin tartışmasız 1 numarası ve dünyada ülkemizi en iyi temsil eden kişi; ancak kendisini dünyaya tanıtmada doğru kişilerle çalışamadığından ve iyi stratejiler yapılmadığından maalesef kendindeki potansiyeli dünya piyasasında kullanamadı ayrıca ABD veya Avrupalı olsaydı elindeki imkanlar çok daha fazla olacağından dünya starı da çoktan olmuştu bana göre

alafrancia
16-08-11, 04:26
1998 Fransa da yilin en cok satan single
1998 de Fransa da listeler de 3 uncu sira ya kadar tirmanan
28 ocak 1999: Olympia, gibi Avrupa nin en buyuk konser yerinde Tarkan konseri1999: Cannes da World Music Awards ta odul kazanan TEK turk sanatci
2000 yilinda , Polygramin Meksikda Fransa da cikan albumun piyasaya satisa sunulduktan sonra Platin odulu alan sarkicimizdir.
Rusya da nerdeyse bir Ikon haline gelmisitir.

Yani Turkce gibi uluslararasi olmayan dil olmasina karsin, Tarkan bugune bugun, Avrupa da , Guney Amerika da ve Rusya da taninan sanatcimizidir, ve onemli olan da kendi ulkesinde Ikon olmasinda devamli olmasidir. Bugun bunu dunya da yapan Avrupali fazla snatci goremiyorum.

Evet belki 2000 yilindan sonra devami gelmedi. Nedeni cok aslinda ama bugun sirf Tarkan sayesinde, Turkiyenin promosyonu yapiliyor, yabanci fanlar sarkilarini ezberlemiye calisiyor, Turk dilini, turk kulturunu yani Turkiye nin promosyonu yapan tek sanatcidir nelki de kendi ulkesinde olan politikacilarin yapamadigini Tarkan gecmiste yapmisitir ve hala da yapiyordur. Yani Tarkan bir marka dir , ve marka demek dunya stari demektir.

Onun icin iyiki varsin dunya stari tarkan diyorum

orhan89
16-08-11, 05:44
Soylediklerinin hepsine katiliyorum... Fakat kucuk bi duzeltme yapmak istiyorum :) Olympia Avrupa nin en unlu salonlarindan biri cunku 120 senelik tarihinde dunyanin en buyuk sanatcilarini agirladi. Ama kapasitesi 2000 kisi bile degil yani aslinda Olympia kucucuk bi salon :) Yinede kucuk bi salon olmasina ragmen Tarkan in o sahneye cikmis olmasi gurur verici...
Belki buyuk derken Olympia nin şanindan bahsediyosundur...

MlkeTarkn
16-08-11, 19:32
Eğer burda gerçekten Tarkan hayranları ve onu seven insanlar varsa bunu konuşmanın hiçbir önemi yok bence.Tarkan gerçek bir dünya starı!Neden kimse anlamak istemiyor.Yurtdışında herkes ülkeyi Tarkan ile tanıyor.Sosyal paylaşım sitelerinde hiç görmüyor musunuz?Bir Justin Bieber'ı star olarak görüp de ülkesindekini es geçen onun star olduğunu düşünmeyen insan bence gerçek bir Tarkan hayranı olamaz.Her albümünde her şakısında şahane şeyler ortaya koyan Tarkan!Başkası değil!
Tarkan gerçek bir dünya starıdır.O yalnız şarkısını söyleyip hayranlarını,ülkesindeki insanları geçiştiren bir sanatçı değil!Hayranlarıyla ilgili,ülkesi hakkında da pek çok şey yapmaya çalışmış,çalışan biri.Ben böyle düşünüyorum!Hepinizin fikrine de saygım var ileri gidilmediği sürece!