PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan Kürdistan’da konser vermek istiyor

secil.06
02-07-11, 09:16
Türkiye’nin önemli pop sanatçılarından Tarkan, yabancı bir dergiye Irak Kürdistan Bölgesi’nde konser vermek istediğini açıkladı.

Kürdistan Bölgesi’nde yayın yapan Majidi Guide Dergisi’ne demeç veren ünlü popçu Tarkan, Irak Kürdistan Bölgesi’nin başkenti Erbil’de konser vermek istediğini söyledi. Derginin Haziran-Temmuz sayısına özel yaşamı ile ilgili bilgiler de veren Tarkan, sanatsal projeleri konusunda da önemli açıklamalarda bulundu.

İngilizce ve Kürtçenin Sorani lehçesi ile yayın yapan dergiye konuşan Tarkan, Gazeteci Seda Kitay’a verdiği demeçte, “Irak Kürdistan Bölgesi’nde konser vermek istermisiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Şüphesiz Kuzey Irak’ta konser vermek istiyorum. Burada şunu çok rahatlıkla açıklayabilirim; gelecekteki projelerim içerisinde bu bölgede konser vermek de var.”
kaynak:http://www.ozgurhabergazetesi.com/haber/1185/Tarkan-Kurdistanda-konser-vermek-istiyor.htm

starzu
02-07-11, 14:31
hadi canım sizde tarkanın kürdistan kelimesini kullanacağını sanmam diyarbakır dese inanırım ama asla o kelimeyi kul-lan-maz:13:

TarkanColl
02-07-11, 14:47
Bu röportaj da sahte Tarkanın işi...

devilscream
02-07-11, 14:51
Kürdistan neresi?

özge
02-07-11, 17:00
Eğer bu röportaj doğru ise ıraktaki kürdistan ile şuanki ülkemizde dile getirilen kürdistan farklı arkadaşlar..Bildiğim kadarıyla ırakta kürdistan bölgesi var tabi duyduklarımı söylüyorum ben..Orada konser vermek istemesi doğaldır Tarkan bir sanatçıdır..Tüm kitlelere ulaşmak istemesi en doğal hakkıdır..Ama bu röportajın doğruluğunuda Tarkanın ağzından duymadan bilemeyiz..

tarkaseksüel
02-07-11, 17:01
Bu röportaj da sahte Tarkanın işi...Hala devam edıyo mu o ?

hilfa
03-07-11, 00:45
:14:bu tür yalan haber yayınlayana ceza verilmeli:14:

naki
03-07-11, 17:37
Kürdistanda konser vermek ne zamandan beri kötü oldu yaa? Her yerde konser verir kime ne?

devilscream
03-07-11, 17:51
Kürdistanda konser vermek ne zamandan beri kötü oldu yaa? Her yerde konser verir kime ne?Kimse Tarkan'a niye Diyarbakırda konser veriyorsun demiyor zaten:)
Ancak Kürdistan diye bi ülke var da biz mi bilmiyoruz sorun orada
"Özge" arkadasimizin dediği gibi Irak la alakalı bir şey varsa onu bilemeyiz tabi ki ilk kez duydum böyle bir şey
Ama kendi adıma takıldığım nokta "Kürdistan da konser" denmesidir..Cünkü benim anladığıma göre o şekilde söylenen yer
"Türkiye Cumhuriyeti"nin Güney Doğu bölgesi..Yoksa kimsenin Tarkan Güney Doğuya gitmesin dediği yok hepimiz aynı ülkenin vatandaşıyız
aynı haklara sahibiz herkes Tarkan dinleyecektir..Tarkan da her yere gidecektir;)

orhan89
03-07-11, 23:31
Yaa arkadaslar burda Diyarbakir dan bahsedilmiyo. Kuzey Irak deniliyo niye bu kadar kizdinizki? Irak in heryerine Kurdistan desinler isterlerse bana ne. Benim tek bildigim ulkemde Kurdistan diye bi yerin olmadigidir.
Zaten Tarkan in Irak da falan konser vermek istedigine de kesinlikle inanmam. Yalan haber!

secil.06
04-07-11, 00:34
ama sahde Tarkan varmış bıkma dan yalan haber yapıyolar

naki
05-07-11, 11:26
Kimse Tarkan'a niye Diyarbakırda konser veriyorsun demiyor zaten:)
Ancak Kürdistan diye bi ülke var da biz mi bilmiyoruz sorun orada
"Özge" arkadasimizin dediği gibi Irak la alakalı bir şey varsa onu bilemeyiz tabi ki ilk kez duydum böyle bir şey
Ama kendi adıma takıldığım nokta "Kürdistan da konser" denmesidir..Cünkü benim anladığıma göre o şekilde söylenen yer
"Türkiye Cumhuriyeti"nin Güney Doğu bölgesi..Yoksa kimsenin Tarkan Güney Doğuya gitmesin dediği yok hepimiz aynı ülkenin vatandaşıyız
aynı haklara sahibiz herkes Tarkan dinleyecektir..Tarkan da her yere gidecektir;)

Tabi bunu bilmemenizde düşündürücü. Irak'ın kuzeyinde yerel Kürt Yönetimi vardır ve Kürdistan olarak adlandırılır. Tarkanda bir dünya starı olduğuna göre bu yere gitmeside son derece doğaldır. Güneydoğudan bahseden olmadı..

seyma_tt
05-07-11, 14:11
Bıktım şu yalan haberlerden ya !

twilight
05-07-11, 14:57
Her 2 haberden birinde olduğu gibi yalan haber...

devilscream
05-07-11, 15:17
Tabi bunu bilmemenizde düşündürücü. Irak'ın kuzeyinde yerel Kürt Yönetimi vardır ve Kürdistan olarak adlandırılır. Tarkanda bir dünya starı olduğuna göre bu yere gitmeside son derece doğaldır. Güneydoğudan bahseden olmadı..Bana haritada Kürdistan diye bir ülke gösteremiyorsan eğer Irak içerisinde yerel yönetim olarak Kürdistan Bölgesi olması beni ilgilendirmiyor
Tarkan nerede konser vermek istiyorsa,dinleyicisini nerede buluyorsa oraya gidecektir zaten kimsenin buna itirazı yok
Nasıl ki Paris te Münih te konser verebiliyorsa "Kuzey Irak"ta da vermesi kadar doğal bir şey yok
Kimsenin de buna itirazı yok orada müzik dinleyicileri için bulunacak cünkü Tarkan
Ancak "Kuzey Irak" Kürdistan yerel yönetimini bilmemem neden düşündürücü oluyor bunuda anlamış değilim
Ancak fikrimi açık bir şekilde dile getirdim ister Güneydoğu olsun ister Kuzey Irak olsun eğer orada dinleyici potansiyeli var ise
Tarkan zaten bunu görür ve oraya gider kimsede buna itiraz etmez ben de dahil..Bu da bu konuda ki son mesajımdır daha fazla polemik olmasın çünkü konuşuldukta iş Tarkan dinleyicisinin haklarından çok o kişilere karşı siyasi görüş konusmasına dönmeye başlıyor ki benim asla böyle bir niyetim olmadı ne bu forumda ne de başka bi yerde..Saygılar..

tarkan_mania
05-07-11, 15:25
doğru bi haber değil abartmayın arkadaşlar..
Türkiye sınırları için yazmamışlar zaten . Irakla ilgili bi haber.
ki doğru olsa bile Tarkan istediği yerde konser verir. kimse buna hayır gidemezsin diyemez. bu onun bileceği bir iş..
güneydoğu hakkında Kürdistan diyemezler , çünkü orası Türkiye Cumhuriyetine aittir...
Hepimiz aynı bayrak altındayız.
boş yere tartışmayın..
Sevgiler.. :41:

naki
05-07-11, 21:22
Bana haritada Kürdistan diye bir ülke gösteremiyorsan eğer Irak içerisinde yerel yönetim olarak Kürdistan Bölgesi olması beni ilgilendirmiyor
Tarkan nerede konser vermek istiyorsa,dinleyicisini nerede buluyorsa oraya gidecektir zaten kimsenin buna itirazı yok
Nasıl ki Paris te Münih te konser verebiliyorsa "Kuzey Irak"ta da vermesi kadar doğal bir şey yok
Kimsenin de buna itirazı yok orada müzik dinleyicileri için bulunacak cünkü Tarkan
Ancak "Kuzey Irak" Kürdistan yerel yönetimini bilmemem neden düşündürücü oluyor bunuda anlamış değilim
Ancak fikrimi açık bir şekilde dile getirdim ister Güneydoğu olsun ister Kuzey Irak olsun eğer orada dinleyici potansiyeli var ise
Tarkan zaten bunu görür ve oraya gider kimsede buna itiraz etmez ben de dahil..Bu da bu konuda ki son mesajımdır daha fazla polemik olmasın çünkü konuşuldukta iş Tarkan dinleyicisinin haklarından çok o kişilere karşı siyasi görüş konusmasına dönmeye başlıyor ki benim asla böyle bir niyetim olmadı ne bu forumda ne de başka bi yerde..Saygılar..
Siyasi görüş belirtmedim. Bir realiteden bahsettim. Çarpıtmaya gerek yok. Diyarbakırdan yola çıkıp Kürdistandan bahsetmiştin onu düzelttim. Kürdistan olarak bahsedilen yerin Türkiye coğrafyasında olmadığına işaret ettim. Biliyormuşsunda bilmemezlikten geliyormuşsun peki :) Saygı bizden..

**MegaStarkan**
07-07-11, 13:53
Dergi Inglizce ve Sorani dili ile yazilmis ... Kürdistan kelimesi de, dergi tarafindan kullanilmis, Tarkan ise Kuzey Irak olarak yanit vermis. Bu acidan Tarkan'in Kürdistan kelimesini kullanmis olmasi mümkün degil; zaten konu Türkiye de degil. Ayrica evet, Kürdistan Kuzey Irak ve Iran bölgelerinde var olarak geciyor fakat devletler umumi hukuki anlaminda ayri bir Kürdistan ülkesi yoktur; ayni zamanda bu demek degildir ki böyle bir gercegin var olmamasi veya ilerde hukuki statüsünü korumamasi.

tunalı
07-07-11, 22:52
meraba arkadaşlar ben d.bakırdan şeyhmus uzun süredir hiç yorum yapmıyordum buraya geçen yıl kocaeli ünv kazandım ve orada yaşayanların hepsi demiyim ama çoğunn kürdistan ve kürtlük hakkında bir şey bilmediklerini kulaktan dolma yalan dolu şeylere inandıklarına şahit oldum
hakikatten de üzücü

gel gelelim bu ropörtaja
kuzey ırakın diğer adı kürdistandır erbil zagros vs.
ve tarkanın oralarda çok hayranı var konser vermek isteme3si gayet normal
kürdistan denir denmez d.bakırda söz edileceğini anlamıştım.
sanırım hala böyle bir korku var d.bakırı kaybetme korkusu

devilscream
08-07-11, 03:37
meraba arkadaşlar ben d.bakırdan şeyhmus uzun süredir hiç yorum yapmıyordum buraya geçen yıl kocaeli ünv kazandım ve orada yaşayanların hepsi demiyim ama çoğunn kürdistan ve kürtlük hakkında bir şey bilmediklerini kulaktan dolma yalan dolu şeylere inandıklarına şahit oldum
hakikatten de üzücü

gel gelelim bu ropörtaja
kuzey ırakın diğer adı kürdistandır erbil zagros vs.
ve tarkanın oralarda çok hayranı var konser vermek isteme3si gayet normal
kürdistan denir denmez d.bakırda söz edileceğini anlamıştım.
sanırım hala böyle bir korku var d.bakırı kaybetme korkusuŞeyhmus biz seninle bu konuda konusmusluğumuz oldu zamanında
Ayrıca yine forumumuzdan seninde normalde yaşadığın bölgede yaşayan bi arkadasimizlada konusmustum
Söylediğin gibi önyargılar çok fazla ama burda konu önyargıyla Diyarbakırdan bahsetmek değildi..O sadece
verdiğim bir örnekti kendi adıma,ki mesajlarımda Güney Doğu diye de belirttim..Ancak sonrada farkettim
bahsedilen yerin Kuzey Irak olduğunu..Tarkan dinlemek herkesin hakkıdır her zamanda söyledim bunu Tarkan dinleyicisinin
olduğu her yere gidecektir gitmelidir onu sevenlere..Bu Dünyanın neresi olursa olsun geçerli..Hassas bi konu üzerinde olduğumuz için bir kez daha yazmak istedim yanlıs anlasılmak istemiyorum ki beni biliyorsun:)

trkn_sry
11-07-11, 00:59
Okuyup mu paylaşıyorsunuz siz bu haberleri ?
Yalan olduğunu anlamamak için bir sebep yok ap açık ortada yalan haber olduğu yalan haber ise paylaşmayın bizler zaten takip ediyoruz .
Okuyanlarda anlar diye düşünüyorum..

rojbin
11-07-11, 15:18
arkadaşlar bu kadar kızacak birşey yok "kürdistan" dediği diye bir yer var Irak`ta "kuzey ırak federal kürdistan"adlı bir bölge var tarkan nın burada konser vermek istemesini anlıyorum sonuçta o bir dünya starı bence heryer de konser verebilmeli bu onun en doğal hakkı ayrıca eğer bu bölgede konser verirse bende bir kürt olarak çok mutlu olurum ve bence bu konuyu uzatmanın da fazla anlamı yok...

secil.06
11-07-11, 16:28
sahdekarın biri cıkıyor ortaya laf atıyor yalan haberler artıkca artıyor malesef