PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Televole tarkan’a karşı

secil.06
26-06-11, 21:22
Şarkıcıların, oyuncuların cahil olmasını normal karşıladığımız dönem geride kalmış görünüyor. Televole yıldızlarından, ‘duyarlı ünlüler’ dünyasına geçiş dönemindeyiz

Eskiden, Televole günlerinde, ‘fırlama muhabirimiz’ önüne gelen popçuya, mankene “TBMM ne zaman kuruldu?”, “Cumhurbaşkanımızın adı ne?” gibi sorular sorardı. Cevapların yüzde 80’i yanlıştı. Bir anda kamera ışıklarının yanmasıyla, yol ortasında araba farına takılan tavşan gibi titreyen ünlü, Atatürk’ün ölüm tarihine 1923 filan dediği zaman, ekranda koca bir çarpı çıkar, “Bilemedi!” ünlemi, bip efektiyle desteklenirdi. Genellikle bu soruların muhattabı güzel kızlar olurdu. Tüm güzel şarkıcıların, seksi oyuncuların cahil olduğu vurgusu gözümüze sokulurdu.
Ama bundan çok da huzursuz olamıyorduk, çünkü onların işinin zaten sabun köpüğü hayatta bizi eğlendirmek olduğuna inanmıştık. Dans eden, şarkı söyleyen bebeklerin pilleri bitmediği sürece sorun yoktu.
Biri çıkıp ‘yaza damgasına vuracak’ şarkıya çektiği klip dışında akıllıca bir şey söylediği zaman, ukala oluyordu. Bizim de algımız “Sanatçı, sanatıyla ilgilensin”e dönmüştü.
Bugün Tarkan’la Veysel Eroğlu arasında yaşanan tartışma, en azından ‘sanatçı’ cephesinde işlerin biraz daha ilerlediğini görmek adına sevindirici, karşı tarafın gerilediğini daha iyi anlattığı için de üzücü.

Şarkı söyleyen bebekler
Sanatçının ‘sanatını’ yapmak için gerekli olan unsurların, estetik ameliyat, iyi bağlantılar ve para olduğunu zannetmiyoruz artık en azından. Şarkı söyleyen bebeklerden, müzik yapan insanlara geçmeyi başardık.
Müzikle, yazıyla, sinemayla, resimle uğraşan birinin, üstelik eserlerini kendi çalışma odasından çıkarıp milyonlarca kişiye gösterme imkanı bulmuş bir yaratıcının, dünyada olup bitenden habersiz olmasını beklemek Televole kanunları içinde kabul edilebilir ancak. Tarkan Allianoi için endişe duymalı, birileri Hasankeyf’i sahnede hatırlatmalı, kimse olan bitene tepki vermekten pısırıkça korkmamalı.

Ceren Şehirlioğlu ceren.sehirlioglu@milliyet.com.tr
kaynak:http://cadde.milliyet.com.tr/2011/06/26/YazarDetay/1285449/televole-tarkan-a-karsi

xurush'nine
26-06-11, 21:36
Bence bu yazinin adi Tarkan televoleye(kanunlarina) karsi olmaliydi..:)

TARQANIM
26-06-11, 22:11
ben bu yazidan hic birsey anlamdim

seyma_tt
26-06-11, 23:34
Bence bu yazinin adi Tarkan televoleye(kanunlarina) karsi olmaliydi..:)

Katılıyorum :D Yazının başında belli değilde hepsini okuduktan sonra anlıyorsun zaten , Tarkan için yazılmış ..:7:

secil.06
27-06-11, 00:33
Tarkan için yazılan boş bir haber daha

trkn_sry
27-06-11, 12:18
Ya ne kadar gereksiz gazeteci var saçma sapan haber yapıyorlar yazmak için yazıyorlar.

twilight
27-06-11, 15:25
Absürt... Hem de çok absürt...
O kadar zırvalamayı beceren gazetecilerimiz var ki,sonra bana sivri dilli lakabını koyuyorlar...Ne kadar olursam olayım,bunlar kadar kötü yazamam... ;)