PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hülya Avşar önceden Tarkanı hep överdi

Nzl
31-05-11, 20:18
Gezegen Mehmet ile yapılan röportajdan bir bölüm;

* Kral TV Müzik Ödülleri çok iyiydi. Ancak birçok kavgaya sebebiyet verdi.

Aslında kral çıplak dendi bu ödül töreninde. Burada en çok tartışılan şey, Tarkanın niye bu kadar ödül aldığıydı. Oysa ödülleri biz vermiyoruz.

* Halk mı veriyor?

Hayır, bir tek halka bırakırsak sağlıklı bir sonuç alamayız. 5 kriter var; satış rakamları, jüri üyeleri, internetten satış rakamları, radyolarda çalınma rakamları, halk… Ve halkın da telefonlarından 1 SMS aldık. Bunu da basın toplantılarımızda duyurduk. SMSler de sadece 1 SMS bedeline yapıldı yani hiçbir gelir kazanmayı hedeflemedik. Ve bunun da dışına çıkıp belli yüklemeler olmasın diye 20 günlük oy sürecini masaya yatırdık. Hile gibi görünen şeyleri yani aynı telefondan yapılan 500 bin adet gibi mesajları hemen sildik. Yani o kadar adil bir iş yaptık ki, dünyada bu sistem emsal alınabilir. Ve tüm bu kriterlerden sonra sonuçlara bakarak bu ödülleri hiçbir müdahale yapmadan sahiplerine verdik.

* Peki Tarkan konusuna gelirsek…

Tarkan niye tartışılıyor anlayabilmiş değilim. Tarkan geçen sene 400 bin albüm satmış. Yani yarıştığı kategorideki sanatçıların toplamından daha fazla. Biz hiçbir şey yapmıyoruz; olan fotoğrafı çekiyoruz.

* Bu konuda en çok Tarkanın ödüllerini başkalarına aldırtması tepki çekti.

Tarkan gerçekten çok mütevazı, çok naif bir sanatçı. Emin olun kaç ödül alacağını bilmiyordu. Sadece benim çabalarımı, samimiyetimi görünce ve çok rica etmemden dolayı Tamam geleceğim dedi. Fakat benimle yürüyen arkadaşlarımın çok emeği var, ödülleri benim adıma onlar alsınlar. Ben de en sonda çıkayım ve herkese büyük bir sürpriz yapayım dedi.

* Tarkanın bu iş için büyük para aldığı doğru mu?

Bir grup, Tarkanın bizden para aldığını; diğer grup bizim Tarkandan para aldığımızı söyledi. Emin olun kimse 1 kuruş bile almadı. Böyle bir şey olabilir mi zaten?

* Hülya Avşarın kızgınlığı neden?

Emin olun bilmiyorum ve gerçekten şoktayım. Bunu araştırsınlar, hatta arşivlere baksınlar. Hülya Hanım bu törenden önce her yerde her zaman Tarkan için dünya starı diyor. Ödül töreninden sonra ise basın ordusunun önünden geçiyor ve hiçbir şey söylemiyor. Derken 2 gün sonra bu yorumları yapıyor. Hayret verici bir durum. Zaten kendisi bu ödül törenine çok yakın dostu Emel Müftüoğluna destek olmak için geldi. Bu organizasyonu Emel Müftüoğlu yapıyordu. Müftüoğlu, ödülleri Türkiyenin mühim sanatçıları versin diye uğraştı. Hülya Hanım da o yüzden oradaydı.

* Bu yaşanan olaylar sizi üzdü mü?

Evet, son derece üzdü. Keşke burada Sezen Aksunun Sertap Erener, Levent Yüksel ve Aşkın N. Yengi ile yaptığı o şahane düeti konuşuyor olsaydık. Ya da açılıştaki Hüsnü Şenlendircinin müthiş performansını… Ya de ne bileyim, Orhan Gencebayın böyle bir ödül töreninde şarkı söylemesini ve herkesi duygulandırmasını konuşuyor olsaydık. Ama malesef büyük tartışmalar büyük güzelliklerin üzerine gölge düşürüyor.

http://www.365gunmuzik.com/haberdetay_4888_Hulya-Avsar-Onceden-Tarkani-Hep-Overdi.html