PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kral TV ödüllerinden...(Mehmet Tez)

Nzl
21-05-11, 03:20
Kral TV ödüllerinden...
21 Mayıs 2011
Madem müzik dünyamızın gündeminde Kral TV Müzik Ödülleri var, madem ben de jüri üyeleri arasında yer aldım, madem ödüller tartışma yarattı, o halde müsade edin ben de bu konuda iki çift laf edeyim

Yok gitmedim. Durduk yere ceket falan giymek istemedim. Gidene itirazım yok ama ben bu herkesin sanki aynı kulübün üyesiymiş gibi bir araya gelip birbirine selam verip övgülere boğduğu dünyanın dışında kalmaktan memnunum. Zaten Kral TV’yi de bir tek askerdeyken seyretmiştim. Çavuşlar başka kanal açmıyordu. Ayrıca tören ve maç evden de izlenir. Pizza söyleyip cümbür cemaat takılıyorsunuz, her kafadan bir ses çıkıyor, yorumlar havada uçuşuyor. Biz de öyle yaptık. Bakın benim notlarımdan derlediklerim şöyle...
* İlk kez jürisinde bulunduğum bir yarışmada oy verdiğim adayların kazandığına tanık oldum. Yani ilk kez kazanana ben de oy vermiş oldum. En iyi beste (Tarkan), en iyi aranjör (Ozan Çolakoğlu), en iyi albüm (“Adımı Kalbine Yaz”, Tarkan) en iyi erkek sanatçı (Tarkan), en iyi şarkı (“Sevdanın Son Vuruşu”, Tarkan).* En iyi çıkış yapan sanatçı ödülündeki adaylar arasında ben gerçekten çıkış yapan birini göremedim. Çıkış yapmak demek yeri göğü inletmek demektir. Mesela Amy Winehouse 2008’de en iyi çıkış yapan sanatçı Grammy’sini ikinci albümüyle kazanmıştı. Bence bu yıl en iyi çıkışını, ikinci albümünü yayımlayan Sıla yaptı. Ödül onun hakkıydı ama bu kategoride aday bile değildi.
* Orhan Gencebay’a ödül verdiniz, iyi güzel. Onu sahneye çağırdınız, iyi güzel. Ona şarkı söylettiniz, tamam. İyi de kardeşim hayatında konser vermemiş, sahnede rahat olmayan Orhan Baba’ya dakikalarca hem de “Batsın Bu Dünya”nın dandik remiksini söyletmek kimin fikri? (Öneri: Ödülünü verdikten sonra hazırlanıp, birkaç ödül sonra elinde bağlamasıyla belirip, canlı okusa ne iyi olurdu)...
* Demet Akalın ve Serdar Ortaç’ın ödül alamamasının nedeni “sahil yörelerindeki görgüsüz beach’lerde en fazla çalınan şarkı” şeklinde bir kategori olmamasıydı. Böyle bir ödül koyulursa her sene alırlar, hiç kompleks yapmasınlar. Çalışmaya devam.* Sezen Aksu, Sertab Erener, Levent Yüksel ve Aşkın Nur Yengi’yi yan yana izlemek çok büyük zevkti ve acayip güzel bir 90’lar kafasıydı. Aşkın Nur Yengi kendini özletmiş.
Pek pop dinlemeyen biri olarak, ezbere bildiğim ne çok şarkıları olduğuna şaşırdım.
* En iyi grup ödülü Mor ve Ötesi’nin olmalıydı. Nedeni çok basit: Çünkü adaylar arasında en iyi grup onlar.
* Ferit Şahenk’in Orhan Gencebay hayranı olduğunu bilmiyordum. Orhan Gencebay’dan “Orhan abimiz” diye söz etmesi sempatikti.
* En iyi klip ödülü Mor ve Ötesi’nin “Araf”ına gitmeliydi. Bir senaryosu ve hikayesi olan tek klip onlarınkiydi.* Rock kategorisini kaldırmayı anlıyorum. Neticede çok dinlenen rock grupları da pop yapıyor. Ana akımdaki sanatçılarla yarışmaları doğaldır.
* Ama indie ya da bağımsız ya da alternatif adında yeni bir kategori lazım. İndie ve alternatif kulvarda ana akıma renk katacak çok iyi isimler var. Belki rock yapan gruplar da bu kategoride yer alabilir. Monotonluğu önler. Herkes için iyi olur (Tabii önce Kral TV’nin bu isimlere hafiften yer vermesi lazım).

http://www.milliyet.com.tr/kral-tv-odullerinden-/mehmet-tez/cumartesi/yazardetay/21.05.2011/1392745/default.htm?ref=haberici

İZMİRLİ
21-05-11, 10:06
Klip olayına katılıyorum, kesinlikle araf almalıydı...

asltrkn
21-05-11, 13:25
Demet Akalın ve Serdar Ortaç'ın kategorilerini çok iyi belirlemiş.

özlemmis
21-05-11, 14:07
beni en çok üzende sanki tarkan bu ödülleri haketmemiş gibi gösterilmesi keşke hiç gitmeseydi geceye ödül aldı ama burnundanda getirdiler umarım bir daha katılmaz.

secil.06
21-05-11, 14:43
diğer adaylar sadece izlemekle yetindiler ama şu bi gercek Tarkan hak ediği gibi aldı

Nzl
28-05-11, 22:19
Bu günkü yazısından kısa bir bölüm;

Kendimi hiç hesapta yokken Tarkan’ı savunmak durumunda hissettim. Size ne kardeşim, adam ister ödülünü gelir alır, ister almaz, Kime ne? Hem adamın üzerinden prim yapmak için elinde ödül bekliyorsun hem de gelmeyince kızıyorsun. Oraya hiç çıkma, kendini de bu duruma düşürme.

http://www.milliyet.com.tr/-24-siniri-kalkti-iyi-de-/mehmet-tez/cumartesi/yazardetay/28.05.2011/1395584/default.htm

twilight
28-05-11, 22:40
Demet,Hande,Serdar ve türevleri tırt oldu ya...Tarkan 9 ödül aldı da en son şarkısını söyledi ya...grup tepsi ödül alamadı ya... :) Daha nasıl bir ödül töreni olabilir ki bundan güzel? :D

secil.06
29-05-11, 01:38
kim ne derse desin bütün dülleri alıdı harika bir sahne performansıyla süper di

TEVETOGLU
29-05-11, 17:29
Aşkın Nur Yengi,Levent Yüksel,Sertab Erener ve Sezen Aksu'nun birlikte şarkı söylemesi yılın müzik olayıydı herhalde.

secil.06
30-05-11, 10:50
Aşkın Nur Yengi,Levent Yüksel,Sertab Erener ve Sezen Aksu'nun birlikte şarkı söylemesi yılın müzik olayıydı herhalde.

Asıl olay Tarkanın final yapıp bütün ödülleri almasıy dı

tarkan_mania
30-05-11, 10:55
* Demet Akalın ve Serdar Ortaç’ın ödül alamamasının nedeni “sahil yörelerindeki görgüsüz beach’lerde en fazla çalınan şarkı” şeklinde bir kategori olmamasıydı. Böyle bir ödül koyulursa her sene alırlar, hiç kompleks yapmasınlar. Çalışmaya devam.

işte yorum diye ben buna derim :28::28::28: