PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan - Seyfi Alp

asltrkn
04-05-11, 10:49
Almanya Mektubu/Seyfi Alp
Benim Almanya’ya geldiğim 1990 yılında Tarkan, İstanbul’da müzik eğitimine başlamış. 13 yaşına kadar doğup büyüdüğü Almanya’dan döner dönmez Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde öğrenci olmuş. 1993 yılında İstanbul Plak’tan çıkardığı “Yine Sensiz” adlı ilk albümü müzikseverler ile buluştuğunda ben Almanya yollarında 3 yıl muhabirlik tecrübesiyle haber peşinde koşuyordum.
Tarkan’ı 1999 yılındaki Avrupa Turnesi sırasında yakından tanıma fırsatım oldu. O zamanki menajeri Uygar ve ekibiyle yakından tanıştık. Hürriyet Gazetesi o günlerde Tarkan’ı, “Asker Kaçağı” olarak köşeye sıkıştırırken, biz Avrupa SABAH olarak, “Başka Tarkan yok, zamanı gelince askerliğini yapar” tarzı haberler yazdık. Tarkan Avrupa Konseri sırasında Hürriyet ve bizim haberlerimizden günü gününe haberdar oldu. Sabah Gazetesi’nin o günlerdeki en koşturan muhabirlerinden biri olarak bu haberleri de yazmak bana nasip olmuş, Tarkan’ın Offenbach ve Stuttgart konserlerinde kendisiyle baş başa buluşma fırsatı yakalamıştım.
Geçtiğimiz Perşembe günü müthiş bir şey oldu. Akşam saatlerinde telefonla arayan bir arkadaşım, “Tarkan’la akşam yemeğe yemek ister misin?” dedi. Şaka gibiydi.
Evet son yıllarda magazinden kopmuştum. Ama Tarkan’la aynı mekanda yemekte bulunmak heyecan vericiydi.
28 Nisan Perşembe akşamı o tarihi dakikaları yaşadım. Tarkan ve ekibinin akşam yemeğinde onlardan olmayan üç kişiden biri bendim. Yemek boyunca aramızda 2 metre vardı. Defalarca göz göze geldik. Yemeğin sonlarına doğru da saygılı biçimde yanına oturdum. Konuştuk.
39 yaşına giren Tarkan’ın gözlerinden yine zeka fışkırıyordu. Kelimelere sığdıramayacağım güzellikler yaşadık.
Frankfurt Konseri sırasında bir şey fark ettim. Onu siz okuyucularımızla paylaşacağım.
Tarkan performans olarak 1999’dakinden uzaktı. Bunda müzik tarzını değiştirmesinin etkisi var. Bana kalırsa bugünden tezi yok yeniden Sezen Aksu’dan yardım istemeli.
Frankfurt konserinin en coşkulu yerleri yine eski şarkılarında ortaya çıktı.
Frankfurt’taki akşam yemeği sorularıma Bolumuzu da sıkıştırıp, haberini yazdım.
Tarkan şuan duraklama dönemi yaşayan bir star…
Yeniden toparlanıp, eski haline gelmesi biraz zaman alabilir.
http://www.boluolay.com/makale/355/17/tarkan

tarkan_mania
04-05-11, 11:13
Tarkanla akşam yemeğe yemek ister misin

bende istiyoruummm :D:D

Tarkan şuan duraklama dönemi yaşayan bir star…

ne duraklaması yaa, şuan bomba gibi.. :4:
Avrupa turnesindeki yoğun ilgi bunun ispatı zaten.. :1:

asltrkn
04-05-11, 11:18
Bu adam ya performansın anlamını bilmiyor ya da şaşırmış olmalı ! Tarkan şu an duraklama dönemi yaşıyormuş,vay bee,o zaman böyle duraklama tüm sanatçıların başına diyorum bende ;)

arau
04-05-11, 13:29
adamın dediklerini boşverinde benim bu yazıdan anladığım tarkan'ın ne kadar vefakar olduğu zor günlerinde yanında olanları aradan on yıllar geçmiş olmasına rağmen unutmamış bir hal hatır sormuş.en azından. büyüksün tarkan...

ece**
04-05-11, 14:37
Bu duraklama dönemiyse ben duraklamamış dönemini düşünemiyorum :D Daha n'apsın adam.canını mı alalım yahu ! şuan gayet iyi bence maşallah...

xurush'nine
04-05-11, 17:07
... Kelimelere sığdıramayacağım güzellikler yaşadık.

Insan "kelimelere sigdiramayacagi guzlelikler yasadigi.." biri icin sonradan nasil boyle yazi yazar anlayamadim bi kere..

...39 yaşına giren Tarkan’ın gözlerinden yine zeka fışkırıyordu.

....Tarkan performans olarak 1999’dakinden uzaktı. Bunda müzik tarzını değiştirmesinin etkisi var...

...Tarkan şuan duraklama dönemi yaşayan bir star…

Bak kendisi de itiraf ediyor Tarkan (yaslanmadi ama!) buyudu artik.Ille de orasini burasini fazlasiyla acip ya da oynatip seyirciyi costurma donemini gecdi Tarkan, cunki oturmus kisiliyi buna musaide etmiyor.Ille de gozlerinden durmadan seks mi fiskirsin canim?!
Anladigim kadariyla ekilerden 20-25 yas doneminden en cok Tarkan'da aranan da bu, "beklediklerini bulamayanlar" bunu kismindan sikayetciler esasinda.
Performans olarak gayet iyi, bunu Istanbul Harbiye ve son Avrupa turnesi konserlerinde gosterdi.Ne duraklamasi?!
Eskilere bakmis sadece olarak dans grupla show yapmayi tercih etmiyor(Cunki "Let me see you bounce.." sarkisinin yerinde "Adimi kalbine yaz"i tercih ediyor mesela), belki bir az da kendi danslarinda (cimrilik yapiyor demeyelim de) daha kisitli davraniyor o kadar.
En son kismiyla ilgili hafif yenilikler yapa bilir, dusunuyorum ki onu zamanla yapar , daha yeni atlatti zor donemini(unutmayalim, dava hala suruyor ki mutlaka Tarkan'i psikolojik olarak etkiliyor)..

Bana kalırsa bugünden tezi yok yeniden Sezen Aksu’dan yardım istemeli.
355/17/tarkan[/URL]

Cok sacma Sezen Aksu oglunu tanitmak icin Tarkan'i secerken, Tarkan neden ondan yardim istemeli bunu da anlayamadim..

P.S. Bana gore Seyfi Alp Tarkan'dan yemekte daha fazla ilgi beklemis bulamayinca da Kenan Ercetigoz tarzi uygulamis.Hincini yazisiyla cikmis.. :28:

Nzl
04-05-11, 20:15
Tarkan büyük incelik gösterip 12 yıl öncesinde yaşanan bir olayın hatırına yemeğe davetetmiş ama malesef karşılığında anlamsızca yazılmış bir yazı geliyor. Keşke hiç kalemini eline almasaymış, alıyorsada en azından son albümde sezen aksunu'nun iki şarkıda Tarkan'a destek verdiği gerçeğini öğrenipte gelseymiş...

secil.06
04-05-11, 22:53
illaki bu kadar göz önün de olan birine olumsuz hat da sacma,sapan yorum yapanlar da olacakdır kim ne derse desin Tarkanın da dediği gibi beni bilen iyi biliyor ve her haliyle seviyoruz..