PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'ın Öp'ü uymadı, bari Ayşe'den 'Arabesk' verseydik

cansu06
11-03-11, 10:28
Eurovision'da her yıl aynı kavgalar...
"Selami gitsin, Şukufe kalsın. Abdurrrahim çağdaş, Şu artık demode..." Günlerce yarışacak şarkıcıyı seçemeyiz. Toplantı üzerine toplantı yapılır. Bu arada güzel reklam aracıdır. 'Ben gidiyorum' diye ortaya beş şarkıcı çıkar. Haaa bir de Türkçe veya İngilizce söylensin kavgası vardır. Bu konuda da herkes kafasına göre fikir yürütür.

Bunları geçen gün genç meslektaşım(!) Ayşe Özyılmazer'i izlerken düşündüm. Ayşe gibi şarkıcılarımız ve müziğimiz varken neden ilk sıraları hatta birinciliği kaptırırız? Bence o birincilik her zaman elimizin altında. Küçük bir akıllı seçim yetiyor. Sertab Erener'de Hadise'de olduğu gibi... Ayşe bunlardan biri ama düşünmek için geniş açıdan bakmak ve vizyon gerekiyor.

Biliyorsunuz Ayşe aynı zamanda şarkıcı da... Hem köşe yazarı hem de şarkıcı. Bilmiyorum başka işleri var mı? Kendisi şarkıcı Neco ile Oya Germen'in kızı olur. Eee ana da baba da şarkıcı olunca dibine düşmüş. Okur-yazarlığı sanırım amca Mithat Özyılmazer'den geliyor. Mithat da Kültür Bakanlığı sanatçısı. Rahmetli Davut Amca'nın (dedeleri) eseri hepsi...

Açıkçası Ayşe'nin Arabesk şarkısını ve klibini çok beğendim. Önce çok akıllı çalışma. Ne istediğini bilenleri hep severim. Her açıdan çok kaliteli bir çalışma. Müzik ile görüntü çok iyi birleşmiş. Felsefe olmuş. Zaten beni etkileyen ve derin düşündüren yönü de bu...

Ayşe'nin ses ve vücut oyunlarını büyük dikkatle izlerken kendime sordum, "Neden TRT, Eurovision Şarkı Yarışması'na Ayşe'yi ve bu şarkıyı göndermez de aylarca şarkıcı arar durur?" Dünyanın da masrafını yapar. Al işte elinin altında hazır malzeme. Ayşe'nin yüzü Türk güzeli değil mi? Hele ceylan gibi bakan gözleri... Çok iyi dansöz olduğu da görülüyor. Modern dansöz. Eh Arabesk de Avrupalı'nın çok seveceği, hemen eşlik edeceği basit ve sempatik bir şarkı... Şimdiye dek puan toplayan şarkılarımız buna benzemiyor mu? Demek ki Avrupalı'nın gözünde biz Ayşe Özyılmazer gibi dans eden, şarkı söyleyen insanlarız. Neden hayallerini kırmak için uğraşıyoruz? Bu imaj kötü mü? Yunan ve İsrailliler bizi taklit ederken çatlıyorlar. Yunanlı dansözler türedi Avrupa gecelerinde. Hadi İsrailli dansöz vardı... Kusura bakmayın ama gruplarımız, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya benziyor. Bizim çocuklar gibi Avrupa'da her sokakta beş grup var. Hele onlar gibi müzik de yaparsan ne özelliğin olacak? Ama Ayşe gibi kızları yok gibi... İmkân olsa da iddiaya girsem, Ayşe, Arabesk gibi bir şarkı ile yarışsın, en kötü üçüncü olurdu.

Tabii Tarkan ile katılmak da var ama... Bunun için Tarkan'ı ikna edebilecek yönetici gerekiyor. Para ise al sana para diyecek, imkân ise al sana imkân... Düşünebiliyor musunuz Tarkan son albümünde yer alan 'Öp' şarkısı ile yarışmaya katılacak. Şarkının aralarında bir dakika popo sallayacak... Hatta 'Adını Kalbime yaz' bile dese yeter... Bütün eski Demirperde ülkelerinden tam puan gelmezse ben de yazmayı-çizmeyi bırakıyorum. Almanya, Hollanda, Fransa, İngiltere'deki gurbetçi kardeşlerimizi saymayın, Yunanistan'dan bile oy gelir. Ama Tarkan'ı ikna etmek... Onu da mı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapsın...
AYKUT IŞIKLAR

ece**
11-03-11, 11:39
anlattığı ayşe özyılmazel bizim bildiğimiz ayşe özyılmazel mi? bu adam şaşırmış olmalı :D:D ne komik şey..tarkanın gitmesini isteyen o kızın gitmesini istemez mantıklı düşünürsek :D öve öve bitirememiş.inanamadım valla .sanki sanatçı kıtlığı varmış gibi :D :D

xurush'nine
11-03-11, 16:37
Aykut Isiklar aslinda onemli bir gazeteci..Ama Tarkana karsi tarafli davrandigi icin kendisini sevmem. Defalarca yazilariyla tavrini ortaya koydu.Son zamanlar bir oyle bir boyle sag sol yapinca daha da gozumden dusuyor..
Ne oldu Tarkan'i 2010 subatinda yerden yere vuruyordun, - bilmem hangi "mahallenin delikanlisindan farki.." yoktu?!Neden gozaltinda (bile)ayni muamele yapilmiyor diye bas bas bagiriyordun kosende?!Simdi onmeli mi oldu ki Erovizyona gitsin diye ikna etmeyi oneriyorsun?!Tevbe tevbe.. Sen ne bicim adamsin be?
Bak yine olmadi, demek ki Tarkan Turkiyeni Dunyada temsil ede bileceklerin en iyisi, bak sen de Tarkan gitse daha iyi olur diyorsun.Demek ki Tarkan onemli birisi, farkli birisi -demek ki farkli muamele gormek onun dopdogal hakki (ki tam tersi gormuyor asagi cekilmeye calisiliyor malesef- ne farksa, "ozel mualeme" gordugu dosyasinin aylarca surundurulmesinden bayagi belli oluyor..)...Bak yine kendini paradoksladin karanlik(lar) pardon isik(lar) efendi...

secil.06
11-03-11, 20:29
Ayşe özyılmazel daha önceki yazıların da Tarkana baya kafayı takmışsı şim di
Aykut bey kusura bakmayın ama Tarkan kesinlikle katılmaz hangi şarkıyla olsa bile
evet süper dans ediyo harika yorum yapıyo başka söze gerek yok

tarkaseksüel
11-03-11, 20:57
Aykut Isiklar aslinda onemli bir gazeteci..Ama Tarkana karsi tarafli davrandigi icin kendisini sevmem. Defalarca yazilariyla tavrini ortaya koydu.Son zamanlar bir oyle bir boyle sag sol yapinca daha da gozumden dusuyor..
Ne oldu Tarkan'i 2010 subatinda yerden yere vuruyordun, - bilmem hangi "mahallenin delikanlisindan farki.." yoktu?!Neden gozaltinda (bile)ayni muamele yapilmiyor diye bas bas bagiriyordun kosende?!Simdi onmeli mi oldu ki Erovizyona gitsin diye ikna etmeyi oneriyorsun?!Tevbe tevbe.. Sen ne bicim adamsin be?
Bak yine olmadi, demek ki Tarkan Turkiyeni Dunyada temsil ede bileceklerin en iyisi, bak sen de Tarkan gitse daha iyi olur diyorsun.Demek ki Tarkan onemli birisi, farkli birisi -demek ki farkli muamele gormek onun dopdogal hakki (ki tam tersi gormuyor asagi cekilmeye calisiliyor malesef- ne farksa, "ozel mualeme" gordugu dosyasinin aylarca surundurulmesinden bayagi belli oluyor..)...Bak yine kendini paradoksladin karanlik(lar) pardon isik(lar) efendi...bunlarda hiç tutarlılık yok amaçları sadece konusulmak... Bir gün öyleler bir gün böyle...

TEVETOGLU
11-03-11, 21:54
Kimse ikna edemez.Çünkü Tarkan Eurovision'a katılmayı düşünmüyor.

twilight
12-03-11, 11:36
Başbakanın daha önemli işleri var,kimse Tarkanı ikna etmek durumunda yada zorunda değil.Tarkan katılmıyorum der ve biter,aynı şeyleri her sene muhabbet etmek artık bıktırdı beni.

xurush'nine
12-03-11, 18:36
Kimse ikna edemez.Çünkü Tarkan Eurovision'a katılmayı düşünmüyor.
Hani "Never say never.." derler ya, bir bakmissiniz ben ikna etmisimdir kendisini - Erovuzyonda bir millet iki devlet olarak duet yapiyoruzdur belli mi olur..;)) :21:

secil.06
12-03-11, 21:45
kesinlikle katılmayı düşünmüyo ve kesinlikle katılacağını düşünmüyorum ayrıca ikna olması,ikna etmek için boşa kürek sallıyo olurlar

megastarmert
14-03-11, 12:10
ya bu işede Recep beyi karıştırmışya yuh diyorum ya...sanattan anlamayan bir adam...
Tarkan'ın rihannadan tek bir eksiği var arkasında dev bir uluslararası şirket yok şuanda.

tarkan_mania
24-03-11, 11:22
Şarkının aralarında bir dakika popo sallayacak...

çok güldüm yine sabah sabah yaa..
:28::28::28:

siboss1992
24-03-11, 22:12
sahsen ayse hakkinda yazdiklarina pek katilamicam.
ama tarkan hakkinda dediklerinde dogruluk payi var. tarkanin bi yerlere varabilecegini düsünüyrum eurovision da. ama katilmali mi katilmamali mi bilmiyorum.