PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye’nin 2011 Eurovision şarkısı Live it up

secil.06
26-02-11, 11:43
Türkiye’nin 2011 Eurovision şarkısı Live it up
Almanya’nın Duesseldorf şehrinde düzenlenecek olan 56. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi Yüksek Sadakat grubu “Live it up” isimli şarkıyla temsil edecek.
TRT Tepebaşı stüdyolarında düzenlenen geceyle Yüksek Sadakat grubunun Eurovision şarkısı tanıtıldı. Yüksek Sadakat grubu, Duesseldorf’da 10 Mayıs 2011’de gerçekleştirilecek olan birinci yarı finalde sahneye çıkacak.
Tanıtım gecesinde konuşan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, grubun yarışmada 1. olmalarını istedi. Uzun ve yorucu bir süreç olduğunu dile getiren Şahin, “4 Şubat itibariyle grubun 3 parçası arasından bir seçim gerçekleştirdik. Manga grubuyla geçtiğimiz sene 2. olduk fazla sevinemedik ama arkadaşlardan isteğim bu sene 1. olmaları.” dedi.
TRT olarak grubun gerek parçasına gerekse parçanın diline hiçbir müdahalede bulunmadıklarının altını çizen Şahin, “Geçtiğimiz sene Manga bizi çok iyi temsil etti ama 2. olduk, aslında onlar gönüllerde 1. oldular. Mayıs ayı bizim için heyecanlı olacak.” şeklide konuştu.

ŞAHİN: TARKAN BİZDEN 1 KURUŞ DAHİ TALEP ETMEDİ

Şarkıcı Tarkan’ın Eurovision’da Türkiye’yi temsil etmek için 5 milyon dolar istediği yönündeki iddialara da değinen Şahin, “Kendisi bizden hiçbir şekilde 1 kuruş dahi para talep etmedi.” ifadelerini kullandı.
Tarkan’la güzel bir dostluk kurduklarını ifade eden Şahin, “Kendisi bize her konuda yardımcı olacağını’ söyledi. ‘Size her konuda yardımcı olayım ama bu saatten sonra Eurovision’a katılmam olmaz’ dedi. Ve kendisi bizden hiçbir şekilde 1 kuruş dahi para talep etmedi.” şeklinde konuştu.
‘Live it up’ şarkısının bestecisi ve grubun basçısı Kutlu Özmakinacı ise konuşmasında şarkılarının hazır olduğunu ancak güzel olmasının yetmeyeceğini bahtının güzel olması gerektiğini ifade etti.
Özmakinacı, “Bu kendi bestemiz olduğu için parça üzerinde yorum yapmam doğru olmaz. Parçamızın adı, “Live it up” ve anlamı ise hayatını yaşa, umarım bu parça yarışmadan alnının akıyla çıkar.” diye konuştu.

Kaynak :bugün gazetesi
link : http://www.bugun.com.tr/son-dakika-haber/?id=6119

twilight
26-02-11, 12:51
Arkadaslar,sarki tam anlamiyla bir fiyasko...Keske Tarkan gitseydi;eurovisiona en azindan güzel sarki yapardi...Bu ne yaaa Cok sacma bir sarki olmus...Galiba yine gecen sene ki gibi Azarbeycani destekleyecegim :)

tarkaseksüel
26-02-11, 14:32
ben beğenmedım sarkıyı

DaLy
26-02-11, 15:09
Altyapısı çok sağlam güzel bi şarkı..Eurovision denen zımbırtıya çok bile ya neyse..

denizarya
26-02-11, 15:11
eurovizyon icin bence iyi bir sarkii..yeterli yani...kazanan sarkilari görüyoruz onlardan daha kötü degill...ayrica yüksek sadakat beni postiv sasirtti..daha kötü bir ingilizce bekliyorudum..ama hem sesi hem ingilizcesi baya iyi

TARQANIM
26-02-11, 15:12
türkiye kadar bu eurovisiyonu önemseyen ülke yok yollayin taze sarkicilari olsun bitsin denesinler sanslarini kaybedecek birseyleri yok nasil olsa.. ayrica live it up bilindik yarisma sarkilarindan ne berbat nede iyi.. Daly arkadasimiza tamamen katiliyorum yeterde artar

twilight
26-02-11, 15:25
Sitelerde yapilan anketlere göre,yüzde 35 sarkiyi begenmis.yüzde 50 begenmemis.geri kalan nötr bulmus... :)
Bence ''Şhake IT up Şekerim''şarkısı da bile iyi bu şarkıdan euroivision icin. ;)
Tabi en iyisi Sertabin sarkisiydi. :)

catlaq bebeq
26-02-11, 23:09
benim anlamadigim neden yine bir rock gurubunu gönderiyorlar artik yeter yani baydi seneye de tarkani görelim:4:

Mega_Star
27-02-11, 13:31
ilk elemede elenir döner

secil.06
27-02-11, 14:02
Türkiye için bol şans diyecem ama şarkı berbat ya umarım başarılı olrlar

orhan89
27-02-11, 15:13
Avrupali Turklerin oylariyla ilk 10 a girer ama berbat bi sarki :s

secil.06
27-02-11, 16:47
eger elemeleri gecerlerse bu Türkiye için moral olur birinci gelirlerse cok düşük bir ihtimal o zaman da şok olunur Türkiye

TEVETOGLU
27-02-11, 18:18
Şarkıyı beğendim ama kaçıncı olacakları konusunda bir fikrim yok.

megastarmert
01-03-11, 02:54
Bence kendi klütürümüzü yansıtan bir şarkıyla gidilmeliydi çünkü bu yarışma kültürlerin kaynaşması için vardır. Türkçe güzel bir şarkı ve arkasında yöresel kıyafetler olan bir grup.

gizem-akkaş
01-03-11, 14:13
çok kötü yaaa uf nie hala şu saçma yarışmaya katılıoruz anlamıorumm ne gerek vaar:S

secil.06
01-03-11, 21:06
cogunluk begenmedi ama inşallah başarılı olurlar