PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Müziğin ustaları TRT'de yarışacak

secil.06
24-02-11, 22:56
Müziğin ustaları TRT'de yarışacak

Yılın şarkı ve sanatçısı kategorilerinde Tarkan ile Sıla ön plana çıkarken, Türk Sanat Müziği kategorisinde Umut Akyürek, Emel Sayın, Muazzez Abacı, Melihat Gürses, Muazzez Ersoy ile yarışacak

TRT Müzik kanalının düzenlediği ve bu yıl ilk kez düzenlenecek 2011 müzik ödüllerinin adayları belirlendi. Yılın şarkı ve sanatçısı kategorilerinde Tarkan ile Sıla ön plana çıkarken, Türk Sanat Müziği kategorisinde Umut Akyürek, Emel Sayın, Muazzez Abacı, Melihat Gürses, Muazzez Ersoy ile yarışacak.
Türk Sanat Müziği'nin son temsilcisi Umut Akyürek, TRT Müzik'in dağıtacağı müzik ödülleri kapsamında 'Türk Sanat Müziği'nde Yılın Kadın Sanatçısı' kategorisinde büyük ustalarla aday gösterildi. Emel Sayın, Muazzez Ersoy, Muazzez Abacı ve Melihat Gürses gibi isimlerle aday gösterildiği içi çok büyük gurur duyduğunu söyleyen Akyürek, "Bu isimler bizim müziğimizin kilometre taşları. Aday gösterilmek bile ödül almak kadar değerli" dedi. Akyürek, Türk Sanat Müziği yorumlayan yeni sanatçıların çıkmaması konusunda "Bizler de ticari kaygılarımıza bakıp tarz değiştirebilirdik. Ama bu kolay yolu seçmek olurdu. Kendi müziğimizi ve kültürümüzü yaşatmak çok önemli" yorumunda bulundu.

İLK KEZ VERİLECEK
Bu yıl ilki düzenlenecek olan yarışmada halkın belirlediği isimler sonucu oluşan ilk beş finalist, yine halkın sms mesajları ve jüri üyelerinin oyları sonucu belirlenecek. 12 dalda verilecek olan TRT Müzik Ödülleri'nin oylaması hala devam ediyor.
Jürisinde Atilla Özdemiroğlu, Fuat Güner, Hakan Eren, İzel Çeliköz, Zeynep Talu ve Yüksel Aytuğ'un bulunduğu yarışmanın diğer kategorilerinde ise şu isimler yarışıyor.

Yılın Albümü: Tarkan- 'Adını Kalbime Yaz'
Emre Aydın- 'Kağıt Evler'
Mustafa Ceceli-'Mustafa Ceceli Remix'
Sıla-'Konuşamadığımız Şeyler Var'
Sagopa Kajmer-'Bendeki Sen'
Yılın Erkek Sanatçısı: Emre Aydın
Gökhan Türkmen
Mustafa Ceceli
Soner Sarıkabadayı
Tarkan
Yılın Kadın Sanatçısı: Atiye
Sertap Erener
Sıla
Şebnem Ferah
Yonca Lodi
Yılın Şarkısı: Sıla-'Acısa da Öldürmez'
Emre Aydın-'Bu Yağmurlar'
Mustafa Ceceli-'Hastalıkta Sağlıkta'
Tarkan-'Sevdanın Son Vuruşu'
Manga-'We Could Be the Same'
Yılın Çıkış yapan Sanatçısı: Berkay
Barbaros
Mavi
Toygar Işıklı
Umut Kaya
Yılın Grubu: Duman
Gripin
Manga
Yüksek Sadakat
Mor ve Ötesi
Yılın THM Erkek Sanatçısı: İbrahim Tatlıses
Kubat
Orhan Hakalmaz
Orhan Ölmez
Volkan Konak
Yılın THM Kadın Sanatçısı: Niran Ünsal
Sabahat Akkiraz
Şevval Sam
Şükriye Tutkun
Zara
Yılın Fantezi Müzik Sanatçısı: Ebru Gündeş
Sibel Can
Müslüm Gürses
Orhan Gencebay
Sinan Özen
Yılın TSM Erkek Sanatçısı: Ahmet Özhan
Alp Arslan
Gökhan Sezen
Yılmaz Morgül
Zekai Tunca
Yılın TV Müzik Programı: 'Albüm Arkası'-Powerturk
'Kuzeyin Oğlu'-Show
'Kulis'-Powerturk
'Ferhat Göçer ile'
TRT Müzik 'Kral Nostalji'

Kynak : yeni asır gazetesi
Link : http://www.yeniasir.com.tr/Sarmasik/2011/02/24/muzigin_ustalari_trtde_yarisacak

twilight
24-02-11, 23:03
Tarkan'dan en az 2 dalda ödül bekliyorum...Cünki taniyip - taniyacagim bütün insanlara sms attirdim. :) Sila,Mor ve ötesi,emre aydin,manga,sertap erener...bunlarda kesinlikle bu yil cok basarili isler yaptilar..Keza;mustafa ceceli de öyle!
Cok basarili sanatcilar hepsinin ödül kazanmasini elbette isterim;Ancak Tarkandan herkesten fazla ödül almasini bekliyorum :)

secil.06
24-02-11, 23:05
Tarkanın yanın da diğerlerinin pek şansı yok bizim oylar da belli zaten
bir an evel Tarkanın elin de ödüllerle resmini görmek istiyoruz

twilight
24-02-11, 23:19
Tarkanin odül törenine gidecegini pek zannetmiyorum maalesef.Gerçi şarkı söylese güzel olur yine,yeniden... ;)
Bu arada arada yeni çıkış yapan dalinda barbarosa oy verdim;Sesi cook güzel adamin. :)

denizarya
24-02-11, 23:39
tarkanin ödül alacagi kesinm..artik tarkan bu basariya ragmen almazsaa..yuhh derim :)

jetaime
25-02-11, 00:07
odulu tarkan elinde gormek istiyorum

günışığım
25-02-11, 07:17
trt odullerine katilacak mi acaba tarkan

TarkanColl
25-02-11, 11:03
Ödülün üzerine de albümün adını yanlış yazmasalar bari :)))

secil.06
27-02-11, 16:55
Şarkıın adını yanlış yazdıklarına göre umarım aynı hatayı sunucu da şarkıyı anos yaparken söylerse gülme kırizi geceririz

TEVETOGLU
27-02-11, 17:47
Evet Trt Müzik Ödüllerine katılacak mı acaba Tarkan?