PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Musikiye zarar verdi mi

secil.06
20-02-11, 14:45
Musikiye zarar verdi mi

Musikiye zarar verdi mi
Tarihçi Murat Bardakçı, Türk müziğindeki bozulmanın sebeplerinden birinin Zeki Müren olduğunu öne sürdü; sanat dünyası ikiye bölündü.

Türk müziği tarihiyle ilgili çok sayıda araştırması bulunan ünlü tarihçi Murat Bardakçı, müzikteki bozulmanın başta gelen sebeplerinden birinin Zeki Müren olduğunu öne sürdü.
Müşerref Akay: Önderlik yapmıştır

Bu görüşe şiddetle karşı çıkıyorum. Zeki Müren Türk müziğinde çok büyük önderlik yapmıştır. Münir Nurettin Selçuk’tan sonra Türk müziğinde yaptığı reformları ve değerli besteleri vardır. Bugün Tarkan olsun diğer Türk müziği sanatçıları olsun Türk müziği olmasa ne kadar başarılı olabilirlerdi? Batı müziği yapanlar acaba Elton Jonh’un şarkılarını mı söylediler? Elbette Dede Efendi’nin şarkılarını söylemediler ama yine bu eserleri farklı tarzda, Türk müziği enstrümanlarıyla çok sesli müziğe dönüştürdüler.

Kaynak :Hürriyet Kültür Sanat

secil.06
20-02-11, 14:45
bu haberin bir kısmı Tarkanın adının gecdiği bölüm

denizarya
20-02-11, 16:45
haberde sadece tarkanin adi geciyor ama onun kendisiyle bir ilgisi yok ama yinede tessekürler tabii...tarkanin adi gectigi her haberii ben sahsen ögrenmek isterim :))

zeki mürenin türk müziginde belki yeni birsey katmistir evet ama zarar verdi diye birseyy hic olamaz

twilight
20-02-11, 18:08
Zeki Müren'e unisex kiyafetler giydigi icin yerin dibine batirmak istiyorlar...Ama aptalca bir davranis oldugunu bilmiyorlar...Artik bütün erkekler unisex giyiniyor sanat camiyasinda...
Escinsel de olabilirdi Zeki Müren;bunlar icin yargilamak ne kadar dogrudur?Yani...
Ölünün arkasindan konusmayi ne cok seviyor bu medya ve insanlar...Ben hic konusamam yani,utanc olur degil mi insanlarda?Yok hani...
Tarkani da elestirmis;türkce söylüyor diye...Peki bounce'in tüm Avrupa ülkelerinde klibinin yayinlndigini bilmiyorlar heralde...Start the fire'inde tüm balkan ülkelerinde...
Aptalca bi yazi olmus...Kimse kusura bakmasin...