PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan uyuşturucu kullanmaktan yargılanacak

özlemmis
17-02-11, 16:33
Yargıtay uyuşmazlığı çözdü, Tarkan 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde uyuşturucu satmaktan değil uyuşturucu kullanmaktan yargılanacak.

hürriyet

jetaime
17-02-11, 16:48
Pfff bu haberden vallah cok sıkıldım

twilight
17-02-11, 16:51
Ne bu simdi?Sadece 2 satirlik bir yazinin,bir haber degeri tasidigina inanmiyorum.Tarkan'in uyusturucu kullandigina hele hic inanmiyorum...Cakma bi haber digerleri gibi.
Hem yargilansa ne olacak?2 saat durusma,ondan sonra serbest...
Yeni yeni haberler yaparak Tarkan'in ismini karalamaya calisiyorlar...Oysa ki hep ayni haber...Yani bi degisen sey yok... :)

cansu06
17-02-11, 16:55
bende şimdi gördüm ayrıntılar birazdan verilcek yazıyor

orhan89
17-02-11, 17:02
Uffff birakin artik adamin yakasini.

twilight
17-02-11, 17:15
http://magazinsortie.com/goster_haber.php?id=1887

Buyurun arkadaslar bu da haberin detayli hali..
Bu media,ne acimasiz,ne gaddardir...Bir sanatci basarilariyla,konserleriyle tanininca ''Mega star Tarkan şurada şu kadar bin seyiciye konser verdi'' hemen uyusturucu davasina gelince ''sanatci tarkan'' yada ''sarkici tarkan''olur ve genelde Tarkanin t harfi kücük yazilir.
Budur yani medya...

Bende bunlara dayanarak BU HABER YALAN diyorum :)

orhan89
17-02-11, 17:20
Burdan Tarkan a sesleniyorum: bar cikisi bi rus mankenle falan yakalanda onu yazsinlar. Yazik bu gazetecilere demi. Haber yapcak bi olay olmadigi icin ne yapcaklarini sasiriyolar =D

MARY JANE
17-02-11, 17:44
medya böyle haberleri içeriğini değiştirip değiştirip yayınlamayı çok seviyor nedense. ama başarı haberleri olunca 2 günde unutup gidiyor. yazık valla. ben asıl sizi tarkan aklanınca görücem. o zaman böyle haber yapabilecek misiniz bakalım. bırakın adamın yakasını da turnesine hazırlansın. vicdansız bu medya çok vicdansız.

xurush'nine
17-02-11, 19:16
Ne cozulmez bir uyusulmazlikmis be... Iyi ki bir yila cozduler, karari da artik 2012'den sonra (dunya batsin oyle;) veririler.
Bu arada Tarkan'in evinden bir miktar esrar bulundu bulunmasina da ama uyusturucu kullanmadigi her halinden belli.Ille de adami kullanici yapacaklar.
Medya da masallah hic firasti elden vermiyor biu durumlarda-utanmasalar mutluluktan gobek aticaklar URRAAAAAAAAAAAAA Tarkan uyusturucu kullaniyor!!!Tarkan bitiyor!!!! diye cok yakinda manset manset haberler cikar artik.Tadini cikarirlar bol bol.
Ne deyim, Allah medya dahil her kesin gonlune gore versin! Eden bulur birgun mutlaka..

secil.06
17-02-11, 20:44
bekleyip göreceğiz daha kesin bir acıklama yapılmadı herkez başladı yalan,yanlış söylemeye haber yapmasa eminim en dogru bilgili alacağız en kısa zaman da

denizarya
17-02-11, 21:32
Şarkıcı uyuşturucu satıcılığından değil; uyuşturucu kullanımından yargılanacak...

İSTANBUL - Yargıtay 5. Ceza Dairesi uyuşturucu operasyonunda aralarında Tarkan'ın da bulunduğu 17 şüpheli hakkında açılan dava dosyasındaki uyuşmazlık sorununu çözdü. Yargıtay, davaya İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nin bakacağına karar verdi.

Habertürk'ün haberine göre; Cumhuriyet Savcısı Emin Ateşağaoğlu, Tarkan'ın da aralarında olduğu 17 kişi hakkında iddianame hazırlamıştı. İddianame İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmiş ve bunu inceleyen mahkeme dosyayı görevsizlik kararıyla Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemelerine göndermişti.

Davanın gönderildiği İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi de dosyayı inceledi ve suçun örgüt kapsamında değerlendirilemeyeceğini, "iştirak halinde bireysel suç" olduğunu ifade ederek dosya hakkında görevsizlik kararı verdi.

Bu nedenle dosya mahkemeler arasındaki uyuşmazlığın çözümlenmesi için Yargıtay 5. Ceza Dairesi'ne gönderildi. Tarkan hakkındaki uyuşmazlık sorununu bugün görüşen daire, şarkıcının İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına karar verdi. Yani Tarkan uyuşturucu satıcılığından değil uyuşturucu kullanımından hakim karşısına çıkacak.

BASLIK BENCE HIC UYMUYOR...MÜJDELI BIR HABER GIBI GÖZÜKMÜYOR
ntvmsnbc.com

denizarya
17-02-11, 21:34
bu haber basligi hic uygun gelmedi banaa...tarkanin kokain saticiligi yapmadigini herkes biliyor ve emindi bundan...sadece kullanmaktan yargilanacak diye müjedeli haber yazmislar

denizarya
17-02-11, 21:36
bu haberiin buraya yüklendigini görmedim bende yükledim amaaa detailleriyle birliktee

MARY JANE
17-02-11, 21:43
böylede başlık olmaz ki. sanki tarkan neyden yargılanacağını bilmiyorda onlar haber veriyormuş gibi. ben bu haberlerin aslı olmadığını düşünüyorum. tarkan aklandığında medyaya kötü haber de biz veririz.

orhan89
17-02-11, 21:45
Mujde deyince bende sandimki... Insallah bir an once sucsuzlugu kanitlanirda Tarkan da bizde rahatlariz.

secil.06
17-02-11, 21:47
evet bu gün buna benzer bir cok haber yapıldı dogruluk payı oldugu gerekli acıklamalar geldin de ögreneceğiz

secil.06
17-02-11, 22:02
İDDİANAME-

Davanın iddianamesinde, Tarkan Tevetoğlu'nun, ''kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak'' suçunu düzenleyen ve 1 ila 2 yıl arasında hapis cezası öngören TCK'nın 191. maddesinin 1. fıkrası uyarınca yargılanması talep ediliyor.
İddianamede, Tevetoğlu hakkında aynı maddenin 2. fıkrasında yer alan ''Bu suçtan dolayı açılan davada mahkeme, birinci fıkraya göre hüküm vermeden önce uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanan kişi hakkında tedaviye ve denetimli serbestlik tedbirine, kullanmamakla birlikte, kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran kişi hakkında denetimli serbestlik tedbirine karar verilebilir'' hükmünün de uygulanması isteniyor.
Başka bir şüphelinin de Tevetoğlu ile aynı maddeler uyarınca yargılanması istenen iddianamede, diğer 15 şüphelinin ise 5 ila 23 yıl arasında değişen hapis cezaları öngören ''uyuşturucu madde satmak'', ''uyuşturucu madde alınıp satılmasına aracılık etmek'', ''yurda uyuşturucu madde ithal etmek'', ''uyuşturucu madde kullanmak'' ve ''kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak'' suçlarından yargılanması talep ediliyor

**MegaStarkan**
17-02-11, 22:14
Türkiye de davalarin bu kadar uzun sürmesi acilen degistirilmesi gereken bir durum. Tarkan'in sucu karar cikana kadar tahmindir - bu medya tarafindan yeteri kadar vurgulanmiyor. Eger Tarkan'in kan sonuclari gercekten uyusturucu madde icermis ise ticari anlamda olmamasi Tarkan icin elbette iyi. Umarim para cezasi yeter. Para cezasi yerine sosyal icerikli bir cezaya captirilmasi tabii ki daha mantikli ve verimli olur - suc karari cikarsa.

tarkaseksüel
17-02-11, 22:25
asparagas haberşler bunlar :)

twilight
17-02-11, 22:38
Niye caninizi sıkıyorsunuz ki,simdi isim saymayim ama Türkiyedeki tüm sarkicilar ve sanatcilarin cogu uyusturucu kullaniyor.Cogu diyorum ama 10 sarkici varsa 9u kullaniyor yani.Bilmiyorsunuz galiba ama.Daha da Avrupaya acilirsak Avrupada zaten bazi ülkelerde uyusturucu ticareti serbest...Tarkan da kullanabilir olabilir,yani o da bir insan sonucta ancak,beni kizdiran sey,su ana kadar Tarkan veya cephesinden bir aciklama yapilmamasi.
Ben Tarkanin uyusturucu kullandigina inanmiyorum.Daha dogrusu,hic bir madde kullandigini sanmiyorum.Ama kullandiysa yada hala da kullaniyorsa yine de arkasindayim...
Bi de su acidan bakiyorum;belki kendisi kullanmiyordu.Evine birisi yerlestirdi.Kaninda bulunduysa bile işte ne bileyim yemeğine/içkisine kokain falan atildi...Sizce olamaz mi?Imkansiz bir olay gibi gözükse de imkani var.
Doluya koyuyorum tasiyor,bosa koyuyorum almiyor derler ya...
Öyle bir sey bu aklima sacma sapan fikirler geliyor ama Tarkanin uyusturucu kullandigi aklima gelen son sey bile degil yani.

:22: Onu seviyoruz,sonsuza dek arkasindayiz... :29:

günışığım
18-02-11, 00:36
yirtmis iste Tarkan =)=)

ece**
18-02-11, 11:17
bişey olacağı yokta işte ortalığı karıştırmak hobi olmuş artık bunlarda..

arau
18-02-11, 12:23
arkadaşlar niye cellallendiz anlamadım davanın hangi mahkemede görüleceğine karar verilememişti onun kararı verildi bireysel suç var denildi. örgüt kapsamında değerlendiriseydi mahkeme iyice uzardı. hatta mahkeme günü almak bile zorlaşırdı iyice. şimdi bir yada iki davada biter Tarkan için.. buda müjdeli haber başlığılını açıklar....... bide suçsuzdur derse mahkeme tadından yenmez.......

ayrilik_zor
19-02-11, 18:46
umarim en kisa zamanda hayirli haber aciklanir

tarkankolik1972
19-02-11, 18:53
herkes kafasına göre konusup duruyor,doğru bilgi doğru zamanda ulaşır bize ..bekleyip görelimm..

twilight
19-02-11, 19:23
Vakti zamaninda Macaulay Culkin hakkinda da uyusturucu davasi cikmisti,3 yil mi yatacak 3 ay mi yatacak derken,3 saat bile hapse girmedi yani...Ki o zamanlar Amerika onun sayesinde film izliyordu,neredeyse cogu cocuk filminde o oynuyordu(Home Alone serisinin vazgecilmez cocugu desem hatirlarsiniz heralde)...Yani ona bir sey yapamadilarsa Tarkana hic hic bir sey yapamazlar benden söylemesi :)
Uyusturucu kullandiysa,10 milyar para cezasi verirler...Ve de Amy Winehouse gibi,sosyal iş projesi verirler olur biter...
Hapis - mapis hep medyani uydurmasi... ;)

secil.06
20-02-11, 12:43
ne olursa olsun her zaman bu konuyla ilgli yalan,yanlış haber yapmak dan vaz gecilmeyecek bir an evel sonuclansa da biz de ,kendisi de rahat etsek

Yakisikli89
20-02-11, 16:02
Iyiice akillara kazimak istiyorlar bu tür haberleri.
Unutulsun gidilsin iste ...
Ne diye her seferinde gündeme getiriliyor ki anlamiyorum!

gizem-akkaş
24-02-11, 18:39
yaaa yeter vlla bıktım bu habercilern tarkana laf atmasndan yapcak haber bulamıolar durup durup tarkana sallıyolar işi yapamıosanz kendnize suç atın tarkana sallamayn artk yaaa yeter cidden bşka işinzmi yok!!!!

secil.06
24-02-11, 21:22
sonun da bu haberi yapanlar da pes edecekler

pdrlütfiye
24-02-11, 21:28
yeter artık bıraksınlar tarkanımın peşini yaaa... gerçi tarkan kendisi de diyo ya al elmaya taş atan çok olur diye... bu mevzu da aynen o mesele... tarkanı küstürmeden rahat etmeyecekler... sonra tarkan uzun bi amerika daha yapacak ve olan bizlere olacak...