PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sezen ve Tarkan’dan senfonik destek...

anakha26
08-02-11, 09:20
http://www.hurriyet.com.tr/_np/8473/12618473.jpg

Almanya’nın Köln Kenti’ne giden Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, kaldığı otelde ziyaret eden Kürt sanatçı Şivan Perver, Kürt açılımına katkı sağlamak amacıyla, TRT Şeş’ten naklen yayınlanmak üzere, bir filarmoni orkestrasıyla konser vermeyi önerdi.

Perver, konserin kadrosu için de “Sezen Aksu veya Tarkan olabilir, Sertab Erener’in de sesi uygun. Ben Türkçe söylerim, onlar da Kürtçe, fena mı olur” dedi. Perver’in çağrısına Sezen Aksu ve Tarkan olumlu yanıt verdi. Tarkan, “Herkesin el ele vermesi gerektiği dünyanın ve insanlığın şu zorlu zamanlarında, Sayın Şivan Perver ile barış ve sevgi için, bütünlüğün refahı için böyle bir müzikal projede yer alabilirim” dedi.

Nezaket göstermişler
Sezen Aksu da konser projesinde adının geçmesinin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi: “Haberi Hürriyet’ten okudum. Şu anda yoğun bir albüm çalışması içindeyim. Konuyla ilgili bana ve çalışma arkadaşlarıma henüz resmi bir davet gelmedi. Ama beni böyle bir proje içinde görmeleri bana çok mutluluk verdi. Nezaket göstermişler, çok teşekkür ediyorum.

Demirhan HARARLI
HÜRRİYET

twilight
08-02-11, 12:29
Haber icin tesekkürler,ama ben Sivan Perver'i hic sevmiyorum...Ve Tarkan'la ayni sahnede yer almasi gerektigini düsünmüyorum...Eger dostluk icin bir sey yapilacaksa,her hangi bir Yunanli sarkiciyla düet yapilmasini isterim... Bayan yada erkek hic fark etmez...Sivan Perver olmasin da...

arau
08-02-11, 12:36
belki tarkan'ın amacı siyaset değil ama proje kesin siyasete alet edilecek tarkan dikkatli olsa iyi olur..( ayrıca doğru olduğunu sanmıyorum tarkan'ın söylediği sözlerin kıbrıs konseri öncesinde yorum yapmaktan bile çekinmişti konuyla ilgli ki bide siyaset yapılması kuvvetle muhtemel bir projenin içine girsin)

ece**
08-02-11, 12:42
hayret sezen aksu bu projeye nasıl zıplamamış !!! şaşırdım doğrusu ! neyse siyasete girmeyim şimdi..bi kürtçe şarkı okumakla dünya el-ele vermez,vermiycekte bu saatten sonra .ben umudumu yitirdim kökünden şuanki gidişatımıza bakınca..o yüzden bu mantıkla kabul ediyosa projeyi bence hiç gereği yok boşversin..

starzu
08-02-11, 13:41
Haber icin tesekkürler,ama ben Sivan Perver'i hic sevmiyorum...Ve Tarkan'la ayni sahnede yer almasi gerektigini düsünmüyorum...Eger dostluk icin bir sey yapilacaksa,her hangi bir Yunanli sarkiciyla düet yapilmasini isterim... Bayan yada erkek hic fark etmez...Sivan Perver olmasin da...

sana katılıyorum ewrim bende sevmiyorum o şahsiyeti ve isimlerinin yan yana gelmesi bile beni rahatsız etti :13:

denizarya
08-02-11, 15:35
tarkani sahnede görmek isterim amaa bu organisasyondaa iyi olurmuydu bilmem

secil.06
08-02-11, 20:19
haber dogrumu bilmiyorum ama ben zannetmem artık Tarkanın agzın dan yazıyolar bana pek inandırıcı gelme di kokusu cıkar yakın da

günışığım
08-02-11, 20:34
gereksiz bir organizasyon olur Tarkan yapma !!!!!!!!!!!!!!!

TARQANIM
08-02-11, 20:46
dogru haber oldugnu düsünmüyorum kabul etmemistir etmezde tarkan..

TarkanColl
08-02-11, 20:56
Rojin'in menajerine Tarkan'ın menajeri olması için teklif götürülmüş diye duydum. Kesin bir duyum değil bu ama eğer doğruysa, bu yakınlaşma da doğru olabilir...

TheLastAirBender
08-02-11, 21:02
Umarım yalan haberdir ve kendi agzından bir açıklama duyarız yoksa , hayatımda bi kez bile eleştirmedigim ve bugüne kadar yaptıgı , bulundugu her projede helal olsun dedigim tarkanı bu davette görürsem daha ne kasetini alırım nede dinlerim bu kadar açık konusuyorum. Şivan perver teröristtir , yurtdışına gidip türkiyeye karşı siper almış , atıp tutmuş kişilerin basında gelir o yüzden zamanında bu kişinin türkiyeye girişi yasaklanmıştır . Yanında durup şarkı söyleyecegi kişi binlerce masum insanın ölümüne sebep olmuş kişilere maddi destek saglamış bir terör yandaşıdır. Tarkan o davete gidip barış marış nidaları atarsa benim için biter , sizleri bilemem...

TarkanColl
08-02-11, 21:06
Ayrıca, gazetecilerimiz oturdukları yerden uydurma haber çok yaptıkları için artık neye inanacağımızı şaşırdık. Eminim en kısa zamanda Tarkan tarafından bir açıklama gelecektir...

twilight
08-02-11, 21:14
TheLastAirBender;kesinlikle katiliyorum...Bu gün cogu Tv kanali Tarkan - Şivan Perver - Sezen Aksu is birligini gösteriyordu...Haber kesin olmasa da galiba dogru arkadaslar...Su ana kadar Tarkan ne yaptiysa;savundum...Ama;Tarkan Şivan Perver'le düet yaparsa,benim icin bitmis olur...Ne kasetini alirim,ne konserine giderim,ne de Tarkan Online'dan mesajlarina bakarim...Tamamen de hayatimdan cikaririm...
Tabi haber dogruysa...Yanlissa tam gaz Tarkan devam :))

**MegaStarkan**
08-02-11, 23:07
TRT gibi bir devlet yayin organi "terörist" cikarmaz... kanit ve belge olmadan basaklarini karalamak mantikli degil. Bu terimin cok büyük bir önyargi ve lekeleme oldugunun farkinda olmalisiniz.

Sanatcilarin projeleri durum degisiklige yönelik degil, soruna örnek göstermektir - türk ve kürt sanatcilarin beraber söylemesi kötü degil. Bu acidan sosyal icerigi güclü ve olumlu, sorun görmüyorum.

Yakinlasma oldugunu bir kac ay önce bende duymustum. Tarkan olumlu yanit vermis, ne kadar gerceklesir bilemiyorum. Fakat ihtimal vermemistim duydugumda, tepkilerin ne kadar yanlis yöne cekildigini biliyordum.

Zaman gösterir.

twilight
08-02-11, 23:22
TRT gibi bir devlet yayin organi "terörist" cikarmaz... kanit ve belge olmadan basaklarini karalamak mantikli degil. Bu terimin cok büyük bir önyargi ve lekeleme oldugunun farkinda olmalisiniz.

Sanatcilarin projeleri durum degisiklige yönelik degil, soruna örnek göstermektir - türk ve kürt sanatcilarin beraber söylemesi kötü degil. Bu acidan sosyal icerigi güclü ve olumlu, sorun görmüyorum.

Yakinlasma oldugunu bir kac ay önce bende duymustum. Tarkan olumlu yanit vermis, ne kadar gerceklesir bilemiyorum. Fakat ihtimal vermemistim duydugumda, tepkilerin ne kadar yanlis yöne cekildigini biliyordum.

Zaman gösterir.

Haberi duydugumda ''Sivan perver'i sevmiyorum''diye gecistirdim ama,TheLastAirBender dogru söylüyor...Yasim yetmedigi icin pek hatirlayamiyorum,ama bu ülkeden kovuldugunu(sinir disi edilmek desek daha mantikli olur) falan haberler son dakika haberi olarak gecmisti...Bu ülkede yasiyorsa ülkesini sevmeli diye düsünüyorum ben.

Gelelim ikinci yoruma,illa bir dostluk ifade edilecekse buyrun söyle yapsinlar.
Ibrahim Tatlises&Tarkan...Yada Mahsun Kırmızıgül&Sezen Aksu...Saydigim isimler ülkesinin yetistirdigi en güclü seslerdir...Ibrahim tatlisesi sevmesem de,sesinin kötü oldugunu söyleyemem...Sesi var adamin...Allah yukarida yani.

Neyse,kendi yorumuma döneyim...
Uyusturucu problemleri ciktiginda bile durmadan destek vermistim.Ama iste bu olursa,destek veremem maalesef.

Tek ben degil;kimse destek veremez...Ibrahim Tatlises,Mahsun Kirmizigül yada Özcan Deniz hay hay,ama Sivan Perver...Katiyen!Yapma Tarkan...

Sevgiler.. :41:

MARY JANE
09-02-11, 01:08
umarım yalan bir haberdir yada doğruysa bile tarkan umarım böyle bir hata yapmaz.

tarkaseksüel
09-02-11, 01:09
bence tarkan kabul etmez boyle bır seyı

TEVETOGLU
09-02-11, 19:48
Senfonik kelimesinden aklıma ne geldi.Tarkan 2010 Avrupa Kültür Başkenti çerçevesinde senfonik bir konser verecekti.Ama iptal olmuştu.

secil.06
09-02-11, 20:27
Tarkan umarım bu konuyla ilgilernmiyodur ve yalan haberdir

bounce
10-02-11, 00:46
daha forumda bölünmeler olmuş.. Yok dinlemem etmem diye... ne çat kırıldım insanlar var yaa.. hemen eksi gördünüz mü yok Tarkan dinlemem felan..
Tarkanın böyle bi eylemde bulunacağını sanmıyorum.Çünkü Tarkan bi marka. yanlış yere çekilebileceğini kendiside düşünmüştür.Ülkücü fikri savunan vatandaşlar tarafından yanlış yere çekilebilir. sonra Tarkanın dedesinden başlarlar 1. dünya savaşında şehit oldu bunun yaptığına bak diye.
Ki kendisi İzmir Büyükşehir Belediyesinin yeni yıl konserini siyasi yöne çekilebilir düşüncesiyle kabul etmemişti.
ama kıyamet kopmaz. Ahmet Kaya dinleyince suç olmuyor da Tarkan eğer düet yaparsa mı suç!
kalbinizi kırarım!

bounce
10-02-11, 00:48

Zaman gösterir.

Trt Abdi ipekçi'nin katilini canlı yayına çıkaran bi kanaldır. Ötesi yok!

TarkanColl
10-02-11, 15:58
Tamam bu düet siyasi konulara çekilecektir ama lütfen forumda siyasi konulara çok girmeyelim. Bizim her dinden, ırktan üyelerimiz var. Hepimiz Tarkan için buradayız. Bazı konular yüzünden forumda bari bölünmeyelim.

Tarkan bu konuda açıklama yapacaktır. Ben de elimden geldiği kadar araştıracağım. Kesin bilgiler olmadan birbirimizi kırmayalım lütfen...

secil.06
10-02-11, 20:41
konuyu farklı yönlere cekmeden önce bu haberin dogruruluk payı yok,netlik kazanılşmamış,gerekli acıklama gelmemiş bekleyelim acıklama geldikten sonra duruma göre degerlendirillirse bence cok daha dogru olur

TarkanColl
10-02-11, 21:03
Arkadaşlar artık bu konuyu kapatalım. Doğru bir haber olsaydı basın peşini bırakmadı zaten. Yine bir deli kuyuya taş atmış olayı. Taş atıldı ama desteksiz atıldığı için pek etkili olmadı...

denizmavisi
11-02-11, 02:13
İçeriği siyaset kokan ve samimi olmayan bu tip yakınlaşmaları tasvip etmiyorum Tarkan böyle bir projede yer almaz inşallah.Başka isimlerle bir araya gelsin böyle şahsiyetlerle değil...

MEGASTAR
14-02-11, 04:39
Şivan Perwer i çok severek dinliyorum daha gecen hafta itunes dan 3 şarkısını aldm, lütfen müziğin evrenselliğini unutmayalım! Dünya da sesine az rastlanilan saygideger bir sanantcidir Sivan Perwer. Tarkan nin onunla aynı sahneyi paylaşmasını canı gönülden destekliyorum.

worldstarrr
14-02-11, 06:44
şu davranışdan vazgeçın once tarkan şunu yapsa vazgeçerım bunu yapsa destek verırım bole tarkancı olunmaz.

worldstarrr
14-02-11, 06:48
tarkan dunyanın en yakışıklı adamı en ıyı sahnesı olan farklı danslar türk danslarıyla bırlesıp harmanlanmıştır onda sesıde ınanılmazdır onla düet yapmak ısteyen unluler olacaktır bunu değerlendırmek tarkana düşer megan foxu red edmiş bı adam demekkı bu ışlerde seçıci yanı şıwanla yaparsada bı seçıcılık bı amaç soz konusu olacaktr tam destek tarkana

worldstarrr
14-02-11, 06:49
ahaha megan degıl sementa olacak idi pardon