PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Megastar Araplar'ı mest etti

simgem__
27-01-11, 12:23
Megastar Araplar'ı mest etti
27.01.2011
ORTADOĞU'DA Türk yıldızlara yönelik ilgi her geçen gün artıyor. Son dönemde bölgede yayımlanan Türk dizileri sayesinde Kıvanç Tatlıtuğ, Tuba Büyüküstün, Murat Yıldırım, Bergüzar Korel, Halit Ergenç gibi isimler Arap dünyasında büyük üne kavuştu. Şimdi bu furya müzik dünyasına da sıçradı. Türkiye'nin yanı sıra Avrupa'da da büyük hayran kitlesine sahip olan Tarkan'ın son albümü "Adımı Kalbine Yaz," Lübnan, Dubai, Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan ve Mısır gibi ülkelerde satışa çıktı. Tarkan'ın bu ülkelerde ilk etapta 160 bin adet basılan albümünün müzik stantlarının en üstünde yer aldığı ve çok ilgi gördüğü kaydedildi. Tarkan'ın yaz aylarında çıkardığı "Adımı Kalbine Yaz" albümü, Türkiye'de 360 binlik satışa ulaşmıştı.

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2011/01/27/megastar_araplari_mest_etti

twilight
27-01-11, 13:15
Tek Arap ve Türk ülkelerinde degil,bütün dünya da satisa cikmasi lazim ki,Tiraj bayagi bir artsin...Araplar zaten Tarkan'i seviyor...Insallah eskisi gibi Avrupadan;Asyadan ve en önemlisi Amerikadan ödüllerle döner... ;)

xurush'nine
27-01-11, 15:30
Simdi son klipte neden arap tarzina ustuluk verildigi daha net anlasildi.Elestirenler oldu.Bu bi stratejiymis.Ve dunyaya acilmak demek ille de Amerikada meshur olmak demek deyildir.Arap dunyasi da cok onemli bir razar.Cok zekice bir adim,bravo.
Zaten tahmin etmisdim..

denizarya
27-01-11, 15:32
sonunda cikti demek ki arab ülkelerinde cok sevindim..bekliyordum bve cok istipodum böyle olmasini

denizarya
27-01-11, 15:47
insallah arab ülkelerinde cok cok satar da avrupaya yine acilma kararini veriri tarkan cok istioyrum o eski günlerde ki gibii olsun

twilight
27-01-11, 16:03
Simdi son klipte neden arap tarzina ustuluk verildigi daha net anlasildi.Elestirenler oldu.Bu bi stratejiymis.Ve dunyaya acilmak demek ille de Amerikada meshur olmak demek deyildir.Arap dunyasi da cok onemli bir razar.Cok zekice bir adim,bravo.
Zaten tahmin etmisdim..

Maalesef,artik Müzik ve Sinema sektörü Amerika sansürlü...Amerika begenmezse,maalesef hic bir sey olmuyor... :)
1 milyar gise hasilatini gecen;Avatarla Titanic amerika'da yayinlandigi icin elinde bir sürü ödül bulundururken;Alice In Wonderland gibi bir yapimin en kücük bir ödülü bile yok...Niye yok?Oda 1 milyar gise hasilatini gecti...Sirf Amerikanin bazi ülkelrinde yayinlandi Amerikada yayinlanmadi diye...
Yine müzik sektörüne bakarsak;Ricky martinin ''Unisex''(Yanlis anlama olmasin ''cinsiyetsiz''demek)albümü sadece Orta Doguda cikmis bir albüm,belki bir kac Avrupa ülkelerinde daha...Aldigi tek ödül ''Avrupanin en cok satan bilmem ne ödülü'' :) Hani Latin Amerika ödülü?Nerede o meshur Grammy? Ben göremiyorum ? :)

Tarkan'in Amerika ve Avrupa'da yayinlanan 4 albümü var di mi?Ben öyle biliyorum... Tarkan,Karma,Dudu ve Metamorfoz...Metamorfoz büyük hüsran yaratmisti hatta ... Ama Karma'da Amerikan'in en büyük gazatesi Washington Posta kapak olmus,Dudu 2 milyon sattigi icin Rusya ve balkanlar dan ödül kazanmis,Tarkan albümü zaten Avrupadan 10 tane ödül getirmis Amerikadan bile ödüller getirmis bir albümdür... :)

Simdi soruyorum,hala Amerika ve Avrupanin bir etkisi yok mu diyorsunuz?
Yoksa Tarkan cidden düsüste mi? :)

fidan azerikizi
27-01-11, 16:30
tarkanimmm yaaa

jetaime
27-01-11, 16:41
ahhh cok sevindim oyle bir haber
bide xurush sen dogru soyledin o yuzden son klibi oryental dansoz cikmis hmmm guzel strateji

Dark_blue
27-01-11, 17:20
Araplar begeniyorsa araplasmaya gidiliyor demektir , su arap ezgilerinden oryantelden vs tarkanin biran once vazgecmesi lazim, ingilizce albumunu bile arap gibi okudu ben acikcasi araplarin mest olmasindan hiic memnun degilim sevinecek bi durum yok.

İZMİRLİ
27-01-11, 17:48
Araplar begeniyorsa araplasmaya gidiliyor demektir , su arap ezgilerinden oryantelden vs tarkanin biran once vazgecmesi lazim, ingilizce albumunu bile arap gibi okudu ben acikcasi araplarin mest olmasindan hiic memnun degilim sevinecek bi durum yok.

Kusura bakma ama yorumun tam anlamıyla fiyasko! Senin gibi forumun en aktif üyelerinden birisinin böyle bir yorumda bulunmasını yadırgıyorum...Ne demek arablar beğeniyorsa demek ki arablaşmaya gidiyordur, böyle düz mantık mı olur. Hele ingilizce albümü bile bir arab gibi okuduğunu düşünmen çok haksızca ve altı boş bir eleştiri olarak görüyorum, Tarkan'ın arablar tarafından sevilmesi çok doğal çünki adamın yaptığı iş bir cografyayı kapsamıyor starlık böyledir adımı kalbine yaz albümünü arjantinde ki adam da dinler , dubai de ki adam da, rusya da ki güzel rus kızları da...

Dark_blue
27-01-11, 18:23
Kusura bakma ama yorumun tam anlamıyla fiyasko! Senin gibi forumun en aktif üyelerinden birisinin böyle bir yorumda bulunmasını yadırgıyorum...Ne demek arablar beğeniyorsa demek ki arablaşmaya gidiyordur, böyle düz mantık mı olur. Hele ingilizce albümü bile bir arab gibi okuduğunu düşünmen çok haksızca ve altı boş bir eleştiri olarak görüyorum, Tarkan'ın arablar tarafından sevilmesi çok doğal çünki adamın yaptığı iş genel bir cografyayı kapsamıyor starlık böyledir adımı kalmine yaz albümünü arjantinde ki adam da dinler , dubai de ki adam da, rusya da ki güzel rus kızları da...

Evet arkadasim soylediklerimin birer birer arkasindayim , oncelikle ingilizce album konusu su sekilde albumdeki parcalarda fazlasiyla arap tinilari var enstrumanlardan bahsediyorum , arap gibi okudu demekle alaturka girtlak nagmelerini kastetmistim madem ingilizce album ya ingiliz gibi yada amerikali gibi olmaliydi yada en azindan ben yeterince avrupai bulmadim, ayrica araplasmaya gidiyor demem son olarak Acimayacak klibi ile yakin ilgilidir dansoz carsafli adamlar , hernekadar ironi yapiliyor seklinde lanse edilsede arap isi bi klip , Evet seninde dedigin gibi adamin yaptigi is genel bir cografyayi kapsamiyor yada kapsayamiyor nedense batiya dogru bi turlu gidemiyoruz.Adimi kalbine yaz in hangi kita da dinlendigi degil hangi tepside sunuldugudur onemli olan ve starlikta o tepsiyi iyi secmektir.Asla ve asla Tarkani kotulemiyorum Tarkan icin buradayim uzun zamandir burdan oncede boyleydi bu hic degismedi ancak yaptigi isler icime sinmiyorsa bunu ben begenmedim diyebilirim gayet normal.Senin yorumunda bana gore,tam bir fiyasko!

twilight
27-01-11, 18:38
@dark_blue : Cok yanlis düsünüyorsun,arkadasim.
Evet,acimayacak klibinde dansöz vardi;carsafli adamlar vardi ve biraz Arap müzigi gibi buna katiliyorum.
Ancak Come Closer albümüne söylediklerini katilmiyorum...Albümü tekrar dinle istersen :)
Evet,bounce sarkisi doguya yakin olabilir...Ancak Touch sarkisi da bir o kadar batiya yakin...Adam belkide bir Devrim yapmak istedi sentez yaparak,ha bunu da bi düsün derim :) Ayni sekilde,''adimi kalbine yaz'' ne kadar alaturkaysa,usta cirak da bir o kadar amerikan tarzi... ;) Dogu - bati karisimi...adam yapiyor ve tutuyor... :) yillardir bu böyle... :)

Bi de ''Acimayacak'' klibine bakalim... :) Dogudan esinlenmeler var...Carsafli adamlar,dansöz,sarkinin müziginde de var zaten bi dogu'luk...Ancak rock müzik doguda bulunmadi :) Rock benzerlikleri var o klipte...Elektro gitarlar,fazla takili kiyafetler,mikrofona da bi bak derim :) Ha,ne dersin? :)

Bunlari degerlendirdikten sonra,gel bana geri cevap yaz...
Bu arada yorumun fiyasko falan degil,sadece birazcik yanlis... ;)

Sevgiler...

İZMİRLİ
27-01-11, 20:07
Arkadaşım ''ingilizce album ya ingiliz gibi yada amerikali gibi olmaliydi'' demişsin, yani anladığım kadarıyla Tarkan bir ingiliz veya bir amerikalı gibi okumadığından dolayı albümün başarılı olmadığını söylemişsin. Peki sana bir soru aşağıda ki isimlerden hangisi ingiliz veya amerikalı gibi şarkı okuyor?

enrique iglesias, ricky martin, shakira, Gloria Estefan ---- cevap hiç biri çünki asıl mesele ingiliz veya amerikalı gibi okumak değil asıl mesele farklı ve kaliteli bir iş çıkarmak ortaya, yine de senin düşüncen öyle olabilir ,saygı duyuyorum, ama ben tam tersini düşünüyorum.

secil.06
27-01-11, 20:27
sadece Arapları mest etmiyo ki bütün ülkeler de,ülkemiz de en cok alınan albüm,en cok dinlenen sanatcı boşuna Megastar demiyolar

bounce
28-01-11, 00:18
Oryantal şarkılardan dolayı olabilir özellikle Adımı Kalbine Yaz.. ama Tarkan asla Ortadoğuya açılmasın asla asla asla...

TarkanColl
28-01-11, 10:36
2 gün önce rüyamda tarkan konserine gitmiştim. Provalarına girdim. Tarkan sahnede prova yapıp gitti ve sonra sahnede birden bir sürü arap kıyafetli dansçılar belirdi. bir sürü dansöz vardı. Hatta şişman dansözler bile vardı. Sahne ve müzik çok büyüleyiciydi. Yanımdakilere "Tarkan ilk defa böyle bir show hazırladı" dedim...

Abdala malum olmuş demekki bu haberler çıkacakmış... :)))

Yorumum; bence Araplar da batıya açılmak istiyorlar ve bunun yolunun da hem müslüman olup hem de modern olan Türkiye'den geçtiğini düşünüyorlar. Bu yüzden Türk dizilerini izleyip Türk şarkıları dinliyorlar. Tarkan da tüm dünyaya hitap eden her kesim tarafından sevilen bir sanatçı olduğu için onlar için en iyi köprüdür bence... Yoksa Tarkan'ın yönünü Araplara döndüğü filan yok bana göre...

tarkaseksüel
28-01-11, 11:26
Bende gecen gün bir rüya gordum ruyamda tarkanın come closer albümündeki şarkıları beyonce, rihanna, brithey spears, shakira gibi şarkıcılar soyluyordu :d rüyamdada olsa sarkıları onların ağzından dınlemek guzeldi :d

xurush'nine
28-01-11, 16:48
Maalesef,artik Müzik ve Sinema sektörü Amerika sansürlü...Amerika begenmezse,maalesef hic bir sey olmuyor... :)
1 milyar gise hasilatini gecen;Avatarla Titanic amerika'da yayinlandigi icin elinde bir sürü ödül bulundururken;Alice In Wonderland gibi bir yapimin en kücük bir ödülü bile yok...Niye yok?Oda 1 milyar gise hasilatini gecti...Sirf Amerikanin bazi ülkelrinde yayinlandi Amerikada yayinlanmadi diye...
Yine müzik sektörüne bakarsak;Ricky martinin ''Unisex''(Yanlis anlama olmasin ''cinsiyetsiz''demek)albümü sadece Orta Doguda cikmis bir albüm,belki bir kac Avrupa ülkelerinde daha...Aldigi tek ödül ''Avrupanin en cok satan bilmem ne ödülü'' :) Hani Latin Amerika ödülü?Nerede o meshur Grammy? Ben göremiyorum ? :)

Tarkan'in Amerika ve Avrupa'da yayinlanan 4 albümü var di mi?Ben öyle biliyorum... Tarkan,Karma,Dudu ve Metamorfoz...Metamorfoz büyük hüsran yaratmisti hatta ... Ama Karma'da Amerikan'in en büyük gazatesi Washington Posta kapak olmus,Dudu 2 milyon sattigi icin Rusya ve balkanlar dan ödül kazanmis,Tarkan albümü zaten Avrupadan 10 tane ödül getirmis Amerikadan bile ödüller getirmis bir albümdür... :)

Simdi soruyorum,hala Amerika ve Avrupanin bir etkisi yok mu diyorsunuz?
Yoksa Tarkan cidden düsüste mi? :)

Amerika ve Avrupanin etkisi konusunu hic bir zaman kucumsemedigime gore o kunuda "hala" diye bir sey yok Evrim, ben bu ve diger konularda Amerika monopolisini inkar etmem.Fakat hala(!) dunya yalniz Amerikadan ibaret degil demekte israrliyim. Dunya dedigin sey yuvarlak biliyorsun, Amerika(kitasi) bile kesf edildiginde farkli yollardan ulasilmis ona biliyorsun..:)

Dedigim su: dunyaya acilmanin farkli yollari var, Amerika onlardan sadece biri- kestirme yol deyelim, bunu hepimiz biliyoruz ,fakat belli sebebplerden o yontemle dunyaya acilmayi istemiyorsa, bu yola guveni kalmadiysa, ve s. (biz perdenin arkasinda neler dondugunu bilmiyoruz di mi) da, oturpup sansin kapini calmasini beklemek, baska yollari denememek de mantiksiz.

Arap dunyasi da dunyamizin bir parcasi kucumsememek lazim, hatta Tarkan Afika ulkelerine(tabii orda araplar da yasiyor) bile acilirsa, cok sevinirim, ne var bunda canim qurur yapacak? Gecen sefer de soyledim, o Ilah bidgimiz Amerikanin destekleyip ortaya cikardigi unlu sarkicilar bile show ve kliplerinde arap danslari, figurleri kullaniyorlar. Sakira, Beyonce belly dance yapiyorsa, Jenni Afrikalilar icin sarki yaptiysa, Michael Jackson Afrika konusuna kliplerinde yer verdiyse, nedir bizim Amerikadan baska hic bir seyi begenmedigi miz "araplasmayi" (ortada araplasma diye bir sey yok bu arada) kucumsedigimiz anlayamiyorum. Ille de "agalar" "beglerle" mi pilav yememiz sart mi?Tadi guzel olduktan sonra pilav olsun canim, bazen "reiyetle" de yemekte fayda var. ;) Amerikan etkisi bir cok yonde buyuktur, kabul , ama sonucta insanlar amerikali ya da afrikali dogmayi kendileri sec(e)mez malesef ve hepimiz bir anlamda kuluz - ayni Yaradanin kullariyiz.

Aman Amerikaya acilmasin, denemesin de demiyorum.Ama zorlamaya da gerke yok bence.Kismette varsa, o da olur diyorum.
Bu arada Tarkanin dunyanin baska ulkleriyle isbirligi yapmasi kesinlikle onun dusmesine delalet etmez.Tam tersi bu onun mutevaziliginin bir ilametidir, kendisini daha da buyuk yapar ki sevgili twilght, kendi yorumlarinda da tekrar tekrar dile getiriyorsun, (kullerinden dogmasina ragmen!) Turkiyedeki obur sanatcilarla kiysalamada Tarkan suan basarsinin dorugunda.

TEVETOGLU
28-01-11, 20:39
Tüm dünyayı mest etti.

*ipek*
28-01-11, 21:56
Tüm dünyayı mest etti.

aynen bravo :54::35::52::30::35::48:

Bamboo
28-01-11, 22:27
tarkan arapları mest etti he.. Lübnan, Dubai, Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan ve Mısır gibi ülkeler yani.. aslında bu ülklerin nufusunu toplasan 110-120 milyon arası.. yani bu kadar nufusta ilk etepta olsa, 160.000 rakam çook küçük.. ama yinede hiç değilse aky'nin satışı daha çok görünür tabii bu açıdan da iyi..

ayrıca bence bu albümle sadece ancak arap ülklerine hitap eder başkada bişey olmaz zaten.. kaldı ki rusya tarkan için 2.büyük pazardı ama ondan bile ses sesa çıkmadıysa gerisini siz düşünün.. bence de tarkan bu albümle tam olarak araplaşmasa da arabesk vari şarkıları ile artık araplara çook daha yakın olduğu bi gerçek..

hatta bence herkez çok eleştirsede metamorfoz 1000 kat daha iyi bi albüm dü AKY'den.. ki zaten (eğer doğru ise) Metamorfozun satışı bile nerdeyse AKY'nin iki katı.. bu da bunu kanıtıdır bana göre.. Daly'nin dediği gibi bende hala tarkan tekrar avrupa pazarına hitap edebilecek bi pop albümü beklemekteyim.. alaturka değil,arabesk vari hiç değil..

secil.06
28-01-11, 22:41
bütün dünya ülkelerinin hayran oldugu,gittiği bütün ülkeler de gönülleri fet eden bir tane starımız Megastarımız var = )