PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan’ın yeni klibi tanıdık geldi

badboyserkan
23-01-11, 16:24
Mehmet Tez'in Yazısı

http://img141.imageshack.us/img141/1671/fft16mf31520.jpg (http://img141.imageshack.us/i/fft16mf31520.jpg/)

http://img573.imageshack.us/img573/1891/rihannasrockstar101byme.jpg (http://img573.imageshack.us/i/rihannasrockstar101byme.jpg/)

http://img407.imageshack.us/img407/9852/16752517674797569660213.jpg (http://img407.imageshack.us/i/16752517674797569660213.jpg/)

Tarkan’ın yeni videosu çok başarılı. Hem kılık kıyafet, hem tarz, hem konsept çok iyi. Ama şunu söylemeden de edemeyeceğim. Bu klip Rihanna’nın “Rockstar 101” isimli şarkısının klibine fazla benziyor

Tarkan ve ekibi çok iyi bir iş çıkarmış. “Acımayacak” iyi bir şarkı. Hem oryantal motifler taşıyor hem de basbayağı bir rock şarkısı hissi veriyor. O yüzden bir rock grubunun performansı fikrine dayalı klip bence doğru bir seçim.
Müzisyenler de gerçekten müzisyen. Hiçbiri rol kesmiyor. Davulda Kurban ve bir dönem Athena’dan tanıdığımız Burak Gürpınar var. Bu adamı izlediyseniz; öyle bir davul çalar ki sanki siz çalmış gibi havalara girersiniz. Her konserde beş kilo falan verdiğini düşünüyorum. Basta Alp Ersönmez var. Kangroove ile adını duyurdu ama artık ünü yayıldı. Nerede sağlam bir müzik yapılsa Alp muhakkak oradadır. Şahane bir müzisyen. Otur, nasıl çaldığını izle saatlerce, sıkılmazsın. Tarkan’la çalıştığını biliyorum. Umarım devam eder.

Gitarda Can Şengün’ü pek çok performansının yanında Şebnem Ferah’ın akustik konserinde izlemiştim. O da işinin en iyilerinden, çok sağlam bir gitaristtir.

Ayrıca çarşaflı müzisyenler ve dansöz fikri de mükemmel. Çok estetik duruyor.
Ama... Söylemeden edemeyeceğim şey şu: Bu klip Rihanna’nın “Rockstar 101” isimli şarkısının videosuna çok ama çok fazla benziyor. Öyle ki; sanki Rihanna ve ekibi çıkmış, salona Tarkan ve ekibi girmiş, aynı ortamda biraz değişiklik yapıp bir de onlar klip çekmiş gibi. Styling ve kıyafetlere bakınca da aynı şeyi düşünmeden edemiyorum. Diyeceksiniz ki “Arak’ mı diyorsun, açık konuş!” Bilmiyorum bence fazla benziyor.

Asıl soru şu: Özgün bir fikir üzerine klip çekmek imkansız mı? Her şey yapıldı bitti mi?
Yoksa böylesi kolayımıza mı geliyor?

Kaynak: Milliyet cumartesi

TarkanColl
23-01-11, 16:36
İlk kim, hangi klibe benzetecek diye bekliyordum zaten. :12:

denizarya
23-01-11, 16:41
bir klbin baska bir sanatcinin klibine benzemesii normal bencee...bu zaten tarkanin problemi degil...klibi ceken yönetmen ya rihannanin klibinden esinlenmistir yada gercekten bir tessadüftür benzemesii ama gazeteye bir haber olarak basilacak kadar önemli bir ayrinti degil ama yinede yazilip cizilio iste

secil.06
23-01-11, 17:10
daha bakalım ne yorumlar olacak kliple ilgili kıyafetleri,siyah,beyaz olması,korsan olması illa birinlerine,yada bir klibe benzedecekler ama bence Tarkan kendi farklıyla,farklı bir kliple cıkdı karşımıza

starzu
23-01-11, 17:37
eMOIUUS8GWo mJIIDqtVnrY

yerdeki kabloları ve bastaki canlı performansı saymazsak ki rack müzikteki klasik haraketlerdir ben bir ortak yön göremedim :12: ikisinide açıp izleyin ne alaka var sadece eleştirmek için yazılmış içi boş bir yazı işte :13:

~LüTFü_
23-01-11, 19:09
tarkanin klibi kesinlikle daha güzel ve fazla alinti göremiyorum... hem öyleyse bile tarkanla ilgisi yok yönetmen cekiyor sonucta... ama dilli düdügün klibinde hayal kirikligina ugramistim cünkü onda baya bir alinti vardi neyse genede tarkani suclamiyorum ...

twilight
23-01-11, 21:41
Evet,bir iki sahnesi benziyor...Ama bu klibin calinti oldugunu göstermez...
Artik,bütün dünya capinda,islenmedik konu kalmadi ki kliplerde...Ister istemez,klipler bir birine benzeyek...Az yada cok... :)

flores
23-01-11, 22:48
bence her sey yapildi bitdi.:))))))))))

gizem-akkaş
23-01-11, 22:58
aman yazı yazmak için yazmayın ya olabilir ordan esinlenmştr yada tesadüf olmştr bunu yazıya dökmenin bi mantığı yok bence daha neler yazılcak bakalm klip hakkında geç bile kaldılar:)

secil.06
24-01-11, 20:29
benziyo yada benzemiyo klip yayın da oldugu için ne söylenirse söylensin boşuna

xurush'nine
24-01-11, 23:12
Mehmet Tezin yazisini Yonetmene sormuslar o da ceveplamis:

@bilgefoyle:

Mehmet Tez Acımayacak için açık açık "çalmışsın" diyememiş de; "güçlü esinlenmişsin" demiş :)

@muradkck:

esinlendiğim ve çaldığım şeyler,tüm 90lar metal video klişeleri,nesrin topkapı performanslarıdır.imkanı yok yapmamamın,hastasyım.

Dolayisiyla Rihannadan bir sey caldigim yok diyor.Rihanna klibi 2010 yazinda yayinlanmis.Demek ki o da 90lardan esinlenmis..:)

Aslinda ben de aynisini dusunuyorum.Rock denince zaten akla gelen bir kac sembol var- klipte kulanmis hepsi bu.Abartiyorlar, bir kac saniyelik bir kac karelik benzerligi.

TEVETOGLU
24-01-11, 23:14
Tarkan'ın klibi çok güzel.Gerisi boş.

Bakinka
25-01-11, 11:34
bence artık yeter, tarkan ne yapsa ne etse hemen biri bi yandan çıkıp " tanıdık geldi " ,
" benziyor" , " aynı " deyip duruyor. ne alaka !yer yüzünde binlerce siyah beyaz klipler ve filmler var, ilki hariç sonrakiler hep eleştirilsin o zaman. çok mantıksız. bu haberleri yapanlar kendilerine ekmek kazanmak için tarkanı kullanıyor, o kadar!

DaLy
25-01-11, 17:46
Bazen istemeden veya isteyerek benzerlikler olabiliyo..Mesela bugün Christina Aguilera Madonna'nın bi klibine ithafen saygı olsun diye Madonna'nın klibinin bazı sahnelerini birebir kendi kllibinde uyguluyosa(örnekler çoğaltılabilir)buna çalıntı veya -aaa bundan araklamış- dememiz yanlış olur.Tarkan Rihanna'dan esinlenmiş olabilir neden olmasın..Sonuçta ortada copy-paste veya ahım şahım bi benzerlik yok.

Bamboo
25-01-11, 19:03
tek ortak yön var iki videoda ortada ki kablolar e bide siyah beyaz oluşu.. şimdi soruyorum memhmet tez'e % 99.9 hiç benzemeyen videoları nası oldu da benzetti.. bu nası bi yetenektir böle.. ayrıca rock tarzını,siyah beyaz videoları,hatta kabloları rihanna ve ekibi mi yarattı ?
gerçekten de yazacak bişey bulamamış en ucuzundan sallamış ortaya bişeyler işte.. zavallı.

secil.06
25-01-11, 21:18
nekadar abartsalar da boşuna cok az bir bölümü bile benzemiş olsa bile Tarkan ya şarkısyla siyah beyazlıgıyla korsanlıgıyla bir başka cok da güzel olmuş