PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010’un en çok satan albümleri

özlemmis
20-12-10, 11:57
2010’un en çok satan albümleri

2010’un en çok satan sanatçısı kim oldu?

1 Ocak 2010'dan Aralık ayının ilk haftasına kadar olan süreyi kapsayan satış listesi..

2010'un en çok satan sanatçısı kim oldu? Bu soruyu merak edip açtım MÜYAP Başkanı Bülent Forta'ya sordum. Sağ olsun listeyi hemen gönderdi. Albümlerin net satış rakamları yıl sonunda netlik kazanacağı için yazmadım.

2010'un sürprizi
Ancak Tarkan'ın rahat bir birincilik aldığını, onun dışında ilk 10'a giren albüm satışlarının bile düşük olduğunu söyleyebilirim. Bana kalırsa 2010'un albüm satışlarında en büyük sürpriz Işın Karaca'dır.

Serdar Ortaç, Ferhat Göçer, İbrahim Tatlıses zaten her zaman ilk 5'in gediklisi. Tarkan ne zaman albüm yapsa zirveye oynuyor. Işın Karaca ise Arabesk'le 2010'un en çok satan 5'inci albümüne imza attı.

Dikkat çeken isim Sıla
Bir diğer dikkat çeken isim Sıla. Albümü daha çıkalı 1 ay olmadan 9. sıradan listeye girmeyi başardı. Sıla'nın satışlarının çoğu 2011 yılına yansıyacak gözüküyor.

İşte 1 Ocak 2010'dan Aralık ayının ilk haftasına kadar olan süreyi kapsayan satış listesi:

1- Tarkan (Adımı Kalbine Yaz)
2- Serdar Ortaç (Kara Kedi)
3- Ferhat Göçer (Ferhat Göçer)
4- İbrahim Tatlıses (Hani Gelecektin)
5- Işın Karaca (Arabesk)
6- Candan Erçetin (Kırık Kalpler Durağı)
7- Sertab Erener (Sertab Erener)
8- Demet Akalın (Zirve)
9- Sıla (Konuşmadığımız Şeyler Var)
10- Emre Aydın (Kağıt Evler)

hürriyet/cengiz semercioğlu

ece**
20-12-10, 12:13
1. Tarkan
2. sıla olsun yav :))

twilight
20-12-10, 13:05
Yilin albümü Tarkandan...Bunu defalarca söylemistim zaten...
Ferhat Göcerin albümü mükemmel...''Vefasi eksik yarim'',''Bunlari bosver'',''Üzüm'' gibi bir sürü hit sarki var...Bunlarin disinda,Sertabla candanin albümü güzel...Sila cok basarili albüme imza atti...O'nun disinda bu liste kötü maalesef...Gökhan Özen;Feridun Düzagac gibi isimler listede olmaliydi,diye düsünüyorum ben... :)

SESA
20-12-10, 13:11
Tarkanın fazlasıyla hakettiği bi başarı fazlasıyla ses getiren bi albüm yaptı ve zirveyi hakediyor

xurush'nine
20-12-10, 13:36
Tarkan emeklerinin cabalarinin meyvasini topluyor.bravo Tarkan!

princeofpersia
20-12-10, 13:49
Evet en güzel haber bu tarkanın yılın sanatçısı olması için daha çok albümü satılması lazım hala bazıları internetten indirme çabaları içinde onun yerine orjinali tercih ederim:)

tarkaseksüel
20-12-10, 13:59
şaşırmadık değil mi :)

jetaime
20-12-10, 14:32
iste tarkan farkini

veli
20-12-10, 17:01
bence bu konuyu açmaya bile gerek yok.. belli zaten Tarkan ın 1 numara olduğu , bunun aksini söleyen yaşamasın zaten ...number 1 tarkan

secil.06
20-12-10, 19:15
o kadar emek sarfettik den sonra olması gereken bu sonuc du
başarı alkışlanmak içindir bizde Megastarımız ayak da alkışlıyoruz