PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yine okan,yine okan,yine okan!

twilight
18-12-10, 15:08
Öncelikle,selam arkadaslar...
Sabahleyin Kanal D'de D Magazin'de;Okan Bayülgen'in New Yorkta 5 Minare filmine yaptigi elestirileri gösteriyordu...Derken konu nereden nereye gecti hatirlamiyorum;''hep öp öp tarzi sarkilar''dedi okan...
Anlamadigini söyledi magazin muhabiri,okan da aynen su cümleyi kurdu:
''hep öp öp tarzi sarkilar,hep Tarkan'dan cikar zaten bu tür sarkilar,Tarkan(lar)?dan ne beklersin''
Bilirsiniz Okan yillardir Tarkan(lar)? dedigi Tarkan ve yalin ve ayrica ozan ve kenan doguluya düsmandir...
Ben her zaman Okan bayülgeni savunmaya calistim;demistir bi sey,kizmistir bir seye takmayin demisimdir..10 küsür yildir da programini(cumartesi ve pazar)kacirmadan izlerim...ama artik sizce de cok olmaya baslamadi mi? :16:

fincan
18-12-10, 15:49
Herkes herkesi sevmek zorunda değil oda Tarkan'ı daha doğrusu onun şöhret olma tarzını yada yaptığı işleri sevmiyor olabilir napalım oda sevmeyiversin milyonlarca seveni var zaten Tarkan'ın oda eksik oluversin.Tarkan'ında onu çok taktığını düşünmüyorum açıkcası.Okan bey daha çok rock tarzı şarkılar , alternatif işleri ve insanları seviyor

özlemmis
18-12-10, 15:57
bence okan bayülgeni fazla ciddiye alıyorsunuz arkadaşlar o kim ya kesinliklede hiçbir programını izlemiyorum.Oda bitti artık gündeme gelmek için yapıyor böyle şeyleri.

DaLy
18-12-10, 16:43
Okan Bayülgen bu ülkede seyrettiğim programları yapan 2-3 kişinin en başında geliyo ve kesinlikle ciddiye alınması gereken bi adam.Gerek gençlere verdiği destekle gerek hayat görüşüyle,gerek oyunculuğuyla ve de toplumsal projelere verdiği destekle ekranlardaki en sağlam karakterlerden birisi.

Sevdiğimiz şarkıcıyı sevmediği için - gündemden düştü onun için bunları yapıyo- dememize gerek yok çünkü 10 küsür yıldır zirvede ve çok uzun yıllar daha zirvede olucak.Keşke birkaç tane daha Okan Bayülgen olsaydı şu medyada..

özlemmis
18-12-10, 16:56
[QUOTE=DaLy;211657]Okan Bayülgen bu ülkede seyrettiğim programları yapan 2-3 kişinin en başında geliyo ve kesinlikle ciddiye alınması gereken bi adam.Gerek gençlere verdiği destekle gerek hayat görüşüyle,gerek oyunculuğuyla ve de toplumsal projelere verdiği destekle ekranlardaki en sağlam karakterlerden birisi.

Sevdiğimiz şarkıcıyı sevmediği için - gündemden düştü onun için bunları yapıyo- dememize gerek yok çünkü 10 küsür yıldır zirvede ve çok uzun yıllar daha zirvede olucak.Keşke birkaç tane daha Okan Bayülgen olsaydı şu medyada

zaten 2 kişi olduğunu bizde biliyoruz. siz ciddiye alırsınız ben ciddiye almam onun yaptıklarını önemsemiyorum,aynı şeyleri düşünmek zorunda değiliz.Sırf aykırılık yapmak için başkalarına hakaretler, beğenmemezlikler yapmak kimsenin haddine değil.

jetaime
18-12-10, 18:31
Neden bu adam hep konusuyo bır kere agzına kapatamıyor mı hıc
offf sıkıldım yaa

Dark_blue
18-12-10, 18:41
Okan Bayülgen bu ülkede seyrettiğim programları yapan 2-3 kişinin en başında geliyo ve kesinlikle ciddiye alınması gereken bi adam.Gerek gençlere verdiği destekle gerek hayat görüşüyle,gerek oyunculuğuyla ve de toplumsal projelere verdiği destekle ekranlardaki en sağlam karakterlerden birisi.

Sevdiğimiz şarkıcıyı sevmediği için - gündemden düştü onun için bunları yapıyo- dememize gerek yok çünkü 10 küsür yıldır zirvede ve çok uzun yıllar daha zirvede olucak.Keşke birkaç tane daha Okan Bayülgen olsaydı şu medyada..

Oyunculuk mu ? Kanalizasyon filminde izlemistim oyunculugun ' O ' sunu goremedim...

twilight
18-12-10, 19:05
Hayir...Kesinlike,Okan bayülgenin basarili oldugunu bende biliyorum...
Özellikle ''Hemso''ve''komser sekspir''filmlerinde cok basariliydi...
Ama gece yarisi saati program yapiyor - ve bence -programi cok fazla reyting alamiyor...
bi saatten sonra da reyting almak amacli ona buna satasiyor...benim almak istedigim bu bundan...siz ne aldiniz? :)

DaLy
18-12-10, 22:01
[QUOTE=DaLy;211657]Okan Bayülgen bu ülkede seyrettiğim programları yapan 2-3 kişinin en başında geliyo ve kesinlikle ciddiye alınması gereken bi adam.Gerek gençlere verdiği destekle gerek hayat görüşüyle,gerek oyunculuğuyla ve de toplumsal projelere verdiği destekle ekranlardaki en sağlam karakterlerden birisi.

Sevdiğimiz şarkıcıyı sevmediği için - gündemden düştü onun için bunları yapıyo- dememize gerek yok çünkü 10 küsür yıldır zirvede ve çok uzun yıllar daha zirvede olucak.Keşke birkaç tane daha Okan Bayülgen olsaydı şu medyada

zaten 2 kişi olduğunu bizde biliyoruz. siz ciddiye alırsınız ben ciddiye almam onun yaptıklarını önemsemiyorum,aynı şeyleri düşünmek zorunda değiliz.Sırf aykırılık yapmak için başkalarına hakaretler, beğenmemezlikler yapmak kimsenin haddine değil.
İşte bende diyorum ki ortalıkta bi aykırıkılık falan yok Okan Bayülgen olduğu gibi..Siz nasıl bana -aynı düşünmek zorunda değiliz- diyosanız ben de size aynısını diyorum aslında.Yani Okan,siz,biz,x kişi aynı düşünmek zorunda değil.

DaLy
18-12-10, 22:02
Oyunculuk mu ? Kanalizasyon filminde izlemistim oyunculugun ' O ' sunu goremedim...
Bi de özellikle -Ağır roman- izlemeni tavsiye ederim.

İZMİRLİ
18-12-10, 23:40
Okan bayülgeni kısaca özetlemem gerekirse ''Konuşan BALTA''. Medya maymunun önde gidenidir kendisi , ahh programına bir çıkma fırsatım olsa ona öyle laflar sokarım ki bir daha insan içine çıkamaz, kendisi zeki sanıyor ama gerizekalının önde gideni.

secil.06
19-12-10, 01:12
cok ciddiye almamak gerekiyo bu tarz kişileri

Bamboo
19-12-10, 02:46
okanı bi oyuncu olarak pek sevmem.. ama iyi bi showmen olduğu bi gerçek her ne kadar gıcık olsada.. tarkana olan kini de hiç bitmeyecek sanırım.. malum sebeb tarkanın türkiyede talk show yok demesinden ve okanın bunu yanlış anlamasından kaynaklanıyo.. eğer bu olay olmasaydı okan bu denli takık olmayacaktı tabii tarkana..

xurush'nine
19-12-10, 13:30
Okan basarili oyuncu ve ya showman olabilir.Insani projelere katkida buluna bilir.
Once bu - Tarkan Turkiye capinda hem de dunya capinda ondan daha basarili birisi.Ve Turkiyede daha yuksegini geciyorum, Takan sevyesinde ulkesini tanitan temsil eden kisi ya 3 olur ya 5.Gercekten de dediginiz gibi Okan efendi ulkesini halkini seviyorsa Tarkana olan "sahsi takintisini" yenip, onla bu kadar ugrasmamasi, onu hitap ettigi gencligin onunde bu kadar kucumsememesi lazim.
Alim olmak insan olmaktan daha kolaydir.Bence Okan'in tek sorunu bu:Akilli kulturlu olmasina, bol bol kitap okumasina, bir cok seyin farkinda olmasina ragmen fazlasiyla bencil ve kibirlidir. He bi de sunu unutmayalim, kendi fizigine olan takintisindan dolayi Tarkan'a qicik yapan birisidir Okan-Ne eksik ne fazla.

edudum
19-12-10, 14:16
okan bayülgen başarılı bir oyuncu değildir.çünkü başarı"kesintisiz çizgiye tabidir".bir kaç filmde iyi oyunculuk ortaya koyması,istisanadır ve bir çok bileşenin (yönetmen,senaryo,para ve iyi oyuncu arkadaşları) bir araya gelmesiyle oluşur.okan bayülgen başarılı bir televizyon programcısı,sunucusudur,ancak sanatçı değildir.yani sanat üretmez.klasik sanat yapıtları aynı zamanda sonsuza kadar popüler kalabilen sanat eserleridir.(bach,tolstoy,stanislavski,newton,eins tein vb...)okan bayülgenin yaptığı yaramaz çocukluluk hali gibi duran davranışları,aslında çocukluktur.onu beğenmedim ,bunu sevmedim,şu yanlış,bana ne bana ne ya vb... davranışlar.eleştirdiği konularda haklılık payı yok değil,ayrıca okan bayülgen boş bir insan da değil ancak sanıldığı kadar bilgili,her şeyin cevabı olan kişi de değil.kaldı ki gerçek entellektüel çevrelerce çok fazla ciddiye alınan biri değil.ha ben bıçkın deli kanlıyım ayaklarında,dürüst olun kardeşim kıvamında,ingilizceden nefret edip,türkçenin güzelliğinden dem vurmasını fransızca anlatan,galatasaray mezunu bir monşer kıvamlı halleri eleştirilmesi gereken taraflarındandır bence.buna ek olarak onun hakkında da bir çok haber çıkmakta.misal evinin küveti fransadan getirilmiştir ve 40 bin tl olduğu söylenmektedir.şimdi o zaman en az parasını abd de harcayan tarkan kadar vatan hainidir çünkü parasını ithal ala vermiştir.böyle sçma bir tespit olmayacağından ,kişi kendisine bakıp ,başkalrını öyle eleştirmelidir.ha tarkan sütten çıkma ak kaşık mıdr?asla...tarkan tapılması gereken,her eylemi sorgususz sualsiz kabul edilen bir melek midir asla...ki insan inansa bile allahın her dediğini yamaz günümüz de allaı dahi eleştirir içinde..öyleyse tarkan da eleştirilir tarkanı eleşt,irdiğini zanneden okan bayülgen de,,kendisi amerikalı meslektaşlarına benzeyip "hadi pop müzik yapan bretneyi ******,ieleştirelim,hem vicdanımız rahatlasın ama ülkenin en çok reyting alan kanalından gelecek paralara da hayır demeyelim demiştir sanki...hiç birimiz tam değiliz tam olasak peygamber olurduk ki onların bile kendince kusurları var...okuduğu tek fransız yazar sanki sarter anasını ya...anca onu söylsin programında ..sevmiyor muyum televizyon ekranıyla sınırlı halini seviyorum,tanımadığım insanı nasıl sevebilirim ki.

ece**
19-12-10, 19:35

kesinlikle katılıyorum her harfine kadar. her nekadar kalitesiz gibi görünsede çok çok kaliteli bi adam..

DaLy
19-12-10, 20:53
okanı bi oyuncu olarak pek sevmem.. ama iyi bi showmen olduğu bi gerçek her ne kadar gıcık olsada.. tarkana olan kini de hiç bitmeyecek sanırım.. malum sebeb tarkanın türkiyede talk show yok demesinden ve okanın bunu yanlış anlamasından kaynaklanıyo.. eğer bu olay olmasaydı okan bu denli takık olmayacaktı tabii tarkana..
Evet haklı olabilirsin.Bence Tarkan zamanında -katılıcak hiçbir şov programı görmüyorum- dememeliydi.Bana kalırsa Tarkan bu konuda haklı bence de bu ülkede katılabileceği bir şov programı yok amma velakin ulu orta bunu söyleyip insanları kırmamalıydı diye düşünüyorum.

Ayrıca bi de şöyle bi durum var;Okan'ın programına defalarca katılan ve Okan'ın dilinden kurtulamayan birçok isim var..Yani demek istediğim Tarkan Okan Bayülgen'in programına katılmış olsaydı dahi Okan yine konuşurdu susmazdı..

TEVETOGLU
19-12-10, 20:56
Öp şarkısı gayet güzel.

DaLy
19-12-10, 21:34
okan bayülgen başarılı bir oyuncu değildir.çünkü başarı"kesintisiz çizgiye tabidir".bir kaç filmde iyi oyunculuk ortaya koyması,istisanadır ve bir çok bileşenin (yönetmen,senaryo,para ve iyi oyuncu arkadaşları) bir araya gelmesiyle oluşur.okan bayülgen başarılı bir televizyon programcısı,sunucusudur,ancak sanatçı değildir.yani sanat üretmez.klasik sanat yapıtları aynı zamanda sonsuza kadar popüler kalabilen sanat eserleridir.(bach,tolstoy,stanislavski,newton,eins tein vb...)okan bayülgenin yaptığı yaramaz çocukluluk hali gibi duran davranışları,aslında çocukluktur.onu beğenmedim ,bunu sevmedim,şu yanlış,bana ne bana ne ya vb... davranışlar.eleştirdiği konularda haklılık payı yok değil,ayrıca okan bayülgen boş bir insan da değil ancak sanıldığı kadar bilgili,her şeyin cevabı olan kişi de değil.kaldı ki gerçek entellektüel çevrelerce çok fazla ciddiye alınan biri değil.ha ben bıçkın deli kanlıyım ayaklarında,dürüst olun kardeşim kıvamında,ingilizceden nefret edip,türkçenin güzelliğinden dem vurmasını fransızca anlatan,galatasaray mezunu bir monşer kıvamlı halleri eleştirilmesi gereken taraflarındandır bence.buna ek olarak onun hakkında da bir çok haber çıkmakta.misal evinin küveti fransadan getirilmiştir ve 40 bin tl olduğu söylenmektedir.şimdi o zaman en az parasını abd de harcayan tarkan kadar vatan hainidir çünkü parasını ithal ala vermiştir.böyle sçma bir tespit olmayacağından ,kişi kendisine bakıp ,başkalrını öyle eleştirmelidir.ha tarkan sütten çıkma ak kaşık mıdr?asla...tarkan tapılması gereken,her eylemi sorgususz sualsiz kabul edilen bir melek midir asla...ki insan inansa bile allahın her dediğini yamaz günümüz de allaı dahi eleştirir içinde..öyleyse tarkan da eleştirilir tarkanı eleşt,irdiğini zanneden okan bayülgen de,,kendisi amerikalı meslektaşlarına benzeyip "hadi pop müzik yapan bretneyi ******,ieleştirelim,hem vicdanımız rahatlasın ama ülkenin en çok reyting alan kanalından gelecek paralara da hayır demeyelim demiştir sanki...hiç birimiz tam değiliz tam olasak peygamber olurduk ki onların bile kendince kusurları var...okuduğu tek fransız yazar sanki sarter anasını ya...anca onu söylsin programında ..sevmiyor muyum televizyon ekranıyla sınırlı halini seviyorum,tanımadığım insanı nasıl sevebilirim ki.

Size göre başarılı bir oyuncudur bana göre değildir.Yaşadıkça yapacağı ve yer alacağı birçok proje olucaktır yani önünde koca bir ömür vardır yaşadığı müddetçe..

Okan Bayülgene -sanatçı değildir- demek bence yanlış olur.Hadi oyunculuğunu beğenmediğiniz için sanatçı demiyo olabilirsiniz fakat mesela kendisi fotoğraf,reklamcılık gibi işlerle uğraşmakta..Şimdi -bunun eğitimini mi almış ki bu adam arkadaş- diyebilirsiniz ama her şey eğitimle diplomayla olmuyo maalesef.Binlerce yıl önce yaşayıp bugün sanatçı olarak anılan insanlar ne okula gittiler ne de diploma sahibiydiler.He - Okan fotoğrafçılıkla yeni uğraşmaya başladı süreklilik gerekir- derseniz yüzyıllar önce yaşayan bir insanın günümüzde topu topu 3-5 eseri ortaya çıktığında bugün bu kişi sanatçı olarak adlandırılıyosa Okan Bayülgen de en az o kadar sanatçıdır veya yüzyıllar sonra sanatçı diye adlandırılıcaktır.

Ayrıca bence şovmenlik ve sunuculuk da bir sanattır.Modern çağın sanatlarından biridir.Hele hele bu işi uzun yıllar devam ettirip önemli kurumlardan birçok ödül toplamış birisi bence sanatçı olarak adlandırılmalıdır.Örneğin bugün dünyada birçok insan -dinlere reform gerekli- diye kampanyalar bile başlatırken sanat ve sanatçılığa karşı olan bakış açısının geliştirilip değiştirilmesi en doğru olanıdır.

Bi de varsayımlardan bahsetmişsiniz.Okan Bayülgen'in küvetinin 40 bin dolar falan olduğundan..Bence hiç konuşulmaması gereken şeyler.Kendisi çıkar -evet 152454454 dolarlık klozetim var- der o zaman oturup konuşulur.Ayrıca yeterince bilgi sahibi olmak-olmamak?Kime göre neye göre...

İlk mesajımdan beridir asıl vurgulamak istediğim konu Okan Bayülgen'in boş bir insan olmadığı ve sırf gündemde kalabilme amaçlı bu tür demeçler vermediğidir.Severiz sevmeyiz o ayrı ama bu ülkedeki -en azından medyadaki- isimler arasında saygıyı hak edenler arasında olması gerektiğini düşünüyorum.

gizem-akkaş
22-12-10, 00:47
o adam böle geldi bölede gidicek yapcak bişi yok Tarkanı sevmek zorunda deil hem sevmio diede Tarkan bişi kaybetmez umrundada olmaz yaani konuşsun dursunn ben kapadm kulağımı açıkçası Tarkan zaten tınlamıyo sorunda yok bencee

aysunnn
24-07-11, 19:24
o adam böle geldi bölede gidicek yapcak bişi yok Tarkanı sevmek zorunda deil hem sevmio diede Tarkan bişi kaybetmez umrundada olmaz yaani konuşsun dursunn ben kapadm kulağımı açıkçası Tarkan zaten tınlamıyo sorunda yok bencee

çok doğru... katılıyoruuummm...

trkn_sry
24-07-11, 19:51
Okan bayülgen çok başarılı ve çok zekidir ama bu yazıdan sonra gözümde en udak bir değeri kalmadı.

MlkeTarkn
24-07-11, 20:25
Okan Bayülgen'in programlarını defalarca izlemişimdir.Her zaman programına katılan konukları hakkında birşey bulur onlara takılır veya orada bulunmayanlara ama yıllardır bu Tarkan'a takma olayını neden bırakamamışdır hala anlayamıyorum.Aslında onun dediği her sözü kafaya takıp uğraşmaya değmez.Asla programları kötü falan demiyorum.Gayet konuklarını ve izleyicilerini eğlendiren bir program fakat artık sıkmaya başladı haklısınız

secil.06
25-07-11, 19:55
sıkdı ama bunlar da ya kendilerinin haberi yapılsın diye

secil.06
26-07-11, 11:15
yine mi okan aa yeter artık ya bi beyaz,bi okan rahat bırakın artık

seyma_tt
27-07-11, 20:14
Okan bayülgen'den hiç hoşlanmıyorum. kusura bakamayın böyle konuştukca nefretim daha da artıyor.

arau
29-07-11, 04:10
keşke Tarkan ''Türkiye'de çıkacak talkshow yok'' demeseydi.. bunca yıldır saçma salak konuşmasının tek nedeni bu, bitmedi gitti kini nefreti adamın.....

seyma_tt
29-07-11, 22:51
keşke Tarkan ''Türkiye'de çıkacak talkshow yok'' demeseydi.. bunca yıldır saçma salak konuşmasının tek nedeni bu, bitmedi gitti kini nefreti adamın.....
Tarkan'ın beyaz show'a çıkmasını istiyodum sadece.. Ama onuda istemiyorum , Son olaydan sonra. Eğer çıkıcak olsa Okan'ın programına kesinlikle çıkmasın ! Çıkmaz da zaten...

trkn_sry
29-07-11, 23:52
Tarkan'ın beyaz show'a çıkmasını istiyodum sadece.. Ama onuda istemiyorum , Son olaydan sonra. Eğer çıkıcak olsa Okan'ın programına kesinlikle çıkmasın ! Çıkmaz da zaten...

sizde taktınız beyaza ha beyaz hiç bir şey yapmadı ki tarkana anca polemik üretiyorlar

İffeT.T.
30-07-11, 03:21
Okan Bayülgen'i sevmem. Başarılı, zeki vs ne olursa olsun. Gereğinden fazla sivri dilli olup, bazı konularda bilmişlik taslar gibi konuşmaları hoşuma gitmediği için oldum olası sevemedim o adamı. Ve ne derse desin ben umursamıyorum yani. Tarkan zamanında bi laf etti ya (''Türkiye'de çıkacak talkshow yok'') onun acısı içine oturmuş heralde, hep Tarkan'a bi laf atma çabası içinde... Hoş şeyler değil bunlar artık bunları duymaktan sıkıldık ama o, bu konuda laf etmekten sıkılmadı.