PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan’ı değil, ona belgesel seslendirteni eleştirmek lazım

yiğit
18-11-10, 20:41
TARKAN’I DEĞİL, ONA BELGESEL SESLENDİRTENİ ELEŞTİRMEK LAZIM

“Keşke televizyon hayatıma hiç girmeseydi” dediğin oldu mu hiç?

- Asla. Çok keyif alarak yaptığım bir şey canlı yayın. Seslendirme de baba mesleği olduğu için ilk göz ağrılarımdan.

Artık eskisi kadar seslendirme yapmıyorsun ama...

- Fiyatım biraz yüksek geldi galiba. Piyasayı düşürmüşler, ucuzlattılar sanatı. Bizim için başrolü konuşmak, önemli bir rol konuşmak özel bir şeydi. Şimdi popüler diye Tarkan’a belgesel konuşturuyorlar.

Bir dublaj sanatçısı olarak Tarkan’ın belgesel seslendirmesini nasıl değerlendiriyorsun?

- Tarkan’ı değil, o müthiş fikir kimden çıktıysa onu eleştirmek lazım. Her sesi güzel olan, her popüler olan belgesel seslendirecek diye bir şey var mı Allah aşkına? Bu işi Tuncel Kurtiz de yapıyor, bir de onu dinleyin bakalım. Bu kadar ucuz mu bu işler? Ben kesinlikle Tarkan’ı eleştirmiyorum, ona belgesel seslendirteni eleştiriyorum, yerin dibine sokuyorum hatta onu. Aynı adam benim gibi 35 yılını bu işe adamış birini tercih etmeyebiliyor işte.

M.ALİ ERBİL hürriyet gaztesi..

twilight
18-11-10, 21:23
Mehmet Ali Erbil,zaten ne zaman Tarkan'in yaptigi bir isi begendi ki bunu begensin?
Hangi albümünü begenmis,hangi konserine gitmis eglenmis ki?
Ancak,evet,ses cok bed room sesi...Elestirilecek kisi de Tarkan degil,bu konu da hakli...

smh
18-11-10, 22:20
doğru hataydı seslendirmesı yapamadı olmadı bunu kimseyle tartışmam ama önce herkesın iğneyı kendıne batırması lazım ucuz iş denilince aklıma mehmet ali erbil'in programları gelıyo nedense...

özge
18-11-10, 22:32
senin yaptığın hatalarıı yapmıyor Tarkan m.ali beyyyy...gayetteee güzel seslendirdiii...eğer Tarkan belgesel seslendirenn biri olsaydııı bu ses eleştirilebilirdi amaa Tarkan sanatçı olduğu için gayette güzel sölemiş bu işide doğaa için hayvanlar için yaptıı..paraa için değil sen paraa kazanıyorsun Tarkan maneviyatı düşünüyor...

trkntrkn89
18-11-10, 22:45
m.ali erbil haklı...

denizmavisi
18-11-10, 23:19
M.Aliyi sevmesem de söylediklerinde haklı,Tarkan seslendirme işini yapamadı bana göre yakışmadı, sadece şarkı söylesin onu çok iyi yapıyor...

ece**
19-11-10, 01:47
evet katılıyorum.üzgünüm ama hiç gitmemiş seslendirme. çok "şuh" seslendirmeye çalıştığı için belkide bilmiyorum.ama olsun denedi ve olmadı .denemekten bişey çıkmazdı.

DaLy
19-11-10, 02:33
Evet bence de seslendiremedi ve Tarkan bu işi kabul etmemeliydi.Doğaya olan aşkından dolayı kabul etti diye düşünüyorum.Yine de arşivlerimizde yer alıcağı için güzel bi şey tabi=)

günışığım
19-11-10, 02:44
abuk sabuk hareketler yapan bir adam bu mali Tarkani elestirmeye seviyesi varmi acaba? cok dusundurucu.

TEVETOGLU
19-11-10, 16:00
Ben hiç belgesel seyretmem.Ama Tarkan seslendirdiği için bütün belgeseli baştan sona izledim.

Dark_blue
20-11-10, 01:14
Gecenlerde Tarkanin seslendirmesine national geographic tam not verdi diye bir haber okumustum.Bence bu elestirenlerin disinda, bu isten gercekten anlayan bu isin icinde olan kisiler Tarkanin seslendirme yapmasini istemis ve begenmisler cok cok derin bi mevzu degilki belgesel seslendirmek , Tarkan'dan oncede belgesellerin ulkemizdeki degerini biliyoruz , yani daha profesyonellerde okudu da ne oldu ?Rayting rekorlari hala kadin programlarinda degilmiydi?

xfactory9025
20-11-10, 01:31
hala güzel seslendirdi diyenler var ya inanmıyorum size bu kadar mı gözünüz kör oldu tarkan sevgisiyle açın normal bir belgelsel izleyin ve farkı görün bu kadar da abartılmaz ki ya adamı hiç eleştirmiyosunuz kötü bir iş yapsa bile resmen çok yakışmış diyeceksiniz

orhan89
20-11-10, 06:01
Bence sorun Tarkan in bu belgeseli seslendirisinde degil bizim kulaklarimizda. Biz onun sesini hep sarkilarinda duyduk onun icin belgeseldeki sesi tuhaf geliyo kulagimiza. Ayrica Tarkan i sesinin guzelligi icin sectiklerini sanmiyorum. Dusunsenize Tarkan bu isi yapmasaydi kac kisinin haberi olcakdi bu belgeselden? Simdi tum Turkiye duydu ve yapimcilar amaclarina ulasdi ;)

denizarya
20-11-10, 14:50
bence cok güzel seslendirdi..zaten sexy bir ses ariodular..alin size sexy sseees

Gismo
23-11-10, 22:29
Haklı. Doğru söylemiş...

Elif Yokgörme
27-11-10, 18:24
bence çok güzel seslendirmiş.hatta harika olmuşta diyebilirim.zaten tarkan güzel yapsa da birileri tarafından muhakkak eleştiri alıyor.bence tarkan ı kıskanıyorlar.çünkü kimse onun gibi değil...onun yaptığı herşey güzel....tarkan eşi benzeri bulunmayan bir insan,örnek bir sanatçı....keşke herkes onun gibi olsa......