PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 'National'Tarkan'a tam puan

smh
09-11-10, 16:21
Tarkan'ın National Geography'de yayınlanan 'Büyük Göçler' belgeselini seslendirmesi, işin ustalarından tam not aldı. Tarkan'ın doğal bir üslup yakalaması hepsinin ortak görüşü oldu

Megastar Tarkan'ın seslendirmesini yaptığı ve dünyayla aynı anda Türkiye'de National Geography kanalında yayınlanan 'Büyük Göçler' adlı belgeselin ilk gösterimi önceki akşam yapıldı. Orijinal seslendirmesini Alec Baldwin'in yaptığı 'Büyük Göçler'de, milyonlarca hayvanın soylarını sürdürmek için yaptığı yolculuk, popçunun sesiyle ekrana yansıdı. Tarkan'ın kendine has üslubu yaptığı seslendirme, işin ustaları tarafından da onaylandı:

- Volkan Severcan: Tarkan, gayet başarılıydı. Belgesel seslendirmesinde starların da işin içine dahil edilmesi, bu alana halkın ilgisinin çekilmesi adına yararlı. Birçok belgesele ses verenler, önemli insanlardır. Tarkan çok kıymetli bir insan. O Türkiye'nin değil, dünyanın da starı.

- Onur Şenay: Gerçekten güzel konuşmuş ve Türkçesine çok dikkat etmiş, özen göstermiş. Sesinin berraklığını ön planda kullanmaya çalışmış. Bunlar bir seslendirmede insan kulağına hoş gelecek şeyler. Kendine has üslubuyla güzel bir teknik yakalamış.

TEK HATASI 'OKALİPTÜS'
- Ziya Kürküt: Harika bir duygu ve hava yakalamış. Kenya'ya gitmiş ve belgeselin çekimlerinin yapıldığı yerin havasını solumuş. Asla amatör değildi. Mutlaka bir hata aranacaksa seslendirme yönetmenliğinde hata olabilir. 'Okaliptus' diyeceğine bir bölümde 'Okaliptüs' dedi. Fakat bu çeviri hatası da olabilir. Tarkan, belgeseli seyredilir hale getirmiş. Çünkü bizim ülkemizde genelde belgesel seyredilmez.

Kenya'ya gidip havayı soludu
TARKAN, 26 Eylül-5 Ekim arasında belgeselin çekimlerinin bir bölümünün yapıldığı Kenya'ya bir gezi gerçekleştirmişti. Gezi sırasında National Geographic Channel yöneticileri ve belgesel yapımcılarıyla bir araya gelen Tarkan, çekimler için kurulan kampta tüm ekiple birlikte 8 gün geçirdi. Bu ay her pazar 21.00'de National Geographic Channel'da yayınlanacak olan belgesel, ağaçların tepesinde, sarp kayalıklarda, buzullar üzerinde ve suyun derinliklerinde yapılan çekimleriyle, gezegendeki birçok canlı türünün öyküsünü anlatıyor.

Nurbanu GÜNEY ELBİR

http://www.aksam.com.tr/2010/11/09/haber/yasam/7672/_national__tarkan_a_tam_puan.html

özlemmis
09-11-10, 16:59
herkes eleştriyor bunlar nasıl beğenmiş anlamadım.Ben hiç beğenmedim.

DaLy
09-11-10, 21:41
Ben de beğenmedim.Özellikle vurgulamalar beni rahatsız etti.Keşke biraz daha çalışsaydı Tarkan..

twilight
09-11-10, 22:12
cok bed room sesi...nesi begenilmis anlamadim?

smh
09-11-10, 22:35
valla ben ızlemedm ama ekşisözlükteki yorumlara baktım teaser'daki gibi seslendirmiş ve yatak odası sesi gibi olmuş şarkıda oluyo ama belgeselde konuşur gıbı seslendırmek lazım.

_trkn_
09-11-10, 22:41
valla ben ızlemedm ama ekşisözlükteki yorumlara baktım teaser'daki gibi seslendirmiş ve yatak odası sesi gibi olmuş şarkıda oluyo ama belgeselde konuşur gıbı seslendırmek lazım.

'yatak odası sesi gibi' ne demek ya :@@ saçma insanların saçma yorumları işte!!! sadece gülüyorum..Onlar her zaman eleştircek bişey bulurlar zaten..biride 'ağlıycak gibi konuşmuş' dedi ekşi sözlükte..Bu belgesel çok önemli olduğu için hissederek söylenmesi gerekiyordu,Tarkan'da bunu başardı..

starzu
09-11-10, 23:24
izleyemedim,dinleyemediğim için bende yorum yok ama eminimki tarkan bunuda hakkıyla yerine getirmiştir:20:

jetaime
09-11-10, 23:27
izleyemedim,dinleyemediğim için bende yorum yok ama eminimki tarkan bunuda hakkıyla yerine getirmiştir:20:

bende arzucum ayniyim :1:

arau
10-11-10, 01:13
belki yapımcının isteğidir zira orjinalinde Alec baldwin'de benzer tonlamalar yapıyordu. farklı olması doğal zaten metin de bir belgesele göre çok şiirseldi. o metin didaktik bir ses tonu ile okunmazdı heralde......

the_answer3535
10-11-10, 01:28
Ben de pek beğenmedim şahsen.Yatak odası sesi derken seksi bir sesten bahsedilmiş sanırım ki bence de gerçekten öleydi.

gizem-akkaş
10-11-10, 02:24
ben izledimde dinledimde Tarkanım çok güzel seslendirmiş harika bir ses tonu ben çok etkilendim

smh
10-11-10, 02:55
'yatak odası sesi gibi' ne demek ya :@@ saçma insanların saçma yorumları işte!!! sadece gülüyorum..Onlar her zaman eleştircek bişey bulurlar zaten..biride 'ağlıycak gibi konuşmuş' dedi ekşi sözlükte..Bu belgesel çok önemli olduğu için hissederek söylenmesi gerekiyordu,Tarkan'da bunu başardı..

yatak odası sesi şu demek hani tarkan şarkılarını seksi ve sanki sevişerek söyler ya çoğu ınsanda bundan etkılenir belgeselide öyle söylemiş o ses tonuyla anladıgm kadarıyla bu kadar agresif olmana gerek yok herkes fikrini söylüyo

xurush'nine
10-11-10, 13:41
Ben de izleyemedim malesef ama tanitimi izleme firsatim oldu..:(
Belgesel izleyen bir olarak soyleyim genelde bu tur belgeseller haber okunur gibi okunmaz..Soyle masal anlatilir gibi seslendirileyor..Insanlari o havaya sokmak ve daha etkileyici olmak amacli..Bunun icinde her onune gelen belgesel seselendiremez..Ozel ses tonuna sahip olmalisin..
Tarkan belki bir az abartmis ola bilr izleyemedigim icin bu hususda yorum yapa bilmiyorum.

Bamboo
10-11-10, 16:06
tamamını izlemedim belki izlesem fikrim değişebilir tabii ama izlediğim kadarıyla ne yalan söyleyim bende beğenmedim.. belki bu şekilde olması gerekiyo da olabilir tabii ama bana çok zorlama bi ses gibi geldi, sanki daha doğal olsaydı yani daha günlük konuşması gibi olsaydı vs, daha iyi olurdu bence..

tarkan_mania
10-11-10, 16:26
çok beğendim. sesiyle insanı etkiliyo.. hayvanlara olan saygısını, sevgisini hissettim ben..
çok içten olmuş! Tebrikler Tarkann!! :))
bu arada dün gece 12 civarında samanyolunda bir belgesel izliyordum. "Vahşi yaşam-aslanlar" diye hayvanlar koşturmaya başladıklarında kuzu kuzunun girişini verdiler :D
heyecanlanıverdimm, Tarkan hayvanlar aleminede el attı :)

leyla
12-11-10, 03:08
tarkanin konustugu zamanda sesi seksi oluyor sadece sarki soyledigi zaman degil,e ne yapsin??

love_speak
12-11-10, 04:54
bilmyrm ama bence gayet başarılı olmuş eleştirenlerin söyledikleri gibi üslubuna çok dikkat etmiş ayrı bi hava katmış bence tarkann belgeseli seslendirmesiyle izlenme rekorları kıracak gibi gözüküo. . bu arada yayınlamaya başladılar mı izleyen var mı arkadaşlar!!!

xfactory9025
13-11-10, 20:44
bence güzel seslendirememiş trt spikerleri gibi kelimeleri çok vurgulamış tuncel kurtizden sonra hayal kırıklığı akıcı bir dille anlatamamış.National geographic yanlış tercih yapmış bence tuncel kurtiz yerine tarkanı kullandığı için :(:(

pare pare
13-11-10, 22:13
Ben izledim hayran kaldim !

Bakinka
14-11-10, 08:41
ben izledim ve çok beğendim ... sesine diyecek yok... çok çekici bi tonla seslendirmiş ;)

secil.06
14-11-10, 16:06
Muhteşem sesiyle,anlatımıyla cok güzel olmuş bence ben cok beğendim bravo
herkezin kendi fikri beğenen oldu kadar,beğenmeyenler de olacak tabiki

TEVETOGLU
14-11-10, 17:42
Bu akşam da Tarkan'ın seslendirdiği belgesel yayınlanacak mı?

asd1234
16-11-10, 15:48
Büyük Göçler'in tekrarını geçtiğimiz pazar ben de izleyebildim. Anlatılanlar çok ilgimi çekti, özellikle zebralar konusunda olanlar. Ancak Tarkan'ın sesi hakkındaki "yatak odası sesi, çok ağdalı" v.s. yorumlar bence abartılı, ben seslendirmenin güzel olduğunu düşünüyorum.