PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tarkan hangi şarkıyı ilk kez söyleyecek

starzu
10-10-10, 02:25
Türkiye'nin mega-starı Tarkan parlamento seçimlerinin propaganda-təşviqat kampanyası sırasında Qəbələdə konser verecek.
Tac.az-ın "Qafqazinfo" ya dayanarak bildirdiğine göre, sanatçı konseri olağanüstü haller bakanı Kəmaləddin Heydərovun daveti ile gerçekleştirecek. Tarkan'ın konserde sözleri Baba Vəziroğluna, müziği ise Kemal'e ait "Senden nigaranam" şarkısını ilk kez okuyacağı da bildirilir.

ne kadar doğru bilmiyorum ben bu kadarını çevirebildim azerice bilen biri bizi aydınlatır umarım
http://tac.az/index.php?newsid=38225

smh
10-10-10, 03:17
hiç bişe anlamadım:)

leyla
10-10-10, 12:08
cok guzel bi haber.umarim dogrudur.azerice sarki soylemesini isterim.

Bakinka
10-10-10, 12:14
offffff Qebelede niye?? Baküde versin konseri ya!!!

twilight
10-10-10, 13:19
valla,hic bi sey anlamadim...
Umarim,bi aciklama yaparlar... :S

TARQANIM
10-10-10, 15:35
azericemi söylicek anlamadim simdi tam..Senden nigaranam ne demekmis senden vazgecemem falanmi acaba

secil.06
10-10-10, 18:08
En kısa zaman da tambi bilgi vererek acıklma yaparlar

nedjohnlansen
10-10-10, 18:58
nigaranam endişeli demekmiş. yani şarkının adı senden endişeli gibi bir şey. bence şarkı türkçe ama haberde anlaşılsın diye azericeye çevrilmiş olabilir şarkı adı.

leyla
10-10-10, 20:16
nigaranam yani merakliyim.bence azerice sarki soyliyecek tarkan
ay cok heyecanlandim keske soylesin ya.

jetaime
10-10-10, 21:08
Ben dudyum ki azeri dilinde bir sarki soylecek

leyla
15-10-10, 15:58
haberin ingilizcesi:

The composition Senden Nigaranam (I worry about you) performed by the Turkish star is ready.
Tarkan is going to include the song Senden Nigaranam (music by Kamal and words by Baba Veziroglu) into his repertoire.

The song is ready and Azerbaijani audience will hear it soon. The composition will be included into the album to be sold throughout the world. Meanwhile, Tarkan has sent the ready composition to the authors for familiarization to Azerbaijan.

'There have been changes in Senden Nigaranam performed by Tarkan. The first two couplets of the song are in Turkish. I made the changes into the text, while the Turkish author of song texts Seljuk Choban completed it. Tarkan sings the third couplets in Azerbaijani', Veziroglu said.

Tarkan will visit Baku to present the song Senden Nigaranam to the Azerbaijani public. Talks with the Turkish star are currently underway.

http://www.news.az/articles/culture/20684

leyla
15-10-10, 16:01
A well-know Turkish singer Tarkan Tevetoglu included Azerbaijani song "Senden nigaranam" ("I Worry about You") into his repertoire, an author of the poem of the song, Azerbaijani poet, the honoured art figure Baba Veziroglu said. The music was composed by Kamal.
According to him, Tarkan told that he would promote the Azerbaijani song on a global scale. «Tarkan had a request: words of this song should be in Turkish language which is clear to the majority of listeners in the Turkic world. As authors of the song we agreed, and I myself have translated words of the song, » - the poet noted. The song "Senden nigaranam" becomes the basic in the next album of Tarkan which be on sale in the near future.
«Our purpose is that, that modern musical genres of Azerbaijan became known in all Turkic world», - told Baba Veziroglu.

http://baku-icc-2009.az/content.php?lang=en&page=166&nid=4346

starzu
15-10-10, 17:14
türkçe çeviri beklerken ingilizcesi geldi:18:yinede sağol leylacım:1:ama ben haberden hala bişey anlamadım:12:

leyla
16-10-10, 13:12
türkçe çeviri beklerken ingilizcesi geldi:18:yinede sağol leylacım:1:ama ben haberden hala bişey anlamadım:12:

rica ederim.
haberden anladigima gore Tarkan "senden nigaranam" sarkisini ki azeri sarkidir ve sozleri baba veziroglu ve muzigi kemala ayit bir sarkiyi turkce cevirisini soyliyecek ve yeni albumunde bu sarki yer alacak.
sozlerini baba veziroglu dan turkceye cevirmesini istemis.

baska bir azeri sitede de bunlari yazmis: TARKAN bu sarkiyi ozbek sarkicidan NASIBA ABDULLAYEVA dan dinlemis ve de begenmis o yuzden de kendi albumune koymak istiyor.ve sadece sarkinin bazi kelimeleri degisecekmis.

leyla
16-10-10, 13:54
bide tarkan meclis secimleri reklamlari zamaninda Qebelede konser vercek ve senden nigaranam sarkisini konserde soyliyecek.
konser olaganustu haller bakani "kemaleddin heyderov"un davetiyle gerceklestirecek.

twilight
16-10-10, 14:11
Translation(Ceviri)icin tesekkürler...
Umarim güzel bi sarkidir... :) Bekleyip,görücez..

efsane_01
16-10-10, 14:27
Qebelede'mi, Yapma ya?...Ne Zaman?...Acaba Acik Havada'mi Olucak Konser...Yani Orasi Shu Anda Cok Soquk'da O Yuzden Sordum...Ay Ne Ne Guzel Olurdu Ya...Gercekten Gelicekmi Acaba?...Shimdiden Ozlemeye Bashladim Onu...

starzu
16-10-10, 17:21
:1:canım efsanem artık bizim yerimizede gidip izlersin tarkanı:36:

xurush'nine
16-10-10, 22:04
Türkiye'nin mega-starı Tarkan parlamento seçimlerinin propaganda-təşviqat kampanyası sırasında Qəbələdə konser verecek.
Tac.az-ın "Qafqazinfo" ya dayanarak bildirdiğine göre, sanatçı konseri olağanüstü haller bakanı Kəmaləddin Heydərovun daveti ile gerçekleştirecek. Tarkan'ın konserde sözleri Baba Vəziroğluna, müziği ise Kemal'e ait "Senden nigaranam" şarkısını ilk kez okuyacağı da bildirilir.

ne kadar doğru bilmiyorum ben bu kadarını çevirebildim azerice bilen biri bizi aydınlatır umarım
http://tac.az/index.php?newsid=38225

Arkadaslar Tarkan azerice sarki soyluyecek diye haber daha onceden cikmisti
hatta forumumuzda bile paylasildi Azebaycan basinin haberi olarak:

http://www.tarkancoll.com/forum/showthread.php?t=14161

O konuda sarki hakkinda bilgi var hatta sarkinin azerice 2 versiyonunu da ben paylasmisitim konudan(2 sayfasinda)..Merak edenler simdiden dinleye bilirler..:)

Tabii ki Tarkan'in sarkiyi cok farkli yorumlayacagindan eminim, cunki uzun ince bir yoldayim sarkisi hepimize ornek.Yalniz sarki azerice, soz muzik azeri bestekarlara ait..
Nigaran olmak merak etmek,endiselenmek demektir..
Ve bir muddet once ben de forumda Gunay Cobanin bana yazdigi cumlesini paylasmistim-AZERBAYCANLA SURPRISE BIR CALISMA ICERISINDEYIZ.. diyodu Gunay bey..

Yani bu haber de oncekilerin devami..Sadece olarak secim kampanyasi kapsaminda bir cok etkinlikler yapiliyor biliyorsunuz.K.Haydarovun babasi Qabele bolgesinden millet vekili oldugu icin o bolge halkina secim oncesi megastar ziyafeti cektirmek istemis ola bilir-boyle kampanyalar bizde de makbul..;)) Tarkan da etkinliklerde ozel surprise konuk ola bilir..

Fakat Qabele deyip gecmeyin, artik bir kac yildir orasi cok gelisdi ve dunyaca unlu starlari- pop muzugi gecin, klasik ve caz muzik sanatcilarini agirliyor..
BM'in de destekledigi projelerle uluslararasi muzik festifalleri yapiliyor..
Mesela austos ayinda Londra Kral Filarmonik Orkestrasi Qabelede konser vermis ve s..

Hayirlisi diyelim..

P.S. Boylece de bir cok kisi rahat etti cunki-Tarkan'in sarkiyi albumune koymayacagi belli oldu..

leyla
17-10-10, 11:59
Translation(Ceviri)icin tesekkürler...
Umarim güzel bi sarkidir... :) Bekleyip,görücez..

rica ederim.
sarki guzeldir ben dinledim hosuma gitti ozellikle Nesibe Abdullayeva yorumunu begendim.

leyla
17-10-10, 12:10
P.S. Boylece de bir cok kisi rahat etti cunki-Tarkan'in sarkiyi albumune koymayacagi belli oldu..

nerden belli oldu? ama tarkan sanirsam sadece sarkiyi konserde okuyucak ve bence oylede yapmasi gerekiyo albume koymasin cunku kendi sarkisi degil.
ben cok istiyordum tarkan azerice bi sarki soylesin cok iyi oldu keske biraz da azeri lahcesinde okusun,guzel sesiyle azeri dilinde okusa cok tatli olur ya.

xurush'nine
17-10-10, 12:16
Yani haberde yaziyor ya kampanya kapsaminda davet etmisler Tarkan'i Azerbaycana..O da ince bir jest olarak bir sarki okuyacak o kadar..(Extra gibi bir sey bu konser-Her extrada okudugunu albumune koymuyor ya..:)Ama yine de cok mutlu oluruz Leylacigim.. :))

leyla
17-10-10, 12:33
Yani haberde yaziyor ya kampanya kapsaminda davet etmisler Tarkan'i Azerbaycana..O da ince bir jest olarak bir sarki okuyacak o kadar..(Extra gibi bir sey bu konser-Her extrada okudugunu albumune koymuyor ya..:)Ama yine de cok mutlu oluruz Leylacigim.. :))

evet haklisin.cok guzel bir jest dusunmus tarkan.

prenses_elaa
17-10-10, 15:00
hayırlısı bakalım