PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cezası Ne Zaman Bitecek??

hilfa
07-10-10, 15:23
Megastar Tarkanı'ın cezası ne zaman bitecek?
tarkan
Uyuşturucu operasyonundan sonra hiçbir firma Tarkan’ı kampanya yıldızı yapmadı. Peki bu ceza ne zaman bitecek?
TARKAN’A AF YOK MU?

Eskiden markalar Tarkan’ı, albümü daha çıkmadan kampanyalarının yıldızı yapıyordu. Şimdi her şarkısı tuttu, ama ortada Tarkan’ın oynadığı ne bir reklam var ne de kampanya

Bu yılın en iyi albümünü kim yaptı? Ya da soruyu şöyle sorayım: 2010’a hangi albüm damgasını vurdu?
Sizi bilemem, ama benim bu soruya vereceğim tek bir yanıt var: Tarkan ve 'Adını Kalbime Yaz'.

Denemesi basit.
Radyonuzu açın ve istasyonlar arasında şöyle bir gezinti yapın.

Aynı anda birkaç radyoda birden Tarkan’ın şarkılarının çaldığına tanık olacağınızdan eminim.

Sokağa çıktığınızda da durum böyle. Tarkan’ın son albümünün diğerlerinden farkı da şu: 'Megastar'ın bu albümde tutmayan hiçbir şarkı yok.Tarkan, 'Adını Kalbime Yaz' albümündeki her şarkıya, özel bir hayran kitlesi yaratmayı başardı.

“Tarkan’ın son albümünden en sevdiğiniz şarkı hangisi?” sorusuna kimi “Öp” diye yanıt veriyor, kimi “Adımı Kalbine Yaz”, kimi “Sevdanın Son Vuruşu”. Kimi “Acımayacak” diyor, kimi “Kayıp”, kimi “Usta Çırak” kimi de “İşim Olmaz”, “Sen Çoktan Gitmişsin”.

Albümdeki sekiz şarkının da kendi çapında seveni var.
Öte yandan şöyle de bir gerçek var. Şimdiye kadar Tarkan, yeni albümüyle birlikte yeni bir reklam kampanyasının da yüzü olurdu.

Ne reklam, ne kampanya var

Tarkan’ın ilk defa bir albümünde hiç 'boş' yok, hepsi tuttu.
Eskiden markalar Tarkan’ı, albümü daha çıkmadan yani şarkılarının tutup tutmayacağı belli olmadan kampanyalarının yıldızı yapıyordu.

Şimdi her şarkısı tuttu, ama ortada Tarkan’ın oynadığı ne bir reklam var ne de kampanya.

Tarkan’ın uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınıp, serbest bırakılmasından sonra bazı markaların onunla çalışmaktan vazgeçtiğini biliyoruz. Aynı Tarkan’ı 'Adını Kalbime Yaz'la nasıl bağrına bastığını da görüyoruz.

Yaptıkları reklam kampanyalarıyla pazar paylarını genişleten markaların bu gerçeği görmemesi mümkün mü?
Narkotik polisinin operasyonundan sonra hiçbir firma Tarkan’ı kampanya yıldızı yapmadığına göre uyuşturucunun etkisi geçmedi demek ki!

Ali Eyüboğlu / Milliyet

:41:Altın çamura düşsede değerinden asla kaybetmez yıkanınca tekrar parlar Tarkan da albümle beraber yıkandı değeri asla kaybolmadı ve bir güneş gibi parlamaya devam ediyor.Firmalar haksız yere tepki gösterdikleri için önce Tarkana karşı kendilerini aklasınlar.:13:

tarkan_mania
07-10-10, 16:02
Şunu unutmamak gerek ki oda bir insan ve hatası yanlışı illaki olur.
Tarkanın kimseye kendini ispatlamasına gerk yok , o zaten gelebileceği en yüksek yere gelmişş!
Kendileri kaybeder o yine bizm başımızn tacı : ) :8:
haber içn teşekkrler Serpilimmm :22:

MARY JANE
07-10-10, 16:02
serpilcim yorumuna katılıyorum canım. Maalesef üzülerek söylüyorum ama ülkemizde böyle geri kafalı zihniyet oldukça cezası hiç bitmeyecek sanki. böyle başarı hala gözardı ediliyorsa, böyle pırlanta gibi insana yapmadığı bir suçun cezasını boş yere çektiriyorlarsa aslında çene yormaya bile değmez bu tip insanlara ve firmalara. gerçekten megastar olduğunu bir kez daha gösterdi tüm türkiyeye. türkiyenin ona, sesine, şarkılarına ihtiyacı olduğunu bir kez daha gösterdi. ve hiç bitmeyecek bir değer ülkemiz için. sahip çıkmak lazım, korumak, üzmemek lazım. ama ANLAYANA...
biz her zaman hayranları olarak arkasındayız. o bunu biliyor...

fincan
07-10-10, 16:23
Bu haberi daha önce gazetede gördüm ama koymak içimden gelmedi üzülüyorum bu haberleri okuyunca inşallah en kısa zamanda atlatacak bunuda.Bu arada mahkemesi ne oldu acaba

tarkaseksüel
07-10-10, 16:46
markaların bunu kafalarına takmaları çok saçma
albüm yok sattı pepsi pişman olmıştur heralde
o kenanlı reklamlara tarkanla anlaşmış olsa
neler kazanacaklarını aslında onlarda biliyor ama nedense böyle bir yola gittiler
ha kıme oldu olan tabiki onlara tarkan yine kazandı yıne kazandı
birazda bize dokunda tabı tarkan turneye çıkamadı ama sağlık olsun...

eskalen
07-10-10, 16:50
Sonunda bir yazar bu konu hakkinda yazi yazdi..Tarkan'in ne reklam ne kampanyasi vardi diyor? Tabii olmaz.. Cunku sponsor oldugu firma yok....Bunun sebebi tarkan'in uyusturucu kullanma olayinin bir etkisi midir tam bilemeyiz...Ama etkisi var gibi.. Cunku bence Tarkan hicbir cikardigi albumde sponsorsuz kalmadi..Metamorfoz albumunde gerci son dakka gibilik bir anlasma olsa da Doritos Tarkan'a sponsor olmustu...Ama Adimi Kalbime Yaz'a hic sponsor marka cikmadi..Bu garip gercekten..Yani gidip de Tarkan istemedi lafini soylemeyelim ole bir sey olmasi mumkun degil...Markalar cekiniyor, risk almak istemiyor...Halbu ki Serdar Ortac kumar oynuyor, Bonus Card sponsor oluyor!!

Tarkan markasi bir mahkemelik olaylari yuzunden kirlenmez...Aslanlar gibi yeni albumuyle isine odaklandi hit yaratti kapadi gecdi...Bekledigim de benim buydu...Ama sunu soylemek te yarar var; Tarkan'la bir sponsorluk anlasmasi olmadigindan bir turne konseri gerceklestiremiyor..Bunun icin de Istanbul disindaki diger sehirlere gitmesi bence zor oluyor..Farkindaysaniz kopuk kopuk gerceklesiyor konserler... Bir sponsorluk anlasmasinin olmamasi bence kotu...Tarkan bu yazin en one cikan kisiydi..Soyle Tarkan'in tum cikardigi albumlere bakinca yatigi sponsorluk anlasmalarina bakinca simdi niye yok dememek elde degil..Ki Tarkan bu yaz en damgasini vuran kisi ve albumuyle bir firtina estirdi..Tartismazsi herkes kabul ediyor..Halbu ki bizim markalarimiz hemen atlarlar boyle cok gundeme gelmis, yaza damgasini vurmus bir sanatciya...Hele bu Tarkan'sa??. Gercekten cok tuhaf. Dusundukce Tarkan sponsor olucak firma mi bulamadi demek elde degil? bIZIM Markalarimiz boyle risk almaz, korkarlar.. Ki Tarkan o gunleri bu yeni albumuyle unutturdu bile.. Konserlerdeki doluluk oranlari, medya yansimalari vs. Risk almadan basari olmaz lafini anlamiyorlar bizim nacizane firmalar/markalar!

xurush'nine
07-10-10, 19:11
"Cezasi" bitti bitti gozunuz aydin!!!Gecen yil Tarkan'la kompaniya baslatan narinciyeliler isden karli ciktilar ve bu yil da Tarkanla devam etme karari aldilar biliyorsunuz, basinda cikmisdi.
Dunden artik Bakuye Gunes dogdu - Sehrin sokaklarini kocaman Tarkan panolari susluyor..Elinde portakali.. :17:

P.S. Insan'in hayatinda basina bin bir tur kazalar gele bilir.Ama bi ayagi kaydi mi cevresinde onu pohpohlayan bir suru hayin birakip gidiyorsa-Iyi gunde ne ala kotu gunde firardalarsa , bu o "surunun" ayibi Tarkan'in degil..
Gercekden de "Gec oldu temiz oldu gecmisinin KARMASI.."
Ve her isde bir hayir vardir derler ya, iste bu olaydan da ders cikarmistir muhakkak Tarkan -artik dostunu dusmanini ayirt eder..

TARQANIM
07-10-10, 20:11
bence gelen teklifleri red bile etsin bundan sonra .. megastarimiz gazli iceceklere kalmadi :)

Bakinka
07-10-10, 20:17
insaniz arada bir dengemiz sasabilir....
herkez yalnis yapabilir ama Gec oldu temiz oldu Tarkanin gecmisinin karmasi :D

gizem-akkaş
07-10-10, 21:24
sinr oluorm bunlara yaaa markalar çok şey kaybediolar haberleri herkesn hatası olablr sanki onlar çokmu iyi acabaa Tarkanıma laf sölüolar bukadrmı kinciler nne kadar geri kafalı insanlar yaa noldu kötü örnekmi oldu ah yazık hemen herkes uyuşturucuya başladı dmi biz hayranları olarak sonuna kadar arkasındayz Tarkanm gelebilceği en üst seviyede ordanda nolursa olsuun indiremicekler!!!

aylin_23
07-10-10, 21:29
bıraz uzucu bı durum dıkkat ettıysenız turkcellın reklamı donuyor ya şu sıralar işte dunden bugune kımlerle çalıştıklarını gosterıyorlar ama tarkan yok ıçım bıraz sızladı bu adam n yapmışkı bı çocuga tecavuz mu etmiş ah tarkan keşke arkadaş çevrenı ıyı seçseydın boyle ıftıralara maruz kalmazdın

leten
09-10-10, 02:18
ben en baştan tarkana yakışıramadım uyuşturucu kullanmayı bir roportajında ben sigara bile içmem diyordu şok oldum bu haberi duyunca ama bunlarıda atlatacağına inanıyorum onun bence reklamlarda oynamamasının yada reklam şirketlerinin ona teklif götürmemesinin nedeni her zaman savunduğum gibi tarkanın eski tarkan olmayışı eski tarkanı yakalamak onun elinde

hsaex123
09-10-10, 17:28
tarkan kendını kanıtlamıs bır yıldız.Reklam flımlerınde falan yer almasına falan gerek yok.Teklıf gelmesıne de gerek yok bu gelıp gecıcıdır.Bu olay turkıye de buyuk yankı buldugu ıcın ızı de bırazcık kalıcaktır.O yuzden tarkanın ne sohretınde ne de kalıtesınde bır eksıklık yoktur.Tarkan hep bır numara ve de öle olucak

twilight
09-10-10, 17:54
Türlü gazetelerde ''Tarkan asker kacagi'' haberleri yayildiginda ''Pepsi'';gay haberleri de yayildiginda ''Turk Cell'' Tarkan'la anlasma saglamisti.
Uyusturucu haberleri Tarkan'a bi sey kaybettirmez!Bakiniz hemen,NG'le bir anlasma yapildi...7 Kasim'da her yerde;Tarkan'in yapacagi dublaj yer alacak...Yine Palmilife klip icin anlasma yapti Tarkan'la...Bunun uyusturucu haberleri ile hic mi hic alakasi yok...İki - üc seyle alakasi olabilir...
Artik,Tarkan reklam figürü olmak istemiyor...
Yada Doritos gibi basit firmalar yerine,Coca Cola gibi,Pepsi gibi firmalarla calismak istiyor...
Hepsi bu...
Bana kalirsa da artik;Tarkan'in reklam figürasyon'u olmasina ihtiyaci yok...Yalniz,kariyerini VIMJO gibi yada ne bileyim ben,onlar gibi bir klip firmasiyla calisip 2-3 yil calisabilir...Hande Yener,Berkay v.b bir sürü ünlü bunu denedi...Ve bence basarili oldu...Umarim Tarkan'da basaracak...

starzu
10-10-10, 02:37
turkcellın reklamlarında benimde gözlerim tarkanı aradı ama çok üzücüki yoktu malesefki tarkana karşı çok acımasızlık ve ön yargı had safhada kesinleşmiş bir ceza olmamasına rağman bence onu afaroz ediyorlar ben üzülüyorum bu acımasızlığa tarkan gibi bir değer yok sayılmamalıydı :13:

fincan
10-10-10, 13:50
turkcell olayını ben daha sonra avea kampanyası yapıp onla özdeşleştirilmesine bağlamıştım.fazlamı iyi niyetliyim ne?