PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ''Sezen 90'larda kaldi''...

twilight
02-10-10, 16:14
Arkadaslar,sabahleyin cumartesi süprizinde,ünlü gözlüklü uzun boylu bir ünlü(adini tam cikaramiyorum...Bora olmasi lazim)yeni sanatcilardanmis...Tarkan'in yeni albümünü söyle elestirdi...

''Tarkan artik sezenden parca almamali...Sezen 90'larda kaldi...90'lardaki ''Şimarik''ve ''Şikidim''gibi şarkıları güzeldi ve özeldi...Ancak ondan sonra sezen devri kapandi...Tarkan eğer eskisi gibi zirveden zirveye kosmak istiyorsa ya Yidiz Tilbe'den ya Nazan Öncel'den sarki almali...yeni albümünde sadece Sevdanin son vurusu ve Kayip'i begendim...sezen parcalari cok altlarda kaliyor...Öp bir kac aylik...Sen coktan gitmissin de bir kac haftalik sarkilar...unutulur biter''

asd1234
02-10-10, 16:26
Tarkan'ın "zirveden zirveye koşması" için illa Yıldız Tilbe ya da Nazan Öncel desteği almasına gerek yok. Sezen Aksu şarkılarının pek eskisi gibi olmadığını ben de düşünüyorum,ancak "Öp" bence uzun vadede dinlenecek bir şarkı. "Sen çoktan gitmişsin"le ilgili nerdeyse herkesten farklı yorumlar duyuyorum,bana göre tam dinlenmelik,huzur verici bir şarkı olmuş. Ha, Sezen Aksu & Tarkan işbirliğinden "Sen çoktan gitmişsin"den daha iyi bir şey çıkmasını beklerdim,o ayrı.

leyla
02-10-10, 16:45
yeni albumunde sezen ayit bir beste yok ki sadece soz var.ben keske sezenden de bu albumde beste olsaydi diyorum

eskalen
02-10-10, 16:59
Magazinciler Tarkan'i sadece Sezen Yaratti gibi algilayip diger sanatcilara hep ayni soru sormasi ve onlarin da tipik cevaplar vermesi artik cok sIktI! ...Sezen Aksu'nun kuskusuz buyuk payi var Tarkan'in sanat ve yasam hayatinda..Ama bir Nazan Oncel'i lutfen ayri gormeyelim..Unutmayalim bircok saheser sarkilar Nazan Oncel'in kaleminden Tarkan'a verildi..Ben Nazan Oncel'in dogal ve sokak kizi durusunu begeniyorum...Cok unutuluyor Nazan Oncel..Biz fanlar olarak da ole unutuyoruz..Ne varsa Sezen Aksu diyoruz gibi..Tarkan ile aralarinda neden kaynaklanan bir kopukluk var bilmiyorum ama bence Nazan Oncel ile Tarkan bir araya gelmeli..Sarki versin diye degil dostluk icin, anilarin hatrina! Tarkan'in Karma ve Dudu Albumlerinde Nazan Oncel'in cok cok buyuk payi var...

ozinga
02-10-10, 18:23
yıldız ı bilmem ama kesinlikle nazan öncel'den şarkı almalı...

twilight
02-10-10, 18:43
bende az buz da olsa minik bi yorum yapmak istiyorum :

Sezen,son 4 yildir cok kaliteli bi basari yakalayamadi(Bence)...gerek hastaligindan olsun,gerek yoruldu artik(sezen 30 - 35 yildir var belki daha eskidir)...
Biz O yüzden Zaten Sezen'den cok kaliteli sarkilar beklemiyoruz(yine ben demem daha uygundu...cünki kendi adima konusuyorum)...Kralice'den bu kadar...gecelim Nazan'a...''Hüp'',''Dudu''gibi sarkilarin kralicesi...
Bence Sezen'den daha güzel bir sesi var(bilmem,ki sizce de öyle mi?)Yine bilmiyorum,kendi bestesi mi degil mi ama ''Hay Hay'' ve ''Nereye Böyle?''cok kaliteli soundlar...Özellikle ''Nereye böyle?''harika öyle degil mi?
Yildiz...Yildiz...Yildiz...Yeni bir ''kis günesi'' beklemiyorum degil senden?bi sarki nasil 12 hafta listede bir numara kalir?Hala da sasiyorum..
İsim olmaz,su anin kis günesisi degildir abi...İsim olmaz daha bi efe'msi bi sey...daha bi efkar bastiriyor...''varligin bin bir ömre bedel yaaaaaaa''...
Kis günesi farkli...o benim favori sarkilarimdan biri...umarim 2.ci bir Kis günesi cikar piyasaya...
Ve son cümlem : Tarkan;artik Sezen'i bi kenara birakip(arada bir Simarik,Öp gibi sarkilar icin kullanip,önceligi Nazan hanim'a ve Yildiz Hanim'a vermeli...)
ve unutmadan muhakkak ''Dön Bebegim'' ve ''Bekle''...Yani Ümit Sayin...Anlayan anlamistir....

saygilar :)

TARQANIM
02-10-10, 18:54
her söyledigine katilmasamda sezen aksuyu konusunda hakli.. kadin ne bestelese herkes bayiliyo sanki ondan baska besteci kalmamis gibi keske nazandan sarki alsaydi diyenlerdenim bende..

DaLy
02-10-10, 20:02
Kimmiş bu arkadaş merak ettim..Zevkler ve renkler diyicem ama kendisinde biraz zevk olsaydı 1500 yıl sonra bile dinlenecek olan -sen çoktan gitmişsin- şarkısına birkaç haftalık demezdi..

Ayrıca iki şarkının besteside Ozan Çolakoğluna ait.Madem birilerini suçlayacak Ozan Çolakoğlundan başlasa daha iyi olur.

Son albümün genelini beğenmeyen biri olarak ben burada en başta Tarkanı eleştiriyorum..Nedenine gelicek olursam;Tarkan'ın iyi şarkılar seçemediğinden dolayı..Yoksa Sezen Aksu hala deli gibi söz yazıp dehşet besteler ortaya çıkarabiliyo..Buraya bi sürü örnek yazabilirim..Hadi Sezen Aksu'yu geçtim adı şanı duyulmamış o kadar iyi besteciler var ki...

Son olarak;şahsen Nazan Öncel ile çalıştığı albümleri beğenmeyen biri de olarak -Tarkan'ı Tarkan yapan Sezen Aksu'dur ve herkesin devri geçer Sezeninki geçmez- diyenlerdenim.Sonuna kadar...

flores
02-10-10, 20:19
SEzen 90 larda kaldi sozuyle tam raziyam.ama zevkini cok beyenmedim.Tarkanin bu albunmde en guzel sarkilari op ve sencoktan gitmisdindir. diyor ki kotu sarki.

nedjohnlansen
02-10-10, 23:20
tarkan'ın şarkı kıtlığı çekmesine çok ama çok şaşırıyorum ben. düşünün şimdi sertab erener'in son albümünde en az 5 tane güzel şarkı var. hepsini kendi mi yazdı? hayır, gidip aldı. soner sarıkabadayı şarkılarından da bahsetmiyorum, diğerlerinden bahsediyorum. sonra başka popçulara da bakabiliriz, hepsinin albümlerinde en azından 2 tane iyi şarkı oluyor. hareketli şarkılardan bahsetmiyorum. pop şarkıcısı olup iyi hareketli şarkı bulabilen çok sayıda isim yok, kabul ama tarkan slow şarkı da bulamıyor sanırım ki albümde yoklar. kutsi bile bambaşka adında bir şarkı söylüyor ki gerçekten çok güzel, tarkan nasıl güzel şarkı bulamaz da bir albümü 8 şarkıda keser ben onu anlamıyorum. tarkan bence çok fazla "isme" takılıyor. yani ya sezen aksu ya nazan öncel diyor. bir kaç tane daha isim var, dışına çıkmıyor. halbuki bıraksa kendini, en azından herkesten şarkı istese, bir baksa şarkılara bence harika şarkılar bulacak. kendi sesine uygun yüzlerce şarkı var piyasaya çıkan. onu söyleyenler tam hakkını veremiyor, tarkan verir mesela. tarkan biraz çevresini geniş tutmalı. bakıyoruz yıllardır aynı kişilerden şarkı alıyor. emir'in albümünde de öyle aman aman bir şarkı yoktu. çünkü emir'in de şarkı aldığı kitle dar bir kitle. şarkıları aldığı isimler çok iyi kabul ama şarkı iyi olmazsa eğer isim neye yarar? tarkan'ın bu konuda çevresini gerçekten ama gerçekten genişletmesi taraftarıyım. murat boz'un "ben de buralardan giderim" sözlerini içeren şarkıyı bulup söylemesi mi kolay yoksa tarkan'ın mı? soruyorum size bu şarkıyı tarkan söyleseydi albümde nasıl bir konuma koyardınız şarkıyı? ben en üstlere koyardım çünkü gerçekten güzel bir şarkı. murat boz bulurken, tarkan'ın altından çıkıp gelmiş biriyken tarkan 8 şarkılık albüm yapıyor. yapma tarkan...

xurush'nine
02-10-10, 23:31
Ben de Nazan'i Sezen'e tercih ederim...

schumaer
02-10-10, 23:59
ya bu açıklamayı yapan tam olarak kim biliyomusunuz,uzun boylu gözlüklü aklıma direk bedük geliyo,tarkanı pek sevmiyo pek