PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tepeden tirnağa tarkana eleştiri

leten
25-09-10, 00:38
1. Eleştiri eski danslari ve sahne performansi yok ve nerdeyse hiç dans etmiyor artik

2.eleştiri sahnesi eskisi gibi avrupa ölçülerinde değil siradan sanatçilar gibi mesela bir serdar ortaç mustafa sandal gibi

3.eleştiri saçlarini uzatmiyor ve sakallarini kesmiyor buda ilerleyen yaşiyla beraber onu yaşli gösteriyor herzaman bana göre uzun saç onu daha genç gösteriyor..

4.eleştiri yeni albümünü beyensemde önceki bir kaç albümüne rağmen eskisi gibi şarki sözlerinde bir sexsapellik göremiyorum unutmayalimki tarkani tarkan yapan onun kişkirticiliği kural tanimazliği aykiriliğiydi şimdi ise aile sanatçisi imajina büründü.

5.eleştiri giyim tarzi ve sahne kiyafetleri sokağa çarşiya çikar gibi eskiden bir tarzi vardi ve taklit ediliyordu şimdi ise onu farkli kilan tarzindan eser göremiyoruz

6.eleştiri bir megastar olarak düğünlerde şenliklerde sahne almaya ihtiyaci olmamasina rağmen sik sik sahne almasi onun ismini sarstiğini düşünüyorum

siki bir tarkan hayrani olarak tarkanin kendine çeki düzen vererek eskisi gibi olmasini diliyor, umuyor ,ve mümkünse tarkanin bu sayfalaya gözatmasini ve bu eleştirileri kayle almasini istiyorum:13:

asd1234
25-09-10, 01:22
1. yanlışınız, Tarkan'ın değiştiğini anlayamamışsınız. Karma dönemi mükemmeldi diye yine o imajı yapması ya da o zamanki gibi giyinmesi gerekmiyor. Öyle yapsaydı onun adı kendi kendini taklit etmek olurdu zaten. Tarkan'dan her zaman aynı olmasını bekleyemeyiz. Değişime ve yeniliklere açık olmalısınız, olmalıyız.

2. yanlışınız, Tarkan'ın kendi deyiminizle "sıkı bir hayranı" olduğunuz halde eleştirileriniz hiç de yapıcı değil. Daha çok "azarlar" gibi bir üslup seziyorum okuduklarımda. Dans-sahne meseleleri forumda daha önceden tartıştığımız şeyler,ve elbette gördüğümüz eksiklikleri bildirmek sizin ve bizim de hakkımız ancak mümkünse daha yapıcı bir şekilde..

Tarkan'ın megastar yapan şeylerden biri de albümünde herkese hitap eden şarkılar bulundurması,adeta bir mozaik gibi. "Aile şarkıcısı" olmasını Adımı kalbine yaz, Kayıp, İşim Olmaz gibi şarkılar söylemesine bağlıyorsanız bunu da 3. yanlışınız olarak kaydedelim..Tarkan'ın bundan önceki albümlerinde de tüm şarkılar "Hepsi senin mi?" "Gecemin ürkek kanatlarında" "Seviş benimle" ayarında değildi ki şimdi bunu söylüyorsunuz? Kışkırtıcı Tarkan'ı arıyorsanız "Acımayacak" ve "Usta-Çırak" ı dinlemenizi tavsiye ederim..

Son olarak şenliklerde sahne almak bana göre Tarkan'ı tam anlamıyla halkın megastarı yapıyor.. Ovit ve Taşköprü'de bu sene yapılan şenlikleri hatırlayın,10 binlerce kişi Tarkan'ı izleme fırsatı buldu ve çok beğendi, o konserler hakkında da çokça haber çıktı basında. Bence olaya bir de bu açıdan bakmalısınız..

The One
25-09-10, 01:55
1. yanlışınız, Tarkan'ın değiştiğini anlayamamışsınız. Karma dönemi mükemmeldi diye yine o imajı yapması ya da o zamanki gibi giyinmesi gerekmiyor. Öyle yapsaydı onun adı kendi kendini taklit etmek olurdu zaten. Tarkan'dan her zaman aynı olmasını bekleyemeyiz. Değişime ve yeniliklere açık olmalısınız, olmalıyız.

2. yanlışınız, Tarkan'ın kendi deyiminizle "sıkı bir hayranı" olduğunuz halde eleştirileriniz hiç de yapıcı değil. Daha çok "azarlar" gibi bir üslup seziyorum okuduklarımda. Dans-sahne meseleleri forumda daha önceden tartıştığımız şeyler,ve elbette gördüğümüz eksiklikleri bildirmek sizin ve bizim de hakkımız ancak mümkünse daha yapıcı bir şekilde..

Tarkan'ın megastar yapan şeylerden biri de albümünde herkese hitap eden şarkılar bulundurması,adeta bir mozaik gibi. "Aile şarkıcısı" olmasını Adımı kalbine yaz, Kayıp, İşim Olmaz gibi şarkılar söylemesine bağlıyorsanız bunu da 3. yanlışınız olarak kaydedelim..Tarkan'ın bundan önceki albümlerinde de tüm şarkılar "Hepsi senin mi?" "Gecemin ürkek kanatlarında" "Seviş benimle" ayarında değildi ki şimdi bunu söylüyorsunuz? Kışkırtıcı Tarkan'ı arıyorsanız "Acımayacak" ve "Usta-Çırak" ı dinlemenizi tavsiye ederim..

Son olarak şenliklerde sahne almak bana göre Tarkan'ı tam anlamıyla halkın megastarı yapıyor.. Ovit ve Taşköprü'de bu sene yapılan şenlikleri hatırlayın,10 binlerce kişi Tarkan'ı izleme fırsatı buldu ve çok beğendi, o konserler hakkında da çokça haber çıktı basında. Bence olaya bir de bu açıdan bakmalısınız..

Katılıyorum. Eskiden "halktan çok uzak" diye eleştirilirdi, şimdi heryere çıkıyor diye eleştiriliyor, ne yapsa yaranamıyor. Sonuçta milyonlara hitap eden biri herkesi nasıl memnun edebilir ki?

Ayrıca, Tarkan'ın metamorfoz albümnde ve adımı kalbine yaz albüm süreçlerindeki hal-tavır, imajı ve konuşmalarından(hafızam beni yanıltmıyorsa bir kaç röportajında sexapalitesinden kurtulmak istediğini dile getirmişti) anladığım kadarıyla kendisininde söylediği gibi bu sexapaliteli kışkırtıcı Tarkan imajından kurtulmaya çalışıyor...

Ayrıca şunu unutuyoruz bence, kim ne derse desin zaman geçiyor ve o artık neredeyse 40 yaşında...

Eskisi gibi kıvrak, hareketli olmaması, şarkılarında erotik sözler bulundurmaması normal değil mi? Aksine anormal olan, hala o erotikliğini korumaya çalışması olurdu... Eğer öyle yapsaydı bu seferde "Rant sağlamak için imajını değiştirmiyor" vb... eleştiriler olacaktı.

Yıllardır Tarkan'la büyüyen onun şarkılarıyla sevgiliye hitap eden, reklamlarını, kliplerini, "Tarkan" adı geçen herhangi bir haberi tv de görünce kaçırmayan bir hayranı olarak, Tarkan'ın bu "gerçek" metamorfozunu yerinde ve başarılı buluyorum...

Ayrıca, Tarkan hala eski dinleyicilerine ulaşmak için "acımıyacak" gibi -sizinde söylediğiniz gibi, "kışkırtıcı" şarkılar yapmıyor değil.

Nolur, biraz daha olumlu bakış açıları ve pozitif enerji, noldu "Tarkanizm" e ?
Ne kadar zor günlerden geçti, bence destek olma vakti geldi...

Bamboo
25-09-10, 02:02
bazı yerleden haklısın tabii mesela genelinde tarkan eskisi gibi değil gibi.. ee ölede zaten ama kim eskisi gibi olabiliyo ki.. tarkan da olsun zaman da insanlarda değişiyo artık kimse eskisi gibi olamaz zaten bi de bu açıdan bak istersen..

e.r
25-09-10, 04:31
dans etmiyo diyip durmayın yahu..belki bi sağlık problemi vardır nerden biliyosunuz..ayrıca yaşlı falan da göstermiyo kısa saçla..Tarkan' ı hiç tanımayan birine gösterseler kim der ki bu adam 38 yaşında !!

adını_kalbime_yazdım
25-09-10, 08:26
1 sen tarkanı hic izlemiyorsun sanırım en azından videolarıını felen dans mı etmiyor şaka mısın arkadasım tarkan konser boyunca öyle terler döküyor ki dans ederken kendinden geçiyor burada hatalısın
2 Tarkanın yaptıklarını ne sardar yapıyor ne de mustafa eleştiriyi her sanatçıya yapmakta herkez özgür burada yanlış düşünüyorsun
3Artık Tarkan belli bir yaşa gelmis artık olgun hali ile kendini basbaşa bırakmak istiyor ve oldukça yakışıklı
4 Tam aksine '' işim olmaz ''öp '' Acımayacak '' Sözlerini söylerken o kadar içtenlikle söylüyor ki kendinden geçiyor
5 Biraz sana katılabilirim kıyafetlerinde biraz daha özen göstermesi gerek ama saçları gayet güzel
6 O bir megastar O bir halk oyuncusu yada bir dizi oyuncusu değil tabikide sahnelerde göreceğiz
7 Bende bir sıkı tarkan hayranıyım ama dediklerinin %98'ine katılmıyorum sadece giyim tarzında biraz daha iyi olabilirdi ve sakallarıda kendisini çok seksi gösteriyor Katılmıyorum hiç bir fikrine

Bakinka
25-09-10, 10:29
siki bir tarkan hayrani olarak

çok enteresan!!!! Gerçek bi tarkan hayrani böyle bi şeyi nasil yazabilir acaba....tarkanin danslari da performansi da sahnesi de giyim tarzi da yeni albümü de süper....asil sen fikirlerine ve dünyaya bakşina çeki duzen versen daha iyi olur ,kusura bakma....kimse tarkana toz konduramazzzzzz!!!!!!!

ozgem__
25-09-10, 12:27
böyle eleştirilerde bulunmanız hiç hoş değil. Tarkan da bi insan ve elinde sonunda yaşlanacak ve bazı durumlar değişecek tabiki bu kadar kırıcı ve saçma olmanın manası yok.... Ve böyle kişilerinde bence fan clupta yeri yok üzgünüm ama ben sizin gerşek bi tarkan fanı olduğunuzu düşünmüyorum eleştirilerdeki seviyenizi korumaya özen göstermelisiniz..

nedjohnlansen
25-09-10, 15:17
çok enteresan!!!! Gerçek bi tarkan hayrani böyle bi şeyi nasil yazabilir acaba....tarkanin danslari da performansi da sahnesi de giyim tarzi da yeni albümü de süper....asil sen fikirlerine ve dünyaya bakşina çeki duzen versen daha iyi olur ,kusura bakma....kimse tarkana toz konduramazzzzzz!!!!!!!

tarkan hayranı demek hiç bir şeyi eleştirmemek mi? kimse tarkan'a toz konduramaz mı? bence bu hayranlık değil, başka bir şey... ha bu hayranlıksa ben hayranı değilim. gerektiği yerde eleştiriyorum, çokça da eleştirdim bu sitede. ne yani durmadan "tarkaan aşkkııımm, caanııımm" mı yazılsın burada? afedersiniz de bu aptalca... ha eleştirirken üslup önemli, eleştirilerin yapıcılığı önemli.

kimse tarkan'a toz konduramaz lafınızın üzerine yazıyorum bunları, ben onu öylesine yazdım diyorsanız, peki.

xurush'nine
25-09-10, 17:35
Konuyu acan ve de Tarkani durmadan elestiren diger arkadaslara cevap olarak onu savunan bir yazi yazmiyorum.Cunki su aralar cok sukur buna ihtiyaci yok-gorunen koy klavuz istemez.. Tarkan'in basarisi ve dis gorunumu kendiliyinden bir cevaptir -Yakisikli olmasa her halde pesinden bunca 20'likli kizlari kosturmazdi.Her konserinde onu yakindan gorenler cilliop gibisin demezlerdi.Basarisi da goz onunde -Dansli ya da danssiz tum listeleri alti ust etmis durumda.Begenirsiniz begenmezsiniz baksa konu.Zevk meselesi bu..

Bir tek seyi hatirlatmak istiyorum unutmayin ki:Tarkan generasyonundan biri olarak bunu soyluyorum insan hayatinda zaman cok onemli bir mevhumdur..Ve son yillarda yasadigi olaylar az buz degil, belli etmiyor cikip soylemiyor ama gecirdigi zor gunler muhakkak sanhedeki hatta gercek hayattaki enerjisine, hareketliligine yansimis ola bilir..Vucup fiziksel ve duygusal(ruhsal) beden olarak bir butundur..

Elestirilere gelince;Gorundugu gibi belli cerceveler dahilinde forumumuz olumlu elestirilere aciktir.Tabii ki de onu cok seven biri daha iyi olmasini ister bu baska bir mesele.Ben kendim de bazi konularda onu elestiriyorum..

Ama bazi hallerde elestirinin dozunu kaciriyorsunuz bilmem farkinda misiniz? Ornek veriyorum, kendi yorumumu yazmadan once leten arkadasin 2009'dan(uye oldugu gunden) bu yana yazdigi 20 kusur yorumlara bir goz attim da Tarakn'in bugunune dair bir tek guzel cumle yok..Merak edenler buyursun baksin.Gah saclarina takiliyor,gah yaslandi yaziyor,gah hic yakistiramadim sana (uyusturucu olayinda) yaziyor..Ki o donem tum forum bir el olup bir yumruk olup her kosulda yanindayiz diye ona moral vermeye destek cikmaya calistigimiz bir cok konuda bir kelime bile yazmamis..
Arkadas simdi actigin konun ismini kafandaki Tarkan hakkida dusuncelerine cok gore secmisin bu konuda seni tebrik ederim!Geldiginden bu yana hep elestiri..
Mesela yaslandiysa(yani orta yas donemine girdiyse) eger, ki kendin soyluyorsun saclarinda bir sorun ola bilir..Neden o zaman anlayis gostermiyorsun da hep ustune ustune gidiyorsun sacini uzat diye?!Hayranlik boyle bir sey mi?Yillardir yazilip ciziliyor Tarkan sac sorunu yasiyor..Ve bir tek burda yazmiyorsun..Yorumlarinda her defa sacini uzat diyorsun..
Bir seyi merak ediyorum , cocuklar siz mesela bir Turkan Soray,ya da Alain Delon hayrani olsaniz surekli 20 yasindaki gibi hoplayip ziplamiyor ya da saclarini yapmiyo diye onlardan nefret mi edecektiniz?!Gercek hayran bence her yasinda ve her halinde sevdigini en guzel zamanindaki gibi gorur..(Tabii sizce oyle olmaya bilir..)Tarkan'in hayranlari sizin gibiyse 50'sine,60'na geldiginde o zaman vay haline!
Insallah regenerasyon gecirip bir an once 18'lik haline(dis goruntu ve saglik olarak) doner de hepimiz kurtuluruz!Inanin ki bunu sizlerden daha cok ben tum kalbimle istiyorum..

Bakinka
25-09-10, 18:24
kimse tarkan'a toz konduramaz lafınızın üzerine yazıyorum bunları, ben onu öylesine yazdım diyorsanız, peki.

herkesin kendine göre bi düşüncesi var...ÖYLE BÖYLE LAF OLSUN DİYE YAZMAM BEN HİÇ BİRŞEY!!!!seni bilmem ama ben 16 yildir tarkanciyim ve tarkandan örnek alarak büyüdüm...TARKAN BENİM İDOLUM...hayatta çok şeyi ondan öğrendim.HEP ÖRNEK OLDU BANA.Tarkanı eleştireceksem eğer nasıl örnek alabilirim ki...eleştirilecek o kadar çok sanatçı var ki...ohoooohhh!!! eğer sen tarkanı eleştiriyorsan,toz konduruyorsan o zaman tarkan için söylenilen her dedikoduya da inanırsın yeri gelse başkalarının yanında yerden yere bile vurursun onu..o zaman TARKAN HAYRANI OLDUĞUN NASIL ORTAYA ÇIKAR?TAMAMEN BENİM FİKRİM...SEN KENDİN BİLİRSİN.
saygı duyarım ama sende benim fikrime saygı duy lütfen.

ayrıca yaş konusuna gelince....TARKAN 100 yaşında kel çirkin(ki bu mümkün değil) yüzü gözü çizgiler içinde bile olsa BENİM İÇİN FARK ETMEZ. hepimiz yaşlanacağız.ve bence gerçek HAYRAN İDOLUNU HER YAŞTA SEVMELİ VE SAYGI DUYMALI.

bounce
26-09-10, 16:22
hep aynı klişeler... yok sahnesi avrupa standardında değil.. Standartları kim belirliyor.. hem kaç tane Avrupa'da konsere gittiniz. demek ki sen 2010 Harbiye Konserlerine gitmemişsin ki konuşuyorsun...Sahne gayet iyiydi.. Tarkanı tamamlıyordu.. ama kıyafet konusunda Bursa'daki çıkış kıyafetini bende beğenmedim.. Çok salaştı.
Boş boş cümleleri söyleyenlere saygı duymam! Tarkan'ı yeri geldiğinde eleştireceğiz.. Eleştiri olumsuz bi kavram değil... iyi tarafından algılarsan kendini geliştirirsin.. Tarkan'a şakşakçı da lazım değil.. dost lazım gercek hayran lazım.. Gerçek hayran'da asla hiç eleştirmeyelim demek değil..
kalpten seviyorum ama yalakası değiliz. düzgün eleştiri yapan arkadaşlar da lütfen görüşlerini her zaman bu forumda dile getirsinler. kimseye de bişey açıklamak zorunda olmasınlar..Anlayan anlıyor.

eskalen
26-09-10, 17:02
hep aynı klişeler... yok sahnesi avrupa standardında değil.. Standartları kim belirliyor.. hem kaç tane Avrupa'da konsere gittiniz. demek ki sen 2010 Harbiye Konserlerine gitmemişsin ki konuşuyorsun...Sahne gayet iyiydi.. Tarkanı tamamlıyordu.. ama kıyafet konusunda Bursa'daki çıkış kıyafetini bende beğenmedim.. Çok salaştı.
Boş boş cümleleri söyleyenlere saygı duymam! Tarkan'ı yeri geldiğinde eleştireceğiz.. Eleştiri olumsuz bi kavram değil... iyi tarafından algılarsan kendini geliştirirsin.. Tarkan'a şakşakçı da lazım değil.. dost lazım gercek hayran lazım.. Gerçek hayran'da asla hiç eleştirmeyelim demek değil..
kalpten seviyorum ama yalakası değiliz. düzgün eleştiri yapan arkadaşlar da lütfen görüşlerini her zaman bu forumda dile getirsinler. kimseye de bişey açıklamak zorunda olmasınlar..Anlayan anlıyor.

Katiliyorum cihan sana ;) Bu soylediklerini anlayan anlasa, Forum gereksiz tartismalar'dan kurtulur..Kisaca Tarkan en kotu seyi yapsa da seviyoruz mantigiyla fanlik olmaz!!!!

gizem-akkaş
27-09-10, 00:05
yaa artık eleştirmeyelim Tarkanı derim ben tabiki hataları olabilir her insanda olduğu gibi Tarkanda sanatçılıktan öte bir insan onunda başka bi hayatı daha var ama ona rağmen Tarkan bizim için elinden geleni yapıyor ve bunu en iyi şekilde yapıyor kusura bakmayın ama ben Tarkanımı eleştircek hiçbişi bulamıorm herşey kusursuz belki ben öle görmek istiorum ama öle ya eleştircek bi yanı yok bence yaşlanıcak tabiki her insan gibi ama Tarkan gittikçe gençleşiyo evet eskis gbi dans etmiyo ama hep aynı şeyleeri yapcak deilki şarkıları her zaman güzeldi çizgisinden hiç bir zaman çıkmadı her zaman kaliteli bi insandı yA BEN ONU KUSURLUDA OLSA KUSURSUZDA OLSA SEVİYORUMM EN UFAK YANLIŞI VARSA BİLE BANA BATMIYOR HER HALİYLE SEVİYORUM eleştircek bukadar çok şey varken Tarkanı bukadar çok eleştirmek yanlış geliyo banaa ki funları olarak bunu en az bizim yapmamız lazım yanlışında ona destek olmamız lazım.....

denizarya
27-09-10, 00:30
bende tabiki tarkanin o eski danslarini vee deli dolo hallerini özledim ve o gölkemli sahnesini ama benim icin cook ama cok ta önemli birsey degil..bu düsüncem eminim ki bir kac yil sonra degisecek..cünki bende olgunlasacagim ve düsüncelerim degisecek...sahneye danslara simdi olddgu gibi önem vermem sanirim..amaa tarkan isterse yapmasin...ben tarkanin sesinee görünüsünee hayranim...biliyorum ya tarkaanda o dünyastari olabilcecek potansiel var..o bana yeter ve ayrica tarkanin genclik ve toyluk zamanini gördügüm ve yasadigim icinde cook mutluyum...bence artik bu elestirleri bosverelim..albümlerii süper..konserleri süperr...10-20 sene sonrada tarkandan dans bekleme hakkimiz yok herhalde..üc yildir hep aynii elestiri yani bu dans ve show konusunu birakalim artiik..

DaLy
27-09-10, 01:36
Kuzu kuzu dönemindeki dansları bazen ben de özlüyorum ama bu albümde öyle ahım şahım dans edilebilicek şarkılar zaten yok..Ayrıca sahnesine yani görsel şova daha çok özen göstermesi gerekir..

Giyim kuşam,saç,sakal durumu ise bence şu an gayet iyi..Unutmayalım Tarkan bi bayan sanatçı değil yani doğal olarak estetik yaptırsa abes kaçar onun için Tarkan'ın yaşlı haline de yavaş yavaş alışmamız gerekiyo..Ayrıca şu an olduğu yaştan çok daha genç görünüyo Tarkan.

Eleştirilerin içerisinde en doğru bulduğum ise eski Tarkan şarkılarını özlemen..Benim eski Tarkandan kastım Aacayipsin ve Ölürüm Sana döneminin Tarkanıdır..Alaturkadan uzak gerçek bi Pop albüm bekliyorum kendisinden..

Ozz
27-09-10, 12:01
Benim kendisine yapacağım tek eleştri var.
Harbiye konserinde bazı şarkılarını yarı playback (ya da ne deniyorsa artık o teknolojiye) yapmamalıydı. Biz tarkan ı canlı performansında farklı olduğu için, en iyisi olduğu için seviyorduk. Oraya o insanlar o kadar parayı canlı performansı izlemek için verdiler. Bu bende büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Tarkan ı sevmek demek, onun yanlışlarını görmemek, ya da kapatmak, ya da alttan almak demek değil. Olmamalı. Konserde deliler gibi eğlenmeme rağmen bu noktayı düşününce gerçekten bozuluyorum. Tarkan lüfen bir daha yarı playback gibi şeyler yapma. Sesin yorula bilir, sen yorgun olabilirsin vs. Böylesi durumlarda arka arkaya konser verme...

Kliplerini de uzun zamandır beğenmiyorum ama o benim kişisel görüşüm. Sonuçta türkiye koşullarının çok çok üzerinde klipler olduğu gerçek.

kezban12
27-09-10, 12:03
çekenmeyenler varrrrrrrrrr :)))))))))

leten
27-09-10, 22:13
gene tarkana dair yaptığım yapıcı eleştiriler tam anlamıyla anlaşılamamış demekki ..çok üzülüyorum açıkçası eleştirimde bir kırıcı yön bulunduğunu söyleyen insanların tarkanı tam anlamıyla sevdiğini sanmıyorum aslında..yaptığım eleştiriler gayet dozunda ve ben üye olduğum tarihten beridir bazı rahatız olduğum konuları tarkan belki okur diye yinelemekte sakınca bulmuyorum tarkanla ilgili paylaştığım videoları ve söylediğim güzel sözleri görmezden gelen sayın moderator arkadaşımız kendi içinden seçtikleriyle beni eleştiriyor belli şeylere takılmış gidiyor oysaki diğer konulardaki yorumlarıma bakılırsa gerçek anlamda bir tarkan fan ı olduğumu kolayca anlıyacaklardır..ayrıca yukarda bir arkadaşımızın dediği gibi tarkan için ölüyorum bitiyorum canım cicim demek ve onun büyüklüğüne ters düşen bazı yanlışlıkları görmezden gelmek onu daha ileriye taşımaz zaten tarkanın bizim dememize ihtiyacı yok ama belki bu sayfayı ziyaret eder ve okur diye 90 lardan beri onu takip eden bir hayranı olarak kendimce fikirlerimi sunmamda bir sakınca görmüyorum fikirlerimdede her zaman sabitim..o nedenle ben kısacası gözü kara bir tarkan fanı olmak yerine mantıklı düşünen bir tarkan fan ı olmayı tercih ediyorum tabiki lafım anlayanlara :DDDDD

DaLy
28-09-10, 01:28
gene tarkana dair yaptığım yapıcı eleştiriler tam anlamıyla anlaşılamamış demekki ..çok üzülüyorum açıkçası eleştirimde bir kırıcı yön bulunduğunu söyleyen insanların tarkanı tam anlamıyla sevdiğini sanmıyorum aslında..yaptığım eleştiriler gayet dozunda ve ben üye olduğum tarihten beridir bazı rahatız olduğum konuları tarkan belki okur diye yinelemekte sakınca bulmuyorum tarkanla ilgili paylaştığım videoları ve söylediğim güzel sözleri görmezden gelen sayın moderator arkadaşımız kendi içinden seçtikleriyle beni eleştiriyor belli şeylere takılmış gidiyor oysaki diğer konulardaki yorumlarıma bakılırsa gerçek anlamda bir tarkan fan ı olduğumu kolayca anlıyacaklardır..ayrıca yukarda bir arkadaşımızın dediği gibi tarkan için ölüyorum bitiyorum canım cicim demek ve onun büyüklüğüne ters düşen bazı yanlışlıkları görmezden gelmek onu daha ileriye taşımaz zaten tarkanın bizim dememize ihtiyacı yok ama belki bu sayfayı ziyaret eder ve okur diye 90 lardan beri onu takip eden bir hayranı olarak kendimce fikirlerimi sunmamda bir sakınca görmüyorum fikirlerimdede her zaman sabitim..o nedenle ben kısacası gözü kara bir tarkan fanı olmak yerine mantıklı düşünen bir tarkan fan ı olmayı tercih ediyorum tabiki lafım anlayanlara :DDDDD
Eleştirilerin gayet seviyeli ve yerinde..Öyle olmasaydı yönetimden uyarı alırdın zaten..Eleştirelim ki sesimizi duyuralım.

leten
29-09-10, 18:46
nihayet beni anlayan birisi çıkması çok güzel :DDD

xurush'nine
29-09-10, 20:39

Dusuncelerinizi seviyesiz bir sekilde ifade etseydiniz zaten yonetim mudahele ederdi..
Sizi bir hayran olarak tanimiyorum tanimama da dogal olarak imkan yok..Ve Kimse kimsenin hayranlik derecesini de tartismiyor burda.Siz mi iyi hayransiniz ben mi, ya da baskasi mi - bunu tartismak bile cok sacma..
Eger elestirilerinizle ilgili dusuncemi ifade ettiysem, muhakkak bir sebebeim vardir ki bu sebebi de onceki yorumumda belirttim.Yazdiklarimi dikkatli incelemediniz qaliba..
Burdaki yazinizi okuduktan sonra sizin yorumlarinizi merak ettim ve bir bucuk yilda yaptiginiz 25 kusur yorumun hepsini okudum.Onlarin yarisindan cogu Tarkan'in bugununu elestirilerden, geri kalani gecmis konserlerinden videolardan olusuyor - ya video goruntuleri paylasmissiniz ya da video paylasilan konulara yorum yapmissiniz .Yaptiginiz tum yorumlarda ona dair en guzel cumleniz- once daha guzledi daha yakisikliydi, ya da saclarini uzatsin.. , geri kalanlari ise yaslandi, artik eskisi gibi degil, kendini bitirdi, ondan hic beklemezdim yakistiramadim gibilerinden olunca da ben dozunu kaciryorsunuz,farkinda misiniz dedim..Surekli saci icin elestiri yaptiginizdan da ornek olarak onu yazdim..
Bana gelince;
Elestiriye karisi degilim..Ve kendim de dahil forumda Tarkani elestiren nice uyelerimiz var.Tabii ki insan sevdiginin daha iyi olmasini ister.Tabii ki Tarkanin genc hali , daha guzel ve yakisikli ola bilir,daha enerjik ola bilir..Ama artik bunu kabullenelim ki Tarkan belli bir yasa geldi , saglik sorunlari yasadi(dizinden ameliyat oldu) ve hayatinda cok gergin donemleri atlatti - bunlar bir gercek!Tarkan da bir insan zaman ve icinde bulundugu sartlar onu da ekiliyor(ki hala bu haliyle cok yakisikli , pes pese konserler vere bilecek, seyircileri kendinden gecire bilecek kadar da enerjik-gorunen koy ortada)..
Bence bugunku halini kesinlikle kabullenmemek, ille de eski gunlerine donmesinde israr etmek cok sacma..Ozellikle de fiziksel gorunum konusunda..Ve bunu da surekli dile getirerek yuzune yuzune vurmamiz hic hos degil diye dusunuyorum..
Ama bir kac kisinin qazina gelip boyle devam etmek istiyorsaniz, kendi bileceginiz istir..

leten
01-10-10, 07:21
kimsenin gazına gelmiş değilim fikirlerimde....ayrıca ben insan istediği takdirde o enerjisini pozitif liğini geri kazanabileceği görüşündeyim....tarkanın bu eleştirdiğim yönlerdeki eksikliklerini yaşına bağlamak bence çok saçma..ancak bence eskisi gibi kariyeri açısından hırsları olmaya bilir ve artık daha durgun bir kariyer istiyor olabilir bu nedenlede tarkanı tarkan yapan bu unsurları çok önemsemiyor olabilir...ancak herkesin hayallerinde yaşattığı ve tarkanı kendince sevme nedeni farklı olabileceğinden bende onda önceden gördüğüm ve artık göremediğim yönleri söylemeyi gayet normal buluyorum bu bence eleştiri bile değil ben tarkanın albümlerini almış konserlerine gitmiş onla alakalı her yapılan şeyi takip etmiş bir hayranı olarak bunu söylemeyi son derece hak etmiş sayıyorum kendime

xurush'nine
01-10-10, 10:40
Sen ben yazdiklarimi okumuyorsun oylesine laf olsun diye bana cevap verme.

Ama artik bunu kabullenelim ki Tarkan belli bir yasa geldi , saglik sorunlari yasadi(dizinden ameliyat oldu) ve hayatinda cok gergin donemleri atlatti - bunlar bir gercek!Tarkan da bir insan zaman ve icinde bulundugu sartlar onu da ekiliyor(ki hala bu haliyle cok yakisikli , pes pese konserler vere bilecek, seyircileri kendinden gecire bilecek kadar da enerjik-gorunen koy ortada)..

Diyorum..Ondaki degisiklikleri sadece yasla baglamiyorum..Insan 20 yasinda da saglik sorunlari yasaya bilir mesela.. Manevi sikintilar da hareketliliyini etkileye bilir diyorum..Ama senden farkli olarak artik yaslandi,..., falan demiyorum.. Enerjisini geri kazamamaz diye de bir sey yok..Cunki hala cok pes pese 7-8 konser verecek kadar cok enerjik diyorum..

Madem fikirlerinde kararlisin, dedigim gibi kendi bilecegin bir is, kendince dusunmekte devam et, ama bos yere polemi ortami yaratma muhatap olmak istemiyorum..
Saygilar.

leten
04-10-10, 06:49
Senle polemik derdinde değilim cnm bnm yanliş fikirde oldupunu anlatmak istedim ancak anlamaya niyetin yoksa seni kendi halin birakiyorum ve saygi duymak zorunda kaliyorum görüşüne ben sadece fikirlerimi söyledim öptüm seni kocaman mucukkss