PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Onları sıkıcı hayatlarıyla baş başa bırakıyorum

Yakisikli89
18-09-10, 17:42
Hande Yener daha Bodrum kulaklarımızda çınlarken yeni bir albümle karşımızda. Eski müzik tarzı, eski sevgilisi, eski tip düşünceler... Eskiye dair ne varsa küsmese bile vedalaşmış hepsiyle

Hande Yener cnbc-e’ye çıksa elinden çiçek resmi eksik olmaz. Üç mekan dolaşıyoruz hem sakin hem de sigara içilen bir yer bulmak için! Nişantaşı’nın debdebesinde bakışlar ona dönse de yanına gelen, konuşmaya çalışan kimse yok. Kendine güveni yerinde, enerjik, neşeli, şakacı, açık sözlü. İnsan kolay kolay “İnsanın içinde tevazu yoktur, sadakat yoktur ama kibir vardır mesela” der mi?

• Herkes albüm çıkartmaktan çekinirken siz bir mevsimde ikinci albümü çıkarttınız.

İnsanların çekinmesinin sebebi biraz albümlerin satmaması, biraz da doğru dürüst beste olmaması. Doğru dürüst şarkı bulunamıyor. Ben ikisine de sahibim şu anda. Güçlü bir şirketle çalışıyorum. Akçıl’a ait söz ve müzikler. Zaten üretken biri, şimdi de yeni bir tarz denediğimiz için sürekli üretiyor. Remiksleri yaptığımız zaman ‘Hadi bir tane de yeni parça ekleyelim’ dedik. İnsanların enerjileri de çok önemli, şu an gündem boş. Yazın aldıkları albümleri dinliyorlar. Onlara yeni bir enerji vermek istedim.

• Siz yazın kimleri dinlediniz?

Çok fazla takip etmedim yeni projeleri, albüm olarak almadım ama Sertab’ın şarkısı güzeldi, Demet’in Tecrübe güzeldi, Tarkan’ın Sevdanın Son Vuruşu güzeldi. Zaten onlar ön plandaydı ama en güzel Bodrum’du. (gülüyor)

• Son yıllardaki şarkılarınız sesinizin güzelliğini ortaya koymayan şarkılar. Nağme yok mesela.

Ben pop müzikte o nağmeleri artık dinleyemiyorum. Çok demode geliyor bana. 2010’a yakışmıyor. O tarzı sevenler onu istiyor ama yeni gelen gençlik bu tarzdan hoşlanıyor. Arabeske, alaturkaya yakışıyor da modern şarkılara yakışmıyor. Öyle bir kıyafet, öyle bir fotoğraf, öyle bir gırtlak... O tarz kendimi yaşlı hissettiriyor bana.

GENÇLER ROMEO İLE TANIDI

• Elektronikte dünyada Roisin Murphy dışında pek şarkıcı yok çünkü vokal de bir sample olarak kullanılıyor. Bu bir handikap yarattı mı sizin için?

O groove’u siz buluyorsunuz solist olarak, oradaki adam yapmıyor onu. Yıllar önce o nağmeleri yapan ben o groove’ları bulmaya çalıştım beynimde. Bu Kelepçe’nin nakaratıyla başladı. Şimdi Türkçe popta çok işime yarıyor.

• Siz çocuğunuz yaşında bir izleyiciye hitap eden nadir şarkıcılardansınız.

Yalanın Batsın da pop dinleyenlere fazla modern gelmişti ama çocukların çok dikkatini çekmişti. Onlar sayesinde evlere girmiştim. Üzerinden sekiz sene geçtiğinde yeni doğan çocuklar beni Romeo ile tanısın istedim.

• Annelik nasıl?

Oğlumla aram çok iyi. Kendi hayatı var artık. Futbol, kız arkadaşları...

• Kayınvalide durumu var mı?

Yok. Kız arkadaşları genellikle bana fanatik oluyor. Tanışıyoruz kızlarla, aynı gibi duruyoruz. Çok hoş oluyor, kıyafetlerimi soruyorlar (gülüyor), arkadaşlarını alıp konserlerime geliyor.

YAŞIMI HİSSETMİYORUM

• Erkekler kendilerinden 20-25 yaş küçük kadınlarla birlikte olurken bir kadın beş yaş küçük biriyle bile olsa sürekli vurgulanıyor bu. Sizin de her fotoğrafınızın altında bununla ilgili bir şey yazılıyordu.

Evet, yeni nesil müdür olduğu zaman sanmam ki bunlar sürsün. Bunlar emekli olacak elbet, bir anda tertemiz olacak ortalık. Benim pek çok düşüncem ilk başta pek çok insana ters gelmiştir. Onları sıkıcı hayatlarıyla baş başa bırakıp yoluma devam ediyorum. İlişkilerimde yaşa bakmıyorum. Benim için enerjisi yüksek insanlarla birlikte olmak önemli. Zaten kendimi kendi yaşımda hissetmiyorum. Kırk yaşında biriyle olursun ama çok genç ruhludur. Ama hem o yaşta olacak hem bekar olacak... (gülüyor) O yüzden otuz civarlarında, enerjisi bitmemiş, kumral, uzun boylu, huyu huyuma denk bir bey aranmaktadır.

Bazen unutmak aşık olmaktan zor

• Son gördüğümde ters French manikür (tırnaklar beyaz, uçları siyah) yapmıştınız. 2011’in ürün kataloglarında bu trend var. Eskiden kızlar sizin gibi giyinirdi. Şimdi takip etmek mümkün değil. Bunun sırrı sadece Kemal Doğulu mu?

Kemal’in öngörüsü çok iyidir. Ben sadece işin müzik tarafını düşünmek istiyorum. Ona tek artım bunları taşıyabilmek olabilir. Onu yüreklendiriyorum her şeyden önce. Çünkü çalıştığım sanatçıya güvendiysem karışmam. Bana yakışanı, trendleri biliyor. Beni giydirebilecek modern adamlar bulmak on yılımı aldı.

• Kadir Doğulu’nun dizisi Küçük Sırlar da moda meraklıları tarafından çok izleniyor.

Güzel bir gençlik dizisi olduğunu düşünüyorum. Kadir’in de yakıştığını düşünüyorum. Yeni enerjileri seviyoruz hepimiz. O da yeni bir enerji. Kıyafetlere gelince, tabii beni kesmez. (gülüyor). Artık okula da nasıl gideceksem...

• Yalnızlık verimli mi?

İnsanın dönemleri var. Bazen birini unutmak başka birine aşık olmaktan daha zordur. Şu an yalnızlık enerjimi seviyorum. Bir süre sonra biliyorum ki yanımda birisi olsun isteyeceğim.

• Bir yandan da aileyle kopmadınız.

Tabii ben Kemal’le yedi senedir çalışıyorum. Kadir’le birlikte olmamdan çok daha önce. Bunları başta konuştuk zaten. Ayrıca o kadar yaşanmışlıklar var, bir anda hayatınızdan çıkması söz konusu bile olmaz. Kimseyi hayatımdan tamamen çıkartmam. Eski asistanım da hala arkadaşımdır.

• Ama oğlunuzun babasıyla diyaloğunuzun kopuk olduğunu okudum.

Onunla öyle oldu ama beden kaynaklanmadı. Ama son ilişkimde öyle olmadı. Onun iyi olduğunu bilmekten mutluyum.

Eurovision’a gitmeyi hep istedim

• Eurovision için adınız geçmeye başladı. İster misiniz gitmek?

Biz orada kim birinci olursa ertesi yıl o tarz gönderiyoruz. Bir yıl geriden gidiyoruz. Onuncu köyden sesleniyorum. Ben hep istiyorum ‘Giderim’ diye açıklamalar yapıyorum. Çünkü benim için proje çok önemli, bir sene hazırlanırım ona, inanılmaz bir sahne gösterisi hazırlayıp dikkat çekebilirim. Kısmet olursa ülkemize çok heyecanlı bir Eurovision yılı yaşatabilirim. Ne yapacak, nasıl çıkacak, ne giyecek... Hem de benim için yurtdışına bir çıkış kapısı olur. Enerjimin çok dikkat çekeceğine inanıyorum.

STARGazete (Ayşe Düzkan)

http://91.93.103.35/yenihaber/2010/09/17/100917-084222-295054-B.jpg

twilight
18-09-10, 17:55
Hıh,en güzeli bodrum'muş...Atmayin,atmayin...En güzeli ''Alain Delon''du... :)

schumaer
18-09-10, 22:25
en çok dinlenen 11 radyonun genel yayın yönetmenleri ortak kararlarını açıkladı geçenlerde haberlerde geçmişti zaten,1 tarkan adımı kalbine yaz,2 hande bodrum,3 ozan doğulu,liste böyle,ayrıca bu kadın çok ama çok itici geliyo bana ya,yaptığı müziğinde hiçbir yenilikçi tarafı yok,sinan akçık iyi bir besteci ama çok kötü bir aranjör,o yüzden sadece hande ve hadisenin şarkılarını düzenliyo genelde(hadise de zaten genelde erdem kınayla çalışıyo) yaptığı müzik değil ticaret,bunu son çıkardığı şarkısıyla gördük,bodrumun aynısı resmen ritm müzik falan,eskiden belli bi duruşu kalitesi vardı ama artık piyasa şarkıcılarından farkı yok,sen 60 bin sattım diye müzik diil ticaret yaparsan,olcağı bu olur işte kaçınılmaz son..gülşeni tek geçerim bunun klasmanında

fantin
19-09-10, 01:35
Bence böyle haberler bu sitede yer almamalı oldukça önemsiz.Site yetkilileri daha iyi bilir tabiki

nedjohnlansen
19-09-10, 02:03
hande yener kendisini piyasaya teslim etti. bence kendisi de bunun farkında. geçtiğimiz 3 4 albümü harikaydı. açıkçası pek kimseler beğenmedi ama çok çok iyilerdi bana göre. kendisi de bakkal müziği diyordu şu anda özellikle bodrum şarkısıyla yaptığı müziğe. fakat piyasa bu, fazla konser teklifi alamadı, albümleri zaten satılmıyordu, hiç satmadı. bu böyle olunca eskiye döndü. bilerek beğenmediği müziği yaptığına inanıyorum şu anda. son albümü açıkçası hiç kaliteli gelmiyor bana. sadece bir kaç şarkısı hoş duruyor o kadar. ama serdar ortaç'ın el üstünde tutulduğu türkiye'de bunu yapmak zorunda kaldı. tabi ben kimseye bir şey diyemem, serdar ortaç seven de demet akalın seven de hande yener'in yeni albümünü seven de sever, çok doğal, herkesin zevki farklı.

bu konuda tarkan'a gelirsek o hep inandığı şeyleri yaptı ta ki metamorfoz albümünden sonrasına kadar. belki de tarkan metamorfoz albümünü gerçekten severek yaptı, belki yapmak istediği müzik tarzı o ama insanlar alışamadılar aynı hande yener'in değişimine olduğu gibi. tarkan da geçmişinin karması olan son albümünü yaptı. bence muhteşem de oldu. benim zevkim bu, tarkan'ı ben müzik hayatına başladığı şekilde seviyorum. değişmesini de istemiyorum.

DaLy
21-09-10, 22:30
Şu paragrafa milyon kez tik atarım..

• Son yıllardaki şarkılarınız sesinizin güzelliğini ortaya koymayan şarkılar. Nağme yok mesela.

Ben pop müzikte o nağmeleri artık dinleyemiyorum. Çok demode geliyor bana. 2010’a yakışmıyor. O tarzı sevenler onu istiyor ama yeni gelen gençlik bu tarzdan hoşlanıyor. Arabeske, alaturkaya yakışıyor da modern şarkılara yakışmıyor. Öyle bir kıyafet, öyle bir fotoğraf, öyle bir gırtlak... O tarz kendimi yaşlı hissettiriyor bana.

adını_kalbime_yazdım
22-09-10, 01:40
uf bu kadın sanatcımı şarkıcımı ya bakkal şarkıları yapıyor sözleri o kadar saçma ki anlamsız , bir anlamı olmayan birbirini tutmayan sözler hem internet ortamında o şarkıyı çevirenler olmuş cok hosuma gitti

Bodrumada gittik beraber istanbulda da yaşadık sorun şehirlerde değildi ( Çünkü bodrum şehir değil Muğla'nın ilçesiydi kendisinin en iyi şarkı olduğunu idda ediyor ama ortada dalgasına alıyorlar anlamadım gitti :18:

gizem-akkaş
22-09-10, 02:28
ahahah evet buna dikkat etmemiştm sorun şehirlerde deil dio ama evet bodrum şehir deeil:D:D:D