PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yunus bülbül: Tarkan, ‘acimayacak’ ile hayranlarinin canini acitti!

ozangüney
16-09-10, 12:05
Yunus Bülbül, Tarkan’a fena taktı.. Bugüne kadar 36 albüme imzasını atmış bir yorumcu... Bülbül, Tarkan ile ilgili çok ilginç yorumlarda bulundu...

Bu albümlerde yer alan ve bir kısmı Bülent Ersoy, Müslüm Gürses, Ümit Besen, Ceylan, Kamuran Akkor, Kibariye gibi ünlü sanatçılar tarafından CD yapılan Doğum Günüm Bana Geldiğin Gündü, Aldanma Çocuksu Mahsun Yüzüne, Birimiz Peri Kızı Birimiz Padişahtı gibi 400'e yakın şarkının pek çoğunun söz yazarı ve bestecisi olarak anılan bir müzik adamı.. Bücür Cadı, Hangimiz Eşek, Gülerken Ağladık, Kızım ve Ben, Uzaylı Zekiye, Dullar Pansiyonu dizileriyle toplam 330 bölüm ekrana gelen, Yeşilçam'da 64 filmde başrol oynayan bir oyuncu.. Özetle 40 yıllık komple bir sanatçı Yunus Bülbül..
Son günlerin tartışmalı sanatçısı Tarkan'ın 'Acımayacak' adlı şarkısı fena halde canını acıtmış. 'Ne demek 'Gel gel güzelim acımayacak..' Türk gelenek ve göreneklerine ancak bu kadar karşı çıkılabilir, örf ve adetlerimiz ancak bu kadar ayaklar altına alınabilir..' dedikten sonra öfkesini dile getirmiş:

Yakışır mı sizlere?

'Nasıl bir şarkı bu.. Yakışır mı kocamaaan Tarkan gibi büyük sanatçıya böyle belden aşağı kimsenin yanında bile söylenemeyecek sözleri olan bir şarkıyı okuması yakışır mı.. Yakışır mı kocamaaan Kültür Bakanlığı'na böyle ahlak bozucu sözleri olan şarkıya izin vermek yakışır mı.. Yakışır mı Sezen Aksu'nun oğlu Mithat Can Özer'in böyle sözleri yazmasına ve Sezen Hanım'ın engel olacağına destek vermesine yakışır mı.. Yakışır mı kocamaaan Ozan Doğulu gibi usta bir aranjöre böyle bir şarkıya imza atmasına.. Yakışmaz.. Türk'sek ve Türklüğümüzle övünüyorsak, açık açık genç bir kızı yoldan çıkarmaya yönelik bu sözleri taşıyan bir şarkı bize yakışmaz.. Tarkan, derhal bu şarkıyı piyasayadan çekmeli, albümünün yeni baskılarından çıkarmalıdır..'

İşte 'olay şarkı'nın sözleri

Söz ve Müzik: Mithat Can Özer

Gece çıkmak dans etmek istermiş kendisi/ Gözü yükseklerde ama bir o kadar masum/ Ne yaparsın nereye kadar kaçarsın/ Kız ilik gibi ne dese boynum kıldan ince

Şansım varsa ben ona talibim/ Bir gel dese kapının önündeyim/ Yalvarmak mı gerekiyor/ Diz çökmek mi gerekiyor/ Sen iste ben bekliyorum/ Listeme de ekliyorum

Gel gel gel güzelim/ Gel gel acımayacak/ Gel gel gel güzelim/ Gel hiç acımayacak/ Kalk gel gel gel güzelim/ Gel gel acımayacak/ Gel gel gel güzelim/ Söz hiç acımayacak

ece**
16-09-10, 13:02
okurken ağzım açık kaldı. oha ! hangi dewirde yaşıyoruz arkadaş ya. 36 albüm yapmış ama ben tanımıyorum. :S benim cahilliğim olsun..türklükten girmiş bilmem ne bakanlığından çıkmış adam..bu tarz zihniyetler herzaman beni yay gibi geren zihniyetler olmuştur.zaten bi genç kız bu şarkıyla yoldan çıkıyosa ben tarkandan we hakaret ettiği diğer isimlerden değil o genç kızdan şüphe ederim. herkes bi kendi şapkasını önüne alsın öyle konuşsun...

bunu yazan kişide az uyanık değil hani ! şarkının sonuna "..kalbiinn aaaahh kalbiin " olan asıl vurguyu yazmamış.. olay kışkırtmak olsunda nasıl olursa olsun.

xurush'nine
16-09-10, 13:05
Kalbin diyor ama sonunda..Kalp acisi canim ne var bunda..:)

twilight
16-09-10, 13:17
Bunu söylemesiyle,ünlü olmustur artik...
30 küsür albümle ünlü olamamis...Tarkan'a laf atarak,ünlü olacagini saniyor...
''acimayacak''gercekten cok kaliteli bir parca...begenmeyen begenmeyebilir..
ayrica,nasil sonundaki ''Kalbinnn....ahhhh kalbin...'' nagmelerini duymamis,bilemiyorum...
hem ayrica,Tarkan'in ''megatar'' olmasindaki en önemli katmanlardan biri,bir cag ötede sarkilar yazmak...''Kir zincirleri'',''Simarik'',''kuzu kuzu'';''acimayacak''...hepsi erotik...hepsi de güzel parcalar...neyini begenmemis anlayamadim...yine de saygi duyarim.

fincan
16-09-10, 13:50
seviş benimleyi duymamış galiba aman uyandırmayalım :)

mmuurrsseell
16-09-10, 14:09
"kalbin ahh kalbin"yazısını nasıl okumuyolar anlamıyorum yaa.....

ekrem
16-09-10, 14:11
10 yıldır tv lerde yok bu adam herkez gibi tarkana laf atıp gündeme gelmek istiyo normaldir

MARY JANE
16-09-10, 14:16
yuh diyorum başkada bişey demiyorum.
yaw arkadaş herşeyin modası geçer, ünlü olmak için yada gündeme tekrar gelmek için tarkana sataşmanın modası neden geçmez.
ayrıca o şarkı gayet güzel. şarkının tamamını dinleyipte hala böyle şeyler zırvalıyorsa ben onun niyetinden şüphe ederim. "kalbin ahh kalbin" diye adam kendini yırtıyor.
millet neler yapıyor bi tek tarkanın yaptıkları göze batıyor nedense. bende sizin niyetinizden şüphe ediyorum.
artık kendi işinize bakın. böyle ucuz reklamlarla 2 gün kalırsınız gündemde sonrada unutulur gidersiniz. sonra çok düşünürüz "yunus bülbül kimdi?" diye.

özge
16-09-10, 14:22
yunus bülbül kimm yaaa:):):):) adamı tanısam ona göre yorum yapıcam amaa tanımıyorum belliki 30 albümününn toplamı bilee tarkanın 1 albüm satışının çeyreği kadar bile satmamışşş:):): yoksa tanırdıkk evel allahh...hem dervişin fikri neyse zikri de odur diyee bi laf vardır yaaa kimse onun gibi artniyetli düşünmüyor...bizim canımızı acıtcak en son kişi Tarkandır...acıtmayaa çalışsa bilee acımaz canımızz çünki onaa kredimizzz sonsuzz...

fatihvefatih
16-09-10, 14:27

çok güldüm :))))))

Dark_blue
16-09-10, 14:57
http://img85.imageshack.us/img85/1995/10yp13bm.jpg (http://img85.imageshack.us/i/10yp13bm.jpg/)

bide yorum mu yapalim ? :)

ozgem__
16-09-10, 15:06
şarkıyı dinlemediği nerden belli yada öyle anlamak istiyolar kendi bilecekleri bişey tarkanı ve ya başka birini suçlamaya hakları yok kalbin ah kalbin bölümünü es geçmemek gerekir ...!!!!!!!

Dark_blue
16-09-10, 15:11
' kalbin ' bolumunu soylemese ne olur ya , okadar mi kotu erotizm birakin...Sanat icin kimse soyunmasin Ayipppp ;)

gizem-akkaş
16-09-10, 15:29
benm cahilliyimmi nedr ama ben bu adamı ilk defa duyuyorm bu arada nie fesatlaştırıo şarkıyı şarkının sadece o kısmını alıyoooo kalbinnnn diooo şarkıyı keşke biraz iyi dinleseymş maaadem bukadr senelerin sanatçısı bunu duyması lazımdııı kulakları iyi duymuyo anlaşılan yazık vla:D

masmavifil
16-09-10, 15:47
yunus bülbülün dediklerinede kulak asmak lazım bence,,zaten bu ülkede vurdumduymazlıklarımız sonucu uçuruma az kaldı

cahilmisin değilmisin bilemiyorum ama,,yunus bülbülü tanımıyorum dersen veya böyle bir sanatçıyı tanımıyorsan gerçekten cahilsin,,yıllarca çocuklarımızı güldüren,,eğlendiren büyüklere dillerden düşmeyen şarkıları yaratan örnek doğum günün bana geldiğin gündü,,bir sanatçının reklama zaten ihtiyacı olduğunu zannetmiyorum,,sence gel gel acımayacak ile neyi kastediyolardır..istediğin kadar negatif düşünmesende bana kötü şeyler anımsatıyor..tarkan hayranı olarak tarafsızlığımı korumak zorundayım,,zaten biz parti tutarkende,sanatçı severkende futbol takımını tutar gibi oluyoruz..aslında devamlı mantığımızı kullanarak eleştirilere kulak vermeliyiz,,saygılarımla

denizarya
16-09-10, 15:53
handi cagda yasiyoruz yaa...ne demek bizim örf ve adetlerimize karsii...bu kafayla bizim milletden birsey olmaz..ne avrupa birligine gireriz ne baska toplumlardan saygi görürüz hep cahil kaliriz

gizem-akkaş
16-09-10, 15:59
resmini gördğmde hatrladım ama bi şarkyıı eleştirmeden önce sonuna kadar dinlemek lazım dimi acımayacak kalbin dio şarkıyı dinlemedği belli gelmişz 2011 yılınaa haaala bunları eleştiriosanz yazık yaa gel gel acımayacak sadece şarkının orasını alırsanz fesat düşünülür aama devamında şarkının neyi anlattığı belli ben şarkıyı ilk dinledğimde hiç öle bişi düşünmemiştm açıkçası

Rumeli59
16-09-10, 16:03

düsünceklerimizi ayneyiz;-)))

masmavifil
16-09-10, 16:14
ya bi dinleyin adamı

gizem-akkaş
16-09-10, 16:15
eleştirilere kulak veriorm ama kusura bakmayın buna kulak veremicem çnkü gerçekten sebepsiz yere eleştiri bu dinlemeden etmeden yaplmş bi eleştiri nese herkesn kendi düşüncesi beni ilgilendrmez ama Tarkan hayranı olarak Tarkanı savunmak istedimmm saygılar...

denizarya
16-09-10, 16:42
kendisi ama zamaninda simarik sarkisini biraz degistirip yine söylemisti..orada ki sözler acimicacak sarkisindan farki yok buyrun

5ycw_kB9eeo

TARQANIM
16-09-10, 17:00
bu adam örf adetten konusmasin esini aldatmalariyla gündeme gelmisti yillar önce.. bi insan kendi hayatina bakmali önce sonra elestirmeli..

smh
16-09-10, 17:10
bu adamın dankeşön sevgilim dankeşön sana diye bi şarkısı yokmuydu=)))))))))))))) ne yüzle açıklama yapıyor anlamadım ayrıca kalbin demese ne farkeder tarkan yıllardır cinsel içerikli şarkılar yapıyor hepsi snn mi ,seviş benimle,hüp diye içine çek beni,şımarık,ölürm sana,dudu fln normal yani muhafazarlığı fazla abarttık tarkanın dediği gibi...

TARQANIM
16-09-10, 17:21
kendisi ama zamaninda simarik sarkisini biraz degistirip yine söylemisti..orada ki sözler acimicacak sarkisindan farki yok buyrun

5ycw_kB9eeo
ozamanlar izin aldimiydi sezen aksudan veya tarkandan böyle degistirip yorumlamis yazik etmis ya sevimsiz itici hale getirmis yunus bülbül :11:

gizem-akkaş
16-09-10, 17:49
ozaman usta çırakta öleee Tarkan sapıkmı oluyo bu durumdaaa töbee yaaaaa allahım sen sabır ver:D

tarkan_mania
16-09-10, 18:38
pöff... adını bile bilmediğim bir insan. TR'de çoğu kişi de tanımıyordur..
gündeme gelmek için Tarkanı kullanmaya çalışıyo.. bi rahat bırakın artık yaa..
şarkının sadece "acımayacak" kısmını duymuş heralde..
çok sıkıcı , gereksiz insanlar..

flores
16-09-10, 19:16
ama Tarkan qasden boyle yavas okumus o kismini.amac da buydu zaten.hehhaaaaa O Bulbul gibiler kalkip da nese soylesinler.

nedjohnlansen
16-09-10, 19:28
böyle açıklamalar çıkar tamam, fakat bunu ciddiye alıp da yayınlayanlarda suç bence. ben her şeyden çok şuna sinir olurum: fikrini beyan edip de onu kaynak gösterip emirler vermesi birisinin. tarkan bu şarkıyı piyasadan çekmeli, albümden çıkarmalı ne demek ya? sen kimsin de böyle emir verir gibi konuşuyorsun? tarkan'ın daha önce de bu tarz şarkıları oldu. hatta kliplerinde de bu adamın şikayet edebileceği şeyler oldu. ama şimdi çıkıp böyle açıklama yapması gündeme gelme çabası sanırım. ayrıca ben kabul ediyorum bir fesatlık var şarkıda. bunu hepimiz biliyoruzdur birbirimizi kandırmayalım:D ama bunlar gayet normal. normal bulmayan zihniyet biraz kendinde suç arasın.

tarkaseksüel
16-09-10, 20:02
saçmalamışş...

::TT::
16-09-10, 21:56
Offfff bu ne yaaaa konuşmuş işte aklinca..gereksiz bi haber :)

**MegaStarkan**
16-09-10, 23:10
Komedi adam aslinda... Tarkan'in sarkisini da eskiden yorumlamisti bire bir sözleri cevirerek, sonucun ne kadar komik ve sacma oldugunu kendiniz düsünebilirsiniz.

Ülkede Kondom sarkisi cikti ve bilmem daha neler... Acimiyacak tabii masum bir sarki degil sonuna "ah kalbin ah" ekliyerek ama büyütülücek bir konu degil.

twilight
16-09-10, 23:15
Bu Yunus Bülbül ''Muah muah can hatice''yi söyleyen adam degil miydi yahu :)))

okantuzun
17-09-10, 03:09
:))) bu ara şarkının aranjörü Ozan Doğulu değil Çolakoğlu

denizmavisi
17-09-10, 04:19
Bu da diğerleri gibi nasıl gündeme gelirim hevesinde belli o yüzden yoruma bile gerek yok...

tarkan_mania
17-09-10, 11:12
Bu Yunus Bülbül ''Muah muah can hatice''yi söyleyen adam degil miydi yahu :)))

evet ya oydu demi :D
hatırladım simdi :28:

secil.06
17-09-10, 11:15
Tarkanında dediği gibi çekemeyen antel taksın :18:

eLiF
17-09-10, 11:51
Adam istediğini aldı işte, kendisi hakkında 4 sayfa yorum yapmışız. Daha önce hakkında bu kadar konuşulmuş mudur?? Sanmıyorum :) Tarkan kalbimizi acıtacak en son insan bile değil ;)

fantin
17-09-10, 12:31
Bu kafalar değişmedikçe biz bir milim ileriye gidemeyiz yazık :(

levent_taka61
17-09-10, 14:53
bide kültür bakanına laf sölemiş madem çok tehlikeli veya yayından kaldırılması gereken bişiy peki neden 3 yıl boyunca eşşek ile muhabbet edip dizi diye izlettin bize çoluk çocuk o ara yolda gördüğü eşşek at ne varsa knouşmaya çalışıodu bu ahmağın yüzünden ben bile ara dedim acaba eşşekler konuşomu...

starzu
17-09-10, 14:57
aslında tarkanda hayranlarıda bu tür eleştirilere alışık mesela hepsi seninmide ortalık yıkılmıştı hüpün kilinde yeryerinden oynamıştı yani tarkanında bizimde bünyemiz alışık bu tür eleştirilere gelmeyince yadırgıyoruz acaba niye eleştiri yok diye güzel güzel demekki herşey yolunda:17:

İZMİRLİ
18-09-10, 11:02
İşte bu zihniyet yüzünden Türkiye hala kalkınamıyor, ne zaman yenilikçi marjinal birşey ortaya çıksa bunlar; Türk kültürüne aykırı , yok efendim bize yakışmaz diyor vs... Bırak bu işleri yaptığın arabesk şarkılar Türk kültürüne mi ait yunus efendi...

SESA
18-09-10, 14:53
Başkası yapsa milletin ağzını bıçak açmıyor Tarkan yapınca herkes bülbül oluyor
butip şarkıları söyleyen bitek Tarkan değilki mesela emre altuğundan böyle şarkıları var ama millet çıkıpta tek kelime etmedi

sobraveheart
18-09-10, 15:57
yahu sizde tarkan adı geçen her haberi dikkate almayın ya nasıl fansınız siz.ajdar tarkan hakkında bişey söylese onu da foruma ekleyeceksiniz sanki.büyüyün ya biraz yunus bülbül için 5 sayfa yazı girmişsiniz yazık

DaLy
18-09-10, 16:14
Fazıl Say'a bi kez daha hak verdim.

Yakisikli89
18-09-10, 18:02
Yakinda bu sarkiyi bu adam sözleri degistirip, dalga gecercesine koymassa albümüne sasirmayin :)

Pamela_beyazgul
19-09-10, 12:23
hahahaha :)))) sonunda kalbiiiiiiin vardi ama :)))))))))))))

Şevval
20-09-10, 17:50
Ben bu adamı hiç tanımıyorum. Herhalde Tarkan'ı kullanarak gösteriş yapıyor. . . :7:

adını_kalbime_yazdım
20-09-10, 20:42
Seninle son gecemiz bu
Bu son sevişmemiz belki de
Bırak Alev alsın bedenin
Hissettiğin gibi ol bu gece

Ayyy ağzımdan kaçtı tühhh duyarsa hapı yuttuk emi

:18:

au13
20-09-10, 21:38
Bide ''Tarkan, ‘acimayacak’ ile hayranlarinin canini acitti!'' demish yaa. Onun fanlari biziz sana neoluyor?? cook guzel sharki ben beyendim caninmida acitmadi cok komik olmush boyle sozler yaaaa:9::9::9::13: