PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : turne????

yiğit
08-09-10, 01:09
her harbiye konseri sırasında olduğu gibi twitterdan konser twitlerini okuyordum..ilk defa konserle ilgili olumsuz yorumlr okudum bu gece..
''sesi çok yorgun geliyor ya'' ''kıyafetleri kötü bu sefer'' ''uyan şarkısından sonra uzun ince bi yoldayım okunur mu tarkanım ya'' ''tarkan konserinde eğlenemeyeceğim aklıma gelmezdi'' ''u2 den sonra tarkan gitmiyomuşş'' gibilerinden memnuniyetsiz yorumlar var..
bu yorumların sebepleri şudur:duyarsızlaşma,alışkanlık,abartılmışlık,doymu şluk..

tarkan çok büyük bi hata yaptı bence..
tamam harbiye hala dolup taşıyor ama bence harbiye olayını abarttı tarkan..
yanlış saymış olabilirim ama 8.konser bu gece..

herkes istanbula gidemiyor o güzelim showlarını izleme şansına sahip değil..(bunlardan biri benim..sadece biri..)
''kendi şehrime gelmeside önemli değil yakınından geçsin yeter oraya giderim'' diyor insanlar..ama hala istanbul..
bence artık istanbul üzerine oynamayı bırakıp(biraz kendini dinlendirip) doğru düzgün bi turneye çıkması lazım..

trkntrkn89
08-09-10, 01:14
stadyum konseri verse doldururdu hemde coşku tavan olurdu...ama bu harbiye konserleri tarkana çok para kazandırdı konser başı 1.2 trilyon para geliyormuş bunun büyük bi kısmıda tarkanın yani bu olayın bide ekonomik tarafı var yani biraz duygusal ama bu yılda dolaşır türkiyeyi sen merak etme...

denizarya
08-09-10, 01:44
7 tane harbiye koneri yapacagina mesela stadyum konseri daha iyi olurdu..heem daha gölkemli daha iyi bir show hazirlanirdii hemde insanlarda cook bambaska bir duygu birakirdi

bounce
08-09-10, 02:30
Öyle 8 konser vereceğine 1 tane stadyum konseri verseydi cümleleri aristo mantığı..bence saçma bi düşünce... zaten Tarkan turne yapsaydı sesi yine yorgun gelecekti.. her giden eğlenecek diye birşey yok .. Genele bakmak lazım..ben çok eğlenmiştim..
Eminim ki Tarkan da Turne yapmayı çok istedi ama olmadı galiba.. hem çok fazla talep hem de Turne olmadığı için 8 kez İstanbul'da konser verdi..
bi kez daha söylüyorum Tarkan İstanbul'da yaptığı her konserde başka şehirdeki konserini iptal etmiyor. Öyle kolay değil bu tarz organizasyonlar bir de Tarkan'sa konu daha detay ister.

günışığım
08-09-10, 02:41
katiliyorum sana arkadasim bu yil baskent ankara ve antalyaya gitmemis olmasi buyuk bir hata. stadyum konserleri vermeli. harbiyede takili kaldi.

devilscream
08-09-10, 03:22
27 ağustos ve 4eylül konserlerine gittim
Açıksasi sesinde yorgunluk falan yoktu
Gayette hareketliydi..ki danslarida cok iyiydi
İşin ucunda art niyet veya önyargi varsa bilemem
Ki insan eğlenme isteğiyle gitmiyorsa istediği kadar iyi performans olsun farketmez
Birde bizde şu yabanci şarkıcılari abartma olayi vardir ya
Artık buna son verebilsek cok güzel olacak

asd1234
08-09-10, 03:37
Harbiye'de çok konser vermesinin sebebi hem ekonomikti,hem de yaz sezonunun nerdeyse bitmiş olmasıydı bence.Bu sene Türkiye turnesi yok zaten, Ebru abla da söylemişti. 2011 yazını bekliyoruz turne için. Harbiye'ye bu gece gidenlerin sıkıldıklarını düşünmüyorum , Tarkan art arda 10 gece konser verse, ben gidebilsem 10'una da giderim. İstanbul'dakiler sıkılmamışlardır ama doymuşlardır belki.. Tarkan'ın pek yorgun olduğunu da zannetmiyorum çünkü yoğun konserlere alışkın o. Sahnede canlı performansının nasıl iyi olduğunu da biliyoruz hepimiz..

smh
08-09-10, 04:44
gazetelerde çıkmıştı turnesi eğer doğruysa bu ay orta dogu ekimde avrupa kasımda türkiye aralıkta amerikayı kapsayan bı turnesı var dıye bılıyorm

nedjohnlansen
08-09-10, 05:22
tarkan'ın bir sponsoru yok. tarkan turnelerin istisnasız her birini sponsorlarla gerçekleştirdi. pepsi vardı, vazgeçtiler. turnenin olmayışının büyük nedeni de budur bence. ayrıca u2'dan sonra tarkan'ın kesmemesi doğal. müzikal açıdan değil belki ama sahne açısından neredeyse dünyanın en iyi sahnesini görüp de sonra harbiye'de standartın az üstünde bir sahne görmek insanların algısını bozar. bu aynen 37 ekran televizyonu belli bir süre izledikten sonra 108 ekranın inanılmaz büyük gelmesi, insanın ona alışınca da 37 ekranı çok çok küçük görmesi gibi. garip bir örnek ama ben gözlemlediğim için yazdım.

twilight
08-09-10, 05:34
ben konserlerin hic birine gitmedim...ama gidenlerden(forumdaki arkadaslardan - en azindan öyle söyleyim)hic birinde ''u2 dan sonra Tarkan gitmiyormus'',''uyandan sonra uzun ince bir yoldayim oldu mu'',''bu günki kiyafeti kötü''diye bi sey duymadim...
sponsor...?evet,bi sponsor sartti...güzel bi turne icin...ama malum olaylardan sonra,Tarkan'in sponsor isi askiya aldi,istese bulurdu,belki albümünü bekletmek istemedi...öyle de bakinabilir...zaten hayranlari 3 yil beklemisti...
Büyük turneler yerine,İstanbul konserini 2 kere yapabiirdi...Dev,stadyum konserleri...50 - 100 bin kisilik stadyum konserleri yakisir Tarkan'a....10 konseri Olsa,harbiye'de,10 çarpı 6 dan 60 bin seyirci yapıyor...oysa orada 2 konserle 60 bini ikiye katlayabilrdi...
kismet...

arda_sirius
08-09-10, 14:24
İstanbul dışındaki arkadaşların tepkilerini anlamalıyız. Ancak bu kadar talep varken Harbiyede bu kadar konser olmasını da yadırgamamamız gerekir. Ses yorgunluğu vb. argümanlar Tarkan için geçerli olmaz. Çünkü eskiden turnelerde neredeyse hergün bir ilde konser yapıyordu. Bence olsa olsa heyacanı biraz azalmış olabilir. Ayrıca Harbiye konser izlemek için konforlu bir mekan. İşin bu tarafını da atlamamanızı öneririm. Diğer illerdeki arkadaşlarımın turne beklentisi çok normal ancak çok çok maliyetli. Bunu kendi şirketi ile organize etse bile ki bence mantıksız olur, sayısı çok fazla olmaz. Gelelim bu albüm bu kadar tutmuşken neden büyük bir sponsorluk anlaşması yapılmamasına. Bence bir kere tarih sıkıntısı yaşandı. Ramazanın etkisi büyük. ve en önemlisi bu tarz anlaşmalar zaten albüm çıkmadan imzalanırdı. Ama yaşananlar birçok firmayı ürküttü. Çekindiler. Geleceği göremediler kimden bahsettiklerini unuttular. Pepsi ile yaşananlara bakın. Pepsi bu işten çok çekindi. Ve de bu bir sürü dengeyi alt üst etti. Ben önümüzdeki sene için ümitliyim. Ama bu sene diğer illerdeki arkadaşların Tarkanı kendi şehrinde görebilmeleri için illerindeki organizasyon şirketlerinin bu tarz bir işe para yatırıp Tarkanla anlaşması gerekmekte. Ki bu da en az 250-300 bin liralık bir yatırım demek. EE tabi o da biletten kazanacak. Umalım ki bu süreç değişsin. Büyük bir anlaşma imzalansın ve Türkiye Turnesi başlasın:)

ozgem__
08-09-10, 14:42
Ben 8 harbiye konserine de gittim ve annesi olduğu için tarkan daha bi neşeliydi... Daha bi mutluydu bence bu performansınada yansıdı ve daha yüksek bi performansı vardı sahnede... sadece seyirciler kös kös oturuyodu.. Seyirciler iyi değildi bu sefer tarkan bizim oraya(fanların orayaa) bakmaktan alamadı kendini çünkü en çok biz eşlik ediyoduk her zamanki gibi..Seyirciler pek bi soluktu..

ece**
08-09-10, 16:39
28 ağustosta bende kalktım gittim dayanamadım.ama gidemeyebilirdim de kaldı ki hiç gidemeyenler we gidemeyecekler de wardır mutlaka.tamam sponsor yok falan fişman ama adamın gözüne sokar gibide 8 konser bizede yazık walla..zamanında düşünecekti bunları madem albüm çıkarmak kolay iş değil diyoruz ya.ben bi hayran olarak kırgınım tarkana ben istemezmiydim 8 konserine birden gitmeyi yada şehrime gelmesini...bence tarkan artık hayranlarımla olmaktan mutluluk duyuyorum demesin anlamını yitirdi çünkü o cümle bence artık tarkan ; "istanbulda ki hayranlarımla olmaktan mutluluk duyuyorum" desin...biz daha çok bekleyip avcumuzu yalarız bu apaçık ortada. kışın göbeğne gelecez 3 gün sonra.ne konseri !

the_answer3535
10-09-10, 01:10
Harbiye işini hakkaten baya abarttı bence de.Ayrıca turne olmamasının en büyük nedeni sponsoru olmaması bence.

Mega_Star
10-09-10, 12:29
bi şekilde sponsor bulup onun kampanya kapsamında yaparsa yapar turneyi doritos taki gibi mesela.

İZMİRLİ
10-09-10, 14:57
Madem tarkan harbiyede 8 Konser veriyor, diğer büyük şehilerde de üstüste 3'er konser versin Tarkanın seyirci açısından zaten bir problemi olmaz.Birde harbideyeki sahneye bakıyorum birde diğer şehirlerde verdiği konserlerde ki sahneye aralarında dağ gibi fark fark.

Bamboo
10-09-10, 16:26
bende de bi tur olması gerekiyor tümünde değil ama diğer şehirlerde de en az 1 arena konseri vermesi gerekiyor.. harbiye iyi güzel hoş ama 8 konserle istanbul seğirci kapasitesini belkide bitirdi.. keşke harbiyeyi 4-5 ile sınırlı bırakıpta bi inönü stadyum konseri yapsa idi yada en azında abdi ipekçi arena 11.500 kişilik kapasitesi ile ikinci iyi seçenek olurdu bence.. ayrıca bi tur yapabilmek için illada yaz olması gerekmiyor kışında çok güzel konserlere devam edebilir tıpkıu yabancı sanatçılar gibi, kapalı arena spor salonları bunu için var ne de olsa..

İZMİRLİ
10-09-10, 18:17
28 ağustosta bende kalktım gittim dayanamadım.ama gidemeyebilirdim de kaldı ki hiç gidemeyenler we gidemeyecekler de wardır mutlaka.tamam sponsor yok falan fişman ama adamın gözüne sokar gibide 8 konser bizede yazık walla..zamanında düşünecekti bunları madem albüm çıkarmak kolay iş değil diyoruz ya.ben bi hayran olarak kırgınım tarkana ben istemezmiydim 8 konserine birden gitmeyi yada şehrime gelmesini...bence tarkan artık hayranlarımla olmaktan mutluluk duyuyorum demesin anlamını yitirdi çünkü o cümle bence artık tarkan ; "istanbulda ki hayranlarımla olmaktan mutluluk duyuyorum" desin...biz daha çok bekleyip avcumuzu yalarız bu apaçık ortada. kışın göbeğne gelecez 3 gün sonra.ne konseri !

Ece biraz sert olmuş :))),fakat kelimesi kelimesine katılıyorum sana...

ece**
10-09-10, 18:48
Ece biraz sert olmuş :))),fakat kelimesi kelimesine katılıyorum sana...

öyle oldu ama ben gerçekçiyim.bu yıl kaldı zaten büyük ihtimal sitem etmenin ne faydası war :) ama etmeden de olmuyo. o susarsa bu susarsa ohoo....

seco39
12-09-10, 03:02
Bence Tarkan Türkiye turnesini yapıcak hemde görkemli bir turne olucak demedi demeyin. Tarkan gibi bir sanatçının listelerde zirveye oynayan, çok satan bu albümle bir turne yapmıyacağını düşünemiyorum.Ha adı turne olmaz ama pek çok şehire gelecektir.Bence şimdi yapmamasının nedeni henüz bir klip çekmemiş olması ki göreceksiniz çektiği kliple albümü yeniden çıkarmış hissi vericek sizlere ve de Anadoluda bir turne için ramazan ayının getireceği sıkıntılar.(Ben de bir anadolu şehrinde 10 gün durdum inanın ramazanda olmaz.)Ve ramazan hayırlı bir şekilde bitti klipte geliyor yakın zamanda.Sponsor derseniz Tarkan a sponsor mu yok? Bütün bunları birleştirdiğimizde Tarkan çok çok yakında harika konserlerle Türkiyenin dört bir yanında olucaktır diyorum ben.Bu albüme harika konserler yakışacağının o da farkında zaten emin olun.

denizmavisi
12-09-10, 03:41
Turne yaparsa her şehirde stadyum konseri vermeli bana göre çünkü stadyum atmosferi çok daha güzel ve coşkulu umarım öyle yapar ve bu yazdığımı okur...

jetaime
06-10-10, 21:24
insallah stade de france bir tanesi yapacak hihihi ama ruyamda olacak