PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Iki bakan arasindaki fark?

sweet
05-09-10, 19:58
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile Turizm Bakanı Ertuğrul Günay arasında sürekli fikir ayrılığı yaşanıyor!

Veysel Eroğlu bozuyor, Ertuğrul Günay toparlıyor..

Daha önce de oldu bu..

“23.59 musiki! yasağı” konusunda Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “olmaz öyle şey. Turizm baltalanır. Bir orta yol buluruz” demişti.

Birisi Çevre ve Orman Bakanı, diğeri Turizm Bakanı.. İkisi de Ak Parti hükümetinin bakanı ama ikisi de farklı görüşlerde!

Daha önce müzik yasağı konusunda ters düşen iki bakan, bu kez de “Tarkan” konusunda ters düştüler.

Çevre ve Orman Bakanı, Tarkan'a “burnunu bu işlere sokma, bende şarkı mı söyleyeyim şimdi?” gibi alakasız bir söz sarfetti. Kaldı ki bir önceki yazımda belirtmiştim, sayın bakan hitabet gücünü arttırmak için doktorun tavsiyesiyle zamanında Topkapı parkına gidip avazı çıktığı kadar bağırmış!

Çevre Bakanı Veysel Eroğlu, Tarkan'a “burnunu sokma” deyince, Turizm Bakanı yine imdada yetişti ve “Bakan amacını aşmış sözler sarfetmiş” dedi.

İkisi de aynı hükümetin bakanı oysa!

Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Sanatçı arkadaşlarımızın, aydınların, yazarların bu tip konulara duyarlı olması bizi tedirgin etmez tam tersine güçlendirir. Tabi ki görüşlerini belirtecekler, destek olacaklar. Sayın bakan amacını aşan sözler sarfetmiş” diyerek ne kadar duyarlı olduğunu gösterdi. Yani bir bakan gibi konuşma yaptı.

“23.59 musiki! Yasağı” koyan Çevre Bakanı Veysel Eroğlu ise seviyesiz, bir bakana yakışmayacak şekilde davranarak “burnunu sokma.. Ben de şarkı mı söyleyeyim?” gibi sözler söyledi!

Oysa Çevre ve Orman Bakanı, bakan gibi davransa, Tarkan açıklama yapınca yanına alıp Allianoi'ya gitse, basın mensupları önünde el ele konuşsalar, durumu aydınlığa kavuştursalar olmaz mı?

Olmaz!

Çünkü, sayın Çevre Bakanı'na göre Tarkan eskisi gibi gündemde değil, bu tip açıklamalarıyla gündeme gelmek istiyor-muş!

Ben de düşünüyorum.. Bugüne kadar hiçbir Çevre ve Orman Bakanı bu kadar alakasız konularda (müzik yasağı, burnunu sokma polemiği) konuşarak gündeme gelmemişti!

Acaba gündeme gelmek isteyen Tarkan mı, yoksa sayın bakan mı? Çok merak ediyorum doğrusu!

kaynak: Gecce Kenan Erçetingöz

flores
05-09-10, 20:35
super bir yazi Tesekkurler her kese desteyiden dolayi.!!

flores
05-09-10, 20:36
super bir yazi Tesekkurler her kese tarkana desteyiden dolayi.!!