PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan konserinde Ertuğrul Günay'a alkış

trkntrkn89
05-09-10, 00:35
Tarkan, Allianoi konusunda Bakan Eroğlu'na karşı kendisini savunan Bakan Günay'a teşekkür etti, izleyiciler Günay'ı alkışladı

Pop yıldızı Tarkan, Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda verdiği konserde kendisini izlemeye gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'a teşekkür etti. Allianoi konusunda yaptığı açıklamalar nedeniyle Çevre Bakanı Veysel Eroğlu'nun tepki gösterdiği ve "Burnunu sokmasın" dediği Tarkan'a Bakan Günay destek vermişti. Tarkan'ın konserine de giden Günay, ünlü sanatçıya bir jest daha yapmış oldu. Tarkan da bu jeste karşılık Bakan Günay'a sahnede teşekkür etti, izleyiciler de Günay'ı alkışladı.

TARKAN NE DEMİŞTİ?
Tarkan, İzmir'in Bergama ilçesinde tarihi kaplıca olarak bilinen Allianoi'nin yer aldığı bölgede yapılması planlanan Yortanlı Barajı'na karşı olduğunu ifade etmişti. Hatta tarihi yeri fotoğraflayıp Facebook'taki 'Tarkan Online' adlı sayfasında Allianoi'ye ait on fotoğrafı 'Allianoi Yok Olmasın' başlığı altında yayınlayan Tarkan'a, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu sert cevap vermişti.

Eroğlu, ''Allianoi'nin korunması gerektiğine dair alınan hukuk kararının uygulanmıyor olmasına çok üzüldüm'' diyen Tarkan'a "Ben baraj yapmayı bırakıp şarkı söylersem işler değişir. Bunun için Tarkan da şarkı söylemeye devam etsin. Sanatçı arkadaş sanatıyla ilgilensin. Herkesin bir ihtisası vardır. Herkesin bilmediği bir konuya burnunu sokarsa çok yanlış olur" cevabını vermişti.

Bu sözlerin ardından Bakan Günay şu değerlendirmeyi yapmıştı:

“Sayın Bakan düşüncelerini amacını aşan biçimde ifade etti. Hepimizin ortak amacı Türkiye’nin doğal zenginliklerini korumaya çalışmaktır. Sanatçı arkadaşlarımızın bu konulara duyarlılık göstermesi bizi tedirgin etmez, tam tersine sevindirir. Bu duyarlılıkların artarak devam etmesini istiyorum. Zaman zaman kastı aşan ifadeler olabilir. Eğer bazı sözler kırılganlık oluşturmuşsa düzeltmeliyiz. Sevgili Tarkan’ı sorumluluğundan dolayı kutluyorum”

http://www.haberturk.com/kultur-sanat/haber/549020-tarkan-konserinde-ertugrul-gunaya-alkis

badboyserkan
05-09-10, 00:45
Ayrica Tarkan bu aksamki konserinde surpriz olarak 'Uyan Uyan' adli sarkisini seslendirmis.

asd1234
05-09-10, 01:05
Tarkan , Uyan'ı bugüne dek sadece geçen seneki Harbiye konserinde(1 Ağustos) söyledi diye hatırlıyorum. Bu sefer doğaya verdiği destekle de gündemdeyken ve bakan Ertuğrul Günay da konserdeyken söylemesi iyi olmuş :) Bakanın konsere gitmesi ise gerçekten önemli ve anlamlı bir jest olmuş bence. Teşekkürler paylaştığınız için :)

xurush'nine
05-09-10, 02:59
Baku 30 aralik 2008 konserinde de okumustu Uyan'i..Ayni klibindeki gibi comelerek..
Tabii ki bakan konserdeyken bu sarkiyi seslendirmesi bir nevi mesaj olmus..Bakan bey de cok guzle bir jest yapmis,-sanatcisinin gonlunu almis bakan arkadasinin kirici cumlelerinden sonra..Helal olsun!
Tarkan'a dogaya bakana da Tarkana sahip ciktidgindan dolayi tesekkurler!

ozgem__
05-09-10, 14:11
tarkan bu konuların üstüne uyanı söyledi dün harbiyede ve bizde arkadaşlarımızla ;
TARKANA TAM DESTEK ALLİANOİ SULAR ALTINDA KALMASIN yazılı pankart açtık....