PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkana CHP den destek geldi.

flores
02-09-10, 21:58
CHP Istanbul millet vekili Mehmet Sevigen, Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu'nun yazılı olarak yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na bir soru önergesi verdi. Allianoi antik kentinin korunması için destek veren ve Türkiye'nin en önemli sanatçılarının başında gelen Tarkan'ın, AKP hükümetinin bir bakanı tarafından tehdit edilecek şekilde azarlandığını ifade eden Sevigen, "Halka mal olan değerli bir sanatçının bu desteğinden dolayı çok korktuğu anlaşılan Sayın Eroğlu'nun, "herkesin bir ihtisası olduğunu, bilmediği konular hakkında yorum yapmaması gerektiği' açıklamasından kendisine bir pay çıkarmadığı görülmektedir. Bakan Eroğlu ne bir arkeolog, ne de konunun uzmanıdır" dedi.

Eroğlu'nun "Allianoi diye bir yer yok" açıklamasına bütün bilim adamlarının tepki gösterdiğini kaydeden Sevigen, "Bakan Eroğlu Tarkan'a bu çıkışıyla sanattan da anlamadığını, adeta bir doğa düşmanı olduğunu göstermiştir. Hukuk dışı eylemlere, çevrecilere bir sanatçının destek çıkması, toplumu duyarlı olmaya davet etmesi AKP'li Bakanı rahatsız etmiştir. Bu olayın referandum da hayır oyu vereceklerini açıklayan sanatçılara AKP tarafından yapılan baskıdan bir farkı yoktur. Eğer Tarkan referandumda evet oyu vereceğini açıklasaydı, Sayın Eroğlu yine aynı sert tepkiyi gösterir miydi?" ifadelerine yer verdi.
haberler.com

flores
02-09-10, 22:01
haha muhalifetinde eline bir koz gecti.ama yinede sagolsunlar.Tarkani sovunan her kese minnetdarik.

arau
02-09-10, 22:04
Tarkani siyasetin kirli yollarina cekmeyin de ne yaparsiniz....

**MegaStarkan**
03-09-10, 00:08
Bir diger partinin devreye gecmesi bence sakincali, Tarkan'in amaci sadece doga icin cabalamak ve yanlis algilanmamasi lazim. Siyasi görüsünü kimse bilmiyor ve böylede olmali.

levent_taka61
03-09-10, 01:30
ya bu chp bi işin içinde var ise kesin o iş boş olur...

fantin
03-09-10, 01:58
Tarkanın siyasete alet olacağını düşünmüyorum kaldıki refenrandımda evette diyebilir.İki konu tamamen farklı konular.Ama bizim muhalefet nerden yakalasa kar sayıyor.Sanatçıları bu tür polemiklere konu edeceklerine Bu ülkenin faydasına ne yapabiliriz diye kafa yorsalar daha güzel olurdu.Bu tür şeylerede ihtiyaçları olmazdı.

hsaex123
03-09-10, 05:10
tarkanın yapacagı acıklamayı merak edıyorum acaba ne dıyıcek bakan hakkında.
acıklama yaparmı yapmazmı orası cok derın

hilfa
03-09-10, 10:02
bu politikacılardan korkulur Tarkanın üzerinden siyaset yapmaya ne kadar meraklılar:13: bu ülkenin Tarkanıma ne kadar ihtiyacı var bir kez daha anlasın herkes Tarkan olmasa kimse gündemde kalamayacak:20:

meryem_17
03-09-10, 12:42
Tarkanı siyasetinize alet etmezseniz olmazdı zaten.

gence
03-09-10, 12:54
Mehmet Sevigen, Tarkan Chp li demiş gibi yorum yapıyosunuz.Adam gayet savunmuş.Hangi görüşlü olduğunun önemi var mı sanatçının.Önemli olan onun sanatçı kimliğidir ve bunun siyasiler tarafından takdir edilmesi ve ülke hakkındaki sorunlarıyla ilgili görüşlerine saygı duyulmasıdır.Negüzel arkasında durmuş adam fakat çoğu arkadaş partiye karşı oldukları için sanırım Mehmet Sevigene tepki gösteriyolar.Sizin tepkilerinizden ben şunu anlıyorum,Tarkan ülke sorunlarına, siyasi meselelerine burnunu sokmasın.Eğer bunu düşünmüyosanız,bi siyasinin de Tarkan ı savunmasını veya Tarkan a karşı oluşunu yadırgamıyacaksınız

**MegaStarkan**
03-09-10, 13:13
Spekülasyonlarinizda dikkatli olun, kimseyi bir kaliba koymaya calismayin. Sahsen bir durumu elestirdim partiye karsi olup olmadigimdan degil, siyasi görüslerim gizlidir (yanlis?) fikir üretilmesin. Ayni olay Tarkan'da yasaniyor... hassas konularda hassas davranilmasi gerek.

denizarya
04-09-10, 19:24
Adam sadece düsünecsini söyledi doga icin birseyler yapmak istiyor am a olay nereye geldi

karma_elcin
06-09-10, 01:19
işte bu yaa destek devam ediyo chp gibi ii bi partiden de bole bi açıklama gelmesi ii olmuş :)

bounce
06-09-10, 01:35
Tarkan Türkiye için çok güzel birşey söylemiş ben öyle bi yerin var olduğundan bile habersizdim.. şimdi ilgi buraya gelecek. belki de bu tarihi esere hiç dokunulmayacaktır... ama bizim forumdaki bazı üyeler yanlış yerlere çekiyorlar konuyu.. burda herkesin bir siyasi görüşü var, olmalı da ama hepimizin ortak noktası Tarkan.. onun için kimse hiç bir partiyi burda savunmasın da yermesin de..

not: dönüşümü güzel yaptım ha:)

gizem-akkaş
06-09-10, 15:29
bravo onları adamlar sanattanda anlıo doğadan anlıo Tarkana destek olmaları güzel herkesin ama konu çok saçma sapan yerlere geldi yani tartışcaklarına işleme soksunlar yok olmasın orası boş konuşmayınnn eliniz çalışsın biraaaz